Детето - левичар

  • 3 032
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 455
Аз също си мисля, че синът ми Дaниил ще бъде левичар. Още е много малък за да се определи, но забелязвам, че посяга с лявата ръка за играчките си, повече ръкомаха с нея. Баща му и моят баща са левичари. Аз знам, че левичарите са щастливи хора.

# 16
  • Мнения: 704
Явно, наистина е наследствено, защото моята баба  е левичарка. Чувала съм, че левичарите са хора на изкуството - дано да  така, да са ни живи и здрави дечицата Sign Exclamation

# 17
  • sofia
  • Мнения: 125
По принцип левичарите са творчески личности ,защото използват повече дясната половина на мозъка/така казват учените/.Вече в у-ще не отучват децата от използването на лявата ръка,така че не се притеснявай!

# 18
  • Мнения: X
Сестра ми е определено левичар но незнайно защо майка ми я насили да пише с дясната, за което много съжалява сега. В резултат сестра ми прави всичко с лявата ръка само пише с дясната и то ужасно грозно Sick  Остави детето както му идва, не го карай насила, няма нищо лошо в това да си левичар.

# 19
  • Мнения: 668
Цитат на: tsveti7
А как може да се разбере със сигурност дали детето е левичар?


Накарай го да си преплете пръстите на ръцете - който палец остане най-отгоре, значи това му е активната ръка.

Също така цифрата "8" се пише по различен начин - леваците започват от горе-дясно, слизат към долу-ляво и след това я дописват до края.

Ние с тати и двамата сме леваци, обаче като гледам Рали си е абсолютен десняк, поне засега. Има още време, де Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 839
Цитат на: honey13
Накарай го да си преплете пръстите на ръцете - който палец остане най-отгоре, значи това му е активната ръка.


Ммм, не ще да е така. Поне, ако съдим по мен - левия палец отгоре, а всичко правя с дясната.  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 399
Цитат на: honey13

Накарай го да си преплете пръстите на ръцете - който палец остане най-отгоре, значи това му е активната ръка
Тц, десет пъти ги преплитам вече, но все десния е отгоре Laughing  А съм левичар
Осмицата обаче я пиша по описания начин Grinning

# 22
  • Мнения: 668
Хмм, не знам, при мен става.
Даже си спомням като бях малка майка ми така ме пробваше ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 006
Алекс също ''рисува'' и прави вси4ко с лявата ръка,аз също(пиша с дясната,оба4е)Познавам много хора леви4ари и не смятам,4е е някакъв проблем,а също и няма смисъл да се насилват да пишат с дясната.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 745
не знам колко съм творческа личност, има такива наченки Simple Smile може и наследствено да е левичарството, но моята Дияна няма да я мъча както са ме мъчили мен (м/у другото не помня как съм се учила да пиша)
само децата левичари трябва да се следят как пишат, защото мойта щерка понякога пише огледално

# 25
  • София
  • Мнения: 660
Дъщеря ми е "левичар" също. Нямам никакво намерение да я карам да прави нещо с дясната ръка,след като не и е удобно. И само да посмеят да и кажат нещо в училище,ще се разправят с мен.

# 26
  • Мнения: 1 320
Цитат на: tsveti7
Има ли хора, които си служат еднакво добре и с двете?
Познавам човек в университета чертаеше с ляват , а пишеше с дясната !! Еднакво красиво и с двете , ама наистина красиво!!

# 27
  • Мнения: 3 479
Големият ми син пише с лявата ръка, а всичко друго прави с дясната. Shocked  Е как да го определя, като левичар ли?
Като беше в първи клас можеше да пише и с двете ръце, с лек превес към лявата. Казваше, че с дясната много се уморявал.  Confused: Предвид на това, че още тога ядеше с дясната и всичко друго правеше с дясната, помолих госпожата да го насърчава да пише с дясната. Разбире се не съм имала предвид да го мъчи. Но тя като се запъна и каза - НЕ, щом детето предпочитало да пише с лявата, значи трябвало с лявата. Обясних й най-внимателно, че то просто може и с двете ръце и тъй като в ежедневието все с дясна ръка работи, значи и с писането ще се справи. Тя обаче не искаше и дума да се издума за това. И ето го сега моят син прави всичко с дясна ръка, освен писането и рисуването. Много ме е яд, голяма мацаница става в тетрадките. Close  
И даже в момента играят тенис на маса с баща си и маха с дясна ръка, без някой да го е карал насила.

# 28
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Цитат на: honey13
Цитат на: tsveti7
А как може да се разбере със сигурност дали детето е левичар?


Накарай го да си преплете пръстите на ръцете - който палец остане най-отгоре, значи това му е активната ръка.

Също така цифрата "8" се пише по различен начин - леваците започват от горе-дясно, слизат към долу-ляво и след това я дописват до края.

Ние с тати и двамата сме леваци, обаче като гледам Рали си е абсолютен десняк, поне засега. Има още време, де Simple Smile


1.Накарайте детето да направи крачка назад и вижте кое е водещото краче, но трябва да е много спонтанно и детето да не знае, какво наблюдавате.
2. Пробийте дупка, колкото лешник, в средата на голям лист и накарайте детето да ви погледне през нея.
3. Кръстосване на крак въз крак
4. Ритане на топка

# 29
  • Мнения: 668
Цитат на: vessi
Цитат на: tsveti7
Има ли хора, които си служат еднакво добре и с двете?
Познавам човек в университета чертаеше с ляват , а пишеше с дясната !! Еднакво красиво и с двете , ама наистина красиво!!


Настоящият министър на икономиката, Милко Ковачев, навремето бяха колеги с майка ми. С очите си съм го виждала как пише и с двете ръце - никаква разлика и много четливо...

Общи условия

Активация на акаунт