Една хвалба и един въпрос за раждането към 34 години

  • 4 492
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 178
Аз родих второто си дете на 39 г. - нормално, с епидурална упойка. Нямах никакви разкъсвания и мина много по-леко от първото ми раждане на 23 г.
Моя приятелка - на 37 г. - роди нормално, първо раждане, без упойки, без разкъсвания и съответно шевове / дори вътрешни!/.
Нея докторът до последно искаше да я насочва за секцио към свой познат, именно заради възрастта, ама тя не го послуша и не сгреши. Явно човекът просто е искал да вземе някой лев Wink ...

# 16
  • Мнения: 2 051
Възраст от 34 години може да се причисли към показанията за секцио само в държава като нашата. В чужбина това е нормално-ранна възраст за раждане на първо дете. Нека момичето да си прочете (или ти и предай) какви са обичайните показания за секцио, има ги на сайта и на още 100 места в интернет.
За статистиката - родих доста след 35-та си година близнаци, нормално, едното седалищно, без шевове и други украшения.

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Повечето лекари се притесняват като имат пациентка над 30г., още повече ако е 1-во раждане. Водят го рискова бременност. Аз лично родих на 25, но с мен лежаха жени доста над 30г. които родиха по естествен начин без никакви усложнения и то 1-те си бебета. Такаче според мен възраста не е от значение, вече ако има други предпоставки като тесен таз, голямо бебе или нещо друго разбирам, но ако тя иска да роди по естествен начин не смятам, че това ще е проблем. Но аз лично бих и препоръчала да роди поне с епидорална упойка, с цел да се избегне ненужната болка. Аз раждах без упойка и съжалявам сега, можех да си спестя много мъки.

# 18
  • Мнения: 2 755
Секциото се назначава по медицински, а не по възрастови показания. Аз родих на 38 години, първо дете. За съжаление със секцио, което се наложи по време на раждане. Водите ми изтекоха 10 дни преди термина, нямах контракции, бебето все още не се беше спуснало надолу. Наложи се да бъде предизвикано раждане, но бебето, така и не слезе. Поради това се наложи секцио. Що се отнася до преждевременното изтичане на околоплодната течност, аз сама съм си виновна. Никоя бременна жена не се занимава с ремонтни дейности в края на бременността си  Embarassed Луда работа. Лекарите бяха категорични, че това ми е усложнило раждането.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Аз също мисля, че не и е необходимо, но по - правилно беше да питам. Така де аз родих на 22, и не се оплаквам, но немога да и кажа не ти трябва. Въпреки, че да раждаш тук в Бургас е един голям ужас... Аз по - принцип упоика не исках, но знам че слагат само Бусколезин нищо друго... УЖАСНО Е. А тя се страхува. Но с повечко кураж мисля, че ще се справи. Благодаря ви

# 20
  • Мнения: 3 200
Не мисля, че възрастта има нещо общо с показанията за секцио, доколкото знам те са разни медицински причини.

# 21
  • Мнения: 397
Аз на 29 години раждах по естествен път, кошмарно си беше, но мина.

# 22
  • Мнения: 558
Братов4едка ми роди авхуст месец третото си дете на 40 и няколко години- абсолютно нормално и без разкъсвания

# 23
  • Мнения: 2 655
НЕ. Да роди естествено.
Аз родих на 31 години и нямах проблеми.

# 24
  • Мнения: 823
И аз имам много близка позната, която роди на около 35 години съвсем нормално.

# 25
  • Мнения: 1 737
Майка ми роди на 39 нормално.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 955
Родих първото си дете на 36 - нормално. За второто ще бъда на 37 и половина и ми се иска пак да раждам нормално.

# 27
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Родих първото си дете на 30, а второто на 33. Второто даже без разкъсвания, а беше по-голямо от първото.
Акушерката ми каза,че по времето когато сме се раждали ние (нейната дъщеря и аз - 1971 г.) е било задължително след 25 години да се ражда със секцио. Но това е минало и може някои доктори да карат по инерция. Ако няма проблеми - да ражда по нормален път, а и ще види и ще гушне бебето веднага, а не замаяна от упойката после.

# 28
  • Мнения: 639
Айде и аз да кажа  - бременна за първи път НАД 35 години и още нещо  = секцио. Здрава жена, нормални тазови размери и нормален по големина плод = нормално раждане. Счита се, че при първораждащи над 35 години тъканите не са така отстъпчиви като при 20 годишните, освен това на тази възраст е по-голяма вероятността да има и още нещо - някакви заболявания - диоптер, бъбречни забол., намален глюкозен толеранс и разни други. Утежняват се нещата ако бебето не е заченато по естествен начин, а чрез някой специализиран метод - над 35 години започват да намаляват доста шансовете за ново бременеене при проблемни жени и затова не се рискува да се получи някакво усложнение от което може да пострада бебето = секцио.

# 29
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Тази същата акушерка ми говореше нещо за подобна граница сега от 35 години, но не съм се заслушвала - тогава бях на 30

Общи условия

Активация на акаунт