Лятна или зимна количка за новородено?

  • 2 277
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте, мами!
Имам следното /най-вероятно глупаво/ питане: предстои да родя в началото на юли и се чудя трябва ли първата количка на бебето да е зимна /за да е по-добре защитено/ или може да е лятна с опция за напълнолегнало положение? Моля ви, дайте ми съвет, защото изчетох доста информация за количките, но при положение, че бебето ще се роди лятото, така и не разбрах кой ще е най-подходящия вариант за него.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 6 243
Зимна.
И двете ми деца са родени в началото на топлия сезон - т. е. по времето, когато ти ще имаш бебе. Но докато са новородени зимната количка осигурява по-голяма стабилност, по-висока е (по-малко мръсотии стигат до бебето), по-масивни са и от това щем ти ще си по-спокойна, хем бебо ще се лашка много по-малко. Летните нямат амортисьори и рискуваш на новороденото главата му да се друса непрекъснато. Grinning

Зимната количка ще ти е по-удобна и за предстоящите разходки през студеното време, когато бебо ще е на около 6 м. - т. е. недостатъчно голям, че да стои седнал, а в летните няма място за дебели завивики. Като станете на десетина месеца, догодинанапролет си вземете лятна.

# 2
Моят син се роди началото на юли и му взех комбинирана, до преди месец го возех в зимния кош, сега вече сме на летния вариант. Защо не си купиш комбинирана количка, аз съм много доволна от моята.

# 3
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Според мен най-удобните са така наречените комбинирани, които да можеш да ползваш и след като бебо поотрасне малко /т.е през зимата/, а догодина на пролет /живот и здраве/ да я смениш с по-летен модел ако искаш. Според мен за лятно бебе не е нужно да е чак толкова закътано, моята е комбинирана и ми беше много удобна, а и досега я ползваме.

# 4
  • Мнения: 272
Комбинирана количка!
Simple Smile

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: sladka hapka
Зимна.
И двете ми деца са родени в началото на топлия сезон - т. е. по времето, когато ти ще имаш бебе. Но докато са новородени зимната количка осигурява по-голяма стабилност, по-висока е (по-малко мръсотии стигат до бебето), по-масивни са и от това щем ти ще си по-спокойна, хем бебо ще се лашка много по-малко. Летните нямат амортисьори и рискуваш на новороденото главата му да се друса непрекъснато. Grinning

Зимната количка ще ти е по-удобна и за предстоящите разходки през студеното време, когато бебо ще е на около 6 м. - т. е. недостатъчно голям, че да стои седнал, а в летните няма място за дебели завивики. Като станете на десетина месеца, догодинанапролет си вземете лятна.

Подкрепям. С малко уточнение д ае комбинирана със отделен зимен и летен кош.

# 6
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Valery
 С малко уточнение да е комбинирана със отделен зимен и летен кош.


точно!
Сега се замислих, че аз всъщност викам на комбинираната количка "зимна". И за двете деца все комбинирани сме вземали, но като станат на 10 -12 месеца, минавам на чисто летен модел. То не ти стига, че бебето тежи, а и количката (сега сме с един Хаук, дето е...)

# 7
  • Мнения: 277
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Valery
 С малко уточнение да е комбинирана със отделен зимен и летен кош.


Това е най-добрия вариант.

# 8
  • София
  • Мнения: 147
Благодаря ви от сърце. Помогнахте ми много. Решението е взето - комбинирана.  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 328
Цитат на: Valery
Цитат на: sladka hapka
Зимна.
И двете ми деца са родени в началото на топлия сезон - т. е. по времето, когато ти ще имаш бебе. Но докато са новородени зимната количка осигурява по-голяма стабилност, по-висока е (по-малко мръсотии стигат до бебето), по-масивни са и от това щем ти ще си по-спокойна, хем бебо ще се лашка много по-малко. Летните нямат амортисьори и рискуваш на новороденото главата му да се друса непрекъснато. Grinning

Зимната количка ще ти е по-удобна и за предстоящите разходки през студеното време, когато бебо ще е на около 6 м. - т. е. недостатъчно голям, че да стои седнал, а в летните няма място за дебели завивики. Като станете на десетина месеца, догодинанапролет си вземете лятна.

Подкрепям. С малко уточнение д ае комбинирана със отделен зимен и летен кош.

Съгласна- комбинирана количка с 2 отделни коша-Маг куини примерно, нашата беше такава, страхотен модел, днес вече сме само с лятна,.
Но лятна за начало-абсурд!!!

# 10
  • Мнения: 2 596
Браво за избора. Ние също сме родени в средата на юли. Количката ни е комбинирана и ми върши страхотна работа. В линка ми от долу я има снимана. Струваше 180 лв. от Макском. Има също и портбебе, което до сега ни върши чудесна работа.

# 11
Твърсо ЗА комбинирана количка.Ние също купихме такава.Дилян се роди през март Дълго време бяхме със зимния кош.Сега вече,като седим на дупето и се затопли времето,вече сме на летния вариант.

# 12
  • Мнения: 3 200
И аз съм с комбинирана

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Най-добре е комбинирана, но ти вече си избрала  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт