Дали знаете?

  • 1 740
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Шани, какво означава това, кога е по-голям риска?

# 16
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Шани
П.П: крайно заблудително е, че някакви си жилетки и други подобни "дрехи" спират объчването с Рьо лъчите.

Е! все пак трябва да пазят нещо
иначе защо ще ги слагат

# 17
  • Мнения: 1 680
И на мен ми правиха рентгенова снимка на крака в осми месец, но ми сложиха специална жилетка на корема.
Нямах проблеми.
Дано и при теб е така.

# 18
  • Мнения: 4 070
При мен дилемата в 4ти месец беше: снимка или вадене на зъб (имаше съмнение за гранолом). Зъболекарката ми, гинекологът ми и хирургът, който ми извади зъба, решиха единодушно  и на 100 % да се извади зъба вместо да се прави снимка (в случая снимката щеше да е излишна, оказа се, че зъбът си е бил за вадене).
Ако е много наложително, и според мен е наложително да се консултираш с няколко специалисти.

# 19
  • Мнения: 922
Цитат на: AQ
На какво е ренгеновата снимка? ако е на зъб с много изолации, може и да не е чак толкова фатално, макар че и това не трябва. Но ако е на бял дроб например.... лоша работа... Sad


Зъболекарят не пожела да ми види зъбът докато бях бременна. Макар че не работи с ренген, а на друг принцип с компьотър и облъчването е значително по-малко.

# 20
  • Мнения: 6 315
Фронтална снимка на зъби при бременни НЕ се прави! В първия триместър облъчването може да доведе до уродливост.

Но според американската асоциация по бременност, шансът за такова нещо е много малък и все пак е добре да се избягват снимките.

Слагат се оловни жилетки, които до известна степен предпазват Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 844
Ако има начин, отложи снимката. Ние като водихме каката на рентген, понеже имаше съмнения че ръката и е счупена, аз бях някъде в шести месец и бременността ми не личеше много, рентгенолога ми вика: "Госпожо, ако има съмнения за бременност, моля излезте от залата и таткото да държи детето". Щях да го почерпя тоз доктор, щото дотогава никой не забелязваше корема ми. Но както и да е, на мен не ми позволиха да присъствам, а камо ли да ми правят снимка. Така, че недей рискува!

# 22
  • Мнения: 455
Цитат на: iva78
1-2 дена преди да ме оперират ми правиха снимка на таза, за да видят размерите му.
Митака е вече на  1.9 месеца и нищо му няма  Laughing
А и мисля, че не съм единствената която я снимат за да определят размера на таза.Но определено не е желателно да се използва рентген

И на мен ми правиха такава снимка в Майчин дом, тък като се опасяваха за тесен таз. Лекарката, която ми прави снимката ( 4 дни преди секциото ми) ме увери, че лъчението е много слабо.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: T o n i
Цитат на: Шани
П.П: крайно заблудително е, че някакви си жилетки и други подобни "дрехи" спират объчването с Рьо лъчите.

Е! все пак трябва да пазят нещо
иначе защо ще ги слагат


 Arrow нещо - да, но не всичко!  Flutter

Аника - не те съветвам, но ако е крайно наложително си помисли и поговори с гинеколога си!
Иначе съм убедена, че след 1-вият триместър не е чак толкова страшна ренТгеновата снимка! Разбира се - има риск, но то къде ли няма....

Общи условия

Активация на акаунт