Пълнени чушки с ориз - за една подробност да запитам?

  • 4 336
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
преди ги правех в тава, но отскоро в тенджера под налягане.
Мъжът ми ги обича повече варени, мама все така му ги е правила Wink.
Ръсвам по малко брашно да не излиза плънката и гледам вертирамлно да ги наредя.

Бейб, за този твой сос- всичко забъркваш и вариш, така ли?

# 16
  • Мнения: 2 126
Значи моите чушки си станах както предишните ми Rolling Eyes - леко сухи вътре.Уж не ги тъпках много с ориз...... Thinking Въпреки това са вкусни,но винаги съм харесвала тези които са сочни вътре.Следващият път ще пробвам да надупча чушките както сте казали пък да видим Wink
Чудя се къде греша или пък самият ми вкус е по-различен,а останалите не са се оплаквали от моите пълнени чушки Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 591
малко оф - ще ме извините, ама като правя или чуя за такива чушки и все се сещам за един мой приятел от детството, който твърдеше, че жена му като направи пълнени чушки и оризът все ставал лепкав - "все едно с лепило го е лепила"  hahaha само майка му и аз сме ги правели хубаво (понеже веднъж ни беше на гости и опита и моите).....  Rolling Eyes

аз не правя сос и не слагам капачета, днес ги готвих, но малко се престарах с водата в тавичката  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 412
Дес,в крайна сметка пъ слагаи повече вода Laughingтака няма начин да не ти станат даже много със сосче вътре.

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Точно с много вода ориза става глетав и лепкав. Не трябва да се прекалява.
За протокола и аз не правя сос.

# 20
  • Мнения: 7 640
Значи моите чушки си станах както предишните ми Rolling Eyes - леко сухи вътре.Уж не ги тъпках много с ориз...... Thinking Въпреки това са вкусни,но винаги съм харесвала тези които са сочни вътре.Следващият път ще пробвам да надупча чушките както сте казали пък да видим WinkЧудя се къде греша или пък самият ми вкус е по-различен,а останалите не са се оплаквали от моите пълнени чушки Mr. Green

това, според мен е много важно, защото така влиза водта вътре

# 21
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Аз пък точно когато е по-сухичък оризът най ги харесвам. По принцип ги правя така: запържвам лука, после слагам ориза, пържа малко, прибавям червен пипер и домати, подправки също. Наливам малко вода (на око) и не готвя ориза до готовност. Чушките не ги пълня догоре, оставям малко място, като набъбне оризът при печенето, чушката си става пълна. Потапям отворите в брашънце, за да не ми излиза плънката. Дупча чушките не с вилица, а с една игла за шиене, на повечко места. Сипвам водичка и айде във фурната, проблеми с тях не съм имала. А в тенджера не ги обичам.

# 22
  • Мнения: 2 126
Абе то и аз проблеми не съм имала - омитат се бързо,но просто искам да знам за това което запитах.А сухи отвътре не ги предпочитам Peace

Общи условия

Активация на акаунт