? за климатиците

  • 1 239
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Купих ме си апартамент и доста често ме съветват да сме се отоплява ли на зима с  климатик! Ние мислим да си правим парно с камина или котле, но ми се иска да разбера дали е възможно оширен двустаен апартамент да се отоплява само с климатик, и с един или два, или с климатик на всяка стая? А и като разход по-скъпо ли е от локалното парно или е долу-горе същото!?

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 726
ние отопляваме 4 стаи с 4 климатика Laughing.Изобщо не бих си помислила за друг начин на отопление( и охлаждане също), а сметките ни изобщо не са високи. номера е да си вземеш качествен климатик- Панасоник например, и ако стаята е за 9, климатика да е 12. Успех в избора.

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има и вариант "по-голям и мощен климатик + окачен таван". Тръбите вървят между тавана и окачения таван, и така се отоплява целия апартамент. Така нашите отопляват 5 стаен апартамент.  Peace

# 3
  • Мнения: 791
Благодаря!  bouquet Ние по принцип мислем за окачен таван навсякъде - искам в коридора и спалнята да си направя окачен таван, за да го ползвам като килер за всякакви нещица, а в хола и детската да е раздвижен.  Май ще се спрем на климатик!!! Доста по чистичко и лесно ще е !!!

# 4
  • в семейството
  • Мнения: 404
ние миналата година си монтирахме климатици в спалнята и хола. много сме доволни. Преди бяхме на дърва в хола, а в спалнята имахме нагревател в радиатора.Да не ти казвам какви сметки сме плащали и отделно мъкненето на дърва. Сега с двата климатика плащах по-малко ток от колкото предните години, когато на ток беше само спалнята. Важно е да си избереш хубави климатици.

# 5
  • Мнения: 207
Кажете ми откъде си копувате климатиците,от хипермаркети или от спициална фирма за климатици.Дайте координати моля спряхме се на панасоник,но все още мислим Praynigпосъветвайте ме

# 6
  • Мнения: 6 461
Отопляваме се с климатик.Чиста работа Peace
Отдавна сме се отказали от парното.

Според мен камината е хубаво нещо(както сте го замислили с водна риза ,нали?) ...ама е трудоемка работа...

# 7
  • Мнения: 791

Според мен камината е хубаво нещо(както сте го замислили с водна риза ,нали?) ...ама е трудоемка работа...

Да, камина с водна риза, но понеже за на зима ще сме с бебче, което ще навърши годинка, и с батко на 4г. си мислим, че с камината ще ми е трудно, а и с бебо който ще прохожда  Confused, а пък и едната тераса ще трябва да заемем с дърва  Thinking, а и като гледам цените на климатиците, то ще ни излезе същото, та даже и по-евтино да си купим два климатика, от колкото парно.

# 8
  • София
  • Мнения: 275
Отопляваме се с климатик.Чиста работа Peace
Отдавна сме се отказали от парното.

Според мен камината е хубаво нещо(както сте го замислили с водна риза ,нали?) ...ама е трудоемка работа...


 Peace

# 9
  • Мнения: 142
Кажете ми откъде си копувате климатиците,от хипермаркети или от спициална фирма за климатици.Дайте координати моля спряхме се на панасоник,но все още мислим Praynigпосъветвайте ме

Климатици е най-добре да се купуват от специализирана фирма. Там ще ти предложат най-добрите варианти за климатизация. А също така можеш да си сигурна в гаранционната подръжка. Не препоръчвам закупуване на климатик от хипермаркет - там просто ти продават кашон, монтира го група, наета за сезона и после, ако има проблем, почва ходене по мъките.

# 10
  • Мнения: 207
Благодаря ти Дани.И аз така си мислех,а после на къде,защото няма начин да не се опре до сервиз-все пак е техника.Хубаво ,дайте някоя надежна фирма от която сте доволни.Апартамента ни е югозападен и ще бъде адска жега,зимата ще се топлим на газ-ако има някакво значение.На мъжа ми колега си сложиха на хаир(незнам дали се пише така),инвенторен последния модел за 1600лв.Много хора казват панасоник са по-добрите,то май е доза късмет,но все пак да не се ядосвам после.Та дайте някоя фирма.... Praynig

# 11
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
И ни се отопляваме с климатици, но аз лично съм за локалното парно.
Климатиците изсушават въздуха, зимата винаги ми е студено на краката- топлия въздух е по лек и се качва горе, никак не са безшумни. И ако спре тока - стаята изтива много бързо и стоиш на студено.

# 12
  • Мнения: 300
Благодаря ти Дани.И аз така си мислех,а после на къде,защото няма начин да не се опре до сервиз-все пак е техника.Хубаво ,дайте някоя надежна фирма от която сте доволни.Апартамента ни е югозападен и ще бъде адска жега,зимата ще се топлим на газ-ако има някакво значение.На мъжа ми колега си сложиха на хаир(незнам дали се пише така),инвенторен последния модел за 1600лв.Много хора казват панасоник са по-добрите,то май е доза късмет,но все пак да не се ядосвам после.Та дайте някоя фирма.... Praynig

Ами има значение че ще се топлите на газ, защото явно смятате климатика да го ползвате само за охлаждане, въпреки че газта излиза по-скъпо. При това положение си вземете някоя евтина марка като Мидеа, не е нужно и да е инвертор.

# 13
  • Мнения: 3 251
Благодаря ти Дани.И аз така си мислех,а после на къде,защото няма начин да не се опре до сервиз-все пак е техника.Хубаво ,дайте някоя надежна фирма от която сте доволни.Апартамента ни е югозападен и ще бъде адска жега,зимата ще се топлим на газ-ако има някакво значение.На мъжа ми колега си сложиха на хаир(незнам дали се пише така),инвенторен последния модел за 1600лв.Много хора казват панасоник са по-добрите,то май е доза късмет,но все пак да не се ядосвам после.Та дайте някоя фирма.... Praynig
Хората които залагат на втория, са прави!
Има и форумки/на някои от тях в това отношение, особено им ценя мненинето- на Шани например/, които с това се занимават, дано се включат в темата, но и за лаик като мен, дума за сравнение между двата модела няма - само като се започне от Китай и Малайзия...

# 14
  • Мнения: 953
я ми кажете някой знае ли къде мога да прочета за парно на ток
същото е като това с камина и дърва но е само на ток

Общи условия

Активация на акаунт