За или против витамин D

  • 6 345
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 362
Разни педиатри - разни мнения Thinking.
Така е.
Аз давах до към 10-я месец.
Определено съм "за".

# 46
  • Мнения: 1 426
Педката всеки път му опипва кратунката и преценява да даваме ли и ако да- по колко
И нашата педиатърка опипваше главичката и преценяваше по фонтанелката...

# 47
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И Вики е мартенско бебе, но миналата година пихме Деавит.  Thinking

# 48
# 49
  • Бургас
  • Мнения: 613
По съвет на педиатърката давам всеки ден

# 50
  • Мнения: 441
Ох,болната ми тема от преди известно време.Синът ми е роден в средата на юни(излизахме всеки ден),въпреки това давах Вигантол.И познайте-на вторият месец направи рахит  Shocked.По принцип казват ,че дебеличките бебенца са по податливи на рахит,ама и моя клечо не го прескочи.Педиатърката прави разни схеми,спазвах ги ,защото тогава и имах доверие.След 2 месеца нещата си бяха като в началото и поисках да изследваме кръвта на малкият.Като излязоха резултатите,тя започна да мънка и да чупи пръсти.Бях меко казано бясна и поисках направление за друг педиатър.Аз си знам какъв кошмар изживях,слава богу всичко вече е ОК.Крачетата и гръдният му кош бяха леко изкривени,но вече са си супер.Проходи на 11 месеца без проблеми,но не благодарение на личната ни лекарка.Няма нужда да споменавам,че я смених,даже 1 имунизация отложих,защото ако бях отишла при нея  #2gunfire #2gunfire
Така,че аз съм за Вигантола,но изписан от кадърен лекар,в нужната доза!!!

# 51
  • Мнения: 11 003
По съвет на педито давам по 2 капки Вигантол всеки ден. Не вярвам да навреди с нещо.

# 52
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
По съвет на педито давам по 2 капки Вигантол всеки ден. Не вярвам да навреди с нещо.
Все пак е витамин Peace.до годинката ни каза нашето педи да го даваме

# 53
  • Мнения: 1 371
Стриктно спазвам съветите на моята педиатърка и давам витамина. Ако ми каже да спра - спирам и толкоз.
 Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Против, защото от предозиране на вит. Д може да стане голяма беля...  Naughty
Вярвам, че бебчетата си набавят нужното от 2ч. на ден престой навън , дори в облачно време, на запад добавките са отживелица ОТДАВНА... Party

# 55
  • Мнения: 6 461
Витамин Д се предписва от педиатъра на детето.
След като  тя е преценила,че не трябва да се дава ...мисля ,че няма проблем.

На децата ми съм давала по препоръка от педиатъра витамин Д само през зимния период.
А през летния- не .

# 56
  • Мнения: 3 478
Тук не се дава, съответно и аз не съм давала. Не можах да гласувам, защото нямам мнение по въпроса, но определено се чудя дали да го давам на моя глава с второто бебе (ще бъде зимно). Тук ме изгледаха странно като питах дали не трябва да давам, така че мнение от тукашния док по въпроса не мога да очаквам. От друга страна пък на своя глава не ми се иска да дозирам, защото незнам и как.

# 57
  • Мнения: 1 467
Аз съм за приемането на витамин Д. Онзи ден говорих с една майка в градинката до нас и тя има син на 4 годинки с огромна глава поради факта, че не му се е затворила нормално фонтанелата. Не знам, слънцето е също храна, но определено не искам детето ми да е с такава глава. Ако забравя да дам, не се обвинявам, слънчицето също си казва думата:)

# 58
  • София
  • Мнения: 4 588
По съвет на педито давам по 2 капки Вигантол всеки ден. Не вярвам да навреди с нещо.

И аз. Peace
Е , понякога се случва да забравя.

# 59
  • Мнения: 4 700
Вярвам, че бебчетата си набавят нужното от 2ч. на ден престой навън , дори в облачно време, на запад добавките са отживелица ОТДАВНА... Party

Не zнам как е в другите zападни страни, но в Германия се дава до навърШване на една година. Неzависимо кога е родено бебето, дали е zимно или лятно. Знам го от опит.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт