моля за мнение за изследване на микробиология

  • 423 437
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 820
Права си skygirl, не съм прочела внимателно, много съм разсеяна напоследък Embarassed

# 16
  • Мнения: 290
Имаш ли направена антибиограма към микробиологията?
Там най-добре си пише с какъв антибиотик точно да се лекуваш.
Чета,че тук ти препоръчват някакви лекарства - нека лекарят ти и антибиограмата определят какви ще са лекарствата, а не препоръчани по форуми!

# 17
  • Мнения: 268
stelliana_ да, момичето има направена антибиограма, малко по-внимателно трябва да се чете просто:

.....
3/ИЗОЛИРА СЕ в масово количество Escherichia coli - следва антибиограма
вагин.,прост.,урет. Микробиол. :
амикацин= S аугментин= R бисептол= S
гентамицин= S доксициклин= R цефуроксим= S
ципрофлоксацин= S
друго: цефтриаксон - S
Няма проявен фенотип на резистентност.

Никой не е казвал с какви лекарства да се лекува, с Didka_M просто коментирахме към кои е резистентна бактерията и към кои не, според антибиограмата, не според нас. Лекарят й трябва да прецени с кой от антибиотиците, към които не е резистeнтна, да я лекува  Peace

# 18
Здравейте
Ето я и моята история.Преди 2 години ми откриха ентерококи във влагалището.Борбата продължи близо 1 година и ги отстранихме.След това направих цистит и изненада.При вземане на стерилна урина(преди да я дам се почиствам със спирт,след това слагам чисто памуче и уринирам през него)ми откриха е-коли.Излекувахме и ги тях.три месеца бях супеер-без течение.Наложи ми се да пия антибиотик за пневмония.Уж пих и вит Ц и вит Бкомплекс,нооо увиии-пак си хванах гъбичките.Мирормакс ме спаси от тях,но отново съм с ентерококи Cry.Обяснението на доктора ми е следното:"Във влагалището има от всички видове бактерии,но  в определена норма.Когато средата там се наруши,което най-често се получава след прием на антибиотици ,бактериите чиято нова среда благоприятсва развитието им ,започват дасе размножават с бясно темпо и вземат надмощие.В моя случай са ентерококите.Искам да ви уведомя,че спазвам стриктна хигиена ,не нося прашки и не практикувам анален секс.Така ,че обяснението на гинеколога ми се струва логично.Когато попитах как да се предпазя в бъдеще ,ако ми се наложи да пия антибиотик ми препоръча да използвам вагиналети Макмирор докато съм на антибиотик.Надявам се поне с тази информация да съм ви помогнала

# 19
А при мен, освен антибиотиците ми изписа и Полижинакс.
До колкото разбрах от тези страдат около 60 % от жените.
 #Crazy

# 20
 Микробиология  
 
 Забележка : ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ: Не ce изолират аеробни патогенни микроорганизми. Изолира се в малко количество Candida albicans . Микроскопски препарат за влагалищна чистота: Единични има данни за добре изразена анаеробна B.V. /Clue cells - Gardnerella spp. и други асоциирани анаеробни видове /, единични левкоцити, кандида клетки. 9/06/08 г. *-*
 

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
здравейте...ето и моите резултати от микробиологията:

Микробиология 
 Забележка : ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ Не се изолират аеробни патогенни микроорганизми. Candida spp.--- не се изолира Микроскопски препарат за влагалищна чистота: Много лактобацили, много епителни клетки , голямо количество левкоцити . 28.06.2008 ***
 
 
  за влагалищния секрет го разбрах че нямам нищо....но какво ще кажете за повишените лактобацили, левкоцити и епителни клетки......
За левкоцитите разбрах че като са в повече са признак на инфекция.   Cry
ама за другите?

# 22
  • Мнения: 1
 да ви попитам СПЕШНО ми трябва информация за тази бактерия при малки деца!става въпрос за бебе на 8 месеца.благодаря предварително!  bouquet

# 23
  • Мнения: 1
a moje li da popitam niakoi znae li dali tazi bakteria E. coli deistva li po niakakav na4in na ploda ako si bremenna. i ako da po kakav na4in?
 blagodaria predvaritelno  Simple Smile

# 24
Ако е възможно ще ми разясните ли какво означават следните резултати:
 Микроскопия:левкоцити-(-)Lactobacillus spp-(-)"cluc cells"Грам(-)финни кокобактерии.Бактериална вагиноза

Културелно изследване=не се изолира.Кандида=не се изолира.Микоплазми=не се изолира.Уреаплазма=не се изолира

 А също и:
име на теста                                 резултат/единици                          референтни граници
листерия                                       листериен видал
                                                    аглутинационен титър                     1:320
                                                   титър О1.2под1:40
 Благодаря предварително,дано някой успее да ми  помогне преди срещата със специалист.

# 25
  • Мнения: 92
Аз съм "krisitoo"(бях си забравила паролата).Много се надявах някой да може да ми помогне,защото се преместих в друг град,където още не познавам почти никой и ми е трудно да се ориентирам за лекар Sad

# 26
krisi moite rezultati sa absoliutno su6tite samo deto imam i bonus Кандида - Candida albicans 10^5кое/мл  Sad.vav vtornik sam pri ginekologa mi koito t6te mi izpisva lekarstva.ako o6te ne si se orientirala 6te ti pi6a tuk kakvo mi preporu4va

# 27
Аз да попитам на някой да са му откривали Enterococcus spp. но при изследване на стерилна урина?
Досега все чета че тези бактерии се откриват само във влагалищен секрет.

По темата с Вагиналните инфекции, има още няколко важни неща.

1. Дори и успешното лечение с антибиотик, понякога е "успешно" за около 3 месеца, след което се налага повторение на лечението. Съвета ми е (ако вашият лекар не ви каже), 3 месеца след лечението да си направите отново микробиологично изследване на влагалищен секрет и отново да посетите лекаря си.
2. Дамският душ е враг в това отношение. Не бива да се ползва нито по време на лечението, нито след това. Той нарушава вътрешната флора, а липсата на естествена такава води до подобни проблеми.
3. Вагиналната инфекция (най-характерни за нея са повишените левкоцити) може да се причини по още няколко причини - ниска хигиена, но забележете - също така и прекомерно ползване на сапун или често измиване. С други думи - нито една от крайностите не е полезна. Simple Smile

Имайте предвид, че най-честите симптоми за бактериална вагиноза са вагинална секреция с неприятна миризма асоциираща се с миризма на мухъл или риба. Количеството на секрецията е доста променливо  и може да има влагалищен или външен сърбеж, който се свързва с тази инфекция. Секрецията се забелязва най-вече преди и след цикъл и след сексуални контакти. Много жени дори нямат никакви симптоми.

Вобще, добре е да посещаваме лекаря си дори и само профилактично и да си правим стандартни изследвания редовно.

Успех момичета!

# 28
  • Мнения: 93

здравейте момичета,
някой може да ми помогне с разчитането на едно микробиологично изследване,ще ви бъда адски благодарна, извинявам се за невежеството, но съм нова в тази материя.
ИЗСЛЕДВАНЕ НА ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ:
Материал за изследване: влагалищен секрет
Микроскопски препарат: ПЕК, Лактобацили масово, Левкоцити значително, коки /-/ отр.
резултат: липсва бактериален растеж, CANDIDA SP./-/отр.
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ 

# 29
  • Мнения: 182
Да използвам темата и аз да попитам нещо. При посявка на влаг. секрет ми откриха масово pseudomonas aeruginosa. Предполагам, че ще трябва да пия някой от антибиотиците от антибиограмата. Но има ли някой информация за тази бактерия и дали се лекува лесно?

Общи условия

Активация на акаунт