Май имаме херния

  • 1 163
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 466
Знам, че мястото на тези ми питанки не е тук, за което предварително се извинявам, но реакциите тук са по-бързи , отколкото в другия форум.
Освен споменатата в другата тема болест, се оказа, че малкия има и херния.Ще бъда блягодарна на майките с подобен проблем да ми разкажат за своите преживелици.
Проблемът при нас е , че докторите не са сигурни 100% , че това е херниа, съмняват се, че е или херния, или увеличен лимфен възел.
Миналата година по това време малкия пак беше получил такова подуване и правихме компреси с риванол и спадна подутината, но сега пак се появи.
_________________

# 1
  • Мнения: 248
Стела, мога да те успокоя, че със сигурност нямате херния. Ако е била херния - щеше да разбереш - тя е толкова болезнена, че детето няма да спре да плаче. И още, хернията не минава от компреси, а само чрез наместване от лекар.

# 2
  • Мнения: 1 567
Херния къде?? Ако е на пъпчет... сама ще си мине. Ако ли пък не, лекарите сами ще ти кажат какво да предприемеш.
Моят имаше някаква херния, ама като не знам на български как се превежда... правиха му мини операцийка на месец и половина... Сега, ако го видиш какво магаре е, мани, мани....

Но premaman е права, щом минава с компрес, едва ли е херния...


# 3
  • Мнения: 343
На моето момиче му откриха херния, когато беше на 2,5 годинки. В началото се появи едно изпъкнало на коремчето долу, голямо колкото орех. Лекарите веднага казаха - херния и че е необходима операция.
Операцията е съвсем лека (колкото може да бъде една операция), със пълна упойка. Детенцето се възстанови доста бързо и почти нищо не разбра. Доста травмиращо и за нея и за мен беше самия престой в Пирогов - 1ден преди операцията и два след това. Най гадното е визитацията сутрин когато изгонват всички майки навън и се започва един неуписуем рев, можеш да си представиш колко е полезно деца, оперирани токущо от херния да се дерат от рев  Imp.
Сега има съвсем малък белег, който постепенно изчезва.

Дано при вас да се окаже че не е херния.
Желая ви късмет.

# 4
  • Мнения: 466
Май си е херния, защото доста четох по случая. Херниите могат да си се прибират и пак да се показват.

Общи условия

Активация на акаунт