Пари през граница

  • 8 604
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
Confused: Аз така и не можах да разбера след като ги декларирам какво става?
 Confused: И как се доказва, че съм платила данъци тук в Америка или това е презумция?

# 16
  • Мнения: 2 051
След като ги декларираш (щом ще декларираш) влизат официално в Бг и за добро или лошо вече са твоя собственост, ангажимент, грижа, ресурс, както ти е по-удобно Laughing Законни са ти, не могат да те закачат да доказваш произход. Но ти се водят като доход, не го укриваш - значи данъци и тн.
Платени данъци се доказват с данъчна декларация, не е по презумпция. Само не знам конкретно между Бг и Щатите има ли споразумение за избягване на двойното данъчно облагане, което би ти спестило бая пара ???? Там как сте плащали данъци?

# 17
  • Мнения: 4 390
Цитат на: jakinik
Цитат на: Pela
Знам, че доста от Вас пътуват често и затова пускам темата тук.
 Confused: Някой знае ли колко пари/$, евро/ имаме право да внесем през граница?
 Confused: На всеки член от семейството /аз и съпругът ми, предполагам за бебето не може/ отделно ли се изчисляват или заедно?
 Confused: Какво количество е позволено?
 Confused: И какво става с по голямото количество /плаща ли се нещо/?

Ще съм Ви благодарна за всички съвети как да си внесем парите през граница и дали да ги декларираме. Neutral Face

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти и дано ти помогна. Информацията ми е от преди 1г. и половина когато аз си ходих в Бг.
1. При нас мога да изнеса около 10000 $ без да декларирам нищо. В Бг можеш да внесеш колкото искаш или имаш.
2. На всеки 4лен на семейството се полага равностойноста на 5000лв или това е 2500 евро .На децата също . Аз пътувах с дъщеря ми и носех 4000 евро мислех да ги декларирам, за да нямам проблем. Когато казах на служителя каква сума имам и 4е пътувам с детето той ми каза ,4е няма нужда от декларация, защото тази сума на два 4овека е в рамките на позволеното без деклариране.
3. Ако носиш пове4е пари просто трябва да ги декларираш на летището / да минеш по 4ервения коридор/. Нищо не би трябвало да плащаш. Това ти е доход от 4ужбина, на който си платила ве4е данък в съответната страна.
Това е което аз знам по въпроса. Ако има някой който знае пове4е подробности ще се радвам , защото този въпрос 9и мен ме вълнува.

Вече сумата не е 5000 лв, а 8000 лв.

Общи условия

Активация на акаунт