Запитване до всички - относно новите правила!

  • 3 467
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 6 323
Направих новото разделение на групи и новите подфоруми за отчетните теми с цел облекчаване работата на модераторите и с цел даване на по-голяма свобода на пишещите в отчетните теми, като в същото време все пак има някакво ограничение, така че да не се натоварват много форумите и да не се губят останалите теми в мамешкия форум сред безбройните отчети.

Предварителна анкета нямаше как да се пусне, защото както е видно, дори при свършен факт доста хора не разбират какво точно е станало, камо ли ако се подхвърли само като идея.

Нищо обаче не е окончателно - аз ще се съобразя с желанието на повечето - ще направя каквото прецените, независимо от моето виждане, стига това да не носи негативи относно функционалността на форумите.

Пускам анкета, като изрично искам да помоля всички, които гласуват в нея, наистина да са разбрали за какво става въпрос и да не се гласува ЗА или ПРОТИВ само защото не са разбрали как да се включат в група или пък не са изчели предишната тема (това е и причината да пусна анкетата в този й вид).

Вариантите:

Вариант 1
Премахване на новите форуми за отчетните теми и недопускане на отчетни теми в мамешкия форум.

Минуси: ограничаване възможността на бременни и майки да комуникират с други такива със сходни интереси и проблеми, вълнуващи ги към дадения период.

Плюсове: аз не виждам такива, освен за посетителите, които не четат въобще такива теми и не участват в тях, но те така или иначе при сегашния вариант също би трябвало да са доволни, тъй като ако не членуват в никоя група не виждат новите подфоруми с отчетните теми, а в мамешкия форум липсват такива.


Вариант 2
Премахване на новите форуми и връщане към старото положение - писане на отчетни теми в общия мамешки форум, но без модераторите да имат задължението да ги изчитат. Отчетните теми ще бъдат заключвани след достигане на 15 страници и ще се изтриват след като измине 1 месец от заключването им.

Минуси: препълване на мамешкия форум с отчетни теми и загубване на общи въпроси по отношение на бременността, майчинството и отглеждането на децата. Поради типа на отчетните теми (в повечето случаи тип "чат"), отчетните теми биват "избутвани" непрекъснато на най-горна позиция на първа страница в мамешкия форум и теми с конкретни въпроси могат да отпаднат бързо на втора страница и да останат незабелязани (много потребители преглеждат предимно първа страница).
Поради освобождаването на модераторите от задължение да четат отчетните теми и възможността всички, посещаващи мамешкия форум да пишат в тях - потенциална опасност от кавги, недоброжелателни потребители, нагрубяване, спорове.

Плюсове: възможност на участващите в отчетните теми сравнително бързо да намират "своята" тема, бързо включване към отчетните теми на новорегистрирани потребители.


Вариант 3
Сегашният вариант - групи, скрити форуми само за отчетните теми, като всяка група може да вижда своя си форум. Може да се членува в повече от една група. Недопускане на общи теми в новите форуми и недопускане на отчетни теми тук. Модераторите няма да имат задължението да четат отчетните теми. Темите ще бъдат заключвани след достигане на 15 страници и ще се изтриват след като измине 1 месец от заключването им.

Минуси: Нужно време за запознаване на писалите досега в отчетните теми с новите правила и запознаване на новорегистрираните с тях.

Плюсове: Вече описах подробно плюсовете в тази тема
Включилите се в отделните групи могат да виждат списъка с потребители, които членуват в тяхната група и така по-лесно да комуникират с тях. Отделен форум, в който може да се пускат отчетните теми, без пишещите в тях да се притесняват и в същото време без да се натоварва мамешкия форум и да се губят теми с конкретни въпроси. По-голяма защита от недоброжелателни посетители, спам, реклами и т.н. , тъй като новите подфоруми са скрити за нерегистрирани потребители, както и за регистрирани, които не са членове на дадена група. Лесно ограничаване на достъпа на недоброжелателни посетители. Не се натоварва първа страница на форумите с безброй подфоруми, тъй като частните форуми са скрити и всеки от тях се вижда само от членовете на дадената група.


Вариант 4
Събиране на всички отчетни теми в един форум, като той ще може да се вижда от всички членове на всички групи и ще е невидим за нерегистрираните потребители, както и регистрираните, които не членуват в никоя група. Модераторите няма да имат задължението да четат отчетните теми. Темите ще бъдат заключвани след достигане на 15 страници и ще се изтриват след като измине 1 месец от заключването им.

Минуси: трудно различаване на отчетните теми, възможност за объркване на "очакващи през месец.... 2005" и "родени през месец... 2004". По-трудно ориентиране в списъка с потребители, членуващи в групата + всички минуси на Вариант 3

Плюсове: част от плюсовете на Вариант 3


Вариант 5
Запазване на новите подфоруми, но не скрити, а видими за всички регистрирани потребители, но преместени между семейните форуми и справочника. Модераторите няма да имат задължението да четат отчетните теми. Темите ще бъдат заключвани след достигане на 15 страници и ще се изтриват след като измине 1 месец от заключването им.

Минуси: Трудно забелязване на новите форуми с отчетните теми поради факта, че ще са по-долу в списъка с форуми на заглавната страница.
Възможност недоброжелателни посетители да нарушават спокойствието, спам, реклами, обиди и т.н.

Плюсове: "Разтоварване" на мамешкия форум от отчетни теми, по-бързо ориентиране на нови посетители, отколкото при Варианти 3 и 4


Още веднъж моля - гласувайте в анкетата само, ако наистина сте наясно какво са групи, как се влиза в тях, какво представляват новосъздадените "частни" форуми за всяка група.
Ако има неясноти - готова съм да отговарям на въпроси, свързани с всеки един от предложените варианти.

Напълно ясно ми е, че няма вариант, който да се хареса на абсолютно всички - нека се опитаме да изберем вариант, който да е най-приемлив за всички и в същото време съобразен с нормалното функциониране на форум-системата.

И не на последно място, искам да напомня на всички, че сайтът BG-Mamma и тези форуми са създадени и се поддържат на базата на абсолютно безвъзмезден труд, както от моя страна, така и от страна на системните администратори, които се грижат форумите да работят, така и от страна на модераторите, които съблюдават за спазване на реда и правилата и се грижат за подредеността на форумите и темите в тях.
Сайтът и форумите не носят (засега) никакви приходи и се поддържат само с голяма любов, ентусиазъм и на добра воля, през свободното време на всички нас, съвсем отделно от служебните задължения и това се прави с цел създаване на удобно и приятно място за всички бъдещи и настоящи родители.
Считам, че с помощта на всички успяваме... поне засега.

Анкетата ще е валидна до петък, 11 март, включително

# 1
  • Мнения: 3 777
Аз мисля че от гледна точка на нови посетители вариант 5 е най-удачен. В противен случай постояно ще се пускат теми в Мамешкия форум - има ли майки за едикой си месец.
За нас "старите кучета" и останалите 3, без първи вариант ни удовлетворяват. Но все пак мисля, че трябва да вземе решение, което да улесни един нов потребител и да го привлече във форума.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow харесва ми новият взгляд на форум "Майки(бъд. и настоящи).  #Milti
По едно време приличаше 100% на дир.-ският  #Puppy dog  и това ама хич не ми се нравеше!  Close
Поздравления Мамма!  Heart Eyes

Вариант 3

# 3
  • Мнения: 948
Бих направила своя избор, но ... съм против да се трият темите. Това си е полезен архив.
Според мен в отчетните теми има много ценна информация относно прегледи, покупки, лекари, прегледи, оплаквания и т.н.
Вярно, че не чета абсолютно всички отчетни теми, но когато ми трябва конкретно нещо и пусна търсачката на форума, то ми се показва основно в тях.

Ще задържа моето гласуване, единствено заради това, че няма вариант, в който да не се трият отчетни теми (освен вариант 1  Mr. Green )

# 4
  • София
  • Мнения: 3 663
Гласувах за вариант 5. По-лесното ориентиране на новите посетители, ще увеличи и броя на потребителите. В крайна сметка нали това е целта на всеки един сайт? Или бъркам?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И на мен ми харесва новият изглед на "Бъдещи и настоящи"Simple Smile.
Гласувах за вариант №5 по изброените вече причини и най-вече поради факта, че той дава възможност форума да бъде видим за всички и да могат да се включват и нови майчета, но и такива, които са със стаж, и които четат и пишат понякога при нас Simple Smile.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Наистина новичя ваниант е по-добър.Преди беше като в лексикон.Сега мамешкият форум е изчистен,знае се за какво става въпрос.

# 7
  • София
  • Мнения: 717
Гласувах за 5 вариант. Мисля, че това е най-удачния такъв.

# 8
  • Мнения: 2 433
Вариант 5! Мисля че е най-доброто предложение! В противен случай Новите посетители дори няма да разберат че има форум и за тях! А след като няма тема за тях - губим интереса им да се регистрират

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На мен ми се струва най-добър вариант 4, но с 2 поправки.
Да се вижда от всички регистрирани потребители, тъй като новорегистрираните не могат да се ориентират с тези потребителски групи и да не се трият, поради причините, които изброи Дафна.

# 10
  • Мнения: 3 200
Вариант 2, както си беше, ако съм нов потребител и вляза и трябва да чета всички правила, директно ще си изляза

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 21 624
Само искам да ви споделя за въпросния вариант 5 , че когато се виждат и новите( сега скрити ) форуми , ще има да търкаляте топчето на мишката Wink ........ и форумите стават ужасно много и като погледнете отчетната си тема и мамешкия например и всички останали ви стоят ( непрочетени )и  ви се струва , че много има за четене , а време или нещо друго не ви стига да го направите .
Е , поне на мен така ми изглеждат нещата.  Wink  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 629
Гласувах за вариант 5, защото мисля че е по-удобно форумът да е видим за всички. Само не разбрах защо трябва да се мести чак долу?

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм за вариант 3.

# 14
  • Мнения: 2 258
Харесва ми вариант 3.Струва ми се най-удачен за всички!

# 15
  • Мнения: 2 494
Аз също засега ще се въздържа да гласувам, защото този вариант в момента ми харесва, вече свикнах,но нямам нищо против и на новите да им е лесно, така че между вариант 3 и 5 се колебая.
Но съм съгласна с Дафна, че много полезни неща се пишат именно в тези теми, макар и често да се обръщат на чат. Аз отскоро пиша в такива теми. Но ако има начин да не се трият, или някой да отсява полезната информация би било страхотно. Знам че модераторите правят толкова много на добра воля!!!!!!За което ги уважавам много!! Ако имах време бих помагала, но за съжаление нямам!!!

Поздрави от нас!!!!

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 823
Аз пък мисля, че най-добър е вариант 4 - всички отчетни теми в един общ форум. Може да е видим за всички. Така хем се знае къде са отчетите и майките от групите си комуникират в съответната отчетна тема и по другите групи тоже, хем не е задръстена цялата първа страница на мамешкия форум с отчети, които не интересуват много от майките.

# 17
  • Мнения: 922
Гласувах за Вариант 3, защото е най-оптималното между качество и количество, още повече, че се ограничава достъпа на доброжелатели, реклама, спам и т.н.
Стискам палци този вариант да остане
Поздрави

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
колебая се между вариант 3 или 5. Гласувах за 5 .

# 19
  • Мнения: 35 961
според мен най-удачен е вариант 5

# 20
  • София
  • Мнения: 754
И аз се колебая между вариант 3 и 5, като гласувах за 5 с мисълта, че новите потребители няма да са наясно как да се присъединят към определените групи и винаги ще има теми в мамешкия форум с въпроси за това.
Предполагам, че след като няма да имат модератори тези форуми, в случай, че възниква спор или спам, при сигнал от някой потребител, ще могат да се вземат мерки !?
Също така се присъединявам към мнението да не се трият старите отчетни теми, защото и на мен често ми се е случвало да търся някаква информация в предходните теми.  

# 21
  • Мнения: 772
и аз вече гласувах, макар доста да се колебаех между формата, под която да се отделят отчетните теми от мамешкия форум, но сега пиша най-вече, за да се присъединя към мнението-молба, ако може да не се трият отчетните теми?
моят аргумент не е точно обвързан с търсачката, защото по-скоро ако тя ме препрати към отчетна тема, пропускам тази отпратка, защото тези теми са наистина доста обемни, а аз от търсачката все отивам в началото на темата, а не при търсената дума, дали само аз нещо не се справям? но пък често търся направо конкретна отчетна тема - дори по-задните от "нашите" по ред причини и ми е доста полезно.

# 22
  • Мнения: 4 629
Аз съм за вариант 5

# 23
  • Мнения: 488
Аз гласувах за вариант 4. Ако се приеме той, може даже да се премахне разделението на групи и нуждата потребителите да се регистрират там, което явно затруднява доста от тях. Като минус е посочено, това, че може да настъпи объркване между темите - ами как се оправяха тогава, когато всички бяха заедно в мамешкия форум? Това не е сериозна пречка според мен.
По-прегледно би било да има само един такъв форум, който да е видим за всички и да не изисква специална регистрация, така ще е лесно на новодошлите, а и няма да се натоварва началната страница на форумите, ако те се разделят според групите.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 694
Гласувах за 3 вариант, щом е избран от администраторите и модераторите значи за тях е най-удобно така, а и смятам, че трябва да уважаваме труда който полагат за нашето местенце. Не виждам проблем в момента, единствено за новите потребители. Но когато някой от тях сбърка и пусне отчетна тема , нека да бъдат по-сдържани и да не им отговарят първо чети и после пиши. Помня първия път като влязох, че и аз бях доста объркана и ми трябваше доста време да свикна. А особено ако човека не е и съвсем на ти с компютрите, като мен, повярвайте трудно е,затова не ги нападайте веднага. Ако на първото си влизане, бях получила такъв отговор, едва ли щях да вляза пак, не заради отговора, а от страх пак да не объркам нещо преди да свикна с форума.

# 25
  • Мнения: 3 926
И аз се колебаех м/у 3 и 5, но гласувах за 5, тъй като много добре помня как трудно се справях в началото с реда във форума, а си представям как ще е за новите, които няма да имат и представа как да се регистрират и т.н. Иначе не всички отчетни теми са като чат Simple Smile Но то е неизбежно след няколко месеца комуникация и създаващата се виртуална близост Grinning

# 26
  • Мнения: 1 793
гласувах за 3-тия вариант

# 27
  • София
  • Мнения: 1 121
Вариант 3, но наистина би било хубаво да не се трие архива. Откакто съм регистрирана се чудя кога ще му дойде времето и ще се изтрие, а толкова полезен! Всъщност, приемлив е и вариант 5, но все пак сегашното положение ми се струва по-удачно.

# 28
  • Мнения: 702
Гласувах за вариант 3 ,но сега като се замисля и 5 не е лош Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 2 493
аз също съм за вариант 3.

# 30
  • Мнения: 1 289
Гласувах с 5, но се колебая и за 3. Все пак не мисля, че отчетните теми съдържат някаква много ценна информация. Така мисля защото се четат от ограничен брой потребители. Когато въпросът е много важен, той се пуска като отделна тема във форума и тогава се включват с мнения много повече хора. А в отчетните теми си споделяме колко зъбчета вече има бебчо, общо взето.

# 31
  • Мнения: 1 263
Вариант 4! Всички отчетни теми - в отделен форум, видим само за регистрирани потребители. Предимствата пред вариант 3 - няма да бъдем ограничени само в собствената група, а всички, ще можем, ако искаме да посещаваме и съседните теми. Единственото посoчено, като минус, според мен е несъществено...до сега нямаше проблем с ориентацията и едва ли е някой е писал "по грешка" в чужда тема.

# 32
  • Мнения: 7 716
Аз искам само специално да БЛАГОДАРЯ  на Мамма за всичко.

# 33
  • Мнения: 3 562
Гласувах за вариант 5

# 34
  • Мнения: 1 586
Вариант 4 - единствен отчетен форум, но видим за всички, е най-подходящото според мен. Съчетава всички ползи и липси на минуси.

# 35
  • Мнения: 636
Аз съм за вариант 5, но мисля, че е добре да има само един линк към отчетните теми, поставен на по-горна позиция, а оттам едва ли ще е проблем всеки да се ориентира сам към своята тема. Не мисля, че ще е претрупано. И сега има форуми с по 200 страници.

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 823
Цитат на: Andrea$
Вариант 4 - единствен отчетен форум, но видим за всички, е най-подходящото според мен. Съчетава всички ползи и липси на минуси.

Да! Grinning

# 37
  • Мнения: 823
Гласувах за вариант 5. И на мен ми отне малко време докато захапя за какво става въпрос, а да не говорим за една новорегистрирала се мама. Поне така мисля аз.

# 38
  • Мнения: 136
Мисля че 5 вариант е най добър.

# 39
  • Мнения: 366
Вариант 5 ми изглежда най-удачен, гласувах за него Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 734
Вариант 3.

# 41
  • Мнения: 3 932
Вариант 3 ми се струва най-удачен.

# 42
  • Мнения: 5 468
Аз съм уж член на този форум с отчетите, а въобще не го виждам #Puppy dog . Предпочитам да се вижда форума... защо е нужно да е скрит?!, защото отчетите винаги са ми били интересни, макар че не съм бременна вече, но съм им хвърляла по едно око. А и някой ден, пак ще мина по този път...
Гласувах с 4 вариант, но после като видях резултатите, съжалих че не съм гласувала с 5-ти вариант, за да поведе той хорото /за сега води само с 1 глас/. Наистина по-добре е да се вижда форума и да си се влиза свободно в него. Някои ги дразнят отчетите, но на някои им са интересни.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз съм за вариант 4.

# 44
  • Мнения: 6 323
Видно е от резултатите на анкетата, че еднакъв брой потребители одобряват решението за разделяне на групи и скрити форуми и групи, но с видими форуми.

Балотаж няма да има.

Правя форумите видими (за тези, които не могат да ги видят - отчетните форуми се разположени на главната страница на форумите, под семейните форуми и над справочника).
Всички ще могат да ги виждат и четат темите в тях, но ще могат да пишат само регистрираните в потребителските групи.

Това е междинен вариант между Вариант 3 и Вариант 5.
От една страна форумите са видими и новодошли потребители ще могат да се ориентират, както и всички ще могат да виждат и четат темите на останалите потребителски групи без да е необходимо да се регистрират в тях.
От друга страна само членовете на определената група ще могат да пишат в дадения форум, което пък ще ограничи намесата на недоброжелателни посетители. Това е желателно поради факта, че темите няма да се следят от модератори - т.е. модераторите няма да имат задължение да изчитат отчетните теми.

Останалите правила се запазват - само по една текуща отчетна тема за даден месец, която ще се заключва след като достигне 15 страници.
В т.нар. отчетни форуми няма да се допускат друг тип теми, освен отчетните, а всички отчетни теми, които се пуснат в общия мамешки форум, ще се местят в съответния отчетен форум.

По отношение на триенето на старите теми в отчетните форуми.
Предлагам също междинен вариант, но той е изпълним само в случай, че се спазват основни правила на писането във форуми и има все пак някакво ограничаване в писането, а не превръщането на темите в състезание по надприказване и бълването на безброй постинги с цел трупане на брой мнения.

Отчетните теми ще се изтриват 1 месец, след месеца, за който се отнасят (например темите за очакващите през януари ще се трият през март месец).
Разбира се, ще се трият стари теми и при възникнал краен проблем с дисковото пространство, когато се налага прочистване и на останалите форуми от теми с изтекла давност и off-topic теми.

Общи условия

Активация на акаунт