Завишен Пролактин !?

  • 60 487
  • 69
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 526
Здравейте! Вчера ми правиха изследване на Пролактин и се оказа, че е по- висок - 777, при максимална норма 590. Утре ще отида при моя гинеколог, но до тогава ще се побъркам от тревога Cry Някой може ли да ми каже какво лечение следва и дали ще се наложи да спрем опитите за бебе докато се оправи този хормон? Аз по принцип съм с нередовен цикъл и пия Клостилбегит и Дуфастон, а чак сега ме пратиха на това изследване. Моля ви дайте съвет!
Предварително благодаря smile3525

# 1
  • Мнения: 7 803
опитите може да не спирате но няма да zабременееШ докато не си оправиШ пролактина той е причината  Sad  и при мен беШе така не се притеснявай Ще пиеШ малко хапчета няколко месеца и всичко Ще е ок  Stuck Out Tongue  3 месеца след като си иzлекувах пролактина zабременях и то с блиzнаци  Wink  така че спокойно най вероятно Ще ти дадат парлодел че е по евтин  но има доста странични ефекти  Sad  но достинекса е към 120 лева zа 2 месеца  Sad  ако можеШ да го поzволиШ ти го препоръчвам най добре е да се пият до zабременяване или до 100 % иzлекуване желая ти успех и спокойно не е страШно  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 686
Какви странични ефекти се получават от Парлодел-а?

# 3
  • Мнения: 7 803
гадене ниско кръвно сънливост отпадналост

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
И аз имах много висок пролактин-около 1400. Много е важно да ти улучат дозата на лекарството.Аз пих достинекс и от една таблетка на седмица ми се смъкваше много, а половин не ми действаше. Но за няколко месеца се пооправи и имаше смисъл от стимулация. Аз мисля, че докато ти е висок няма почти смисъл от стимулиране,защото не е добре да се прави много пъти през живота на една жена. Даже в руски сайт прочетох, че три пъти било максималния брой/е, аз имам повече, но...../. Дано всичко при теб е ОК, не се тревожи ако само това ти е проблема ще се оправиш...

 Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 5
  • Мнения: 7 803
достинекса се вzима нормално 2 пъти по половин хапче няма вариант 1 път  Sad  но е ефикасно  Simple Smile  а zа стимулацията наистина не е добре сега да я правиШ докато имаШ увеличен пролактин само 3 пъти може на книга

# 6
  • Русе
  • Мнения: 526
Днеска бях при гинеколога. Той ми каза, че не са чак толкова високи стойностите на пролактина, но ми назначи лечение. Ще трябва да пия Бромкриптин. Аз го питах за Парлодел, но той ми каза, че ми изписва българския аналог и двете лекарства били еднакви? Още не съм го купила-чакам да ми дойде М.
Между другого доктора каза да продължим опитите за бебе, а пък аз мислех че първо ще лекувам само хормона, а после ще си вземам моите си лекарства...

# 7
  • Мнения: 7 803
опитите няма да ги спираШ  Simple Smile няма смисъл от Клостилбегит а българския аналог  е оЩе по zле мила като странични ефекти  Sad  не zнам дали си струва той е към 10 лева Парлодел е към 23 лева и достинекса 120 лева но ако са такива финансите ти  Imp няма как

# 8
  • Мнения: 285
Здравей и аз имах високи стойностина пролактин.Пих 2 месецаДостинекс-те са общо 8 таблетки за120 лева. Лекарството примененямашеникакви страничниефекти,спряха и болкитевтърдите!
Сегачакам даминат 20 дена от последния прием,за да сеизследвам пак, но ако се набожидапияпаддостинекс,мисля да се обърна към здравната каса,защоторазбрах че го покрива!!

# 9
  • Мнения: 7 803
и аz с достинекса нямах проблем но с парлодела беШе ужас страхотно ако ако касата го поема достинекса на мен тук съЩо ми го пое касата аz платих само 9 лева  Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз вземах Бромокриптин след като се разбра, че съм бременна/до 12 г.с./. Смениха ми Достинекс-а с него....Но не се чувствах добре...мисля, че той беше причината. А от Достинекс ми нямаше нищо и мисля, че си свърши добре работата това лекарство Grinning

# 11
  • Мнения: 7 803
не раzбирам zаЩо си го пила като си била бременна ?????

# 12
  • Русе
  • Мнения: 526
Момичета, а може ли да съм забременяла този месец независимо от повишения пролактин? Само 2 дни ми закъснява, болят ме гърдите и яйчниците. Ще почакам до петък-ако не ми дойде ще направя тест. Обикновено преди да ми дойде М нямам никакви симптоми, тези болки сега ме изненадват. Четох, че Пролактина подтиска овулацията, но дали въпреки него чудото може да е станало?  Thinking

# 13
  • Мнения: 7 803
точно така нямаШ ову като ти е повиШен пролактина теб кога те иzследваха той се увеличава и при бременност  Stuck Out Tongue стискам палци да е вярно

# 14
Zdraveite, na vsichki. I az imam visok prolaktin, i veche tri meseca pia parlodel - ima efekt, zaschtoto veche imam temperatyra 37,3, no me e strax da zabremeheia, zaschoto imam dva spontani aborta.

# 15
  • Мнения: 7 803
mimidoncheva9 не се притеснявай всичко Ще се оправи  Stuck Out Tongue  ние сме с теб и  Praynig zа теб
успех

# 16
  • Русе
  • Мнения: 526
Благодаря ти за подкрепата jumper newsm51
Аз обикновено ходя при гинеколога няколко дни преди очаквания М. Тази седмица на прегледа му се оплаках, че вече 3 месеца не мога да забременея и той ме прати на пролактин. Значи изследването  е правено в 31-вия ден от цикъла. Все още не ми идва и аз се "ослушвам" вътрешно за някакви признаци на бременност. Но така е вече от 3 месеца насам и незнам дали вече не съм започнала да си внушавам разни работи... Имам вече една несполучлива бременност преди 1 година. Тогава имах всички стандартни симптоми, но не ги забелязах, та се чудя сега дали трябва да се повторят същите работи-например кошмарното гадене...

# 17
  • Мнения: 7 803
а колко дни ти е нормално цикъла?
на мен много ми се гади поне не повръЩам  Laughing

# 18
Xie Mite78  izsledvaneto na prolaktina se pravi ot 2 do 6 den na menstryaciata.

# 19
  • Мнения: 4 324
Цитат на: mimidoncheva9
Xie Mite78  izsledvaneto na prolaktina se pravi ot 2 do 6 den na menstryaciata.


А аз знам че не е от значение в кой ден на цикъла се изследва пролактина.

Моля те кажи ти от къде имаш такава информация и ако знаеш защо се изследва точно м/у 2 и 6 ден, сподели с нас.

# 20
  • Мнения: 7 803
при мен го иzследваха на 8 и 20 ден и то 2 месеца все  съЩите дни

# 21
  • Мнения: 285
а мене пък ми казаха чене е от значение кой ден ще се изследва, но трябвапредивземаненаизследванетодасележипоне30мин, което ме озадачава, защото не знам в коя лаборатория го правят така?

# 22
  • Мнения: 7 803
не са ме карали да лежа zа пръв път го чувам

# 23
  • Мнения: 4 324
За пролактина е от особенно значение, да си спокойна, да си поотпочинала, да не са ти пипали гърдите (пример преди това да си била на преглед). Иначе всички тези неща могат да повишат количеството му.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Цитат на: jumper
не раzбирам zаЩо си го пила като си била бременна ?????

    Защото забременях с висок пролактин, а май не е много добре в началото на бременноста....

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
А за това в кой ден се мери съм чувала най-различни неща...Някои казват, че няма значение, но доктора, при когото забременях държеше да ми го изследват на 5-ти ден и ми каза, че има значение....Но не знам...при мен плаваше много, а пък докторите казваха, че не може за 2 седмици от 1300 да слезе до 72 #Shocked . Но при мен беше така....

# 26
  • Русе
  • Мнения: 526
Цикълът ми е от 32 до 35 дни нормално, но този месец не съм пила лекарства. Бях болна с висока температура и не съм си правила графика на БТ, защото в такива случаи няма смисъл. Забелязах, че имам болки в кръста, гърдите и яйчниците, а обикновено ми идва съвсем изненадващо-без никакви симптоми. Четох тук във форумите, че има такива признаци и в началото на бременността, но почти не смея да се надявам на такова чудо този месец. Все пак тези болки не са постоянни, даже от 2 дни вече са по-редки...

# 27
  • Мнения: 7 803
Mimeto78 надявам се с теб и стискам палци  Simple Smile

# 28
Prolaktina se izsledva m/y 2-ri i 6-ti den, kogato se proslediava dali ima ovylacia, a kogato se provariava kakvi stoinosti ima ne e tolkova ot znachenie, no az znam, che e nai-dobre da se izsledva v tozi period /2 - 6 den/. Tozi xormon e mnogo chyvstvitelen i za tova e xybavo, kogato se vzema krav da si spokoen, da si pochinal, da ne si pil alkoxol i da si se naspal. Izsledvaneto se prvi na gladno i jadno. Vsichko tova go znam ot lekari, ne edin mi go e kazval. A otnosno moite stoinosti - te ne sa tolkova visoki, biaxa malko nad normat. Imam i vapros - niakoi polychava li sarcebiene ot Parlodela? Zaschtoto az opredeleno se sabyjdm sas sarcebiene. Blagodaria vi za otgovorite!

# 29
  • Мнения: 7 716
Мimidoncheva9, моля те пиши на кирилица, че трудно се чете.

Хиперпролактинемия

От 15 до 20% от случаите на неродовна овулация се дължат на свръхотделяне на хормона пролактин, което засяга както овуулацията, така и имплантацията на ембриона в матката. Пролактинът се отделя от хипофизната жлеза и е отговорен за производството на кърма. Когато неговите нива са твърде високи, пролактинът стопира отделянето на гонадотропния хормон от хипоталамуса, който повлиява отделянето на FSH и LH от хипофизната жлеза, а това от своя страна нарушава отделянето на естроген и прогестерон. Обикновено нивата на пролоктина са високи, когато има бременност или жената кърми.

В други случаи повишението може да се дължи на стрес, физическо натоварване, дразнене на гърдите и зърната, както и при приемане на протеини (не правете изследване на хормона, след като сте си хапнали гигантска пържола). Операции на гръдния кош също могат да повишат нивото на пролактина, лекарства като амфетамини, транквиланти, антидепресанти, опиати, както и алкохолът, също могат да повишат нивото. Ако имате ПКЯ или понижена функция на щитовидната жлеза (хипотироидизъм), това може да доведе до хиперпролактинемия. 30% от времето, жените, които имат виок пролактин, отделят мляко от гърдите си (галакторея) - спонтанно или при стискане на зърната по време на самоизследването на гърдите. Други симптоми са намаляване на влагалищния секрет и нередовен цикъл. Жените могат да имат твърде леки, нередовни, къси менструални периоди или да нямат такива.

Хиперпролактинемията може да се открие чрез кръвен тест. Най-малко 2 кръвни теста са необходими, за да се открие повишено количество пролактин. Ако то се дължи на храна, може да се наложи да гладувате преди да се направи ново изследване. Често след изследване на кръвта се прави и скенер, за да се види дали няма тумор на хипофизната жлеза (среща се при около 5% от жените с хиперпролактинемия). Всъщност при хронично високи нива на пролактин най-често причината е в такива доброкачествени тумори (аденоми), които могат да бъдат малки (микропролактином – до 10 мм.) или големи (макропролактином – над 10 мм.). Лекарството "Бромокриптин" в повечето случаи помага за понижаването на нивата на пролактин и намалява размера на аденома. Не трябва да се приема без лекарско предписание! Ако бъде открит такъв аденом, може да се премахне оперативно (с достъп през носната кухина), но това не означава, че ще може да се възстанови фертилността Ви. Може да се използва и облъчване, но това е рядко срещано при такива тумори.

# 30
  • Мнения: 365
имам повишен пролактин. на последното изследване стойността му беше 1043,7. от 2 месеца пия парлодел по схема:
15 дни х 1/2
15 дни 2 пъти х 1/2
след това 3 пъти по 1/2

чувствам се адски зле. направо съм като парцал. чак сърцебиене май нямам обаче отпадналост, виене на свят, няколко кг нагоре...и др.хубави неща. та звъня значи на ендокриноложката назначила ми лечението и й казвам какъв е случая. питам я дали да си пусна контролно пролактин да видиме дали лечението има ефект изощо или само си гълтам лекарства без смисъл. питам я дали в случай че няма ефект да го сменя и с какво. нейните отговори:
няма смисъл от изследване само след 2 месеца-няма да е мръднал пролактина. трябва да минат поне 6 месеца и тогава контролно изследване.
ако се чувствам толкова зле от пролактина да го сменя с достинекс. могат да се сменят от днес за утре защото са на една основа (бромокриптин) и няма проблем. да пия достинекса по 1 таблетка дневно. леко се опулвам и й казвам, че съм чула че се пие в по-малки дози - 1/2 до 1 таблетка на седмица. тя ми се сопва и ми заявява че няма такова нещо.

е сега се чудя кой не е добре-лекарката ли, аз ли...и също така се чудя лечението с парлодел дали е подходящо и въобще много неща се чудя. моля кажете ми вие вашето мнение. щото наистина вече ми писна от "лекари"

# 31
  • Мнения: 7 803
при мен подейства половин месец парлодел и 2 месеца достинекс и се беШе оправил като достинекса го пиех 2 пъти седмично по половин таблетка и на опаковката пиШе така
моето мнение е да смениШ лекарката

# 32
  • Мнения: 365
и аз всъщност за това си мисля. кажи моля те по каква схема пи парлодела и от днес за вчера ли смени двете лекарства. мерси

# 33
  • Мнения: 7 803
парлодела 3 х 1
веднага го смених беz някакви специални подготовки доктора ми каzа сряда и събота аz бях при него в понеделник вторник не пих и в сряда почнах достинекса и от него се чуствах като човек нямах никакви странични ефекти след 2 месеца 1 опаковка ми правиха иzследвания и не бяха наред искаха да ме праЩат в специалиzирана клиника, но аz имах някакво предчуствие и доктора се съгласи следваЩия месец на оЩе едно иzследване и то се окаzа супер  Simple Smile
успех дано се оправиШ скоро

# 34
  • Русе
  • Мнения: 526
На мен пък ми изписаха Бромокриптин по следната схема:
5 дни 2 х половин таблетка - от 5-ия ден на цикъла
следващите дни 3 х половин таблетка и така докато дойде следващия М и по време на него. След като свърши-контрола на Пролактина.  
   Докторът ми каза също да пия Клостилбегит и Дуфастон едновременно с Бромокриптина за да имам по-бърз ефект. Според него трябва за един-два месеца да се нормализира нивото на пролактина. Все пак той не е чак толкова висок, като го сравнявам с нивото на другите момичета, които пишат тука във форума-точно 777 е.

# 35
  • Мнения: 7 803
това ми zвучи глупаво Клостилбегит можеШ да го пиеШ само 3 месеца и няма ниЩо обЩо с пролактина Imp

# 36
  • София
  • Мнения: 2 686
А какви са ви референтните стойности за пролактина? Защото моят съм го изследвала 2 пъти и е около 27, при референтни стойности 2.7 - 18.1.

# 37
  • Мнения: 7 803
ами на мен не ми ги каzаха  Embarassed

# 38
  • Мнения: 365
в майчин дом - 59,3-619
при цингилов (онкологията) - 35-470
в цибалаб - 127-637

както виждаш доста различни. това е защото всяка лаборатория работи с различни реактиви и приемат стойностите на самия реактив.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 526
В лабораторията, където ми изследваха пролактина  стойностите са 72 - 511 mk E/ml - аз имам 777 и според гинеколога завишението не е голямо. Само че още чакам М да дойде и не мога да започна лечението.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз също имах завишех Пролактин-619(72-511) и трябваше да пия Бромокриптин,но го пих само 2 дни ,защото ужасно зле се чувствах и повръщах.След като реших,че няма да го пия ,отидох при един гинеколог,който вече е пенсионер,но е и фитотерапевт.Той ми даде едни билки,които да пия всеки ден и сега Пролактина ми е 242-това изследване е правено преди 5 дена в 2 различни лаборатории,по препоръка на лекаря ми.

# 41
Aз пък не съм си изследвала пролактина,никой лекар не ми е назначил,а цикъла ми е редовен,но оскъден.Ангелче,боляха ли те гърдите ,когато имаше висок пролактин?  
Поздрави
от мен  261uu

# 42
  • Мнения: 7 803
да болят гърдите доста даже като стиснеШ zърната по силно се обраzува миниатюрна капка това по принцип е типично само zа кърмачки и е приzнак zа висок пролактин на мен така ми го откриха после правих иzследвания

# 43
  • Мнения: 365
пък мен ме болят само около овулация и като ми приближава да ми идва. а при стискане нищо не излиза. откри се при профилактична проверка на хормоните.

# 44
  • Мнения: 7 803
а ти пробвала ли си?
не каzвам че тече или неЩо подобно капката е доста миниатюрна
нали zнаеШ че пролактина е отговорен zа кърмата Simple Smile  както zа  тумори  Sad

# 45
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами гърдите ме боляха само преди цикъл-иначе не!А и нищо не ми изтича при стискане-моята лекарка пробва,но нищо не изтече.То не е задължително да ти изтича.Имам приятелка,която има пролактином на хипофизата пък нищо не и изтича от гърдите.

# 46
  • Мнения: 7 803
не zнам какво е пролактином но като се има предвид че точно хипофизата проиzвежда пролактина ми се вижда нормално когато тя не е наред да се увеличи и пролактина
а това че и при теб са прабвали мисля че докаzва че в повечето случаи има и коластра

# 47
Здравейте, момичета!
Моят пролактин беше 745,3 при референтни граници 73,0-850,0 - в л. "Кандиларов", а сга / след кото 4-и месеца пия Парлодел/ ми е спаднал на 628,4. Аз също имах много силни болки в гърдите, но без секрет. Сега ме болят по-малко. От Парлодела се чувствам гадно, сега го намалих на половин таблетка на ден.

# 48
  • Русе
  • Мнения: 526
И мен тези дни много ме боляха гърдите, също корема и яйчниците и така се надявах да сме успели този месец въпреки пролактина... Преди малко си направих тест-няколко дни все го отлагам с надежда, а доста ми закъсня- но пак е отрицателен Cry Много съм тъжна smile3518

# 49
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Миме, докато ни ти дойде нищо не е свършило и какви са тези вечерни тестове? Сутрин тествай!

# 50
  • Мнения: 7 803
точно така аz бях с 2 отрицателни чак след 10 дни zакъснение беШе положителен

# 51
  • Русе
  • Мнения: 526
Ами с този непостоянен цикъл ми е трудно да сметна с колко ми закъснява, но при най-дългия нормален вариант от 35 дни закъснението е 5 дни. Днеска цял ден бях ужасно разсеяна на работа - мислех само за теста и затова го направих вечерта-не можех да чакам вече до сутринта Embarassed Обаче забелязвам, че кошмарните болки, които имах през почивните дни отшумяха, сигурно ще идва вече М-то Sad  
   При първата ми - неуспешна - бременност ми закъсня с цели 2 месеца докато разбера. Как има хора, които знаят и усещат от самото начало? - аз явно не съм от тях, така че може пък не всичко да е загубено наистина Simple Smile  
Благодаря ви за подкрепата newsm51
Каквото и да стане този месец знам, че мога да го споделя с вас smile3523

# 52
  • Мнения: 7 803
важното е да си спокойна другото Ще се нареди  Simple Smile  стискам палци след няколко дни да ни zарадваШ

# 53
Ангелче искам да те питам какви билки ти даде този доктор за който казваш? Защото аз от 10 месеца имам галакторея, а пролактина ми е в нормата и моя гинеколог ми каза, че е предизвикана от това,че съм пила ОК . Опитахме с бромокриптин /български/ за 14 дни, но освен това,че се чувствах като парцал нищо друго не се получи  #Cussing out. И си мислех точно дали не мога да опитам с някакви билки..... Confused Иначе неколкократно съм си изследвала пролактина - нормален е /леко към горната граница де/, овулация си имам /правих си тестове/ цикъл също.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Момичета а какво ще кажете за повишен пролактин при мъжете? Rolling Eyes

# 55
Аз имам висок пролактин вече 4 години. Обикновенно го поддържам на около 2000 - 3300 (при норма 57-619). пих 9 месеца бромокриптин първите три месеца оше спадна на около 180 и си беше толкожа осхте 6 месеца и като спрях бромокриптина за 20 дена ми се покачи на 11000 десет дена след това падна на 7451 без лекарства сега съм си пуснала пак пролактин във военна болница и чакам резултата но едва ли ще е по малко от 5000. Ще видим какво лечение ще ми назначат този път.
От ядрено магнитниа резонанс миналата година се вийда че нямам аденом на хипофизата, и никога не ми е излизал секрет от гърдите.
Така че ако не излиза секрет не е гаранция, че пролактина не е висок.
Съшо пролактин може да се прави по всяко време само да е сутрин рано и на гладно.Преди 4 години го правех 4-8 ден. Тогава си имаше референтни стойности за всеки период от цикъла. Но сега няма значение кой ден се прави.

# 56
  • Мнения: 1 329
Моя е 37.8 при референтни 1 - 25.
Което си е високо, но май ще трябва да го пусна още веднъж, преди да се назначи лечение newsm78

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Моя е 37.8 при референтни 1 - 25.
Което си е високо, но май ще трябва да го пусна още веднъж, преди да се назначи лечение newsm78


Хубаво е да го пуснеш пак това изследванце....много е вариращ тоя пролактин и се влие много от състоянието на човека. И да спазваш правилата за изследването. Стискам палци.

# 58
Az sam mnogo razstroena misleh che prolaktina mi shte e spadnal malko ot poslednia pat i se nadiavah do posledno da e greshka no poslednoto izsledvane (ot voenno medicinska akademiq( pokazva prolaktin 11800 ujas - po-visok ot vsiakoga.
Sega minavam na Dostinex do sega pih bromokriptin.

# 59
  • Мнения: 186
Имам дъщеря на 3 години и половина Когато се роди я кърмех и едва не уморих детето от глад От 4 месеца имам секреция от лявата гърда и след като отидох най-сетне на лекар се установи,че най-вероятно е хормонално разстройство Резултатите ще излязат в петък а до тогава newsm78 Ще ми обясни ли някой по-подробно какво точно предизвиква този хормон пролактин Възможно ли е от него да съм с наднормено тегло Много съм притеснена #Crazy Моля Ви помагайте

# 60
  • Мнения: 2 120
Четох скоро в руски сайт, че е свързан също така и със секса, когато жената не води редовен полов живот и се покачва пролактина.

# 61
Дара, сигурна ли си, че не си разбрала погрешно и не е точно обратното??  Confused

На мен винаги са ми казвали преди изследване на Пролактин да не съм правила секс и на де съм си докисвала гърдите си, защото това води до повишаване на стойността му.

Аз го следя и лекувам от 1998г. и от тогава насам водя редовен полов живот, но това не води до понижаването му.
Дълги години се лекувах с Парлодел. От Февруари месец пия Достинекс и сега е в норма, имам почти всеки месец цикъл и през месец овулация.
Според мен Достинекса е много по-чисто и леко лекарство от Парлодела и насина помага.

Ели, при жени с висок пролактин има секрет от гърдите. Но не винаги.
При мен никога не е имало...
Основното е , че високия пролактин пречи за пукането на фуликулите и е причина ПКЯ и липса на овулация roll:
За повишеното тегло, според мен няма пряко отношение.. Но косвено има.. ако има ПКЯ, се образува затлъстяване в коремната област.. Също така при жени с ПКЯ, често се наблюдава повишена на кръвната захар, инсулинова резистентност и нарушен метаболизъм. А това вече е причина за затлъстяване   Naughty

# 62
  • Мнения: 2 120
Сигурна съм.
Било свързано с някакви сигнали от малкия мозък и бла-бла.
не знам колко е достоверно, то какво ли не пише напоследък, но не е хубаво да се поддържа висок, не само за забременяването, но най-вече заради туморите.

# 63
  • Мнения: 1 329
Днес си взех и останалите изследвания на хормоните.
Дофтора обаче спомена, че ако ПРОЛАКТИНА не е два пъти над нормата висок, не било особен проблем #Crazy

Изписа ми Бромокриптин - 2 пъти х 1/2 таблетка, за 3 месеца.
Но аз за сега няма да го пия, ще отида при моята си лекарка да видим нейните предположения (а този дофтор беше само за направление, през касата)

# 64
  • София
  • Мнения: 469
И аз имам завишен пролактин.
Гинеколога ми предписа хомеопатичното Мастолгитон (ако правилно го разчитам).
Ако няма ефект минавам на Бромокриптин. Ще изчакам да преминат жегите, т.к. той доста свалял кръвното, а аз нямам нужда.

# 65
Здравейте!!!Аз съм на 21 години и от няколко седмици постоянно ми се гади и ми прилошава,реших да ида да си изследвам захарта ,защото често имам проблеми и се оказа че имам повишен пролактин!!!Искам да ви питам какво означава това,нещо обезпокоително ли е и има ли други симптоми освен това със зърната,което аз го нямам...Освен това маи се е появило и нещо като бяло течение...Баща ми е лекари ми каза да се изследвам чак когато ми доиде на 5 ден,но това е след много време,междувременно си правих тест,но той е отрицателен минали са само 2 дни от последния ми полов контакт...А и освн това мисля ,че родителите ми крият от мен всичко за да не ме тревожат....Благдаря предварително и 4ао засега!!!

# 66
  • Мнения: 4 324
Прочети темата - вътре мисля има отговори. Не искам да те плаша предварително.
Слушай баща си !!! И да има нещо тревожно родителите ти ще вземат мерки.

# 67
  • Мнения: 7 716
Шуши, много объркано мнение.
За пролактин прочети ТУК и ТУК.

# 68
  • Мнения: 311
Оххх реших и аз да се включа в тази тема.Като чета всички мнения тук оставам с впечатлението че само на мен Парлоделът ми действа добре и нямам никакви странични ефекти   newsm03  Миналата година след повече от две години стерилитет и ''чудни'' лекари най-накрая разбрахме защо немога да забременея-завишен пролактин/след ядрено-магнитен резонанс вече установен аденом на хипофизата/ ,хипотиреоидизъм/Хашимото/ и ако не се лъжа за да ми е още по-хубаво инсулинова резистентност   smile3515 Започнахме Парлодела по схема от 1/2т. до 3*1т. обаче нищо подобно от това което вие описвате - ниско кръвно,повръщане и т.н.Сигурно аз съм сбърканата щом ми няма нищо.Оказа се че оптималната доза за мен е 1/2т. на ден пролактина ми влезе в норми и о чудо от раз забременях само че в 25г.с. получих цервикална недостатъност и всичко отиде подяволите   smile3518  Иначе си имам от всичко по малко да ми е по-интересо секрет от гърдите,болки в главата -чудничко си изкарвам от време на време ,добре че след аборта не ми текна и кърма че тогава вече щях да я втасам но за това съм благодарна именно да Парлодела.За мен той се оказа вълшебното лекарство от което имах нужда за да се оправят нещата.Желая ви на всички и вие да намерите своето вълшебно лекарство и скоро да се похвалите че чакате най-сладките бебчета да се появят на бял свят    love001

# 69
Ами мерси много!!!Засега чакам и се надявам,докато дойде време за нови изследвания!!!

Общи условия

Активация на акаунт