Колко банан?

  • 3 760
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 610
Здравейте,искам да попитам по колко банан давате на едно ядене newsm78 .Сега включвам банан на бебо и незнам до какво количество да стигнем.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз банан дадох към 7-ми месец, и го давах смесен с авокадо. След периода на изчакване (когато давах 1-2 лъжички), започнах да правя доза от 1/2 банан и 1/2 авокадо с 2 лъжички АМ и я оставях да изяжда колкото иска. Цялата доза изяждаше месец след това, но тази комбинация я давах за следобедното хранене в 16ч.

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами аз в 16.00 часа давам 2/3 от банана.Резвам го в двата края (четох че тази част не било хубаво да се дава) и останалото отива в купичката на бебо.Ако някъде е поомекнал махам и нея част.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В началото по няколко лъжички.Цял банан стигнахме чак около 10-11 месец.

# 4
  • Мнения: 27 524
Давах колкото иска, той си определяше. Отначало ядеше около четвърт, после половинка, до цял банан стигна след годинката. Засищаща храна е.

# 5
  • Мнения: 391
Зависи колко килограма е детето и какъв апетит има.
Дъщеря ми на тази възраст  изяждаше по цял банан ,но не от най-големите.
Като се пасира -количеството не е голямо.

# 6
  • Мнения: 27 524
Като се пасира -количеството не е голямо.

Точно, много странно защо така става, като все е един банан  newsm78 Пасиран ядеше като малък доста, а ако го намачкам или давам парченца хапва доста по-малко. Странно...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип колкото иска, обикновено това е около половин банан.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз вече давам по цял и си го изяжда.

# 9
  • Мнения: 153
Александра от началото на 6 месец яде по цял банан(средно голям) с малко АМ на пюре , о като е на парченца изяжда по 1/2 от банана.

# 10
  • Мнения: 1 877
А дали един банан може да замести следобедната закуска (питам за възрастта на Дарин)?

# 11
  • Мнения: 27 524
А дали един банан може да замести следобедната закуска (питам за възрастта на Дарин)?

Да, за по-голямо дете също.

# 12
  • Мнения: 5 362
Давах колкото иска, той си определяше. Отначало ядеше около четвърт, после половинка, до цял банан стигна след годинката. Засищаща храна е.
Така беше и Кали.Като й се ядеше-давах.
Но не съм привърженик много на бананите-в повече са им мазнините,а витамини почти нямат.Предпочитам да давам други плодове.

# 13
  • Мнения: 1 986
  Аз рядко давам само банан,защото се запича от него-смесвам го с череши,а количеството,което й давам засега е 3-4 резенчета Peace

# 14
  • Мнения: 1 230
Обикновено давам половин банан (от най-големите) + половин плодово пюре/ каша. Почти колкото вас сме на възраст.

Общи условия

Активация на акаунт