Вярно ли е, че кърмените бебета...

  • 1 863
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 014
... почти не се разболяват докато се кърмят? Аз кърмих Ники до осем месеца и половина, но досега не ми се е разболявал ( да чукам на дърво). Една приятелка ме съветваше да кърмя колкото се може повече, защото като спра, ще започне по-често да настива. Вие какво мислите? Извинявайте предварително, ако темата се повтаря.

# 1
  • Мнения: 2 051
Много вероятно. Всички деца са ми кърмени, не знам как се гледа болно бебе, че и малко дете също.

# 2
  • Мнения: 5 255
Да чукна на дърво  Praynig  Лора не се е разболявала.
В края на януари за два дни вдигна висока температура и последва избиване на рубеола.
Закаляването също е важно.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И при нас е вярно. По принцип кърмените деца боледуват по-рядко, защото кърмата подсилва имунната система, но ако детето ходи на ясла/градина, или ако има по-голямо дете, което посещава обществени заведения, вече е малко по-трудно да се опази кърменото дете.

# 4
  • Мнения: 1 568
Това ме притеснява и мен. От два дни съм със запушен нос, но нямам температура и не съм отпаднала. Продължавам да кърмя, ама ми е малко притеснено да не разболея и бебка. Иначе баща й кара два пъти гадния грип с температури и прочие, а ние двете останахме здрави.

# 5
  • Мнения: 1 014
Цитат на: _smiley_
Това ме притеснява и мен. От два дни съм със запушен нос, но нямам температура и не съм отпаднала. Продължавам да кърмя, ама ми е малко притеснено да не разболея и бебка. Иначе баща й кара два пъти гадния грип с температури и прочие, а ние двете останахме здрави.

Можеш да си слагаш маска!

# 6
  • Мнения: 1 616
Цитат на: _smiley_
Това ме притеснява и мен. От два дни съм със запушен нос, но нямам температура и не съм отпаднала. Продължавам да кърмя, ама ми е малко притеснено да не разболея и бебка. Иначе баща й кара два пъти гадния грип с температури и прочие, а ние двете останахме здрави.

Смело кърми! Чрез кърмата предаваш на бебето антитела и то няма да се разболее, независимо, че ти си болна. За да не съм голословна- преди време и аз изкарах нещо подобно: кихане, запушен нос, но без температура. Пих Фервекс, но не спрях да кърмя бебчо. Аз се сополивих 3-4 дена, но на бебчо нищо му нямаше. Ще се включат и други момичета и съм сигурна, че ще те посъветват същото. Успех! Simple Smile

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
[quote="Светлана]Можеш да си слагаш маска![/quote]
Ей това с маските като го видя,все ме избива да питам следното - предвид,че учените правят купища разработки,за да успеят да направят достатъчно малки филтри,с които да се изолират вируси за проучване,как си представя някой,че марлена или каквато и да е супермодерна хартиена маска може да спре вирусите Rolling Eyes Минават си през нея все едно я няма - никакъв смисъл няма да се мъчи човек с такова нещо.
Много ми се искаше наистина да не се разболяваме,като се кърмим,но май не сме от тези деца - от големия грип,който ни изтръшка всички вкъщи едновременно,беба се спаси,макар че си  я кърмих нонстоп.Обаче аз от няколко дни съм с гаден синузит и хрема - и макар че все така си се кърмим,бебина днес ми кашля и хъхри ужасно с нослето,та сега чакам доки да дойде да я види Sad Май си зависи и кога са раждани бебетата - дали са летни и съответно да хванат сезони с по-малко вирусни заболявания,или зимни в разгара на грипните епидемии,а също и дали има батко,който да носи всеки моден вирус от градината Rolling Eyes и т.н.

# 8
  • Мнения: 1 072
Да, вярно е.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
И при нас май се оказа вярно - аз я кърми до 10 месеца, за първи път Таня ми се разболя на 1г и 1месец. Сега покрай яслата вече 2 пъти е болна, но за радост не е нещо сериозно. Дори като аз бях с 39 Т продължих да я кърмя и не е имало проблем - детенце си беше съвсем здраво.

# 10
  • Мнения: 1 014
Цитат на: hedra
[quote="Светлана]Можеш да си слагаш маска!

Ей това с маските като го видя,все ме избива да питам следното - предвид,че учените правят купища разработки,за да успеят да направят достатъчно малки филтри,с които да се изолират вируси за проучване,как си представя някой,че марлена или каквато и да е супермодерна хартиена маска може да спре вирусите Rolling Eyes Минават си през нея все едно я няма - никакъв смисъл няма да се мъчи човек с такова нещо.
Много ми се искаше наистина да не се разболяваме,като се кърмим,но май не сме от тези деца - от големия грип,който ни изтръшка всички вкъщи едновременно,беба се спаси,макар че си  я кърмих нонстоп.Обаче аз от няколко дни съм с гаден синузит и хрема - и макар че все така си се кърмим,бебина днес ми кашля и хъхри ужасно с нослето,та сега чакам доки да дойде да я види Sad Май си зависи и кога са раждани бебетата - дали са летни и съответно да хванат сезони с по-малко вирусни заболявания,или зимни в разгара на грипните епидемии,а също и дали има батко,който да носи всеки моден вирус от градината Rolling Eyes и т.н.[/quote]
Ами, чела съм че когато майката е болна е хубаво да си слага маска, когато кърми бебето. А, дали вирусите минават през нея, понятие си нямам. Сигурно си е предпазно средство де Rolling Eyes  Според мен по-добре с нея.

# 11
  • Мнения: 1 383
И моето дете е кърмено, но май по-важно е да няма контакт с болни хора. Ние се гледахме в къщи до 2г.9м. и не е боледувал. Като тръгна на градина, в чудо се видях. А имах самочувствие, че съм отгледала здраво дете.

# 12
  • Мнения: 1 404
"Много ми се искаше наистина да не се разболяваме,като се кърмим,но май не сме от тези деца - от големия грип,който ни изтръшка всички вкъщи едновременно,беба се спаси,макар че си я кърмих нонстоп.Обаче аз от няколко дни съм с гаден синузит и хрема - и макар че все така си се кърмим,бебина днес ми кашля и хъхри ужасно с нослето,та сега чакам доки да дойде да я види  Май си зависи и кога са раждани бебетата - дали са летни и съответно да хванат сезони с по-малко вирусни заболявания,или зимни в разгара на грипните епидемии,а също и дали има батко,който да носи всеки моден вирус от градината  и т.н.'
И при нас така-грипът я подмина,но аз скоро бях хремава и бебка от два дни се сополиви стабилно Sad

# 13
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Светлана
Цитат на: hedra
[quote="Светлана]Можеш да си слагаш маска!

Ей това с маските като го видя,все ме избива да питам следното - как си представя някой,че марлена или каквато и да е супермодерна хартиена маска може да спре вирусите Rolling Eyes Минават си през нея все едно я няма - никакъв смисъл няма да се мъчи човек с такова нещо.

Маска съм слагала за да не ми текат сополите директно върху бебетата докато са ми заети и двете ръце.
И да не кихам направо по лицата им.

# 14
  • Мнения: 280
Цитат на: _smiley_
Това ме притеснява и мен. От два дни съм със запушен нос, но нямам температура и не съм отпаднала. Продължавам да кърмя, ама ми е малко притеснено да не разболея и бебка. Иначе баща й кара два пъти гадния грип с температури и прочие, а ние двете останахме здрави.[/quote
Кърми си я и не се трвожи.Аз също наскоро бях болна и то доста сериозно и понеже нямаше вариант да не я кърмя,защото тя отказва всичко друго,освен гърдата,продължих.Слава Богу,тя не се разболя.

# 15
  • Мнения: 350
Според мен кърмените бебета наистина са много здрави.
В къщи влизаха вече няколко бацила, но бебо си оставаше здрав, с малки изключения от  лека температура и сополки, които сами се оправят.

# 16
  • Мнения: 2 596
Абсолютно вярно, кърмените бебета имат имунитет, заради кърмата.

# 17
  • Мнения: 423
И аз така бях чула, но за съжаление не при всички действа този принцип. Въпреки че до 6 месеца бебока беше изключително само на кърма, още на 4 месеца пихме антибиотик (което според мен беше излишно, но педиатърката трябвало да се застрахова). Този месец пак се разболяхме и айде пак антибиотик - за втори път, а нямаме още годинка.
Та искам да кажа, че кърменето е един от факторите бебето да бъде здраво, но със сигурност не е единствения. И ние сме пример за това как, хем се кърмим, хем се разболяваме често - за огромно мое съжаление Cry

# 18
  • Мнения: 3 146
Дъщеря ми е яла кърма до 2 месец - сега е почти на 18 месеца и не е боледувала.(1-2 Т  , която за 2 дни минавахе напълно с  Калпол).Октомврийско бебе е - значи - 2 зими е изкарала.Гледам да я събирам с деца, особено с 2 деца от нашия блок са си много гъсти и се виждат всеки ден.Лапат си взаимно шишетата за сок и вода.

# 19
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Na na
.........Та искам да кажа, че кърменето е един от факторите бебето да бъде здраво, но със сигурност не е единствения. И ние сме пример за това как, хем се кърмим, хем се разболяваме често - за огромно мое съжаление Cry


И аз съм на това мнение, до дете си е. Моето е кърмено само няколко дни за съжаление, но до сега не е боледувало. А аз 3 пъти настивам, от раждането й до днес, баща й преболедува и той. Но нея не я хвана Praynig

# 20
  • Мнения: 768
Така твърдяха в болницата.
Преди да спра да кърмя Валето никога не е боледувала.
Досега 2 пъти е болеувала- веднъж от розеола и веднъж от грип, който хвана в детската градина-там всички бяха болни.

# 21
  • София
  • Мнения: 985
Не. Не е вярно. И двата пъти когато Гергана  беше болна все още  я кърмех. Първо аз се разболявах а след това тя. И двата пъти обаче беше свързано и с никненето на зъби.

# 22
  • Мнения: 1 263
Цитат на: nikol78
Цитат на: Na na
.........Та искам да кажа, че кърменето е един от факторите бебето да бъде здраво, но със сигурност не е единствения. И ние сме пример за това как, хем се кърмим, хем се разболяваме често - за огромно мое съжаление Cry


И аз съм на това мнение, до дете си е. Моето е кърмено само няколко дни за съжаление, но до сега не е боледувало. А аз 3 пъти настивам, от раждането й до днес, баща й преболедува и той. Но нея не я хвана Praynig

Мдаааааааа май наистина е така Thinking

# 23
  • Мнения: 565
hedra,  много заболявания се предават по въздушно-капков път. Когато говориш, смееш се , кихаш- прехвърляш на бебето хиляди малки капчици. Ето от това предпазва маската.

# 24
  • Мнения: 2 534
Кърмих я осем месеца , ежедневно я разхождах и зимата , и въпреки това се разболя читири пъти  , като единия от тях беше и на антибиотик .
Какво ли ще стане като тръгне на ясла !?

# 25
  • Мнения: 3 506
Кърменето е само един от множество фактори, вкл. генетични. Разбира се, на едно от челните места са контакти с болни хора.
Синът ми е лятно бебе, кърмен е около годинка. През това време боледува 2 пъти от грип, и двата звършваха с усложнение - единият път с антибиотик, вторият - с бисептол. И двата пъти го зарази свекърва ми. Тази година се повтаря същият сценарий - 3 грипа и трите след контакт с болен, отново един антибиотик и един бисептол. Ако няма подсмърчащи наоколо, е напълно здрав, но в обратния случай почти не пропуска.
Щерката също е само на кърма. Тази зима изкара само единият от семейните грипове и то съвсем леко - мина само с едни капки за нос.
Бе с две думи не разчитай само на кърменето, ами си пази детето от бацили, доколкото е възможно - поне външни хора да не го заразяват...

Ния, 02.11.2004
Ники, 11.06.2003

# 26
  • Мнения: 781
Ние пък се разболяхм и пихме антибиотик във втория месец-гадна вирусна кашлица Twisted Evil

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Докато кърмех,се разболяхме цялото семейство от грип,вкл. и аз.Спях с маска,защото Йоан/беше на 4 месеца/ спеше при мен на спалнята.Кашлях и имах Т.Единствения ,който не се разболя беше той.Спрях да кърмя и на следващия месец пак се разболяхме всички ,но този път и Йоан не го подмина/беше на 8м/ и пи антибиотик.... Cry
Незнам дали в 1-я случай е помогнала кърмата,но така съм чела....

# 28
  • Мнения: 790
И кърмените бебета боледуват. Марти се е разболя когато беше на 2 месеца и пи антибиотик. Cry
 Но от друга страна  - той се е разболявал 1 път докато през това време ние с баща му по няколко пъти. Сигурна съм, че кърмата го е предпазила  от вирусите "донесени" вкъщи. Grinning

# 29
  • Варна
  • Мнения: 42
И аз смятам че си е до детето.
Първо аз съм кърмена 16 дена и досега не съм боледувала от нещо по-сериозно от лека настинка, тръгнала съм на ясли от 1г. и 5м. и там не съм боледувала.
Дъщеря ми кърмих 1м. защото спазвах 3-часов интервал между храненията, получих мастит и тогава си мислех че това е причина да спра кърменето - никой не ме посъветва да продължавам да кърмя, а напротив да храня с адаптирано. Та тя не ми е боледувала въобще докато не я пуснах на ясла на 2г.
Сега сина си кърмих изключително до 5м. и половина и на 6 м. направи пневмония и пи антибиотик две седмици, веднага след което изкара варицела, която прихвана от кака си Sad
Така че всичко си е до организъм явно.

# 30
Аз съм кърмена до 1 година. Още на няколко месеца съм била болна от тежка бронхопневмония.
Сега имам алергия към перилни и почистващи  препарати, имам екземи по ръцете, алергия към слънце, към никел.
Слава богу нямам сенна хрема и разните там растения ги понасям без проблеми. /Поне това ме е пропуснало/
А миналата седмица направих тестове за алергии към аналгетици, анестетици и антибиотици и от общо 30 лекарства съм алергична към 11!  Cry

Кърмата въобще не е застраховка за това дали детето ще е болно или здраво, другите фактори са твърде много и явно са взели превес при мен.
Може би съм изключение!

Общи условия

Активация на акаунт