МАЙчета 2005 (93)

  • 10 723
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 480
Здраствуйте!
Благодаря ви за пожеланията за здраве!  Hug Да ви се връща! Все още имаме Т над 38, но поне поспахме миналата нощ, та днес съм по-шен. Заведох Нас на втора посявка от гърлото и носа днес и си викам, чакай да го заведа в някое паркче, да си поиграе милото. Че вчера нищо не разбра от празника си (само дето и той като Теа си мислеше, че има рожден ден). Но му беше лошичко, не искаше нито на пясъка, нито на пързалката. По едно време дойде до мен и легна на пейката, положи главичка на краката ми и си лежа така. Тръгнахме си, разбира се. Купих му нова чашка с накрайник, но нямаше силички да й се зарадва. Поноси си я 5 метра, даде ми я и каза "мамо, гуши". Прибрахме се и така. Сега баба му го взе за малко, а аз влизам в банята.

Мартеа, мерси за банбоната! Да те слуша татито и да не се сърди дълго  Wink Е, аз пък се потупах по рамото, двойна награда за мен  Grinning 
Като по-малък Нас също беше голямо шубе. Но с тактиката на Сиска и мъжа й, като че ли преодоляваме паниката. Така вече не го е страх от камбаната,когато бие, когато гърми или като се пукне балон.

Сиска, при нас пък в яслата момчетата ги пишкат прави, като им държат кукуто под пишата. Първия ден като си взех Наско, го подканих още в яслата да пишка. И като не искаше да седне на гърнето, се ошашках. Добре, че лелката ни видя и ме светна.

Дианка, Наката пък се кефи да "цели" канала в банята. Щото тогава му разрешавам да си държи пишльока, че после така или иначе го къпя (опикава се целия, де), а навън не давам. Също, не знам дали си пробвала с клеевата тинктура, за която споменава Гуш, но аз наистина мисля да пробвам. Това на какво прилича, през седмица болен, аман!
Само ако може някой да каже, странични и нежелани ефекти има ли от този тинктура?

Аня, пиши как е минала нощта за Мари? И за теб, сигурно много ти е липсвала  Hug

П.П. Чопарче, влезнах в снимките, ама не знам къде да гледам  Embarassed Би ли споделила, че аз не ви познавам

# 16
  • Мнения: 664
Ренката, аз вече малко над 4 месеца давам клеевата тинктура, две капки в лъжичка прясно мляко. Преди да я почна питах в една аптека - не се препоръчвала за толкова малки деца, можело някакви бактерии да има в прополиса (какви бактерии в 90-градусов алкохол newsm78). Но пред перспективата да продължи да боледува непрекъснато и аз нищо да не правя, рискувах и засега нищо й няма (чук-чук).

Мари е изкарала мноого хубаво в бавачката, заспала е сама, на матраче в стаята на дъщерите на бавачката в 22ч. и е спала до 9ч. сутринта без да се събужда. А у нас без кърмене не заспива и се буди по сто пъти на нощ. Вече съм убедена, че не е от зъби и докато се кърмим все така ще бъде.
Сега отиде с баща си на откриването на една изложба, а пък аз останах да чистя и готвя, пък и ще початя с приятелки Wink

За мегстар беше питал някой, мяркам я рядко да пише в чужбинския форум, не знам защо спря да пише...

# 17
  • Мнения: 664
Иви, сетих се да те питам Теа помага ли ти за Лора? Как се държи с нея?
Бавачката на Мари гледа и едно бебе на 6м., вчера като отидох да взема Мари гледах как се държи към бебето и ми стана една миличко...галеше го много внимателно по лицето, като се разрева Мари се наведе и почна да му говори и то млъкна Wink Всички ни казват, че е време за братче, то и аз бях планувала децата да имат 3г. разлика, но като не можем да си намерим малко по-голям апартамент, засега отлагаме Sad

# 18
  • Мнения: 1 101
А пък ти какъв такъв Водолей си Hug Аз като се засърдя и мога от инат да откарам седмици така Laughing

Laughing Laughing Ако щеш вярвай, ама още като прочетох постинга на Мартеа точно това си помислих Laughing Понеже и аз съм типичен Водолей и хич не забравям бързо Crossing Arms

ania, браво на Мари! Много ме обнадеждаваш, дано и при Дени е лесно заспиването без мен

Тази вечер смятах да оставя Дени без памперс, ама тук е хладничко и се притеснявам. Ще изчакам по-топли дни. Лошото е, че ние по цял ден сме навън, вкъщи само спи и единствения момент когато си играе вкъщи е вечер след вечеря докато си легне. Ама за начало ще бъде достатъчно.

И ние днес си говорихме за сестричка на Дени, много искаме, ама ще изчакаме поне да излезем да живеем сами. Да се надяваме, че ще бъде скоро Praynig

# 19
  • Мнения: 4 070
хихи, ами аз много бързо се паля(вероятно има забелязали тази ми особеност), но и много бързо ми минава  и после се почват едни обяснения... ето в това значи не съм типичен водолей, а, да и не закъснявам, мразя закъсненията, докато повечето ми приятели Водолеи закъсняват ужасно много... иначе съм си точно на зодията Grinning
хммм. като се замисля, всъщност, има и редки случаи, в които помня по-дълго, но трябва да съм мноооого засегната...

# 20
  • Мнения: 920
Дайте да уточним на кое се вика "бързо ми минава", че и аз уж съм типичен водолей, ама не се цупя за дълго, не съм злопамента, обичам да водя дъълги разговори от типа "преливане от пусто в празно" както ги описва мъжо  Laughing.

идея за заглавие:
   МАЙ-чето всеки ден изненадва мама, то за нея радост е голяма

Не знам дали се похвалих - Калоян от 10-тина дни спи сам в стаята си. Добре че кошарата в спалнята е по поръчка и е дълга 100см, а дребен е вече 90 и му отесня, че иначе все не се наканвах да го преместя. Пу пу не съм имала много ставания - един или два пъти само.

# 21
  • Мнения: 1 101
обичам да водя дъълги разговори от типа "преливане от пусто в празно" както ги описва мъжо  Laughing.

Ако попиташ мъжа ми кое е най-дразнещото в мен, ще каже точно това Wink Wink Wink

Браво на Калоянски Hug

# 22
  • Мнения: 2 407
 Браво на Калоян![smilie=smile3501.gif]
Как са болничките днес?
Аз сега  newsm79 newsm28  food002 и полсе отиваме навън family  Nature Sunny 1swing
Мартеа и аз мерси.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 787
Мартеа, и аз съм един Водолей като теб Mr. Green.Преди бях страшен инат,можех да се сърдя със седмици.Откакто съм с мъжа ми,обаче,той взе тази роля.Той може да се сърди страшно дълго време.Аз се паля,сърдя се 5-10 мин.,максимум час,и ми минава.След това искам да се сдобрим,но с Риба говори ли се в такива моменти.Способен е да накара човек да се почувства виновен и без да е Crazy

Уф,днес цял ден ми се плаче и си плача CryДругата седмица ще дойде свекър ми да вземе Калоян.Ще го даваме да го погледат при тях в Добрич.До края на юли ще е там/е,и ние ще ходим за 2 седмици по средата/.Аз си го преживявам това от доста време насам,но днес сутринта мъжа ми ме уби с една реплика още рано-рано.Тъкмо се бях събудила и гушках детето и той като изтърси:"Радвай му се,че нали знаеш,още само една седмица ти остава с него.После вече няма да прекарвате по цял ден заедно.Това беше."И аз като ревнах.Скарахме се.Как можа да ми го изтръси това,като знае,че съм ужасно чувствителна на тази тема.
Сега са навън с Калоян,а аз не мога да спра да плача.Защо се чувствам така Cry

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 14:27 от ками

# 24
  • Мнения: 920
 ей Ками айде пепел ти на езика как няма да го видиш повече.... Hug. Добре де, щом ти е трудно да го преживееш не го оставяйте там, или пък нека да не е за толкова дълго. Ти си знаеш разбира се най-добре какво, защо и как, но приеми го от добрата страна - за малко ще имаш чиста, подредена къща  Party, ще се понаспиш.....

# 25
  • Мнения: 2 407
Ками тамън ще починеш малко, ще мине бързо, ще видиш.

# 26
  • Мнения: 2 498
Цитат
Как са болничките днес?
Кашлюкаме още и сополчето тече-утре сме пак при доки....
Tia, браво на момчето за самостоятелното спинкане....
Choppar-че , не сме те забравили....а снимките що така немога да ги видя newsm78?!?!
ками, все едно описваш мен и мъжо-аз водолей, а той риби....а по повод детето аз не бих го дала, само не ме линчувайте, но вс. сме различни...немога и ден без децата.....вярно е, че на моменти изпушвам, но сън няма да ме хване, ако някой друг ми ги гледа независимо кой (всеки луд с номера си)....

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 14:36 от valia77

# 27
  • София
  • Мнения: 3 787
Валя,как ще те линчуваме.И аз мисля като теб.Не искам да го давам,но имам много неща,които трябва да свърша.А и нова работа мисля да си търся,а с него няма как Sad
И аз не си представям как ще сме без Калоян.Сигурно всичко ще ми е криво и ще си го изкарвам на баща му Confused

Уф,дребен тази вечер вдигна температура.Ей така,изведнъж.Както беснееше около нас,по едно време се сгуши в ръцете ми и усетих,че гори целия.Дано само да е от зъби.Да не сме хванали нещо в петък,че го водух в Патиланци,а там беше пълно с народ.Няма да се учудя да е лепнал някой вирусче Thinking

# 28
  • Мнения: 4 070
Добро утро!

Ками, умират си тези мъже да ни човъркат в раните. И аз като тръгвах на работа, бях в такъв период, ще ти мине, но колко рев изревах... Още не съм я давала някъде за дълго без мен - само два пъти - на Нова Година и на рождения ми ден за по една нощ, та не съм го изпитала точно това, което ти предстои... но щом няма как, казвай си, че всичко ще е наред и гледай да оползотвориш максимално добре времето...

Пожелавам успех на всички нови ясленчета!

Ние вчера бяхме в Самоков целият ден, мъжът ми има роднини там, на Теа й беше много забавно - ходихме на един мост да гледаме разбушувалия се Искър, по разни кафета, из центъра, но всъщност най-много й хареса това, че беше с всичките си братовчеди, общо са 4-ма: тя,  2 момчета малко по-големи от нея - на 2,7 и на 4 г. и една кака на 9. И Теа най-малката, обръщат й внимание, през цялото време ходеха четиримата за ръчичка, просто бяха страхотна картинка. Тя беше толкова въодушевена, яде сладолед и пуканки... ей такива малки удоволствия. Хубаво беше.

# 29
  • Мнения: 1 101
Привет!

Мина нашият първи учебен ден Grinning Най-трудно беше за мен и мъжа ми, ужасно мъчно ни беше като го оставихме. И ранното ставане ни е много трудно - по принцип се будим към 10 часа, а за яслата трябва да ставаме към 7, едва събудихме Дени тази сутрин. Заведохме го към 8,15, обухме го, той си влезе вътре - беше ошашавен от дечицата, от новата обстановка и само стоеше и гледаше. Аз му казах чао, целунах го и си тръгнахме. Изобщо не плака. В 12 отидохме да си го вземем. Леличките се скъсаха да го хвалят Heart Eyes Чак към 10,30 се е сетил и плачкал малко, но бързо са го разсеяли. Бил много послушен, закуската попара не я е ял, обяда си е изял целия, млякото си е изпил. Забележете - пишкал е в гърне Crazy Веднъж прав, после е сядал, а вкъщи не можеш да го накараш да седне. Само 4 часа беше в яслата, а памперса му беше сменен. Няма да обръщам внимание на начина по който беше сложен, вероятно в право състояние са го слагали, но така както беше повече от 2 пишкания нямаше да издържи Crazy Разказвал на леличките за село, за новата къща, за колата, обръща се към тях с "бабо". Доста са го гушкали и целували - мирише ми на женски парфюм и забелязах няколко следи от целувки с леко червилце Laughing Като си го взехме беше много щастлив и развълнуван - не спира да ни разказва.

Уф, успокоих се малко Whistling По принцип Дени не е хич ревлив и е доста контактен, дано лесно се адаптира. Предполагам, че най-трудното ще бъде като го оставим да спи там. За днешните 4 часа в яслата не се е сещал за сученето, но като легне да спи и се сети тогава вероятно ще стане лошо. И следобяд, след като цял ден не е сукал.

Имаше 2 болни дечица Tired Tired

Общи условия

Активация на акаунт