Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 745
  • 2 568
  •   2
Отговори
# 675
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Докато питам и нещата се влошиха Sad
Снощи спах отделно от тях, че ме тръшна страшна ангина и да не им лепна нещо. баща и каза, че цяла нощ викала много силно, сякаш сънува кошмари. Много сме притеснени.
Вярвате ли в леенето на куршум?
Ще пробвам с млякото

# 676
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Вава, а защо не се опиташ да си спомниш кога точно започна да спи неспокойно, да не би да се е случило нещо особено, което много силно да я е впечатлило и да е останало в подсъзнанието й? Да сте сменяли нещо в леглото й - ново място, нови играчки, нови завивки, нова възглавница, нещо ново в стаята и т.н.? Сега стана по-хладно, да не й е горещо както я завиваш? Опитай се да говориш с нея да обясни какво я вълнува, карай я да разказва подробно впечатленията си от детската градина...
Някакви стомашни проблеми, нещо запек, разстройство, свързани с храненето в детската градина?

Аз лично не вярвам в леенето на куршум, ама това са си мои убеждения. Топлото мляко помага за спокоен сън, може и малко захар да му се сложи.

А за моите деца... Ами ние с баща им сме хора, които късно си лягат и трудно стават сутрин рано. А и през лятото свикнахме до към 8 часа да сме навън. Докато се приберем, докато вечеряме, докато се приготвим... лягането обикновено става към 9,30 - 10. Сутрин ставаме малко след седем - баткото го будим с кандърми, Албена сама се буди. Иван започна да ми отказва спането на обяд още на 2 и половина годишна възраст! Песни, приспивни песни с касетофон до него, галене, гушкане, люлеене - не и не, по два часа съм стояла на колене до кошарката, само и само да заспи - не. Като тръгна на детска градина, там започна да спи по често през деня. Албена си спи през деня без проблем, даже доскоро спеше и между 11 и 12 часа по малко.

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 08:58 от Gankata

# 677
  • Мнения: 1 843
баща и каза, че цяла нощ викала много силно, сякаш сънува кошмари. Много сме притеснени.

А, ако има някоя леля/госпожа, която се кара или дори поплясква детето в яслата? Тя надали ще може да ти каже, но опитай да питаш, знам ли...

При Ирина минаха почти 6 месеца, докато науча, че една от госпожите я удря и щипе. Но истината излезе трудно, а детето спеше зле, но нали беше дресирана, та не отделяше правилно и неправилно...

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
ДарЗаМен, това звучи тооолкова тъжно, опасно и несправедливо, че се разплаках с истински горчиви сълзи /а уж съм в офиса и трябва да работя/  Cry

Приеми, моля те, силната ми прегръдка  Hug , а Иринка я целувам  Heart Eyes нежно, нищо, че е виртуално, но е от цялото ми сърце   bouquet

П.П. Да знаете, че ви чета редовно, но не пиша, защото не искам да спамя хубавите ви теми в един от най-истинските и силни подфоруми в БГ-мама /в крайна сметка не съм нито осиновена, нито майка-осиновителка, просто съм чувствителна и любознателна натура, и детски психолог по образование и вътрешно призвание.../  Simple Smile  Използвам случая искрено да благодаря на всички ви, че ми отворихте очите за толкова много неща, които, уви!, не се учат в Университета, като например - информирахте ме за съществуването на революционната за моя кръгозор книга "Първичната рана. Да се докоснем до света на осиновеното дете"   bouquet ... мерси много за всичко, мили дами   bouquet

# 679
  • Мнения: 2 722
Снощи е била нощта наистериите.
В 21 всички бяха по леглата с изключение на моя милост, която вършееше из форума. В 24 часа от детската долетяха първите писъци. Влизам - Милен спи по корем. Спи ама прави лицеви опори от тръшкане и се дере с цяло гърло.
Из откъслечните ревове  без преводач разбирам само - дай, не, чушки, няма!
Опита ми да го погаля за да се успокои или да се събуди доведе до такива кански писъци, че сигурно комшиите са потреперали.
Оставих го да се натръшка. След 10 минути от тръшкане и ритане падна от леглото.
Пратих Руслан, същата история, всеки опит да го пипнем води до такова дране, че определено се опасявах да не скъса гласни струди.
До към 4,30 на няколко пъти се повтори същото, докато най-накрая му капнах водичка на устните, разбуди се, скокна в леглото като наспал се и каза - къде са ми пълнените чушки  Joy
Поседях при него, погушках го малко и заспа.
Ха сега де - пълнени чушки, това правя докато пиша - пека ги  Wink
Може ли да разбуди челия блок, защото е сънувал, че някой иска да му вземе чинията с пълнени чушки. И дали това е сънувал, ако не е , тогава какво  newsm78

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
мамо галя, искрено се надявам, дори да е сънувал, че някой му взима чинията с чушчици, вътрешно в себе си да не вярва, че това наистина е възможно... ох, много ми стана тъжно, днес пишете едни работиии... не е истина просто  Hug  Embarassed  Heart Eyes

затова - малък виртуален поздрав от мен, но от душа:



все пак днес уж е празник, нали?

за интересуващите се: http://oceansoul.truden.com/halloween.htm

и още:

Хелоуин

Името на празника Halloween идва от католическия празник All Hallows’ Even /навечерието на Вси светии/
любим празник с трепета от маските, запалените тиквени фенери, получените бонбони, празник за децата и за нас порастналите деца с приготвянето на костюмите, сладките и запалването на тиквените фенери

Какво приготвяме у дома за Хелоуин
Отговора е малки прости неща с желание:
1. Тиквен фенер, който слагаме на прозореца да се вижда отдалече
2. Една малка тиква, като ваза в която има есенни цветя - хризантеми и астри
3. Сладкиши с тиква - любимото тиквено руло с извара, печена тиква с мед и орехи или пълнена тиква с плодове, чудесна изненда за Хелоуин
4. Много сладкиши и бонбони, защото не знаеш кой ще позвъни на вратата и с колко страшен костюм ще бъде
5. Сандвичи, страшни сандвичи от които се показват пръсти на вешица от кремвирш и нокти от кетчуп или печена чушка
6. Печени кестени, защото носят аромата и вкуса на есента

Проблем е как да се празнува Хелоуин в София
- децата ще се съберат, ще се маскират, но не бива да се прилагат американските традиции по нашите улици, защото има разлика в поколенията, в разбиранията. Нека децата да се съберат да им бъде весело и интересно, могат да се организират и да има награда за най-интересния или за най-стращния костюм. Случайно или не, утре е Денят на Будителите, децата не са на училище, дори в това може да се търси преплитане на традиции, идеи и култура.
У дома на мен ми е приятно да бъде весело, тиквите са оранжеви и носят топлата оранжева красота на есента, а това е най-важното да има светлина и топлина.

В навечверието на празника Вси Светии
Всяка година, когато есента е факт, в последните дни на октомври, в повечето американски домове се преселват прилепи и паяци, вещици и рицари, в прозорците се запалват тиквените фенери, а в магазините най-търсената стока са бонбоните. И когато настъпи дългоочакваният и любим ден, всяко дете може да си сложи маска на лицето и да почука дори на непозната врата, да викне “Бау!” и за това да получи шепа пъстри бонбони - това е страшният празник Хелоуин!
Това е любимият празник и на моите деца, а приготовленията за Хелоуин са приятни защото са свързани със светлината, изненадата и спонтаността на детския смях

Хелоуин се чества в нощта между 31 октомври и 1 ноември.

Истороя на празника Хелоуин
Древните келти празнували своята Нова Година - Samhain. В края на октомври те прибирали последната си реколта. те вярвали, че в нощта срещу Нова година се отваря границата между мъртвите и живите и сенките на починалите през изминалата година навестяват земята. Те търсели живи тела, в които да се вселят. За да се предпазят от сенките, хората гасели огъня в огнищата и се опитвали да изглеждат колкото се може по-страшно - обличали животински кожи и глави, надявайки се да изплашат привиденията. На духовете оставяли храна, за да се нахранят и да не настояват да влизат в дома им. А самите жители се събирали около огньове, които били запалвани от друидите жреци. На тези сбирки се правели предсказания за зимата и принасяли в жертва животни. На края на събирането всеки взимал въглен от огъня и с него палел огнището си.

През 853 г. сл. Хр. папа Бонифаций ІV утвърдил 1 ноември като ден на Вси Светии, ден за прослава на всички християнски светци и мъченици. На английски език наименованието на празника звучи като All Saint’s Day или Hallowmas или All Hallows. Хората продължавали да отбелязват деня в навечерието на празника на Вси светии, палели огньове и чествали Самхейн и деня на Помона (богинята на дърветата и плодовете). В средновековния английски език наричали празника All Hallows’ Eve или съкратено Halloween и се произнася Халоуин както се нарича в САЩ и до днес.

Тиквения фенер се има име - Светещият Джак.
Има ли Хелоуин без тиква? На 31 октомври тиквеният Джек свети в много прозорци. Историята на неговото появяване разказва ирландската легенда за пияницата по прякор свидливия Джек.
Кръстен е на Джек пияницата, който успял три пъти да надхитри Дявола. След последната им уговорка да живее спокоен живот още десет години Джак внезапно починал. Тъй като бил грешник не можел да отиде в Рая, а заради сделката си с Дявола не можел да отиде и в Ада. На прага, Дяволът му дал въглен от Ада, който Джак поставил в издълбана тиква, след това тръгнал да скита по света в очакване на Страшния Съд

В България
* Православната църква отбелязва празника на Всички светии в началото на лятото, в първата неделя след Петдесетница. В началото на ноември е Архангеловата Задушница - в съботата преди Архангелов ден, който е винаги на 8 ноември.
* има празник, аналог на Хелоуин - Кукерите - българските карнавални фигури - мъже, предрешени като зверове или типични персонажи, винаги с маски на главите, често с чанове на пояса и с кожуси с козината навън. По стар обичай в периода между Месни и Сирни Заговезни те танцуват по улиците, за да изплашат лошите сили и да пропъдят студа, а за плодородие и здраве извършват обредни действия като оран, сеитба и други.

***
Американците отбелязват Хелоуин - празника на “нечистата сила”, в навечерието на деня на Вси светии, когато католическата църква почита починалите светци и мъченици.
Смята се, че в Америка Хелоуин е бил въведен от имигрантите от Ирландия, където древните келти празнували на 31 октомври края на старата година и свързвали това със смъртта. Те вярвали, че на този ден душите на мъртвите можели да се върнат на Земята. За да плашат злите духове, келтите се обличали в отвратителни костюми, издълбавали страшни лица върху картофи и ряпа и палели в тях свещи за успокоение на духовете. По-късно ирландските заселници в Щатите пренесли този обичай, като заменили ряпата с тиква и така я превърнали в основен символ на празника.
Името Halloween произхожда от католическия празник All Hallows’ Even /навечерието на Вси светии/. Тъй като празниктът се падал точно преди Деня на душите, двата празника се слели в един. Американците очакват Хелоуин със същото нетърпение, с което очакват и Рождество. В САЩ Хелоуин е всъщност всеамерикански карнавал, за който хората от цяла година подготвят костюмите си.
Тази година най-моден е пиратският костюм. Костюми на пирати, сякаш излезли от популярния филм “Карибски пирати”, могат да се купят от почти всички магазини, продаващи маскарадни костюми. В САЩ е много популярен и костюмът на Супермен, Човека-паяк и Батман, както и костюми на русалки, вещици и вампири.
У нас децата се маскират с подръчни материали и желание.

# 681
  • Мнения: 2 722
Вихрогонче, на мен снощи ми беше гадно и недоспало, ама днес ми е направо смешно.
Добре, че може да говори, иначе сигурно щях да се ошашкам.
Днес за другите е Хелоуин, за нас чушков ден  Joy

# 682
  • Мнения: 11 891
Wa_wa, вероятно е преживяване, впечатление за което не може да каже.
моят син от първата вечер спеше много спокойно.Един ден го заведохме на GP, не беше  болен, просто аз исках някаква консултация.Оказа се, че нашата лекарка е в отпуск и я замества друга.
Тази лекарка го посрещна с думите"Ах, кого виждам"Аз го приех като естествен подход към малки деца ,за да не се стресират от лекарския кабинет.но след няколко разменени думи/ по повод посещението ни/ лекарката започна да ни обяснява, че тя познава детето.Обърна се към него с думите"А сега как ти е новото име".Оказа се, че е била лекар в дома.И като почнаха едни спомени...какво правел, как го правел.Това пред дете на 2г.8-9 мес., не е бебе, че нищо да не разбира/макар, че и бебетата "разбират", но по друг начин/

През деня не се случи нищо особено.Бяхме заедно със сина ми.През нощта беше нещо ужасно- , в съня си започна да тропа с ръчички по леглото и да плаче.Докато го успокоя, щях да се побъркам.

понякога на пръв поглед невинни неща и срещи объркват съзнанието на децата, те не възприемат света по начина по който ние го възприемаме.

Все пак трябва да се разбере и дали не е някаква банална болежка-зъбче, коремче.

На малката кукла желая бързо оправяне, на теб също, знам колко гадна е ангината.

Желая бързо оздравяване и на детето на Кудкудяка, дано се размине !


# 683
  • на път
  • Мнения: 2 804
Wa_wa, вероятно е преживяване, впечатление за което не може да каже.
.......консултация.Оказа се, че нашата лекарка е в отпуск и я замества друга.
Тази лекарка го посрещна с думите"Ах, кого виждам"Аз го приех като естествен подход към малки деца ,за да не се стресират от лекарския кабинет.но след няколко разменени думи/ по повод посещението ни/ лекарката започна да ни обяснява, че тя познава детето.Обърна се към него с думите"А сега как ти е новото име".Оказа се, че е била лекар в дома.И като почнаха едни спомени...какво правел, как го правел.Това пред дете на 2г.8-9 мес.....

Това не е лекар а изрод просто ......

# 684
  • Мнения: 2 722
Светкавица, ти не я ли удуши тая лекарка?
Просто нямам думи #Cussing out

# 685
  • Мнения: 11 891
 Ходих една седмица като болна.При прегледа ми беше на устата да направя забележка, но си помислих, че ще се възприеме неправилно, един вид като свръхчувствителност "по темата".Както казва майка ми, голяма уста отварям, ама все не където трябва.

И разбира се си "благославях "късмета- от такъв огромен град  , точно на тая да попадна.

# 686
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Аз съм шматка! Blush Blush Blush Tired
Нищо му няма на детето, просто съм се престарала. Явно малката вирее при по-ниски температури, а шматката аз в старанието си да не я разболея(че има рожден ден след 6 дни) съм пуснала радиатора в повечко.
 ooooh! ooooh! ooooh!
Вчера изобщо не го включвах и малката спа като къпана

# 687
  • Мнения: 2 722
Вава, заради такова престараване, Милен не спа първата седмица у дома. Докато не забравих една вечер отворен прозореца на детската стая и той спа като къпан  Wink

# 688
  • на път
  • Мнения: 2 804
wa_wa, по-добре късно да ти дойде акълът отколкото никога  Wink. Бравос че ви е светнала лампичката и сте решили проблема по най-лесния начин.

# 689
  • Мнения: 2 172
Ходих една седмица като болна.При прегледа ми беше на устата да направя забележка, но си помислих, че ще се възприеме неправилно, един вид като свръхчувствителност "по темата".Както казва майка ми, голяма уста отварям, ама все не където трябва.

И разбира се си "благославях "късмета- от такъв огромен град  , точно на тая да попадна.

Уф, и ти ли. Не точно в този вариант, но ние пък попаднахме на позната детска учителка.

Общи условия

Активация на акаунт