Тайната на дългата и гъста коса-11

  • 30 644
  • 447
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 835
какви продукти ползвате за защита и подхранване на косата,докато сте на море?

Спрей с УВ-защита. И в града също щом пекне слънцето.

# 436
  • Мнения: 2 897
Дими,а оказва ли някакъв ефект алкохолът/газта от маската на боядисваната коса,в смисъл запазва ли се цвета?(моята я изрусявам,не ми е естествен цвета,да поясня)

# 437
  • Мнения: 6 461
Дими,а оказва ли някакъв ефект алкохолът/газта от маската на боядисваната коса,в смисъл запазва ли се цвета?(моята я изрусявам,не ми е естествен цвета,да поясня)

Zorie аз газ не слагам в маската ,понеже ми изсушава косата.
За сега поне косъма ми е нормален.
Ракийка слагам - 1 чаена лъжичка.За да може по бързо да проникват съставките.
Слагам ампула бадемово олио.
1жълтък
2с.л. тривитаминол
2 с.л. кисело мляко
и мас за да стане кремообразна сместа.
По някога не слагам мас ....малко се разтича ама се оправям.
Определено от маската ми спря обилния косопад...бях направо притеснена тогава.
А аз съм на кичури и не ми е въздействала върху тях по някакъв начин.


За боя ...нека някои от момичетата споделят опит.

# 438
  • Мнения: 2 811
Аз да споделя поредния си проблем....правя ги тези маски, но горният ми слой коса все цъфти. постоянно ме правят на етажи, за да изчистят цъфтежа, и долната ми коса постоянно расте. става все по наетажена и не се харесвам изобщо. искам сравнително равна коса и не знам как да го постигна Sad

# 439
  • Мнения: 453
момичета аз също се записвам. състоянието на косата ми е точно перушина .само цъфти и крайщата и се късат като представете си самите цъфтежи са не в крайщата на косата а по- по-навътре. ужас   #Crazy #2gunfire

# 440
  • Мнения: 1 234
Дими,а оказва ли някакъв ефект алкохолът/газта от маската на боядисваната коса,в смисъл запазва ли се цвета?(моята я изрусявам,не ми е естествен цвета,да поясня)

Zorie,да,боята пада по-бързо от маската Confused.И щом си руса не слагай гас-тя не се слага на руси и изрусени коси,защото изсушава  bouquet

# 441
  • Мнения: 1 334
Вчера за пръв път си направих маската с Тривитаминола....не очаквах точно такъв ефект ConfusedКосата ми ужасно миришеше на яйце(може и да преувеличавам,не знам) и стоеше някак на клечки.Дали пък да не си нанасям само Тривитаминол следващият път newsm78

# 442
  • Мнения: 1 234
Вчера за пръв път си направих маската с Тривитаминола....не очаквах точно такъв ефект ConfusedКосата ми ужасно миришеше на яйце(може и да преувеличавам,не знам) и стоеше някак на клечки.Дали пък да не си нанасям само Тривитаминол следващият път newsm78
Имаше мами,които си бяха слагали само тривитаминол и ефекта не е същия Naughty
Защо просто не си правиш маската без яйце? newsm78Аз лично не слагам Hug

# 443
  • Мнения: 1 334
Защо просто не си правиш маската без яйце? newsm78Аз лично не слагам Hug
Може би си права LaughingЯвно исках да спазя оригиналността на маската LaughingНо няма да слагам яйце повече със сигурност Wink

# 444
  • Мнения: 1 234
[Явно исках да спазя оригиналността на маската Laughing
Оригиналната маска е ето тази:

2 суп.л. тривитаминол
1 суп.л мас
1 суп.л ракия
1 суп.л оцет
2-3 капки газ.


Zizi я е написала в началото на темата с удебелени букви,останали съставки които е написала са изпробвани от много мами в предните теми  Hug
Яйцето,киселото мляко и меда могат да се сложат според вида на косата,но също не са част от оригиналната рецепта  bouquet

# 445
  • Мнения: 3 782
Stundji, проблемът може би е друг. аз като я правех в началото ставаше почти по същия начин. После се порвих в темите и видях,че след като се измие косата с шампоам може да се сложи хума и оцет. Така мазнината се измива и косата става по-жива. Накрая слагам и кристали на краищата, защото са много сухи. Пробвай и така. Peace

# 446
  • Мнения: 2 897
Дими,а оказва ли някакъв ефект алкохолът/газта от маската на боядисваната коса,в смисъл запазва ли се цвета?(моята я изрусявам,не ми е естествен цвета,да поясня)

Zorie,да,боята пада по-бързо от маската Confused.И щом си руса не слагай гас-тя не се слага на руси и изрусени коси,защото изсушава  bouquet

Благодаря ти HugИмах такива подозрения,за това питах.

# 447
  • Мнения: X
Момичета, доста се изписа Flutter,
Преди да ме е подхванала LidiS Heart Eyes , пускам нова тема.
Мисля, че е доста изчерпателна първоначалната информация там.
Заповядайте:  Hug
Тайната на дългата и гъста коса-12

Общи условия

Активация на акаунт