Кои са добре платените професии в България ?

  • 46 062
  • 166
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 230
Не е важно каква ти е професията, а къде работиш.
Ако си в яка фирма и секретарка/чистачка да си, пак ще взимаш повече  от висококвалифицираните кадри в по-мършавите фирми (не стрелям в облаците, а визирам точно определен случай).

# 61
  • Мнения: 2 022
Строителен инженер съм и не знам дали съм добре платена, честно. Съпругът ми работи като програмист. Не изчислявам в цифри, а в това дали ми е достатъчен дохода да живея без да се притеснявам.
И тъй като е доста деликатна темата, когато става дума за цифри, стават сравнения , неловки ситуации, искам само да попитам имате ли усещане, че за 2 г. нещата доста се промениха. Давам пример със себе си - преди да забременея (да речем преди 2г.) и двамат взимахме точно 2 пъти по-ниски заплати от сега, но някак си бяха доста повече пари. Сега с два пъти по-висок доход се задъхвам на моменти и все по-често се случва.

# 62
  • Мнения: 6 417
Добре платени са работещите в сферата на ... журналистката.
Може, ако визираш "Капитал" и БТВ. В повечето медии изобщо не стигат дори до предложената тук минимална граница. Предполагам, че има и други журналисти във форума, които ще потвърдят  Thinking
Не потвърждавам. И в печатни медии се печели над 1000 лв.  Whistling

# 63
  • Мнения: 1 299
Строителен инженер съм и не знам дали съм добре платена, честно. Съпругът ми работи като програмист. Не изчислявам в цифри, а в това дали ми е достатъчен дохода да живея без да се притеснявам.
И тъй като е доста деликатна темата, когато става дума за цифри, стават сравнения , неловки ситуации, искам само да попитам имате ли усещане, че за 2 г. нещата доста се промениха. Давам пример със себе си - преди да забременея (да речем преди 2г.) и двамат взимахме точно 2 пъти по-ниски заплати от сега, но някак си бяха доста повече пари. Сега с два пъти по-висок доход се задъхвам на моменти и все по-често се случва.

От строителен инж до строителен инж. има голяма разлика. Често се случва проектантите да взимат никакви пари в сравнение с тези в инвеститорския контрол.

# 64
  • Мнения: 3 423
И в печатни медии се печели над 1000 лв.  Whistling

Че даже и в печатниците.

# 65
  • Мнения: 9 894
Излиза,че всички професии са добре платени...как тъй... newsm78
абсолютно, вие тук изброихте всички професии.

# 66
  • Мнения: 1 299
Излиза,че всички професии са добре платени...как тъй... newsm78
абсолютно, вие тук изброихте всички професии.

И аз си го помислих... но ако трябва да бъда честна, моите приятели в София 80% са на заплати 1000 и нагоре (става въпрос за хора под 30 год, вишисти), но това трябва да е така не само в София, ами и в другите градове.

# 67
  • Мнения: 1 230
Ама не е... В Пловдив 1000 лв си е заплата мечта. Висококвалифицирана съм, както и приятелите и повечето от познатите ми. Никой не взима такива пари...засега...

# 68
  • Мнения: 5 539
Строителен инженер съм и не знам дали съм добре платена, честно. Съпругът ми работи като програмист. Не изчислявам в цифри, а в това дали ми е достатъчен дохода да живея без да се притеснявам.
И тъй като е доста деликатна темата, когато става дума за цифри, стават сравнения , неловки ситуации, искам само да попитам имате ли усещане, че за 2 г. нещата доста се промениха. Давам пример със себе си - преди да забременея (да речем преди 2г.) и двамат взимахме точно 2 пъти по-ниски заплати от сега, но някак си бяха доста повече пари. Сега с два пъти по-висок доход се задъхвам на моменти и все по-често се случва.
Ако се занимаваш с проектиране, трябва да си наясно, защо сега взимаш 2 пъти повече пари, отколкото преди 2 години Wink
От строителен инж до строителен инж. има голяма разлика. Често се случва проектантите да взимат никакви пари в сравнение с тези в инвеститорския контрол.
Познавам и от двата вида, но не съм останала с такова впечатление Rolling Eyes Но може и да има такива случаи, кой знае...

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Строителен инженер съм и не знам дали съм добре платена, честно. Съпругът ми работи като програмист. Не изчислявам в цифри, а в това дали ми е достатъчен дохода да живея без да се притеснявам.
И тъй като е доста деликатна темата, когато става дума за цифри, стават сравнения , неловки ситуации, искам само да попитам имате ли усещане, че за 2 г. нещата доста се промениха. Давам пример със себе си - преди да забременея (да речем преди 2г.) и двамат взимахме точно 2 пъти по-ниски заплати от сега, но някак си бяха доста повече пари. Сега с два пъти по-висок доход се задъхвам на моменти и все по-често се случва.

От строителен инж до строителен инж. има голяма разлика. Често се случва проектантите да взимат никакви пари в сравнение с тези в инвеститорския контрол.
Освен това има голямо значение дали си на заплата или на хонорар.

# 70
  • Мнения: 119
Добре платени са работещите в сферата на ... журналистката.
Може, ако визираш "Капитал" и БТВ. В повечето медии изобщо не стигат дори до предложената тук минимална граница. Предполагам, че има и други журналисти във форума, които ще потвърдят  Thinking
Не потвърждавам. И в печатни медии се печели над 1000 лв.  Whistling

Много са малко тези. Аз години работих по телевизии и дори в Канала получавах по 500лв + ДМС, както му викат....Добре, че се преориентирах.

# 71
  • Мнения: 2 811
aз се занимавам с програмиране. лесно  се взема над 1000, но над 2000 си трябва доста сериозна работа знания и тн. и много1асов работен ден. така, че според мен най добре платени са по банките. с финанси и тн.

# 72
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
aз се занимавам с програмиране. лесно  се взема над 1000, но над 2000 си трябва доста сериозна работа знания и тн. и много1асов работен ден. така, че според мен най добре платени са по банките. с финанси и тн.
Аз работя в банка и нито заплата е кой знае каква ,нито си клатиш краката.и когато се спукваш от работа пак ти е същата заплатата.няма да ти дадат повече.а ти поне знаеш,че като работиш повече  следва и по-голяма заплата.

# 73
  • Мнения: 3 331
Несериозно е да включваме в тази класация полицаи, следователи, митничари и прочее. Все пак говорим за трудови доходи, не за подкупи, нали?

Следователите определено са с чисто месечно възнаграждение над 1 000 лева, така че нямат нужда от подкупи, за да ги сложим, според критериите на авторката - над 1000 лева = що годе добър доход, в класацията.

# 74
  • Мнения: 119
След всичко прочетено си мисля, че за размера на заплатите на хората от всички професии - от журналисти Simple Smile до програмисти - има значение в коя фирма и в кой град работят.... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт