Слагате ли губери и покривки на диваните и леглата си?

  • 26 245
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 6 039
оооооооо
да
имам 2 зелени губера в хола, харесват ми, мекички и топли, зимата даже се завивам като се излегна на диванчето

имам и 2  китеника, които мятам на спалнята, бежови са по средата с мотив на българска роза

не мога да разбера защо не ви харесват. Не събират прах, редовно ги тупам пред блока.
Уютно е и практично. Peace

# 17
  • Мнения: 4 176
Отвратителни са ми всякакви покривки, покривала, завивки, мушами, килими, мукети, пердета и тн. нямам никакви такива.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, само на спалнята. По-лесно ми е върху чаршафа. На другите мебели не слагам.

# 19
  • Мнения: 4 300
В хола по дивана няма нищо. Всъщност имам едно одеалце, според мен в подходящ цвят Mr. Green, което си седи преметнато от едната страна, с него се завивам през зимата.
Имам едно малко диванче в кухнята, на което все не мога да избера покривало. Купих едно- не ми хареса и го махнах. Така че и то си седи голо горкото. Сега съм хвърлила око на едни кенарени чудесии, да видим дали ще уцеля най сетне.
Спалнята си има покривка ( или както там се нарича). Тук има ужасно много прах и гледам да не си оставям леглото цял ден по "чаршафи", че не ми се мисли колко прахоляк ще съберат.
По принцип текстилните части- покривки, пердета, килими, възглавници- ми създават уют. Колкото събират прах, толкова събират и мебелите без да са покрити. Струва ми се абсурдно нещо да привлича прах, в крайна сметка праха си съществува в дома ни независимо от нас. Каквито и мебели/аксесоари да имаш той си е непроменлив. Дали ще се събира в дивана или в губер/покривка/шалте е абсолютно все едно според мен.

# 20
  • Мнения: 1 152
Не ми харесва все нещо да опъвам, намествам, изтупвам. Не слагам.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не ми харесва все нещо да опъвам, намествам, изтупвам. Не слагам.

И аз така мисля, колкото по практично и лесно за поддържане толкова по добре. Но мушамите и аз ги ползвам за кухненската маса, Embarassed иначе след всяко хранене пера покривка. Ами не е супер луксозно и красиво, но пък е практично. След храна може да се махне и да се смени с хубава покривка примерно.

# 22
  • Мнения: 4 965
На мен ми е болна тема в момента.
Хич не ми харесват разни китеници и губери.
На спалнята слагам едно шалте, ама рядко се сещам - най-често просто прибирам възглавниците и завивките и изпъвам чаршафа (шалтето, когато нямам работа и съм си вкъщи - ако реша да полегна). На детските легла и на диванчето в детската стая не слагам нищо.
Обаче... от 1 г. вече се гласим да сменяме мебелите в хола и все не стигаме до там - покрай тези къщи, дето сме се заробили да ги правим вече няколко години и разните ремонти "на парче" из апартаментите, все не остават време и пари (ето, сега пък подновяваме детската стая у нас и дувар на едната къща ooooh!). Та, мебелите в хола са доста старички - още от моите ученически години (моите родители си купиха нови, а ние взехме тези уж за 1-2 г. само) и диванът дори има няколко кръпки  Embarassed, затова съм му сложила отгоре един лек китеник, но в жегите не мога да го понясям. Зарекла съм се тези дни да отида и да купя от готовите "облекла" за мебели и поне да имат някакъв вид, докато стигнем до реалната смяна. Close

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз покривам гарнитурата с едни уж пригодени за случая материи. Не за да предпазвам диваните, а защото не приличат на нищо(на квартира сме). Не ме е страх, че децата ще ги нацапат, защото това с което са покрити никога не е цапано(т.е. петносано) и значи и без него да са били няма да пострадат.
 А спалнята пък е покрита, защото ми харесва и защото ми се струва нехигиенично по-цял ден да стои на чаршафи и да се притеснявам като оставям нещо отгоре(а пък не ни е толкова широко, че никога да не ми се случва).
 С нетърпение чакам деня, когато ще имам нови дивани и няма да слагам отгоре нещо.

# 24
  • Мнения: 2 957
оооооооо
да
имам 2 зелени губера в хола, харесват ми, мекички и топли, зимата даже се завивам като се излегна на диванчето

имам и 2  китеника, които мятам на спалнята, бежови са по средата с мотив на българска роза

не мога да разбера защо не ви харесват. Не събират прах, редовно ги тупам пред блока.
Уютно е и практично. Peace

Малена,ти може да си мислиш,че си много фешън,ама нямаш ли подредени на дивана върху губера пластмасови кукли от преди 25 години и плетено на една кука каренце върху телевизора ... просто не струваш  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 300
Азаф, сподели после ако е удобно откъде си се сдобила с такова "облекло". Имаме на вилата един диван от няколко години, но наскоро имахме произшествие, в резултат на което по облегалката има няколко светли петна. Хем ме дразни, хем не ми се сменя дивана, та ако мога да мина с подобно решение.....Мяркала съм тук таме подобни нещица, но все ми се струваха грозни ( от лош плат и десен). Ако откриеш и да шият по поръчка от мой плат ще е супер:)

# 26
  • Мнения: 1 172
Слагам покривала. Ето такива:
http://www.happydreams-bg.com/images/products/28/bg/big.jpg

Губерите ги харесвам само за планински къщи и вили - някак си не си представям вилата ни с покривала като нашите.

Диваните не ги застилам - стоят си на дамаска. Да не съм обикаляла с месеци да търся такъв десен, за да ги покрия после Simple Smile Само по изключение слагам чаршафче върху тях.

# 27
  • Мнения: 1 172
Зарекла съм се тези дни да отида и да купя от готовите "облекла" за мебели и поне да имат някакъв вид, докато стигнем до реалната смяна. Close

В квартирата имахме такива - хазаите си бяха облякли гарнитурата. Никак не са удобни. Техните бяха от някакъв промазан плат, от който редовно се изплъзгваш насам-натам. Освен това, за да паснат на повечета гарнитури, ги правят с ластици и трябва да зашиеш копчета, на които да ги "изпънеш". Все някое копче е излетяло. За 2 години в квартирата, поне 2-3 пъти съм ги пришивала, за да има въобще някакъв вид покривалото и да може да се поизпъне.
Най-евтините са по около 80 лв, мисля. Ако планирате смяна на гарнитурата, хич не ти трябва да се вкарваш в този екшън Simple Smile

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Тези по ми се нравят (за спалня). Въпреки, че аз покривам с олекотената завивка, но за лятото хич не ми харесва с тези чаршафи отгоре някак ми се иска да ги скрия. А за тези китеници и губери даже са ми неприятни на допир и като малка не ги харесвах.
amber нека бъдем по учтиви и да приемем различното мнение, всеки има право на свой вкус, независимо от това дали ни харесва или не. Различни хора, различни идеали, все пак.  Peace

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не... По Коледа си купихме нов диван, прибирам се след работа един ден и гледам- покрит с 3 бр. китеника, правени лично от свекърва ми Shocked Изчезнаха моментално Mr. Green ... Ама трябвало да се пази (те си ползват мебели отпреди 25-30 год. и много си ги пазят) Crazy Close Така се опита да ми наложи и черги в стаите и мушама на масата- слага без да ме попита Tired

Общи условия

Активация на акаунт