Повръщане и разстройство - нов вирус???

  • 20 679
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 984
При нас се оказа че не е вирус.Пуснах микробиология,откриха бактерия E.koli  в акито.Пие някакви хапчета и вече е доста по-добре,изхожда се нормално.
в акитата няма начин да няма е. коли. тя е там нормално!!!!!

# 31
  • Мнения: 1 984
Здравейте. за втори път влизам тук.Детето ми е на 3г. и 10мес.От вчера е с повръщане и разтройство,а днес има и тем.39,7.Лекарката ни изписа глюкоза през 15 минути,вомитусхил натриев цитрат вит.С,ефералган.Нищо не помагна.Нарат ме да влизам в инфекциозното и не знам какво да правя.ходихме днес в една частна клиника и там беше на системе 3 часа.Моля кажете какво да правя - да влизам ли в болница
посявка задължително. ако до утре не се подобрите ще трябва да ви приемат. иначе - даите хидрасек за разстроиството и вомакур за повръщането. може да обсъдите нелидикс.

# 32
  • Мнения: 1 540
И при нашия батко беше ешерихия коли! Откъде ли се е лепнала незнам? Ходихме на море и след това! Явно е оттам!

Момичета, онзи ден съобщиха, че морето във Варна е ужасно замърсено от преливащи фекални отходни канали.  Shocked Затворили са Южен плаж. Водата е много предразполагаща към такива болести и ви съветвам да внимавате с децата и морето.

# 33
  • Мнения: 804
Момичета (и момчета),здравейте.
Исках да ви питам в тази връзка с този вирус дали може да се прилага "сребърната вода",ако нищо от лечението не помага?
Вие как мислите?
Според мен, би трябвало да помогне,след като има намесени вируси.

Споделете,моля ви,защото на една комшийка детенцето е от началото на седмицата болно,казва,че нищо не му помага,независимо какво му дава.Повръща всичко,което му се даде, разстройство - ужасно и вече е почнала да се паникьосва. (А не е да няма опит с деца)

# 34
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
....Момичета, онзи ден съобщиха, че морето във Варна е ужасно замърсено от преливащи фекални отходни канали.  Shocked Затворили са Южен плаж. Водата е много предразполагаща към такива болести и ви съветвам да внимавате с децата и морето.

Ами то това се знае от години, Южния плаж е световно известен с това че е много мръсен, то и другите градски плажове не са по чисти

Сори за оффа

# 35
  • Мнения: 4 176
А така.
Сестра ми живее в провинцията. Има бебе на 1г.
Вчера цял ден повръща, а снощи и разстройство. Обезводнено казали, че е и ги приели в болницата.
Били на детето някаква инжекция и от снощи до сега ( 12:30) доктор не ги е поглеждал. Изследвания не са правени НИКАКВИ. В болницата имало само една сестра, понеже бил панаира на града ( селото, ако питате мен).
Отвратително.
Детето сега пак било с температура. Дали му нурофен и това е.
Иначе, ако е да се говори как не пуснали роми на басейн, ще покажат по телевизията, а българче може и да умре и то в болница заради един шибан панаир.

# 36
  • Мнения: 59
Ние го вдишахме този вирус пролетта, още нямаше 2 год., пихме  ампулите за повръщане , Хидрасека за дриш, които много не ни помогнаха , преломният момент настъпи когато от инфекциозно отделение към МА ни казаха да давам каша Хумана - лечебна, всички ужаси спряха за един ден, аките си станаха перфектни и на цвят и на мирис, ако бях започнала веднага  Thinking с кашата нямаше да се мъча три дни със синдрома на неспирната кафява струя Sick

# 37
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ужас!  Shocked
Как е детето? Направили ли са нещо вече: изследвания. вливания..?

# 38
  • Мнения: 1 701
Каква е тази лечебна каша Хумана? Млечна, безмлечна...  newsm78 Доколкото знам при такива вируси не трябва да се пие мляко, та затова питам...
Днес и мойто пиле се тръшна /да не остане по-назад/, драйфа 4 пъти, дриска миризливо /но не много рядко/, вдигна Т 37,5 и е малко омърлушена. Изписаха й Хидрасек, Хидратин Алфа и Натриев Цитрат. Казаха също, че при този вирус Т се вдига много бързо до 39-40 градуса и затова се изплаших и й дадох Панадол...  Confused
Така като ви чета, направо се отчайвам - по 5 дни не минава тая гадост, така ли да разбирам???  Shocked А утре трябваше да пътуваме за моренцето....  Cry и сме си платили....  newsm45

# 39
  • Мнения: 10 604
И нашият е така от вчера следобед, а сме на море. Ходихме в спешното -изписаха ни хомеопатичните свещички,глюкоза и натриев цитрат. против съм последното, но след като днес се влоши го дадох. Нищо не помага, вдигна 38.2, повръщанет не спира, появи се разстройство, направихме му дупенцето на решето с тези свещички........сърцето ми се къса като го гледам как се мъчи.

# 40
  • Мнения: 4 176
Ужас!  Shocked
Как е детето? Направили ли са нещо вече: изследвания. вливания..?
Ми какво да ти кажа.
След 24 часа са направили изследвания. Казали, че няма нищо. Утайката била в норма.

Изписали ги. Не им дали епикриза. Нищо! Само, че след " добрите" изследвания им изписали инжекции пеницилин.
Посявка на фекалиите не са правили.

Днес е 3-ти ден след като бият пеницилин( остават още 2), а детето все още сере вода.
Просто не знам какво да кажа. Страх ме, че ще може да стане фатално.
Как така, ще има разстройство, ще е в болница и няма да направят изследвания на фекалиите newsm78

# 41
  • Мнения: 687
Мамица, в инфекциозно ли са ги приели? Защото от там по принцип не изписват преди да са излезли резултатите от изследванията на фекалиите. Посявката се праща в ХЕИ и до три дни идват резултатите. На нас поне така ни обясниха. Ако те изпишат преди това, касата не им плащала престоя.
А вирусът наистина може да има сериозни последствия. Не искам да те плаша, но имаше едно момиченце, което за няколко часа беше направило менингит. Държаха я над 10 дни в болницата.
Нямат ли възможност да отидат до някой по-голям град? Или някой лекар на частно да прегледа детето?
Дано да се оправя детенцето, че и то сигурно се е измъчило вече.

# 42
  • Мнения: 375
Ох много е лошо положението с тези разстройства и всякакви такива инфекции. Не искам да плаша никого, ноимавайте какво ядете особено през лятото. Аз така ядох (и о в ресторант....а нали уж ги контролират от ХЕИ #Cussing out) и после си лепнах салмонелка. Пък айде обикаляне по джипита и накрая се озовах с едноседмичен престой в инфекциозна. Та по принцип искам да ви кажа че симптомите са: висока температура (38.5 и повече), диария, повръщане...аз чак вода като пиех я повръщах, и накрая се появяват и болки в стомаха. Така че ако имате подобни симптоми бързо при лекаря и строга диета (солетки и бисквитки)...щото иначе става още по зле.  Confused
А иначе при бебоците мисля че може да им се дава мляко, но ако е салмонела трябва и антибиотик, иначе само млекце и почти нищо друго.  Wink

# 43
  • Мнения: 455
Ужасен вирус!Чух за него.Дано никой не се разболява!  bouquet

# 44
  • Мнения: 274
Вирусът кара по 7 дни приблизително. Бавно минава! При нас ентеролът не помогна изобщо. Изписаха му Нелидикс и Мезим Форте. Само това му спря разстройството. 2 седмици и половина беше само на мляко. 1.5 на диетично, а другата на неговото си (Аптамил). Вече трябваше да се захранваме отново и да си хапва пюрета и каши, но пък се сдобихме с гнойна ангина  #Cussing out и нищичко не иска да яде! Само мляко. Чудя се дали няма да ми откаже да яде друго освен мляко. Моля ви, ако има някой с подобен случай, след този вирус детето да е отказвало другите храни, пишете на лични да се ориентирам какво да предприема и как да го върна към нормалното хранене. За сега единствената ми надежда е, че отказва друга храна заради болките в гърлото ...

Общи условия

Активация на акаунт