какво за вас е чалга

  • 8 178
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 29
A защо, когато са тъжни повечето хора прибягват до тази музика,а после са първи срещу нея.Какви хора са тези,който я слушат без прекъсване,а се срамуват да си признаят

# 46
  • Мнения: 1 230
Какви хора са тези,който я слушат без прекъсване,а се срамуват да си признаят

Ами срамежливи  Crazy

# 47
  • Мнения: 29
Четох в  някой от форумите,че не искат да спечели Невена от Music Idol,защото пак чалгата щяла да спечели.За мен и двете момичета пеят добре,но Невена пее по-добре
поп-фолк, което не я прави чалгаджийка.И като, че ли  българина като види нещо от
което някой печели много пари, му призлява и почва едно оплюване,едно хулене.Аз помня как преди от почти всеки един москвич или лада и т.н. гърмеше като за 1-майски парад сръбска музика.За мен тя не е нищо по различно.Ами като гледах пък евровизия- ми то половината песни бяха върху стари мелодии,ама не чух ''господарите на ефира'' да ги оплюят.Що ли?
 А туй,че чалга има - спор няма, ама само в музиката ли е, само в Азис,Кати ли е та до Милко Калайджиев и Конд'о.Ами Ванко 1 ? РАПЪР !!!........

# 48
  • София
  • Мнения: 1 603
A защо, когато са тъжни повечето хора прибягват до тази музика ....

Това съвсем не е така.

# 49
  • Мнения: 29
Мисля,че са малко хората като теб, а повечето правят точно обратното-пускат някоя сълзливапесен като"обичам те", "не мога без теб", а после аз харесвам "DU HAST"

# 50
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Определението е старо, но ми харесва как звучи:
"Когато на кофти човек му е хубаво, това е чалга.
Когато на хубав човек му е кофти, това е блус."

 Peace

# 51
  • Мнения: 1 230
Определението е старо, но ми харесва как звучи:
"Когато на кофти човек му е хубаво, това е чалга.
Когато на хубав човек му е кофти, това е блус."

 Peace
Peace

# 52
  • Мнения: 750
Тази дума, незначеща нищо за мен, а предизвикваща такива негативни емоции. Какво ли- грозно звучи, това е за мен чалга; хора, кълчотещи гюбеци, цигани, подхилващи се под мустак и всичко, що се мазни на тоя свят някому, винаги, като начин за оцеляване- това за мен е чалга.

# 53
  • Мнения: 750
A защо, когато са тъжни повечето хора прибягват до тази музика,а после са първи срещу нея.Какви хора са тези,който я слушат без прекъсване,а се срамуват да си признаят

Ей на това немога да ти отговоря. Само знам, че не важи за мен.

# 54
  • Мнения: 2 924
оставам с впечатление ,че хората мразещи чалгата са нацисти
Те не знаят какво значи ,но я мразят
Така както мразят циганите,защото са цигани
мразят негрите,защото са негри
Мразят всичко по-различно от тях и съответно по-низшо
И мразят да ги смятат за глупави

# 55
  • Мнения: 2 161
А къде повече се слуша чалга-тук или в чужбина?Нали все пътуват фолк певиците и ми стана интересно.

# 56
  • Мнения: 3 634
Чалгата освен "музикален стил" е и начин на живот,начин на мислене и на обличане.

Но не моите.

# 57
  • Мнения: 6 167
за мен чалгата е състояние на духа и ума.
ценностна система - животът ден за ден, задоволяващ нископрагови страсти.
чалгата е селянията, дошла в големия град, напираща да пробие и да се вреди с лакти, безцеремонност и наглост.
чалга е убеждението, че не дължиш на света нищо, и по-лошо - че светът ти е длъжен.
чалгата е музикалното оформление на простотията.

# 58
  • Мнения: 25 571
оставам с впечатление ,че хората мразещи чалгата са нацисти
Те не знаят какво значи ,но я мразят
Така както мразят циганите,защото са цигани
мразят негрите,защото са негри
Мразят всичко по-различно от тях и съответно по-низшо
И мразят да ги смятат за глупави


Аз пък най-мразя подобни обобщения. Също и да ме слагат под общ знаменател.
А най-мразя да ми казват какво или кого мразя, хора, за които явно омразата е начин на живот.

По повод на чалгата - сто пъти споменах, че мразя да лежа нощем в собственото си легло и да не мога да заспя, защото някой простак не знае как да се весели. Но не мразя простака, съжалявам го.
Аз никога не съм се обиждала затова, че някой не харесва музиката, която аз харесвам. Вие защо го правите?

# 59
  • Мнения: 1 925
Преди години имаше една страшно готина статия в Егоист на Карбовски относно чалгата, беше озаглавена "Чалга е ". Статията беше разделена на няколко части всяка с отделно заглавие, като малка история. Частта, която съм запомнила беше нещо такова - Чалга е... Когато един народ твърде дълго стои пред тоалетната и не може да се дореди, накрая произвежда чалга.
Аз лично не слушам този "стил" музика. НО за да не харесвам нещо трябва да знам какво е, затова от време на време пускам някой чалга канал, за да зная какво мразя и да имам мнение. Разбира се слушам по 2 песни и ми идва в повечко, защото нямат текст, а певиците по-скоро показват новите си силиконови гърди и какви ли не други корекции по себе си. Вярно, че напоследък повечето чалга певци правят по-скоро поп парчета, от които има доста сполучливи. Слава Богу все по рядко чувам парчета подобни на "Радка пиратка", "Доко-доко" и т.н.  Peace
Не приемам мнения като " това е музика за маса, не може да се пие на друга музика "  Naughty -  това е оправдание за мен. Аз лично много добре си пийвам и на White snake или ASIA
Peace  Wink
за мен чалгата е състояние на духа и ума.
ценностна система - животът ден за ден, задоволяващ нископрагови страсти.
чалгата е селянията, дошла в големия град, напираща да пробие и да се вреди с лакти, безцеремонност и наглост.
чалга е убеждението, че не дължиш на света нищо, и по-лошо - че светът ти е длъжен.
чалгата е музикалното оформление на простотията.
Евала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт