Uslojnenie sled amniocimteza

  • 1 975
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Sofi
Blagodaria za informaciata, vijdam 4e Veni e ot Plovdiv kakto i az. Bi li mi kazala napravo li poseti doc. Kremenski ili se ugovorihte predvaritelno 4e ne mi se iska da bia pat do Sofia naprazno. Az sam tvardo ZA amniocintezata za6toto ne iskam da treperia ciala bremennost i o6te po-tejkoto ne dai si boje posle cial jivot da stradame ako se rodi bolno dete. Gotova sam da ponesa bolkata ot amniocintezata(edna priatelka mi kaza 4e e mnogo stra6no), samo me pritesniava da ne napraviat ne6to na eventualen zdrav plod s iglata napr. infekcia. 4etoh v amerikanskite saitove kak amniocintezata povi6ava riska bebeto da zabolee ot t.nar. Club foot - bolest koito se pri4iniava ot nedostata4no koli4estvo amnioti4na te4nost (pak spored tezi saitove)


Софи, не знам какво ти е разказала твоята приятекла, но, повярвай ми, амниоцинтезата като манипулация не е толкова страшна. Не се шашкай излишно. Малко е неприятно, не отричам, но аз не мога да определя усещането дори като болка. Бях чела, че мястото, където пробожда иглата, се обезболява, но на мен не ми направиха обезболявате и всъщност не се и налага-според мен. Мускулна инжекция боли поне 5 пъти повече от усещането при пробождането при амниоцинтезата. Да не си помислиш, че съм някакъв обръгнал на инжекции непукист-напротив! Ужасявам се от инжекции. Не мога да гледам как ги поставят дори и на кино, сега-когато водя детето си на имунизации гледам на другата страна когато го боцкат. Ако искаш, пиши ми ЛС-ще ти разкажа подробно как мина при мен. Моята амниоцинтеза я прави д-р Велев в "Шейново".

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
tazi pak muskulna injekcia kakva e ne moje li bez neia za kakvo se slaga

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
След амниоцинтезата се слага. Мисля, че беше папаверин-профилактично, срещу контракции.

# 18
  • Мнения: 2 807
Цитат на: krem4eto
Моля те, кажи ми колко ти взеха за БХС или се поема от здравната каса???


Не се поема от здравната каса.
Прави се само в Майчин дом и струва 20 лева.
Резултатът - до 4-5 работни дни.

Можеш първо да направиш БХС. Ако от лабораторията преценят, че рискът е висок - имаш право на безплатна консултация и след това, ако решиш -  евентуално да направиш и амниоцентеза.

п.с. Когато аз правих БХС-то (преди около 6 месеца)  на последния етаж беше за 20 лева, а на предпоследния - за 40 ??!

Може вече да са уредили тази разлика в цената, защото, когато аз правих изследването и споделих, че на долния етаж са ми поискали 40 лв - всички бяха изумени  Confused
Явно някой от предпоследния етаж си прибира по двайсетачка от изследване  Wink
Това писах, в случай, че решат да те "метнат"  Wink

С пожелания за резултати в нормите! Simple Smile

# 19
Маминка,много ти благодаря за изчерпателния отговОР.Аз не съм бременна ,но имаме планове за 3-то дете.Събирам инфо,защото ще бъда над 31 и аз като Софи искам да съм убедена ,че всичко с бебето ще е ок.

# 20
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: krem4eto
Моля те, кажи ми колко ти взеха за БХС или се поема от здравната каса???


Прочети темата на доц. Кременски в дир-а.

За БХС със сигурност знам, че не се заплаща, аз си правих такъв в 15-та г.с. (даже два пъти го правих, защото първият път май нещо бяха объркали). Наблюдаващата ме гинеколожка ме изпрати с талон в Майчин дом на 14-ти етаж. Платих единствено за вземането на кръв - няколко лева беше, но не си спомням точно колко. Струва ми се, че и за амниоцинтезата не се заплаща, но говори с доц. Кременски.

# 21
  • Мнения: 2 807
Цитат на: krem4eto
Маминка,много ти благодаря за изчерпателния отговОР.


Няма защо!  Wink
Ако мога да помогна с още нещо - само кажи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт