Уместен и неуместен компромис

  • 1 890
  • 22
  •   1
Отговори
....

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 11:35 от Anais

# 1
  • Мнения: 2 563
Давам направо-ако не понасяте свекърва си бихте ли и отишли за една седмица на гости,при положение че има огромна вероятност да се изпокарате? SadРаботата е там,че мъжът ми иска да отидем при техните след морето,за да хем той да ги види,хем те да видят внучето си.Живеят далече от нас и не са я виждали от месеци.Казах му,че няма да отида(тоест и дъщеря ми няма),но често се е случвало да съм категорична и после да си променям мнението.Мисълта ми е до колко е разумно да правя компромис.Те все пак са му родители,но често се е случвало да правя компромиси заради него,които впоследствие се е оказвало,че е щяло да е много по добре ако не съм ooooh!Не мога да оцеля границата между уместното и неуместното.Истината е,че бях решила да отидем,но преди няколко дни майка му така ме вбеси по тел(според мен целенасочено),че реших ако ще ходи да ги вижда да си ходи,пък те са добре дошли вкъщи.Не знам какво да правя.Дайте,моля ви съвет.Много сме различни като характер,аз попринцип рядко избухвам,търпелива съм,ама спрямо нея колкото и да се опитвам все съм на тръни:(

А тя с какво точно те вбеси? Аз бих склонила да идем, за да се види мъжът ми с родителите си, да видят и те детето и щях да се замисля как да избегна скандала. Даже направо щях да поставя условия на мъжа ми: да не ме оставя сама с нея и да ме подкрепя, когато става дума за детето и т.н.

# 2
  • Мнения: 476
А не може ли да лепнете лицемерните усмивки и да се изтърпите една седмица? Ние така общуваме с моята свекърва.

# 3
  • Мнения: 1 488
Аз бих направила така: Бих се съгласила , но за по-малко време, за 2-3 дни. Цяяяла седмица ми се вижда много, да живееш в дома на човек който не понасяш.

# 4


А тя с какво точно те вбеси? Аз бих склонила да идем, за да се види мъжът ми с родителите си, да видят и те детето и щях да се замисля как да избегна скандала. Даже направо щях да поставя условия на мъжа ми: да не ме оставя сама с нея и да ме подкрепя, когато става дума за детето и т.н.

Той така и така ще отиде,а ние ще си се приберем или ще отидем да видим родителите на майка ми.Иначе ме вбеси,защото много обича да си натяква мнението и като се чухме по тел 10 пъти повтори "Искам".Ставаше дума за това,че сме решили с мъжа ми и дъщеря ми да отидем на море на Каваците и тя вместо да ми каже,че е по добре или,че тя мисли,че не е зле,абе каквато и да е по мека дума,тя вместо това за 2 мин само повтаряше,че искала #2gunfireда отидем на "по-населено място заради детето..да има болница".И наистина не преувеличавам,не знам колко пъти повтори точно ИСКАМ.А ще изисква от мъжа си,не на мен...ама си замълчах SadСлед цялата тирада ме издейства да си купим климатик,на което аз и отвърнах,че нямаме възможсност в момента(не че е нейна работа),а тя пък вика,"не,чуй ме само 20 на месец е.отиди да провериш и вземи.трябва ви".Мразя някой да ни прави сметка на парите!Пък може и 20 да са ни много...баси..И накрая върха беше,че ми каза "айде чао,че готвя"и ми затвори телефона #Cussing outКаза си наставленията и ме остави със зяпнала уста SadСамо да ви кажа,че не съм чак такава патка,каквато изглежда:(На 3-4 виждания два пъти да сме се скарали точно заради командорското и държание и не се сещам някога да съм я послушала за каквото и да е...

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 844
Много се връзваш за всяка казана дума, недей така, ще ти е по -лесно.
Омъжена съм от сумати време и да ти кажа много по -лесно е когато не се задълбочаваш толкова  Grinning.
И най -важното - не живеете заедно, кво ти пука какво е казала
и заради съпруга си - наложи си да я изтърпиш 1 седмица, тя му е майка.

# 6
  • Мнения: 2 563


А тя с какво точно те вбеси? Аз бих склонила да идем, за да се види мъжът ми с родителите си, да видят и те детето и щях да се замисля как да избегна скандала. Даже направо щях да поставя условия на мъжа ми: да не ме оставя сама с нея и да ме подкрепя, когато става дума за детето и т.н.

Той така и така ще отиде,а ние ще си се приберем или ще отидем да видим родителите на майка ми.Иначе ме вбеси,защото много обича да си натяква мнението и като се чухме по тел 10 пъти повтори "Искам".Ставаше дума за това,че сме решили с мъжа ми и дъщеря ми да отидем на море на Каваците и тя вместо да ми каже,че е по добре или,че тя мисли,че не е зле,абе каквато и да е по мека дума,тя вместо това за 2 мин само повтаряше,че искала #2gunfireда отидем на "по-населено място заради детето..да има болница".И наистина не преувеличавам,не знам колко пъти повтори точно ИСКАМ.А ще изисква от мъжа си,не на мен...ама си замълчах SadСлед цялата тирада ме издейства да си купим климатик,на което аз и отвърнах,че нямаме възможсност в момента(не че е нейна работа),а тя пък вика,"не,чуй ме само 20 на месец е.отиди да провериш и вземи.трябва ви".Мразя някой да ни прави сметка на парите!Пък може и 20 да са ни много...баси..И накрая върха беше,че ми каза "айде чао,че готвя"и ми затвори телефона #Cussing outКаза си наставленията и ме остави със зяпнала уста SadСамо да ви кажа,че не съм чак такава патка,каквато изглежда:(На 3-4 виждания два пъти да сме се скарали точно заради командорското и държание и не се сещам някога да съм я послушала за каквото и да е...

Това наистина е супер досадно - и свеки, и майка ми са така! Номерът е да се съгласяваш привидно, пък си прави каквото искаш. Като ти каже, че иска еди кво си за детето, кажи "Добро предложение, ще помисля". Бъде твърда и много любезна, така няма как да ти гъкне.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И по-лоши неща се случват. Досадни свекърви има много, това не е болка за умиране. Наистина не се връзвай толкова, не придавай чак такава тежест на всяка нейна дума- нека си говори.

# 8
  • Мнения: 4 380
Цитат
Това наистина е супер досадно - и свеки, и майка ми са така! Номерът е да се съгласяваш привидно, пък си прави каквото искаш. Като ти каже, че иска еди кво си за детето, кажи "Добро предложение, ще помисля". Бъде твърда и много любезна, така няма как да ти гъкне.

 Mr. Green Такава дипломатична тактика е много печеливша понякога . Що не се научих за толкова години и аз да го правя... Laughing Аз директно отцепвам "ти няма да ми казваш на мен какво искаш" и точка. Laughing Свекърва ми затова никога не смее и да намекне да изкомандари. Майка ми е непоправима обаче командирка (то има на кой и аз да се метна). Laughing Пак много не смее да го раздава заповеднически с мен...не, че я е страх, но по-скоро ми има доверие за взимането на решения. Много по-рядко се случва да командори мен, отколкото брат ми. То като си си муньо, сам се поставяш в такова положение. Laughing

Всъщност, в горепосочените примери е ясно че жената го казва с добра умисъл за вас. Но факта, че ти си премълчаваш влошава нещата. Кажи и ясно и точно, че нямаш пари да изплащаш климатик и че това са неща, за които си имате вие самите глави на раменете и не желаеш да се бърка. Докато мълчиш и преглъщаш, тя ще ви смята за неспособни сами да взимате решения, съответно ще се обажда да командари за най-малкото нещо и ще ти трови с това нервите. А заслужава ли си? Тя е майка на мъжа ти, обича ви, има нужда да ви вижда и да се радва на внуче. Както и детето също има нужда от нея.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бъди по- смела и на място, но мило и казвай "нали знаеш, че не обичам да ми казват какво да правя " ... " мога и сама да решавам " и така ... винаги има борба за надмощие, уви ...аз бих отишла...явно свекърва ти е готина, информирана, модерна...не се дразни, но отстоявай своето ...

# 10
  • Мнения: 945
Или прати половинката с детето, или нека само той да отиде. Щом не се раzбирате и се стига до скандали, не виждам смисъл да си тровите всички нервите. В крайна сметка zа лицемерниче никой не дава пари.

# 11
Бъди по- смела и на място, но мило и казвай "нали знаеш, че не обичам да ми казват какво да правя " ... " мога и сама да решавам " и така ... винаги има борба за надмощие, уви ...аз бих отишла...явно свекърва ти е готина, информирана, модерна...не се дразни, но отстоявай своето ...


secretgarden,може да е всичко,но не и това.Страда от невероятни предразсъдъци и постоянно се бърка там,където не и работата.Като се роди дъщеря ми,на 20-я ден дойде с табелка на която беше изписана фамилията на мъжа ми и съответно нейната и искаше да я закове на вратата,защото още не си бяхме сложили.само да ви кажа,че ние живеем без брак и моята фамилия е като фамилията на родителите ми,демек,аз просто не бях включена в табелката(или по скоро негласно бях с тяхната фамилия).За нея е много важно какво ще кажат хората,а и вече имах дете,така че можеше да съм част от семейството NaughtyИ наистина постоянно се бърка.Мъжът ми от простотия им беше казал колко взима и че всъщност тези пари си ги харчим до дупка.Тя го погледна тъпо и му каза,че явно е инцидент иначе било нормално да ни оставали по 1000 на месец...Мъжът ми си замълча,не и се е обяснавал,тя си е такава,уж се допитва,а в същото време го казва като нещо което е неоспорим факт.И сега с климатика,уж от добро,а просто ни прави както винаги сметка на парите.да не сме ходели в Каваците,а в Слънчев бряг-"какво толкова,ще дадете няколко лева в повече..." #Cussing outЗа мен това е върховно нахалство и вмешателство.Не мога да я понасям Tired

# 12
  • Мнения: 7 362
Той така и така ще отиде,а ние ще си се приберем
Я не си вкарвай АВТОГОЛ.Да го пратиш сам при майка му та да може тя да те "насоли" както си иска. Mr. Green Прави компромиса и си свиркай,без значение дали е уместен или неуместен.Аз така правех - пусках го  сам,пък после ми трябваше месец или два да го "укротявам". Mr. Green След това вече не правех тази грешка.Отивахме и аз го помъквах из града и околностите му,до съседни градчета и села и така хем е на гости при майка си,хем на разходки и ресторантчета.
              За съжаление установих ,че компромисите ми са били уместни много късно.Когато тя почина  Praynig тогава разбрах,че все пак тя му е майка /каквато и да е ,каквото и да е правила/ можело съм да направя и други компромиси ,можело е да не си късам нервите,защото сега всичко ми изглежда глупаво и дребнаво и се чудя как съм се "хващала" на подобни номера.Сори,но вече е късно да коригирам каквото и да било. Sad

# 13
  • Мнения: 1 520
Аз ще пратя детето само с него.
Хем и той малко да го погледа.

За моята съм сигурна, че говори зад гърба ми едно, пред мен друго.
Та дали ще ме насолва или не - да си живее живота.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Бъди по- смела и на място, но мило и казвай "нали знаеш, че не обичам да ми казват какво да правя " ... " мога и сама да решавам " и така ... винаги има борба за надмощие, уви ...аз бих отишла...явно свекърва ти е готина, информирана, модерна...не се дразни, но отстоявай своето ...


secretgarden,може да е всичко,но не и това..Като се роди дъщеря ми,на 20-я ден дойде с табелка на която беше изписана фамилията на мъжа ми и съответно нейната и искаше да я закове на вратата,защото още не си бяхме сложили.

 А ти попита и я защо я няма твоята фамилия ?...  казвай си всичко и не се впрягай за глупости.... знам, че е трудно, особено както си и набрала ... но като си казваш всичко, дори неприятните неща , за всички е по- лесно 

Общи условия

Активация на акаунт