Завишен Пролактин !?

  • 60 478
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 120
Четох скоро в руски сайт, че е свързан също така и със секса, когато жената не води редовен полов живот и се покачва пролактина.

# 61
Дара, сигурна ли си, че не си разбрала погрешно и не е точно обратното??  Confused

На мен винаги са ми казвали преди изследване на Пролактин да не съм правила секс и на де съм си докисвала гърдите си, защото това води до повишаване на стойността му.

Аз го следя и лекувам от 1998г. и от тогава насам водя редовен полов живот, но това не води до понижаването му.
Дълги години се лекувах с Парлодел. От Февруари месец пия Достинекс и сега е в норма, имам почти всеки месец цикъл и през месец овулация.
Според мен Достинекса е много по-чисто и леко лекарство от Парлодела и насина помага.

Ели, при жени с висок пролактин има секрет от гърдите. Но не винаги.
При мен никога не е имало...
Основното е , че високия пролактин пречи за пукането на фуликулите и е причина ПКЯ и липса на овулация roll:
За повишеното тегло, според мен няма пряко отношение.. Но косвено има.. ако има ПКЯ, се образува затлъстяване в коремната област.. Също така при жени с ПКЯ, често се наблюдава повишена на кръвната захар, инсулинова резистентност и нарушен метаболизъм. А това вече е причина за затлъстяване   Naughty

# 62
  • Мнения: 2 120
Сигурна съм.
Било свързано с някакви сигнали от малкия мозък и бла-бла.
не знам колко е достоверно, то какво ли не пише напоследък, но не е хубаво да се поддържа висок, не само за забременяването, но най-вече заради туморите.

# 63
  • Мнения: 1 329
Днес си взех и останалите изследвания на хормоните.
Дофтора обаче спомена, че ако ПРОЛАКТИНА не е два пъти над нормата висок, не било особен проблем #Crazy

Изписа ми Бромокриптин - 2 пъти х 1/2 таблетка, за 3 месеца.
Но аз за сега няма да го пия, ще отида при моята си лекарка да видим нейните предположения (а този дофтор беше само за направление, през касата)

# 64
  • София
  • Мнения: 469
И аз имам завишен пролактин.
Гинеколога ми предписа хомеопатичното Мастолгитон (ако правилно го разчитам).
Ако няма ефект минавам на Бромокриптин. Ще изчакам да преминат жегите, т.к. той доста свалял кръвното, а аз нямам нужда.

# 65
Здравейте!!!Аз съм на 21 години и от няколко седмици постоянно ми се гади и ми прилошава,реших да ида да си изследвам захарта ,защото често имам проблеми и се оказа че имам повишен пролактин!!!Искам да ви питам какво означава това,нещо обезпокоително ли е и има ли други симптоми освен това със зърната,което аз го нямам...Освен това маи се е появило и нещо като бяло течение...Баща ми е лекари ми каза да се изследвам чак когато ми доиде на 5 ден,но това е след много време,междувременно си правих тест,но той е отрицателен минали са само 2 дни от последния ми полов контакт...А и освн това мисля ,че родителите ми крият от мен всичко за да не ме тревожат....Благдаря предварително и 4ао засега!!!

# 66
  • Мнения: 4 324
Прочети темата - вътре мисля има отговори. Не искам да те плаша предварително.
Слушай баща си !!! И да има нещо тревожно родителите ти ще вземат мерки.

# 67
  • Мнения: 7 716
Шуши, много объркано мнение.
За пролактин прочети ТУК и ТУК.

# 68
  • Мнения: 311
Оххх реших и аз да се включа в тази тема.Като чета всички мнения тук оставам с впечатлението че само на мен Парлоделът ми действа добре и нямам никакви странични ефекти   newsm03  Миналата година след повече от две години стерилитет и ''чудни'' лекари най-накрая разбрахме защо немога да забременея-завишен пролактин/след ядрено-магнитен резонанс вече установен аденом на хипофизата/ ,хипотиреоидизъм/Хашимото/ и ако не се лъжа за да ми е още по-хубаво инсулинова резистентност   smile3515 Започнахме Парлодела по схема от 1/2т. до 3*1т. обаче нищо подобно от това което вие описвате - ниско кръвно,повръщане и т.н.Сигурно аз съм сбърканата щом ми няма нищо.Оказа се че оптималната доза за мен е 1/2т. на ден пролактина ми влезе в норми и о чудо от раз забременях само че в 25г.с. получих цервикална недостатъност и всичко отиде подяволите   smile3518  Иначе си имам от всичко по малко да ми е по-интересо секрет от гърдите,болки в главата -чудничко си изкарвам от време на време ,добре че след аборта не ми текна и кърма че тогава вече щях да я втасам но за това съм благодарна именно да Парлодела.За мен той се оказа вълшебното лекарство от което имах нужда за да се оправят нещата.Желая ви на всички и вие да намерите своето вълшебно лекарство и скоро да се похвалите че чакате най-сладките бебчета да се появят на бял свят    love001

# 69
Ами мерси много!!!Засега чакам и се надявам,докато дойде време за нови изследвания!!!

Общи условия

Активация на акаунт