Житото помага за увеличаване на лактацията!!!

  • 10 975
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Цитат на: Tsvety
А другите подобни

Овесени ядки.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само не правете като мен грешката да опитвате вечерта - цяла нощ ме боляха препълнени цици и за първи път направо с копнеж чаках кога ще се събуди бебина да папа Laughing Така че тестът е положителен - "яко мляко" Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 616
Хм..Идеята ми харесва.... Много ме е срам, но да попитам.. Embarassed  Embarassed  Embarassed ...Как точно се приготвя житото?

# 18
  • Мнения: 2 051
Традиционният начин ще ти го обясни някой друг.
Мога да ти дам друга идея -  аз пълня чушки наполовина с ориз, наполовина с жито, плюс малко слънчогледови семки, подправки каквито искаш.
Същото в лозови сърмички, само че с орехи, а не слънчоглед.
И в този случай ефектът е налице.

# 19
  • Мнения: 1 014
На мен много кърма ми идваше, когато си хапвах жито, кисело мляко, всякакъв вид ядки, абе общо взето високо калорични храни.

# 20
  • Мнения: 6 243
Цитат на: nimfetka
Хм..Идеята ми харесва.... Много ме е срам, но да попитам.. Embarassed  Embarassed  Embarassed ...Как точно се приготвя житото?

Традиционното жито "за помен" се прикотвя общо - взето така:
измито и изчистено от клечките се вари на слаб огън. Иначе зърната се разпукват и се кашва. Не му пречи на вкуса, а на вида. После се отцежда от водата. Тук способите са няколко - след първоначалното отцеждане, да го поставиш в гевгир за през нощта или върху дебела хавлиена кърпа. Накрая се "овкусява" със смлени орехи и се добавя галета (тя поема остатъчната влага) или смлени обикновени бисквити. Можеш да добавиш пудра захар и добре да го разбъркаш, а за ритуални цели пудрата захар се насипва на дебел пласт отгоре и се прави кръст с канела. За домашни нужди захарта, канелата, житото, орехите и галетата/бисквитите се объркват хууууубаво в една купа и се взема най-голямата лъжица.

# 21
  • Мнения: 951
Ами е ако е във вид ашуре?

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Ще ви кажа как баба ми приготвя житото - става страхотно.
Вари го със сравнително малко вода, 20 минути. На 20-тата минута водата е останала още по-малко. След това сваля от огъня и увива в одеало заедно с тенджерата и го оставя да престои през нощта. В това време житото поема останалата вода и омеква. На сутринта добавя галета (да обере останалата влага и да стане пръхкаво житото) и добавя смлени/нарязани орехи и настърганата кора от 1 лимон. Захар се слага директно преди консумация, иначе житото се стяга и става твърдо.

# 23
  • Мнения: 1 616
Благодаря ви много, момичета! Че то не било трудно..Сега остава да се преборя с мързела си. Но ако някой знае още начини-  да казва! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 567
И при мен житото действа безотказно. Само че аз си правя нещо като отвара от жито-варя го 2 часа на бавен огън с канела, джинджифил и ванилия. После прецеждам, разреждам със сок по желание и го пия. Много е вкусно. Освен за лактация е полезно и за подсилване на организма.  Grinning

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз като на Воо бабата го направих,ама в микровълновата Embarassed Понеже така си правя и ориз - много пръхкав става и зрънцата изобщо не се слепват.Но при този начин на варене принципа е по-различен от това на опаковката - пропорцията жито (или ориз) и вода е 1 към 2,за да може да си поеме после останалата течност и не трябва да се отхлупва,а директно махаш от котлона и завиваш Simple Smile После захар на вкус и в орехомелачката 1ч.ч. орехи,7-8 обикновени бисквити (и тях ги смлях с орехите,че галета не ползвам и нямам вкъщи),кора от 1 лимон настъргана и 1ч.л. канела - ммммного вкусно,ама много болят циците после Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт