Добрата новина

  • 3 377
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 680
Когато бях бременна само поглеждах във форума и знаех, че този път ще успея. Така и стана.
Имах проблем с рефлекса на потичане на кърмата и благодарение на Хедра си реших проблема. Специални благодарности.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Ето и моята добра новина: благодарене на вас се научих да кърмя - нищо, че имам дъщеря на 11г. Сега отчитам нейното кърмене и захранване като провал, защото имаше цели месеци, в които нищо не качваше и нямаше кой да ми каже какво да променя в режима й. По тази причина бях решила, че ако имам същите проблеми, ще дава АМ - по-лесно и по-бързо е някак си Laughing Само че като прегледах темите във форума, се амбицирах да си докажа, че мога да кърмя. Много обичам да си доказвам, че мога нещо hahahaКогато Мартин беше на около два месеца, се уплаших, че не си дояжда и по съвет на педиатърката започнах да го дохранвам. Дадох и сок на 45-я ден/не на 30-я както тя каза/.Това предизвика запичане и толкова ми дожаля за детето,че спрях всичко и оттогава е така - само на кърма. Спря да пие и вода, а преди се е случвало да изпразва шишето наведнъж.
За всичко това съм изключително благодарна на мамите, разписващи се тук, на модераторите и администраторите за изчерпателната информация. Не пропускам случай да кажа, че по отношение грижите за детето си се образовам от този сайт. Само да отбележа, че се регистрирах скоро, но  чета пубикациите още докато бях бременна. Бъдете все така отзивчиви и дано ви четат повече педиатри! newsm10

# 62
  • Мнения: 498
за мързел като мен е толкова  приятно да  кърми без да се изцежда, стерилизира водички, чайчета, забърква кашички и т. н
ами това си е направо чудесно бих казала- а всичко това аз научих тук от вас
благодаря че помогнахте на една мързелана да си намира време да си мързелува Embarassed

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 603
Сега виждам темата, но и аз искам да кажа благодаря
Открих форума близо месец преди да родя.
Родих в Шейново и бебето лежа 10 дена в кувьоз, съответно беше изцяло на АМ, а аз изхвърлях кърмата, която успявах да изцеда. Като се прибрах трябваше да дохранвам, даже го направих два пъти. После премислих и прехвърлих това, което бях чела в Библиотеката. На бебето наистина му стигаше кърмата и постепенно стана като часовник, точно на три часа.
После проблемите с непрестанното повръщане и страха от рефлукс.
После открих легналата поза и досега така се кърмим.
Да не забравя и кърменето на открито, особено на срещите пред НДК.
Спрях сокчетата на 2-рия ден и не захраних на 3-тия месец.
Още имам замразена кърма.
Сега имам проблеми с гърдите и насреща си имам съветници.
Станах по-уверена.
ИМАМ НОВИ ПРИЯТЕЛИ !!!

# 64
  • Мнения: 3 760
Открих форума след като родих. Изчетох повечето неща през първия месец от живота на бебка. Веднага спрях подсладената водичка, а скокчетата в растежа не успяват да ме уплашат  Naughty Имаше и лактационни кризи и излишно изцеждане...
Благодарение на вас в момента всичко е О.К. Амбицирала съм се да кърмя дълго. Смятам да захранвам и отбивам по нейно желание.
Бу, Хедра и другите - Благодаря!

# 65
Емем, благодаря ти за полезната тема и позитивизма, който носиш! Heart Eyes

Дори не се е налагало да пускам теми с въпроси, въпреки проблемите в началото - винаги намирах отговор или в Библиотеката или в темите. Успокоително е някак да видиш, че и други минават през същите препятствия, по същият път и оцеляват.
Куриозното в моя случай е, че открих кърмаческия подфорум случайно, като щракнах на линк от сайта към текущата тема, която беше "За недостатъците на кърменето, ама честно". Карах доста тежка бременност по това време, бях в някаква депресия, но тази тема ми върна настроението. Grinning
После открих Библиотеката ...
Благодаря ти Бу! Благодаря и на всички момичета, които превеждат! Благодарение на вас решавам повечето проблеми преди да са се появили и намирам успокоение за много от притесненията си Heart Eyes
Благодарение на този форум дъщеря ми е единственото!!! изключително кърмено бебе в нашия дълбоко провинциален малък град. Разбрах го на последната консултация след поредното сдъвкване с педи относно "закъснялото" ни захранване и пиенето на вода.
Мисля, че нямаше да издържа на натиска и щях да захраня рано ако ви нямаше. Едно е да четеш статии и да ги прилагаш на практика против напътствията на педиатъра (постоянно те яде едно съмнение, че може да навредиш на детенцето), съвсем друго е да четеш, че има реални лекари, при това в Бг, които са в крак с времето и препоръчват друго. А също и реални дечица, които са кърмени на поискване, не са пили вода, не са помирисвали сокче на 40-ия ден и пюре от 3-ия месец и въпреки това нямат нито анемия, нито рахит, нито нещо друго Grinning  
Пу, пу,пу, да са ни живи и здрави!!!
Благодаря ви,че ви има и дано скоро от ние, кърмачките от "рядка порода" се превърнем в преобладаваща!





# 66
  • Мнения: 1 446
Извинявам се за недоглеждането от моя страна.
БЛАГОДАРЯ!
Този форум е почти единственото място с полезна информация за кърменето. С материалите прочетени , разпечатани и ксерокопирани от мен , окуражих доста майки в смисъла на къменето и късното захранване. Поклон пред труда , кото сте положили.
В момета имам 2 приятелки бременни , които също съм запалила.

# 67
  • Мнения: 181
И аз искам да изкажа своите благодарности, защото благодарение на форума и библиотеката успях да кърмя дъщеря си до навършването на 8 месеца, въпреки, че се върнах на работа, когато навърши четири.
Благодаря!

# 68
  • Мнения: 1 878
При нас статистиката за Добрата новина е проста:
 
С баткото - нямах форум - исках, но не кърмих дълго, защото "Не ми стигаше кърмата"  Laughing според всички и ....дохранвах и.....бебо се отби Confused

С бебото - имах форум - исках и кърмя изключително,  е пак "Не ми стига кърмата" според всички около мен  Laughing, но пък не и според вас и .... още надаваме средно по кило на месец  Mr. Green и изцяло сме на кърма само и изключително благодарение на прочетеното тук в този форум.

Е, какво да каже човек - БЛАГОДАРЯ и от името на бебко  Heart Eyes

Проблеми имах - ужасно болезнени зърна, препълнени гърди, бучки и.. - докато не прочетох как трябва да поставям беб на гърдата, да не гледам само в часовника, да не се цедя излишно, да недавам вода, добавки и... и как от хранене да превърна кърменето в удоволствие и как от просто една жена, която иска да кърми своето бебе се превърнах в пристрастена маниачка кърмачка с тенденция и крилца да ми поникнат от вдъхновение   Laughing

Даже самата сега се опитвам къде що срещна млада мама да я посъветвам и насоча насам - защото знам, че ще и помогне и щом и педито убедих ....Абе заразителни сте мноооого
 Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 999
Ако не ви бях открила преди да родя и ако бях послушала някои лекари, че трябва да кърмя на 3 часа, да давам вода през нощта вместо да кърмя, да дам сок на 40-ия ден, пюрета на 3 месец и т.н., едва ли София щеше да е кърмена успешно досега.
Много се радвам, че ви има!  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 307
Здравейте,
Когато родих преди 13 месеца имах много ограничен достъп до интернет и съответно не можех да се информирам достатъчно за успешното кърмене.Така че още на втория месец щях да "изтърва юздите". От други познати кърмещи мами разбрах за огромната информация във форума, както и за отзивчивостта на много майки. Така  в един прекрасен ден се обзаведох с постоянен интернет,започнах да чета и да се опитвам да спазвам това ,което пише в статиите,коментарите...Резултатът не е от най-успешните-успях да кърмя само 8 месеца, като кърмата ми изведъж намаля и спря. Но ДОБРАТА НОВИНА в случая е ,че само полвин месец след това отново забременях. Живот и здраве да е, да родя живо и здраво детенце, решила съм да го кърмя на всяка цена.Ще разчитам много на вашата помощ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт