Слагате ли губери и покривки на диваните и леглата си?

  • 25 966
  • 125
  •   1
Отговори

Анкета

Постилате ли губери и покривки върху легла и дивани?

Опции:

# 45
  • Мнения: 1 128
По принцип,не.
Но канапетата си ги бяхме купили бели,а в последствие си взехме куче.Чистиме го след всяка разходка,косми не му падат,но все пак...
Така че взехме специялани покривалници за тях който са с ластик от долу.Не е раздърпано като когато сложиш завивки.

# 46
  • Мнения: 4 300
Между другото след 2 сваляния и обличания на дамаската на дивана се зарекох че вече само с Рейнбоу ше го чистим. Нямате си на идея колко усилия отиват, понеже възглавниците са точно по мярка на калъфите и се почва едно натискане и напъхване, няма второ такова на света Shocked

# 47
  • Мнения: 1 172
Между другото след 2 сваляния и обличания на дамаската на дивана се зарекох че вече само с Рейнбоу ше го чистим. Нямате си на идея колко усилия отиват, понеже възглавниците са точно по мярка на калъфите и се почва едно натискане и напъхване, няма второ такова на света Shocked
Явно зависи от конкретния модел и конкретната дамаска. Защото нашата гарнитура я събличам и обличам сама, без никакви усилия.

# 48
  • Мнения: 479
Гласувах с "Не"
Губерите и китениците събират много прах и трудно се почистват. Самата вълна е магнит за акарите, които с удоволствие се множат там. Колкото и да се тупат не можеда се перат на висок градус веднъж месе4но, например. Ако ползвам покривало, най-вече на спалнята , го пера често.

# 49
  • Мнения: 6 039
eeee.  Joy
сега откъде да взема снимки newsm78
аз просто се пошегувах и мислях, че като спомена мотива с българска роза ще схванете хумора, ама ясно само амбер ме е разбрала

истината е, че нямам такива неща у дома.
има красиви шалтета и покривки от текстил или плетени, в стил ZARA HOME, MISSONI HOME или HABITAT, но те са доста скъпи и предполагам авторката на темата не визира тях.


# 50
  • София
  • Мнения: 4 865
Малена, аз затова и поисках снимки.  Wink  Понеже шегата ти беше много тънка и "пипната", не вървеше да ти отговоря с  hahaha
Поне дотолкова имам впечатления от теб, че да не си представя хола ти със зелените губери Mr. Green
Представям си ги как се връзват с бялата ти кухня Rolling Eyes
Пък ти можеше да изфабрикуваш някоя снимчица, де...

# 51
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
като казвате губер и си представям жълтия космат губер от хола на баба ми  ooooh!  по диваните в хола нямам нищо, а на леглото си слагам шалте - не само защото ми изглежда по-красиво, а и за да не се търкалям с ежедневните дрехи по чаршафите Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 903
На диваните не слагам нищо, но на спалнята имам покривка. Не мисля, че би изглеждала добре само по матрак ( или само с чаршаф отгоре). мисля, че анкетата трябва да се коригира - отделно за дивани и отделно за легла.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не,но вече ми се иска да го направя че не ми се чисти.Имаме само на диванчето в детската.

# 54
  • На небето
  • Мнения: 5 530
има красиви шалтета и покривки от текстил или плетени, в стил ZARA HOME, MISSONI HOME или HABITAT, но те са доста скъпи и предполагам авторката на темата не визира тях.


Правилно си ме разбрала, имам предвид старите губери, китеници, покривки на райета и народни мотиви и т.н.

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поне дотолкова имам впечатления от теб, че да не си представя хола ти със зелените губери Mr. Green
Представям си ги как се връзват с бялата ти кухня Rolling Eyes
Червени е по-добре Peace
Ей, сега се сетих- има едни вълнени родопски одеала- зелени с червени карета... горещо ги препоръчвам Grinning

# 56
  • Мнения: 6 390
Добре де, леглата ви само по чаршафи ли си стоят цял ден  newsm78
Още не съм била в къща където да няма покривала по леглата  Rolling Eyes
Стари ли са, нови ли - не знам, не съм питала, пък и не ме вълнува някакси...
Иначе да покривам леглата с някакви покривала, а диваните не - та и не знам как да гласувам  Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 4 865
Да, леглата ни са само по чаршафи - денонощно. Ще потърся снимки поне от детските стаи да ти покажа.

Нашата спалня всъщност е голям матрак на пода - не искам да си купуваме легло. Стои си само по завивки и ми е супер. Там влизам само ние и то когато си лягаме.

# 58
  • Мнения: 2 956
Добре де, леглата ви само по чаршафи ли си стоят цял ден  newsm78
Още не съм била в къща където да няма покривала по леглата  Rolling Eyes
Стари ли са, нови ли - не знам, не съм питала, пък и не ме вълнува някакси...


Да само по чаршафи стоят цял ден.Ти навсякъде, където отидеш ли проверяваш в спалнята как им е леглото на хората?Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 4 865
Ето тук се виждат малко чаршафи в стаята на Габриела:

http://family.webshots.com/photo/2505678830044214055bValvi

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 16:50 от Янита

Общи условия

Активация на акаунт