Парични работи

  • 6 617
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 244
Пела, да ти кажа че почти не проверяват на летището.
Стига да не си те набележат.
Аз така пренесох 30 000 евро в брой, но има ограничения - объждахме го в друга тема с Краси - мисля че беше 10 000 лв или равностойността им в валута.
Ако искаш пиши на лични да ти кажа как го направих аз.
И аз имах лични причини да го направя в брой.
Ще ти свърши работа защото и аз пътувах с малко бебе.

# 1
  • Мнения: 978
Аз ще ти кажа веднага как Дебеланка го е направила- в памперса на бебето.Wink

# 2
  • Мнения: 4 244
Цитат на: White Raven
Аз ще ти кажа веднага как Дебеланка го е направила- в памперса на бебето.Wink

Мълчи там гарване и ти птицо проклета!!
Що ще ме издаваш ти не знаеш ли че аз пера пари!
Ще ми развалиш бизнеса тук Wink

# 3
  • Мнения: 978
Хи хи хи.  Малко акъл да имаш, ама навреме;)

# 4
  • Мнения: 1 366
Ne moga da razbera kakvo im e losho na bankite be momicheta. Ima karti, koito se polzvat na vsqkxde - tegli si parite na volq i tova e. Ili propuskam neshto?????

# 5
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: maikata
Ne moga da razbera kakvo im e losho na bankite be momicheta. Ima karti, koito se polzvat na vsqkxde - tegli si parite na volq i tova e. Ili propuskam neshto?????

Идеята е да не се плащат данъци....

# 6
  • Мнения: 4 244
Цитат на: rosa
Идеята е да не се плащат данъци....

ИМЕННО!

# 7
  • Мнения: 1 366
Kakvi danxci, bre hora? Az kato si hodq na gosti nqkoi da ne me pita ot kxde sa mi parite v bankomata????? Osven tova danxci se plashtat tam kxdeto e "proizveden" danxka, ne???????

Neshto ne ste mi qsni!!!

# 8
  • Мнения: 1 366
Kxdeto e proizveden prihoda iskah da kaja  Embarassed

# 9
  • Мнения: 978
Аз мисля, че идеята е да не се плаща много при банковите преводи, но честно казано никога не бих пренесла 30 000 евро ей така.

# 10
  • Мнения: 2 452
Цитат на: White Raven
Аз мисля, че идеята е да не се плаща много при банковите преводи, но честно казано никога не бих пренесла 30 000 евро ей така.


Аз също, защото ги нямам. Laughing  Laughing  Laughing

# 11
  • Мнения: 3 146
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked

# 12
  • Мнения: 4 244
Цитат на: mama kenga
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked

Абе не става дума за дисаги или нещо подобно
Който не е теглил от западна сметка от БГ банкомат не знае какви такси за трансфер се плащат. Да не говорим че в Бг можещ да изтеглиш не повече от 200 лв от банкомат. Та ако ми трябват 30 000 евро както по горе казах,колко че платя за трансфера от банкомата след като на трансфер от 200 лв таксата ми е 7 евро.
А това защо съм ги донесла и откъде ги имам си е моя работа.

# 13
  • Мнения: 4 244
Цитат на: palmira
ама какви данъци бе #Shocked
пращаш в бг пари и там ти удържат данък ли?
кажете бе хора, че съвсем ме сбъркахте #Puppy dog  #Shocked

Става въпрос за местните (при теб холандските) данъчни служби. Ама не знам как е при вас

# 14
  • Мнения: 4 399
Цитат на: debelanata
Цитат на: mama kenga
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked

Абе не става дума за дисаги или нещо подобно
Който не е теглил от западна сметка от БГ банкомат не знае какви такси за трансфер се плащат. Да не говорим че в Бг можещ да изтеглиш не повече от 200 лв от банкомат. Та ако ми трябват 30 000 евро както по горе казах,колко че платя за трансфера от банкомата след като на трансфер от 200 лв таксата ми е 7 евро.
А това защо съм ги донесла и откъде ги имам си е моя работа.


Е, хайде сега! Кой тегли 30000 от банкомат. В Германия да не би от банкомат да ги теглиш, ами и там имаш лимит по колко на ден можеш да изтеглиш. Ще ти се наложи май всеки ден да тичаш до банкомата. На гише ще ги изтеглиш разбира се. Става за 5 мин. А комисионната не знам колко точно е, но има една минимална сума, която се плаща, така че е особено висока за дребни суми. Но ако теглиш повече пари, става горе-долу приемлива.

# 15
  • Мнения: 3 146
Цитат на: debelanata
Цитат на: mama kenga
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked

Абе не става дума за дисаги или нещо подобно
Който не е теглил от западна сметка от БГ банкомат не знае какви такси за трансфер се плащат. Да не говорим че в Бг можещ да изтеглиш не повече от 200 лв от банкомат. Та ако ми трябват 30 000 евро както по горе казах,колко че платя за трансфера от банкомата след като на трансфер от 200 лв таксата ми е 7 евро.
А това защо съм ги донесла и откъде ги имам си е моя работа.


Не виждам някой да е питал защо си ги донесла или откъде ги имаш!

# 16
  • Мнения: 4 244
Вяра, в България от гише можеш да теглиш само ако имаш Виза или Мастър кард
Аз не мога да си позволя да имам такава карта, заради таксите по обслужването им.
Иначе си тегля нормално с ЕС карта или Маестро както се води

# 17
  • Мнения: 978
Цитат
Най-добре в буркани ги пренеси!


Аз казвам в пластмасови.  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 18
  • Мнения: 4 399
Цитат на: debelanata
Вяра, в България от гише можеш да теглиш само ако имаш Виза или Мастър кард
Аз не мога да си позволя да имам такава карта, заради таксите по обслужването им.
Иначе си тегля нормално с ЕС карта или Маестро както се води


Преди всичко да кажа че изобщо не ме интересува кой как си пренася парите. Просто уточнявам някои неща, защото може да са от полза за някой.

На мен в Булбанк са ми предлагали да тегля пари от разплащателнате си сметка с ЕC карта от гише. Така че такава услуга съществува. А ти можеш да извършиш и предварителен превод на парите от Германия в БГ сметка. Недей така, че някой може да си помисли че всяка сума над 200 лв трябва да се пренася в куфар. Все пак банките са направени за да улесняват трансфера на пари.

# 19
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
На мен в Булбанк са ми предлагали да тегля пари от разплащателнате си сметка с ЕC карта от гише. Така че такава услуга съществува. А ти можеш да извършиш и предварителен превод на парите от Германия в БГ сметка. Недей така, че някой може да си помисли че всяка сума над 200 лв трябва да се пренася в куфар. Все пак банките са направени за да улесняват трансфера на пари.

Точно в Булбанк ми отказаха миналото  лято - юни, да изтегля пари от сметката ми с ЕС карта
А на мен ми трябваше по лични причини да скрия къде са отишли парите и да осигуря тук майка си

# 20
  • Мнения: 4 390
Цитат на: palmira
абе хора, не ви ли е страх?
ако ви пипнат/макар че те по сигнал действат обикновено/, ще ви конфискуват парите плюс глоба вероятно.
аз съм пренасяла, ама никога повече от 3000 евро на ръка.


Аз носих в България 18 000 долара.
На летището в София питах къде да си декларирам парите.
Една митничарка ми намигна и ме извика. Даде ми една декларация и после ме повика в стаята.
Тактично ми намекна, че иска някой лев.
Дадох й 10 евро  и тя скъса декларацията, не ме провери ИЗОБЩО и се погрижи за бебето ми дори, докато си чаках багажа на лентата. После я попитах - саковете къде да ги кача за проверка, а тя ми отговори - Ти си проверена вече и отново ми намигна.
След като си взех багажа, ме отведе до залата с посрещачите и извика близките ми да ми помогнат, вкара ги вътре да ми вземат багажа дори.
Болно ми стана за 10 евро на какво е способен човек, но това е друга тема.
Та така.

# 21
  • Мнения: 978
Цитат
А това защо съм ги донесла и откъде ги имам си е моя работа.


Dебеланке, да им кажа ли сега за какво са ти потрябвали? Wink С моето пророческо око. (Моля за ред на опашката! За познаване, не ви искам захар. Вече има интернет разплащане.Wink) #Onfire

# 22
  • Мнения: 4 244
Я да видим како ставаш ли за гледачка? Thinking
Издай ме че да те  #Sniper

 Grinning  Grinning  Laughing  Laughing

# 23
  • Мнения: 978
E, нЕма тогаз де. (Ти сега и без пари ще го искаш;))

# 24
  • Мнения: 3 880
Цитат на: diviana

Болно ми стана за 10 евро на какво е способен човек, но това е друга тема.
Та така.


Ох, и на мен ми стана болно, че и малко гнусно като го прочетох, макар че се сещам и за други подобни примери. Абе тези хора достойнство нямат ли си???... за 10 евро....

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Последното лято открих банкомат в София, от който можеше да се теглят по 300 лв или бяха 400 Thinking  с една заявка, Stuck Out Tongue  но аз изтеглих само 300 пробно. Намерих го няколко дни преди да си тръгна  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 399
Цитат на: *Biba*
Цитат на: diviana

Болно ми стана за 10 евро на какво е способен човек, но това е друга тема.
Та така.


Ох, и на мен ми стана болно, че и малко гнусно като го прочетох, макар че се сещам и за други подобни примери. Абе тези хора достойнство нямат ли си???... за 10 евро....


Какво достойнство? Тя да не работи за тия 10?. Ако от 10 души  на ден събере по 10? ще се прибере със 100? в къщи. И я го умножи по 20 работни дни и добави че е необлагаема сума. На нас може и гнусно да ни е, но те си знаят защо го правят. А колко е броила тук и там докато я сложат на митницата, само тя си знае... Нали и това трябва да се изплати отнякъде. Като си се хванал на това хоро, няма нито достойнство, нито морал, нито съвест.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 952
В брой може да се теглят по-големи суми от POS терминал в банковите клонове на практически всички банки в Бг. Това е най-евтиния начин в Бг да се изтеглят пари от сметка, по която има издадена дебитна или кредитна карта на Виза или Мастър Кард. По този начин можете да изтеглите наведнъж практически цялата сума от дебитната си карта или лимита, достъпен като кеш адванс по кредитната си карта.
Аз пренасянето в брой не го разбирам, но знам ли  Embarassed

# 28
  • Мнения: 4 244
А бе хора - вие не четете ли?
Става дума за прикриване на данъци и непроследяване на парите по банкво път
И баба знае да преведе пари
Всичките ни парчни трансфери се следят!
А не всеки може да си позволи да има ВИЗА и МАСТЕР карти
Току що ходих пак до банката и там ми отказаха от поста им да ми изтеглят пари - само от банкомата, а то няма навсякъде по 400 лв. Масово са по 200
Не от вчера се занимавам с паричните проблеми от Европа към България
Много ви моля, четет по внимателно!

# 29
  • Мнения: 1 366
Aaa, az ne znaeh podrobnostta za kartite, zashtoto imam Viza, predi imah Mastercard i ne sxm imala nikakvi, ama nikakvi problemi. Prosto nikoga ne nosq sxs sebe si kesh, da ne mu treperq.
A i taksite sa "malki" v sravnenie s opastnostta da nosq pari v broi.
Spomnqm si, che pri pxrvoto mi zavrxshtane v Bg sled poveche ot 9 godini, svekxrva mi postoqnno me plasheshe ot krajbi.

# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Банковите трансфери не се контролират за данъци освен ако няма специален сигнал за това и разбира се банковата сметка да не е фирмена! Въпросът е да ги вкараш в една банка и да не те питат от банката от къде ги имаш и после трансферираш до БГ, но плащаш някаква сума за услугата.
Така беше преди години  Thinking
Освен да ги вкараш в няколко различни банки на части и на части да ги пуснеш в БГ, ама много такси ще вземат за трансфера  Thinking
Абе трябва да се намерят хора които го правят, защото си мисля, че това важеше само за суми до определен размер  Thinking Тук такива трудно ще намериш. Кой ще напише аз така го правя черно на бяло Wink

# 31
  • Мнения: 4 244
Цитат на: meri_ark
Абе трябва да се намерят хора които го правят, защото си мисля, че това важеше само за суми до определен размер  Thinking Тук такива трудно ще намериш. Кой ще напише аз така го правя черно на бяло Wink

Аз го нпаравих затова го споделих
Знам че много рискувах но нямах друг избор

# 32
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
А бе хора - вие не четете ли?

Ами явно не, от отговорите съдя.... Wink Очаквам сега някой да попита, zащо хората пренасят пари в брой и към Люксембург и др. такива държави. Защото това също може да се прави легално, чреz банков превод... Simple Smile

# 33
  • Мнения: 978
Аз пък не мога да разбера, колко "струва" да имаш Виза или Мастеркард. Ние акто си отидем в Бг си теглим със същата банкова карта, с която теглим и в местната банка. Друга специална карта ли трябва да теглиш "на гише". Моля обяснете ми, че може да ми се наложи.

# 34
  • Мнения: 4 244
В момента има само 2 банки които знам че работят с пост на гише - Булбанк и ОББ
А за ВИЗА и МАСТЕР - обикновено (практика на немските банки) ти ги дават първата година безплатно, но от втората година се плаща такса по поддържане на картата (тъй като можеш да теглиш на кредит от нея с депозит определен от теб самата), лихва по кредита, който теглиш и такса за всяка транзакция. Това какзв цвят е картата се определя от нивото на парите които имаш в сметката, които влизат в сметката и които имаш право да взвемаш на кредит.
Ако не ти е ясно нещо питай

# 35
  • Мнения: 978
Аз не знам как стоят нещата тук в UK, но по всяка вероятност е подобно. Добре, а чисто теоритично- не можеш ли да си извадиш карта, правиш транзакцията и я закриваш? (Ти още в БГ ли си?)

# 36
  • Мнения: 4 399
Цитат на: rosa
Цитат на: debelanata
А бе хора - вие не четете ли?

Ами явно не, от отговорите съдя.... Wink Очаквам сега някой да попита, zащо хората пренасят пари в брой и към Люксембург и др. такива държави. Защото това също може да се прави легално, чреz банков превод... Simple Smile


Така е, права си. Обаче парите които заминават към Люксембург или Монако в куфари, никога не са влизали в банкова сметка. Влезнат ли веднъж в банка парите вече са прозрачни.
И пак казвам, всеки е свободен да си пренася парите както намери за добре. Просто не е нужно да се дават такива наивни обяснения като: в БГ пари се теглят само от банкомат или парите ми бяха в банка, ама исках да ги скрия от данъчните... Няма такава игра, първо да ги сложиш в банка, а после да ги изнасяш в куфар и да си мислиш че данъчните трева пасат.

# 37
  • Мнения: 2 452
Цитат на: meri_ark
Банковите трансфери не се контролират за данъци


Не си права. Ние си прехвърлихме парите от продаденото жилище в Англия в Канадска банка и маккар да стояха там само няколко месеца са насъбрали висока лихва, за която съответно си получихме данъчен документ от банката. Добре, че парите бяха под определената сума за пари от чужбина. Иначе щяха да ни обложат и горницата с данък.

# 38
  • Мнения: 4 244
Гарванче - още съм в БГ Връщам се на 22 март. За ВИЗА картите - не знам - не съм правила такива далавери, че с проста ЕС се оправям

А на Вяра мога да кажа - като им  представишна данъчните касова бележка че си изхарчил еди как си парите (нова кола или нови мебели) няма да те търсят за нищо и да те питат дали не си ги изнесъл сучайно в куфар

# 39
Абе момичета, до колкото разбрах Пела се завръща окончателно в Б-я. На нея не й трябва да си пъха парите в Американска банка, та да си тегли на порцийки от Б-я. Не знам как стоят законово нещата (за което се извинявам на Пела, понеже разводнявам темата), но аз лично много пари в кеш не бих помъкнала. Все пак може да проучи как ще я обложат ако ги прехвърли по банков път или пък ако ги декларира на границата. Thinking
Що се отнася до кредитните карти (поне повечето от тях), не съм чувала, че след втори месец почвали да ти отдържат суми за това, че ги претижаваш. Имаме оставена карта в Б-я от 4-ри години и до сега такова нещо не се е случвало. Сумата пък дневната, която може да се тегли от българските банкомати не е 200лв, а равностойността на валутата в държавата, в която сте (тоест за Кралството е 200паунда на ден). Таксата, която удържа е горе-долу (независимо от сумата, която се тегли 2 паунда, чувала съм, че и толкова евро горе-долу взема).

# 40
  • Мнения: 978
Хондичка, ама тя темата на Пела отдавна се измести, към защо и как Дебеланка си е пренесла пачките. #Milti

Дебеланке, все пак я кажи колко пачки са 30 000 евро? То бая голям памперс му е трябвал на бебо.Simple Smile

Аз пък да попитам нещо друго. Искам да изпратя едни пари за дарение в Бг, обаче ме интересува дали има значение моята банка с коя Бг банка има "споразумение" с цел да не ми вземат много висока такса по обслужването. Защо ви питам? Навремето ходин на един курс с чужбина и трябваше да ми преведат 200 евро. От тях 40 бяха удържани от банката. После като проследих преминаването- бяха преминали през някаква Н\Йоркска банка, докато стигнат до Бг. Та сега искам да "мина" с по минимално заплащане.
Също така знаете ли дали по пощата могат да се пращат пари- с пощенски превод?

# 41
Цитат на: White Raven
...дали има значение моята банка с коя Бг банка има "споразумение" с цел да не ми вземат много висока такса по обслужването. .....Също така знаете ли дали по пощата могат да се пращат пари- с пощенски превод?

Да има значение твойта банка с коя коренспондира в Б-я. Ние така се бяхме набутали, защото уж еднократна такса щяха да ни удържат пък се оказа, че парите"преплували" и през друга банка, която също си беше взела таксичка.....
Що се отнася до пощите. Да - може законово да се пращат пари. Максимумам обаче е 200 паунда (това са сигурните), иначе на твой гръб може и повече. И така сме пращали. Парите се застраховат - имат специален вид поща. Застраховката е около 4.50 паунда, които покриват суми и документи до 250 паунда Grinning

# 42
  • Мнения: 4 244
Гарванче - разрови се по английските банки.
Аз поне знам от немските че Postbank работи бързо и евтино с български банки
При нас може без проблем да се преведат 12 500 евро (как е с паундите не знам) и % за таксата е 0,5%
Разрови се как е при вас.
От БГ Банките много добре се работи с ПИБ, Булбанк и ОББ
За други не знам, като не знам не препоръчвам, да не се излъже някой
Аз на Пела отговорих за питането и на лични - тук все пак са общи разговори, а тя си имаше конкертно условие.
Ако трчбва Роза да заключи темата, ако е станала много щекотлива и разводнена,
Не съм искала да се получи така
А за пачките - бяха само 60 банкноти по 500 евро. Както се вижда и в памперс влизат Wink
Да не се издавам ама после наистина ги прах Grinning  Laughing

# 43
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Дебеланке, ако искаш махни ти или аz твоите мнения zа пренасянето на пари, zа да не си чешат еzиците хората.... Wink

# 44
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Vjara
Така е, права си. Обаче парите които заминават към Люксембург или Монако в куфари, никога не са влизали в банкова сметка. Влезнат ли веднъж в банка парите вече са прозрачни. .

Точно това имах и аz предвид. И поне така раzбрах доводите на дебеланката, че именно поради таzи причина го е направила. Но хайде стига сме я нищили нея. Wink
Цитат на: Vjara
Няма такава игра, първо да ги сложиш в банка, а после да ги изнасяш в куфар и да си мислиш че данъчните трева пасат.

Именно. Но това не е ясно на всички хора...

# 45
  • Мнения: 530
Цитат на: White Raven
Аз не знам как стоят нещата тук в UK, но по всяка вероятност е подобно. Добре, а чисто теоритично- не можеш ли да си извадиш карта, правиш транзакцията и я закриваш? (Ти още в БГ ли си?)


Май във всяка страна е различно. Мойта дебитна карта тук е Виза и не плащам нищо за нея. Т.е. нито плащам такса за самата карта, нито за транзакциите които правя, независимо дали са в чужбина или тук в Кралството, плащам единствено лихва върху овърдрафта, ако го ползвам, но това е нормално, не може да се очаква да взимаш пари 'на заем' (каквото си е един вид овърдрафта) и да не плащаш за тях. Е и разбира се плащам комисионна като тегля от банкомат в чужбина, но тя е доста малка и общо взето ми е по-изгодно да тегля така отколкото да ползвам чейндж бюра, да се разправям с пари в брой или пътни чекове. Но имаме и дебитни карти към общата ни сметка с мъжа ми и за тази сметка плащаме някаква такса, но е малка и не е на транзакция, а годишна. За кредитните карти не плащам нищо, и лихва не плащам защото прехвърлям парите на всеки 6 месеца в друга карта, така че да използвам разни оферти за безхливени периоди. Единствената кредитна карта за която плащам годишна такса е Амекса, но той ми е служебен, така че пак не плащам аз.
Но за други страни не е така - за Германия не знаех, знам например за Канада, че банката на брат ми взима такса за всяка транзакция по дебитната карта, затова на него му е по-изгодно да си плаща с кредитната карта и след това да я изплаща нея от дебитната в края на всеки месец.

# 46
ММ, май наистина тукашните кредитни карти са най-облагодетелствани. От няколкото, които имаме, единствено Америкън експрес (мисля беше) ни предлагаше платинена карта с доста добър бакграунд, но я отказахме, точно защото искаха някакви си такси. Така, че спокойно бяла гарго Wink , няма нужда след 6 месеца да си ги хвърляш Grinning
С дебитната карта в Б-я като тегля, комисионната е почти същата като с кредитната (няколко стотинки разлика в полза на кредитната)

# 47
  • Мнения: 530
Цитат на: Honda
Така, че спокойно бяла гарго Wink , няма нужда след 6 месеца да си ги хвърляш Grinning
С дебитната карта в Б-я като тегля, комисионната е почти същата като с кредитната (няколко стотинки разлика в полза на кредитната)


А аз ги сменям кредитните на всеки 6 месеца, не заради комисионни по транзакции, а заради лихвения процент - винаги има оферти за 0% лихва и затова.
Иначе от кредитна карта не тегля пари от банкомат. Лихвения процент е по-висок, и гледам да не ми се налага. Абе то по принцип гледам да се ограничавам в ползването на кредитни карти като цяло, общо взето само за извънредни и кризисни ситуации. Wink

# 48
  • Мнения: 3 394
Цитат на: debelanata
30 000 евро в брой,


Това да не са ти осигуровките към НОИ Mr. Green

Ми че ти си била милионерката тук Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Adriana
Ми че ти си била милионерката тук Heart Eyes

Наследничка на богат девер! Wink
Хайде сега завиждайте ми - 3етажна къща  2 гаража, апартамент , 2 коли - е да не прекалявам да ви ядосвам
Те затова ни отрязаха квитанциите от социалните и др.

# 50
  • Мнения: 3 394
Цитат на: debelanata
Цитат на: Adriana
Ми че ти си била милионерката тук Heart Eyes

Наследничка на богат девер! Wink
Хайде сега завиждайте ми - 3етажна къща  2 гаража, апартамент , 2 коли - е да не прекалявам да ви ядосвам
Те затова ни отрязаха квитанциите от социалните и др.


А моля,моля и аз имам девер-но си харчи парите за дрехи и парфюми Mr. Green

# 51
  • Мнения: 4 244
Адрианче
Е, моя си беше стиснат и многоо пестелив, та наследихме някоя суха пара от него.
Иначе къщата ни е наследстена от свекитата
Палмира - гарантиран превод имаш от 12 500 и можеш в една банка да ги внесеш, в една сметка. Не ти трябват много сметки

# 52
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Я  да попитам и аз- колко се плаща на всяко теглене на пари от банкомат от сметка в чужбина?

# 53
  • usa
  • Мнения: 2 113
Цитат на: Kalinka
Я  да попитам и аз- колко се плаща на всяко теглене на пари от банкомат от сметка в чужбина?


зависи от банката, в която е сметката, най-добре питай тях.

# 54
  • Мнения: 4 244
Qвно зависи от банките.
На мен ми вземат по 7 евро без значение дали са 10 или 200 лв. Това идва сигруно от политиката на немските банки
А тъй като съм тук в Бг и тегля пари от немска сметка, с ЕС карта от банкомати на различни банки, а си следя състоянието на сметката онлайн, та затова знам.
Ползвала съм ЕС карти на 2 различни немски банки - все една и съща таксата

# 55
  • Мнения: 966
Цитат на: mama kenga
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked


 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 56
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: mama kenga
Най-добре в буркани ги пренеси!Леле, кой век сме , че още си носим парите в дисагите? #Shocked


Хайде стига бе. Раzбра се вече кой какво прави, стига сте дъвкали момичето Imp .... Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 3 394
Е Дебеланке, аз моя девер и така си го харесвам-имам 12 парфюма, чисто нови Wink , луд е по Стелчето, непрекъснато й праща подаръци, пък и е на мъжо близнак,но са двуяйчни Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Adriana
Е Дебеланке, аз моя девер и така си го харесвам-имам 12 парфюма, чисто нови Wink , луд е по Стелчето, непрекъснато й праща подаръци, пък и е на мъжо близнак,но са двуяйчни Twisted Evil

Е при нас беше по различно.
Той много ме харесваше(аз него обаче не) и все ми викаше че съм взела грешния брат.

# 59
Дневният лимит за теглене от банкомат, е ЛИМИТЪТ КОЙТО БАНКАТА ИЗДАДЕЛ Е ОПРЕДЕЛИЛА!
Ако лимитът на картата е 3000 долара, то СЪЩАТА сума може да бъде изтеглена в рамките на 24 часа и от България (друг въпрос е колко време ще прекараш пред автомата, пъхайки и вадейки карта).
В зависимост от политиката на банката картодържател, дневен лимит 24 часа е разтегливо понятие.
За нашата банка например този 24 часов лимит е за работните дни, а събота, неделя и понеделник включително се равняват на един такъв 24часов лимит, т.е можеш да изтеглиш за трите дни само 3000 долара.

И още нещо за банковите автомати!
ОББ банка е започнала да преминава изцяло на такива, в които еднократната сума за теглене е 400лв.

# 60
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Kalinka
Я  да попитам и аз- колко се плаща на всяко теглене на пари от банкомат от сметка в чужбина?

На нас комисионната ни е 0.88 евро когато теглим до 200 лв. и 1.05 евро когато успеем да изтеглим 400лв - значително по-добре.
Наистина,  по 400 лв. съм тетлила само от банкомат на ОББ и то само в един-два от клоновете им.

# 61
  • Мнения: 2 051
Цитат на: debelanata
Палмира - гарантиран превод имаш от 12 500 и можеш в една банка да ги внесеш, в една сметка. Не ти трябват много сметки

Мисля, че това е гарантираният превод за една седмица.
Следващата седмица - пак Wink

# 62
  • Мнения: 4 399
Цитат на: palmira
Цитат на: vedrra
Цитат на: debelanata
Палмира - гарантиран превод имаш от 12 500 и можеш в една банка да ги внесеш, в една сметка. Не ти трябват много сметки

Мисля, че това е гарантираният превод за една седмица.
Следващата седмица - пак Wink

ами честно казано нямам на разположение толквоа седмици.
това за коя банка важи за по една седмица само?
#


Не знам защо го наричате 'гарантиран' превод и кой в такъв случай е 'негaрантиран'. Това което аз знам е че такава сума се привежда без комисионни в рамките на еBроzоната. Ако това е за което говорите, можете да извършите колкото такива превода желаете, ограничения няма нито в рамките на седмици, дни или месеци; практикували сме го...

# 63
  • Мнения: 4 399
Цитат на: palmira
тотално съм объркана
майка отива в ДСК да говори за гарантирани, негарантирани преводи и седмици
баси ужаса


Май и аz не съм раzбрала zа какво точно си говорите в случая. И също съм тотално объркана вече. При всички случаи е добре да иzпратищ някой да провери на местна почва, след като става въпрос zа превод в БГ.

# 64
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Палмира - гарантиран превод имаш от 12 500 и можеш в една банка да ги внесеш, в една сметка. Не ти трябват много сметки

Ако сумата превишава 12500 евро трябва да се декларира в Landeszentralbank Wink

# 65
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
Май и аz не съм раzбрала zа какво точно си говорите в случая. И също съм тотално объркана вече. При всички случаи е добре да иzпратищ някой да провери на местна почва, след като става въпрос zа превод в БГ.

Вяра, аз нали съм кореспондент от мястото на събитието.
Затова доклавдам с прясна банкерска информация

# 66
  • Мнения: 530
Само да кажа по темата за пренасяне на големи суми с пари или нещо друго не дотам позволено използвайки бебето за 'преносител'. Не ми се е налагало, дано не ми се и налага. Но моя опит показва, че откакто пътувам с бебе (сега е вече голяма да я наричам бебе, но пак важи), ме проверяват много повече при пътуване по летищата. Не ми се е случвало да ми отворят багажа на митницата, винаги минавам през зелената зона и явно досега не са ме заподозряли, но повече от полвината от минаванията ми през рентгеновите апарати към залата за излитане са свързани със сериозно тарашене на багажа, всички бебешки неща и количката. Памперса също го опипват старателно. Не знам това моя късмет ли е, съмнителни ли изглеждаме или какво Wink , но е факт. Преди това почти никога не ми се е случвало да ми ровят ръчния багаж. Вярно, че това е ставало не на българска територия а при напускане на Англия и на други страни, но не знам ако тръгна оттук с много пари в брой скрити някъде дали няма да е проблем. Нямам представа какви са законите, но със сигурност ще има да ми задават много въпроси.

Аз си обяснявам нарастналия интерес точно поради факта, че сме с бебе, защото може би много професионални трафиканти на какво ли не (Дебеланке, в случая не става въпрос за теб Wink , просто разсъждавам като цяло, а ти си имала и доста късмет!) използват бебетата като прикритие. Не знам, но все пак реших да споделя опита си.

# 67
  • Мнения: 4 244
Цитат на: MM
Аз си обяснявам нарастналия интерес точно поради факта, че сме с бебе, защото може би много професионални трафиканти на какво ли не (Дебеланке, в случая не става въпрос за теб Wink , просто разсъждавам като цяло, а ти си имала и доста късмет!) използват бебетата като прикритие. Не знам, но все пак реших да споделя опита си.

Така е ММ, знам че не визираш конкретно мен, но това го наблюдавам и аз то миналата година. А това с парите го направих преди 2 г и тогава някак не проверявах толкова много.
Даже сега като се прибирах и на Люксембург, и после на Франкфурт ме караха да свалям детето от количката и да я пусна през скенера им, а децата отделно и двете ги порвериха.
Даже се изненадах и попитах, та ми отговориха, че много от трафикантите на дрога използват деца за прикритие. А тая сума пари която тогава изнесох поне по немските митници може да мине метър щото тука разрешеното е 20 000 евро

# 68
  • Мнения: 530
Цитат на: debelanata
Цитат на: MM
Аз си обяснявам нарастналия интерес точно поради факта, че сме с бебе, защото може би много професионални трафиканти на какво ли не (Дебеланке, в случая не става въпрос за теб Wink , просто разсъждавам като цяло, а ти си имала и доста късмет!) използват бебетата като прикритие. Не знам, но все пак реших да споделя опита си.

Така е ММ, знам че не визираш конкретно мен, но това го наблюдавам и аз то миналата година. А това с парите го направих преди 2 г и тогава някак не проверявах толкова много.
Даже сега като се прибирах и на Люксембург, и после на Франкфурт ме караха да свалям детето от количката и да я пусна през скенера им, а децата отделно и двете ги порвериха.
Даже се изненадах и попитах, та ми отговориха, че много от трафикантите на дрога използват деца за прикритие. А тая сума пари която тогава изнесох поне по немските митници може да мине метър щото тука разрешеното е 20 000 евро


Е, поне ме успокои, че не сме само ние. Че си мислех, и двамата тъмнокоси, с това русо бебе/дете, кой знае какво си мислят по летищата. А Анна много мрази да я проверяват. На излизане от Щатите през есента такова тарашене й направиха, събличаха я, то всички си сваляхме обувките, ама нейните специално ги занесоха нанякъде и тя такъв вой нададе и викаше 'Обувките миииииии!', че те се видяха в чудо. Като си види нейни вещи да минават през скенера също не й е много приятно. Голям купон става, а тя си е от гласовитите така че да са им здрави тъпанчетата на митничарите. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт