за бънджи гащите

  • 4 469
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 592
Ние също имаме патето. Сашко беше на 5 месеца и половина когато го сложих в него в началото само се въртеше, но след няколко дена откри скачането и сега много му харесва.
Аз имам въпрос към за скачането. Сашко скача предимно на десния крак. Аз се опитвам да го центрирам, но той пак така си скача,другия го свива. Има ли други такива бебоци? Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 983
Цитат на: Bobolina
Ние също имаме патето. Сашко беше на 5 месеца и половина когато го сложих в него в началото само се въртеше, но след няколко дена откри скачането и сега много му харесва.
Аз имам въпрос към за скачането. Сашко скача предимно на десния крак. Аз се опитвам да го центрирам, но той пак така си скача,другия го свива. Има ли други такива бебоци? Rolling Eyes
ами ние пък скачаме само на левия,десния го кривим,днес бяхме на ортопед,който каза че проблем няма,но абсолютно отрича проходликата и бънджи-гащите #Shocked  #Shocked  #Shocked ,нямам идея как тогава всички бебета са отгледани в проходилки!все пак ние в началото само се люлеехме,по-късно открихме скачането,но вече много й харесва.

# 32
  • София
  • Мнения: 572
Mного съм доволна от бънджи гащите.Кари я сложихме на 6 мес. и до ден днешен си скача с кеф.Тези с патета и самолетчета са по-добрия вариант,защото не позволяват като се засили да се удариа във вратата или стена.Ние имаме патето  Grinning

# 33
  • Мнения: 137
И ние бяхме с патето. Сложих ги за първи тъп някъде към 5 месец. Много обичаха да си скачкат или да ги люлея. Но когато проходиха нямаше земна сила, която да ги задържи вътре. Все искаха да обикалят из стаята, а не да стоят само на едно място.

# 34
  • Мнения: 3 569
Ортопедът, който ни следи развитието, каза, че тези гащи, както и проходилката са вредни за децата. Не ви казвам да не ги ползвате, казвам, че ние ще ги избегнем със сигурност.

# 35
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Даде ли някакво по-конкретно обяснение? Защо са вредни? Защото нашият ортопед каза, че е за и нямало проблем.

# 36
  • Мнения: 1 983
Цитат на: deja pere
Ортопедът, който ни следи развитието, каза, че тези гащи, както и проходилката са вредни за децата. Не ви казвам да не ги ползвате, казвам, че ние ще ги избегнем със сигурност.

Наистина не чух досега един адекватен отговор или мнение защо са вредни,а много бих искала да разбера кое им е вредното #Shocked

# 37
  • Мнения: 516
Ние слагае мал4о в бънджито съвсем за малко,за по 10 мин.На нас също ни казаха,4е няма проблем от ортопеди4на гледна то4ка,даже било полезно Rolling Eyes Сигурна съм,4е както педиатрите,така и ортопедите за кой ли път няма да са на едно и също мнение ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 285
Кажета как се закрепват за вратата тези бънджи гащи.

Бебка подскача в ръцете ми и ми се иска да и взема, но не искам да съсипвам някоя стена или врата.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 054
Може ли някой да ми каже каква е разликата в моделите - споделяте за модел с пате, със самолетче - видях и една картинка без никакви такива екстри - нещо като кенгуру с дълги дръжки за скромната сума от 16лв - тези не стават ли?
Моят син вече иска да стои прав - не му се лежи, и в столчето се опъва - а аз не мога да го държа на ръце дълго време - все пак е 7кг. Искам да му купя, но да не е най-скъпото възможно удоволствие...

# 40
  • Мнения: 504
Цитат на: irin4eto2000
Цитат на: deja pere
Ортопедът, който ни следи развитието, каза, че тези гащи, както и проходилката са вредни за децата. Не ви казвам да не ги ползвате, казвам, че ние ще ги избегнем със сигурност.

Наистина не чух досега един адекватен отговор или мнение защо са вредни,а много бих искала да разбера кое им е вредното #Shocked

за проходилките-Ортопедът ни каза,че не е нормално детето да се учи да ходи... седнало!
за гащите-а важи и за проходилките-каза,че тежестта на тялото на детето е прекалено голяма за крачката му в тази възраст и това създава предпоставка да се изкривят.
   Сори,мами,ама беше преди две години и само това си спомням,иначе имаше много обяснения.

# 41
  • Мнения: 3 200
Цитат на: deja pere
Ортопедът, който ни следи развитието, каза, че тези гащи, както и проходилката са вредни за децата. Не ви казвам да не ги ползвате, казвам, че ние ще ги избегнем със сигурност.


И ние така, нашия ортопед също ни каза да ги избягваме, защото не се натоварват мускулите, които трябва при прохождането, а проходилката влияела зле и на стойката.

# 42
  • Мнения: 918
За проходилките съм съгласна(макар ние да ползваме), както казва нашият педиатър проходилката е измислена от майките Laughing , но не мисля че бънджи гащите могат да изкривят краката на детето, по простата причина, че ако детето само не е готово, едва ли на сила можеш да го накараш да направи каквото и да е. Това все едно да кажем, че всички деца трябва да проходят на 11 месеца, защото по-рано ще им се изкривят краката.
Всъщност всеки трябва сам да прецени кое е най-добро за детето му. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 504
Ами като стана дума,аз съм привърженик на късното прохождане. Една позната баба гледа внучето си,защото родителите са постоянно на работа. Те й казали да не го държи и да го учи да стои и ходи,а тя точно това направи. Това не го одобрявам. Намирам за правилно детето само да се изправи когато е готово и само да започне да крачи,така ни посъветва и ортопеда. Моята много я пазих,нали е момиченце и се надявам като порасне да има стройни крачка. Не помня кога се изправи,но знам,че започна да пристъпва на 1,1-1,2 год.
 А за бънджи-гащите не зная,така и не купих след като ортопедът каза,че е против.

Общи условия

Активация на акаунт