Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 018
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 915
  • Русе
  • Мнения: 212
Няма да кажа нещо ново като заявя , че всички се стараем да направим най-доброто и правилно нещо за децата си , но от малкия опит натрупан до настоящия момент в изкуството да бъда родител забелязах , че колкото повече се съсредоточавам и упорствам в опитите си да науча детето си на нещо много „важно” / станал на еди колко си месеца и вече трябва да стои седнал , да пие от чаша , да ползва гърне , да не си смуче палеца.../ не му ли е дошло времето просто удрям на камък.Да уточня , че под „дошло времето” имам предвид не само натрупаните му знания и умения, но и достигнатото спокойствие и доверие в обкръжаващата среда.Естествено това не означава да не обръщаме внимание и да стоим със скръстени ръце и да чакаме те сами да се отучат от лоши навици и прочие  , но мисля , че нашите деца в по-голяма степен от останалите не понасят прекия натиск.Не съм специалист , но детенцето ти все още се намира под „напрежение” и няма смисъл да му създаваш още такова с настоятелни опити да го лишиш от единствения познат му за сега начин да се успокоява .Знай , че имаш много верен съюзник в обучителния период и това е свойството на всяко дете да подражава / в ежедневието дори не се замисляш колко много неща „вижда” и запаметява и един ден с изненада откриваш , че без да си се напрягала то е спряло примерно -  да бяга от входната врата с калните обувки право в стаята си , а се е събуло и се е запътило да си измие ръцете /.В този ред на мисли отказването от палеца го прави някак между другото без да акцентираш върху това.За сведение моят юнак си смука палеца почти година , като естествено пробвах всякакви  методи и се отказа в момента когато и аз се отказах да упорствам и сега си мисля , че от един момент нататък за него това е било игра – той лапа палеца , аз „хуквам” да го забавлявам с нещо и го отстранявам от устата му.Дано всичко това  не ти прозвучи поучително , а наистина да те успокои. 

# 916
  • Мнения: 955
мисля , че нашите деца в по-голяма степен от останалите не понасят прекия натиск.Не съм специалист , но детенцето ти все още се намира под „напрежение” и няма смисъл да му създаваш още такова с настоятелни опити да го лишиш от единствения познат му за сега начин да се успокоява .

podrkrepjam  Peace

# 917
  • Мнения: 149
Малко се притеснявам, че едното оченце на бебка е леко на криво. Тя е на пет месеца. Вече би трябвало да е минал периода на бебешкото кривогледство. За съжаление днес уцелихме момент без лекар в дома да попитаме.

# 918
  • Мнения: 4 138
хм, алекс кривеше и след петия месец. но все по-рядко. фокусът и се губеше Wink
май е най-добре да питате наблюдаващия лекар. предполагам и персоналът може да даде информация.
подобни неща подлежат лесно на корекция, но все пак ти пожелавам да е просто бебешко кривене Hug

# 919
  • Мнения: 149
Точно. Сякаш не може да фокусира и то не през цалото време. Нали сме " млади " родители сме шаш и паника. Особено таткото.

# 920
  • Мнения: 4 138
много е мъничка още. не искам да изпадам в разсъждения за стимулирането и за контактите при отглеждането в такава среда, като домовете, но това има много голямо значение.
за татковците.............или добро, или нищо.
обаче им е слаб ангелът. подготви се за още много шашкания от негова страна и не им се поддавай.
аз не спирам да се учудвам как един мъж на почти 50 може да се държи като кръстоска от млада лехуса и мърмореща 90 годишна баба, но е факт.
днес например тук е 30 градуса. 5 пъти ме попита дали няма да вземем блузка за детето ooooh! и каза, че все пак не е зле да и обуем чорапки.
не се оставяй да те шашка, кажи му, че си чела..........
през следващите месеци се подготви да имаш 2 деца.

# 921
  • Мнения: 2 123
Цвете за окото - добре е да направите преглед след 7мия 8мия месец. Мога да ти препоръчам 2ма лекари за София. Ние ходим и при двамата, всеки случай, защото Колето има доста висок диоптър и ме е страх да не го определят грешно. При него лекото кривене идваше точно от това - не можеше да фокусира добре.

Чичо Кольо е с очила от едногодишен. Свикна без проблем от 3тата минута. В момента кърти сърцата на девойките в градинката Wink и ползва очилата като жокер при запознанството Wink

# 922
  • Мнения: 149
Май се притеснявам напразно. Днес за пръв път бяхме само тримата. Трябваше й само половин час да се ориентира, че е център на внимание. Всичко с очето беше на ред. Дори и да се наложи да сложим очила ще е като родителите си. И двамата сме с очила и пак сме си хубави и скромни Party

# 923
  • Мнения: 3 246
cvete09, Fussii те е посъветвала, аз искам само да ти пожелая де не е нещо сериозно Peace
а и с риск да оспамя темичката - Fussii, много ми харесва новият ти аватар Hug

# 924
  • Мнения: 2 123
Мерси Кали - стараем се  Laughing

# 925
  • Мнения: 1 669
Момичета, помагайте!!!!

От известно време моята красавица се промени! Ако сме само двете - всичко е просто прексрасно - играем си, забавляваме се, танцуваме. Аз никога нищо не правя, когато съм с нея - не чистя, не готвя, не домакинствам. Правя тези неща, когато спи. Цялото ми внимание и любов е насочена само към нея. Обаче когато е и баща й с нас не иска и да чуе за мен. Залепена е за него и не се отлепя. Мрънка, когато я взема. Не иска да идва при мен, когато баща й е наблизо. Период ли е? Ще отмине ли? Чувствам се много тегаво... Какво да правя? Да чакам спокойно да отмине или да включвам тежкия арсенал с подкупни действия, ама пък няма да е честно спрямо съпруга  ми newsm78

# 926
  • на път
  • Мнения: 2 804
......................когато е и баща й с нас не иска и да чуе за мен. Залепена е за него и не се отлепя. Мрънка, когато я взема. Не иска да идва при мен, когато баща й е наблизо. ..............

 Hug Добре дошла! Всички сме на този хал. Естествено, че работещият ТАТИ е по-интересен и забавен от мама, която е постоянно на разположение. Аз обаче се радвах на тази близост и не се борех за внимание (с което явно станах интересна на дребните отново), защото нашият тати твърдеше, че не му трябват деца и ще му развалят рахата. Сега се таткото "напикава" (Мата даже ме пита дали не му сменям и на него пампите като му видя размазаната от щастие физиономия) от кеф като се засилят вечер към него а аз тържествувам.

Та ... всяко нещо с времето си bobkas - радвай се, не страдай  Grinning и не разваляй детето с подкупи, щото после е страшно  Wink

# 927
  • Мнения: 1 669
Естествено, че работещият ТАТИ е по-интересен и забавен от мама, която е постоянно на разположение.

Там е работата, че ние и двамата работим, малката е на ясла. Времето, което прекарваме заедно е почти еднакво. Да не кажем, че тати май прекарва повече време. Той я взима от ясла в 5, а аз се прибирам в 7. Дали не ми е сърдита за това  newsm78

# 928
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 474
И при нас е така.Тати е Бог,а мама обслужващ персонал.Преди няколко дена гриза парче диня,а мойта мома сяда до мен и ми прави забележка да го оставя,за да имало за тати.Вижда,че има само едно резенче,а не знае за другата половина на динята и се загрижила за баща и да има.А слугинчето(т.е. аз)кучета го яли.Последното е,че ще се жени за тати,а мен ще ме вземат да им готвя.
 Убедена съм,че е период.Права е Д_Ива  че постоянното присъствие не е интересно.Друго си е по-рядко виждания баща.В началото и аз се чувствах толкова ненужна,даже не ми отговаряше щом я питах нещо,когато сме тримата-сякаш не съществувам.Сега вече е значително по-добре положението.Старая се да се насладя на факта,че не ме търси непрекъснато и да видя минаващите облаци примерно.
 bobkasне се притеснявай,детето те обича,но гледа максимално да се наслади на времето с баща си.При момиченцата е особено засилена обичта към бащите.След време пък ти ще бъдеш нейна довереница в дамските тайни.Радвай се на силната им връзка.Да сте живи и здрави-това е важното!

# 929
  • Мнения: 3 246
bobkas , не се притеснявай, момичетата са ти писали,  наистина любовта на момиченцата към бащите е по-засилена, така че е нормално това което се случва, същото е и с момченцата към майките. Тези неща отминават с времето. Боби сега заявява че като порасне ще се омъжи за мен, а аз просто му казвам че мама си има вече мъжа той като порасне ще си намери жена и ще се ожени за друго момиче Hug

Общи условия

Активация на акаунт