Запитване до всички - относно новите правила!

  • 3 468
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 289
Гласувах с 5, но се колебая и за 3. Все пак не мисля, че отчетните теми съдържат някаква много ценна информация. Така мисля защото се четат от ограничен брой потребители. Когато въпросът е много важен, той се пуска като отделна тема във форума и тогава се включват с мнения много повече хора. А в отчетните теми си споделяме колко зъбчета вече има бебчо, общо взето.

# 31
  • Мнения: 1 263
Вариант 4! Всички отчетни теми - в отделен форум, видим само за регистрирани потребители. Предимствата пред вариант 3 - няма да бъдем ограничени само в собствената група, а всички, ще можем, ако искаме да посещаваме и съседните теми. Единственото посoчено, като минус, според мен е несъществено...до сега нямаше проблем с ориентацията и едва ли е някой е писал "по грешка" в чужда тема.

# 32
  • Мнения: 7 716
Аз искам само специално да БЛАГОДАРЯ  на Мамма за всичко.

# 33
  • Мнения: 3 562
Гласувах за вариант 5

# 34
  • Мнения: 1 586
Вариант 4 - единствен отчетен форум, но видим за всички, е най-подходящото според мен. Съчетава всички ползи и липси на минуси.

# 35
  • Мнения: 636
Аз съм за вариант 5, но мисля, че е добре да има само един линк към отчетните теми, поставен на по-горна позиция, а оттам едва ли ще е проблем всеки да се ориентира сам към своята тема. Не мисля, че ще е претрупано. И сега има форуми с по 200 страници.

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Цитат на: Andrea$
Вариант 4 - единствен отчетен форум, но видим за всички, е най-подходящото според мен. Съчетава всички ползи и липси на минуси.

Да! Grinning

# 37
  • Мнения: 823
Гласувах за вариант 5. И на мен ми отне малко време докато захапя за какво става въпрос, а да не говорим за една новорегистрирала се мама. Поне така мисля аз.

# 38
  • Мнения: 136
Мисля че 5 вариант е най добър.

# 39
  • Мнения: 366
Вариант 5 ми изглежда най-удачен, гласувах за него Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 734
Вариант 3.

# 41
  • Мнения: 3 932
Вариант 3 ми се струва най-удачен.

# 42
  • Мнения: 5 468
Аз съм уж член на този форум с отчетите, а въобще не го виждам #Puppy dog . Предпочитам да се вижда форума... защо е нужно да е скрит?!, защото отчетите винаги са ми били интересни, макар че не съм бременна вече, но съм им хвърляла по едно око. А и някой ден, пак ще мина по този път...
Гласувах с 4 вариант, но после като видях резултатите, съжалих че не съм гласувала с 5-ти вариант, за да поведе той хорото /за сега води само с 1 глас/. Наистина по-добре е да се вижда форума и да си се влиза свободно в него. Някои ги дразнят отчетите, но на някои им са интересни.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз съм за вариант 4.

# 44
  • Мнения: 6 323
Видно е от резултатите на анкетата, че еднакъв брой потребители одобряват решението за разделяне на групи и скрити форуми и групи, но с видими форуми.

Балотаж няма да има.

Правя форумите видими (за тези, които не могат да ги видят - отчетните форуми се разположени на главната страница на форумите, под семейните форуми и над справочника).
Всички ще могат да ги виждат и четат темите в тях, но ще могат да пишат само регистрираните в потребителските групи.

Това е междинен вариант между Вариант 3 и Вариант 5.
От една страна форумите са видими и новодошли потребители ще могат да се ориентират, както и всички ще могат да виждат и четат темите на останалите потребителски групи без да е необходимо да се регистрират в тях.
От друга страна само членовете на определената група ще могат да пишат в дадения форум, което пък ще ограничи намесата на недоброжелателни посетители. Това е желателно поради факта, че темите няма да се следят от модератори - т.е. модераторите няма да имат задължение да изчитат отчетните теми.

Останалите правила се запазват - само по една текуща отчетна тема за даден месец, която ще се заключва след като достигне 15 страници.
В т.нар. отчетни форуми няма да се допускат друг тип теми, освен отчетните, а всички отчетни теми, които се пуснат в общия мамешки форум, ще се местят в съответния отчетен форум.

По отношение на триенето на старите теми в отчетните форуми.
Предлагам също междинен вариант, но той е изпълним само в случай, че се спазват основни правила на писането във форуми и има все пак някакво ограничаване в писането, а не превръщането на темите в състезание по надприказване и бълването на безброй постинги с цел трупане на брой мнения.

Отчетните теми ще се изтриват 1 месец, след месеца, за който се отнасят (например темите за очакващите през януари ще се трият през март месец).
Разбира се, ще се трият стари теми и при възникнал краен проблем с дисковото пространство, когато се налага прочистване и на останалите форуми от теми с изтекла давност и off-topic теми.

Общи условия

Активация на акаунт