Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Колажът е дело на Габи Heart Eyes  bouquet

Нашите декемрийски бебоци - най-красиви мушмуроци!


 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32

06.11. - Кирил на мама Ава
07.11. - Калина на мама Elena_ch
15.11. - Деан на мама snoopy
15.11. - бебе на мама Петя (Niki)
26.11. - Янислава на мама desi23
29.11. - Николай на мама shnapy
   Flowers Rose  01.12. - Почивай в мир, малко бебче Кристиян, кураж, мила Ани-Бани!
01.12. - Инес на мама sanimama
01.12. - Стефан Филип на мама anette1104
01.12. - Никола на мама Lang
02.12. - Георги на мама yanich

02.12. - Елена на мама anni4ka
03.12. - Мартин на мама cveteslava
03.12. - Адриана на мама lylyth
04.12. - Христо на мама Diyana
04.12. - Павел на мама jenymama
04.12. - Виктор на мама gabby

04.12. - Анна Мария, Габриела, Мария Магдалена на мама zori_twisst
05.12. - Катерина на мама Mimito
05.12. - Калина на мама prawda_z
05.12. - Магдалена на мама Мъни
05.12. - Надя на мама mimiska
05.12. - Елена на мама М

05.12. - Даниел на мама dema
06.12. - Стефани-Никол на мама anita6on
06.12. - Владимир на мама Стела
06.12. - Никалъс на мама nelito
07.12. - Александър на мама Nusha
07.12. - Даниел на мама madi (Марти)

08.12. - Габриела на мама Ани-Варна
08.12. - Мартин на мама teodd
08.12. - Николай на мама taisia

09.12.- Анастасия на мама msbilt
10.12. - Анна- Мария на мама galaxy
10.12. - Фани на мама Ineto

11.12. - Вилин на мама iveta_
12.12. - Даяна на мама mariela_t
12.12. - Симона на мама mishelin
12.12. - Галина на мама kar4ita

12.12. - Мирослав на мама cornelia
12.12. - Валентин на мама Зечова

12.12. - Божидар и Кристина на мама Biju_1
13.12. - Рада на мама hotmama73
13.12. - Александър на мама Anives
13.12. - Трифон на мама МТV

14.12. - Мирела на мама mamamaya
14.12. - Веселина на мама salai
15.12. - Бояна на мама Rosita
15.12. - Ина на мама aliss
15.12. - Ивет на мама tani07

15.12. - Венцислав на мама ralisl
15.12. - Виктор на мама caramel
15.12. - Никола на мама Ирена

16.12. - Виктория на мама куку
16.12. - Симона на мама kokita

16.12. - Станимир на мама Els
16.12. - Павел на мама new_mam
16.12. - Кристиян на мама nadia_krisi

17.12. - Моника на мама Lorian
17.12. - Кристиан на мама Kibama
17.12. - Петър на мама кифличка

18.12. - Бояна на мама tzveteli
18.12. - Мила на мама аз
18.12. - Лора на мама Lodsi
18.12. - Емилия на мама Ilq

18.12. - Ивайло на мама vesenceto_85
19.12. - Кристиан на мама gal4e
19.12. - Елла на мама victoria
19.12. - Симона на мама desi_bambina

19.12. - Борислав на мама Зори
19.12 - Анна -Мария на мама -Cvetina-71
20.12. - Мария на мама niunia
20.12. - Стефани на мама Ani M
20.12. - Яна на мама Samiratina
21.12. - Андреа на мама jani32
21.12. - Сияна на мама zoisiqna
22.12. - София на мама mimche
22.12. - Рая на мама violet
22.12. - Ивон на мама IVKA&MIMI
22.12. - Дара на мама DOBIRA

22.12. - Тодор на мама nioto (Веси)
23.12. - Сияна на мама Danido
23.12. - Виктория на мама mimival
23.12. - Хриси на мама Poli.

24.12 - Кристиян на mama llidd
24.12. - Дарина на мама BODLIVATA
25.12. - Христо на мама Vally
25.12. - Ивайла на мама slaveto
26.12. - Елена на мама ma6a
26.12. - Катрин на мама FEYATA

27.12. - Камен на мама Smeshka
27.12. - Никола на мама vilistar
27.12. - Калоян на мама Ян Бибиян

28.12. - Магдалена на мама pachikrak
28.12. - Борис на мама kadrokosa
28.12. - Мартин на мама tania an
28.12. - Теодор на маба кобра

28.12. - Ивайла на мама mira c
29.12. - Нефтян на мама bgbubu
29.12. - Мартин на мама bella-dani

29.12 - Ива на мама tatyana 77
30.12. - Наталия на мама santa
31.12. - Янита на мама vass

31.12. - Стоян на мама deins
01.01. - Стилиян на мама tane
05.01. - Георги на мама Mама Тити- екс Dundi


НАШИЯТ АЛБУМ
user name/потребителско име - decembrе
password/парола - bebeta

Интересно

Декемврийският отбор се състои от 48 момченца и 57 момиченца.

Най - "точните" бебчетата, спазили термина си за срещата с мама, са Никола на мама Lang, Калина на мама Elena_ch, Станимир на мама Els, Маги на мама Мъни и Валентин на мама Zechova!

Най-много рожденици имаме на
04.12. - Христо на мама Diyana, Павел на мама jenymama, Виктор на мама gabby, Анна Мария, Габриела, Мария Магдалена на мама zori_twisst
05.12. - Катерина на мама Mimito, Даниел на мама dema, Калина на мама prawda_z, Магдалена на мама Мъни, Надя на мама mimiska, Елена на мама М;
12.12. - Даяна на мама mariela_t, Симона на мама mishelin, Мирослав на мама cornelia и близнаците Божидар и Кристина на мама Biju_1, бебе ,Валентин на мама Zechova.

Най-голяма сред дамите беше Адриана на мама lylyth - 4350 гр., 53 см, най-голям сред кавалерите - Павел на мама new_mam - 4900 гр., 56см


А кой най-много е пораснал през първата годинка??? newsm78
От момичетата:
1. най-висока е Мирела - 82см, a най-много порастнала за първата година е Ивон - +30см.
2. най- тежка е Анна-Мария -11кг, тя е и с най-голям прираст - +7,7кг.
3. най-много зъби има стоматологичният феномен Калина, с най-малко зъбки са Ивон и Емилия - по 2.

От момчетата:
1. най-висок е Станимир - 84см, той е и с най-голям прираст - +34см.
2. най-тежък е Ивайло - 13кг, като също е най-голям прираст за първата годинка - +9,7кг.
3. най-зъбат е Кристиян - 13 зъба, най-беззъб е Георги - 2 зъба.[/color]

Последните ни 7 теми
27. ДЕКЕМВРИйска тема,пълна с радост и живец-Маги е нашият малък боец!
28. Великденските шарени яйца за първи път ще боядисват ДЕКЕМВРИйските деца!
29. ДЕКЕМВРИйско пиле галено,яйца ще шари алени!
30.ДЕКЕМВРйчето мило и умно,прави каквото му хрумне!
31.В ДЕКЕМВРИйската дружина сестриче има сладката Галина!
32.ДЕКЕМВРИйчетата сладки се вълнуват-на 1-ви юни щуро ще празнуват!
33. На море и планина ще щуреят ДЕКЕМВРИйските деца!

Чакащи заглавия!
1. ДЕКЕМВРИйчето не се срамува - ходи, пее и танцува
2. ДЕКЕМВРИйски деца зъбки редят,а техните майки все по-малко спят Wink(Ани)
3.ДЕКЕМВРИйчето дивее,а майка му скоро ще полудее  Wink(Габи)
4.ДЕКЕМВРИйчето пее и играе,за лятото вече мечтае  Wink(Габи)
5.С ДЕКЕМВРИйските деца пада луда веселба  Grinning(Веси)
6.Слънцето пече ли пече-ДЕКЕМВРИйчето се готви за море  Grinning(Веси)
7.ДЕКЕМВРИйчетата умни и добри цапкат в морските води  Grinning


                                                                       
                                                            Кът "Полезно"
Наръчник за хранене според възрастта на бебето и детето
 Детски зъбки
  Бебеферма Grinning
 Baby Einstein



 Номинации

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 14:10 от Зечова

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Айде мами мързелани размърдайте пръсчета и щракнете нещо по тез клавиатури да му се не види   Mr. Green Mr. Green
Чакаме с трепет новини от Марти , въпреки че и нея я мързи ще се наложи скоро да роди  Mr. Green
Всички почиващи да почват да разказват на тези като нас дето само ще сънуват почивката  Crazy
Къдрокоска и тя се запиля нейде никва не се вясва , Елс като мент само шпионира  Mr. Green
Ей , Пачката си отпочина за 8 път ходи на почивка таз година  ooooh!
Ма така е според заслугите , аз ще отглеждам деца е баби и мъже и ще си стоя вкъщи  Crazy
Брех ще спра ,че много смислен пост написах  Crazy
Мимиска да мине отзад с метлата ,че не ми се проверява  Laughing

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 404
Бреййй, Зечи, ти се уля. Сега чак на 15-та страница да се разпишеш.  Mr. Green
Галче, дано все така да вървите към подобряване.  Hug

При нас нищо кой знае какво. В момента сме без парапет на терасата, на 9-тия етаж. Гледката е страхооотна  Laughing Не е толкова страшно, колкото си представях, но на терасата няма да излизаме, докато не сложат дограмата.
Инес втори ден е с разстройство и дупето и е като на маймунка. Досега не се беше възпалявало така, не дава да я мажа дори с крем, толкова я боли, плаче като я мия. Мисля, че е от зъбите, нали вируса го изкарахме по-рано. Знам ли вече.  newsm78
На плаж вече не ми се ходи, омръзна ми.
Казах ли ви, че на 1.09. мисля да започвам работа?

Хайде цунки  и лека нощ.

# 3
  • Мнения: 2 897
Поздравявам Габи за идеята,Зечката за реализацията и Мимиска за отличната редакция  bouquet  bouquet  bouquet


# 4
  • Мнения: 600
Хайде да се разпиша и аз в новата тема.
Браво на Зечи за темата и на авторите на заглавието  Peace
Аз забравих да спомена, че най-после сложихме всички ваксини - последните две наведнъж - Полиото и Инфанрикс. Поплака доста, защото я боднаха два пъти, но поне прегледа мина с малко рев при новата педка. Докито успя да я релаксира, малко преиграваше в ролята на добрата кака (щото е доста млада) докторка, но малката още не е запозната с качествената актьорска игра и се кротна, че и не трепна на прегледа със слушалката. Ако бяхте там, щяхте да чуете как ченето ми увисна и се разби в пода, защото това не се е случвало откак се е родила. На прегледа с гърлото поплака малко, но се ядваше, не беше като друг път да се захласне от ревове.
Мили мои, Сияна е в ужасен период - не признава никого освен мен. От ден на ден става по-зле. Иска да бъдем постоянно като залепени, нервна е и се тръшка за щяло и нещяло. Ако не стане на нейната избухва в ревове, скача, тропа. Не признава баща, баби, дядовци. Вече изпушвам. Почнах пак да викам и хем ми е жал, хем си давам сметка, че ако не й кажа да престане да хленчи ще се пръсна. Сигурно ще ми се изсмеете, че съм съвсем изкудкудясала, ама от този месец ще ходя на психолог. Трябва да се науча да овладявам гнева и да намеря начин да подхождам правилно към изострените ситуации. Книгите за възпитание явно не се оказаха достатъчни. Някъде греша, може би се дължи на начина по който аз съм възпина (усещам се че в много ситуации копирам моите родители, а не искам да е така, защото го намирам грешно, но някак не мога да спра). Дано помогне. Искам детето ми да израстне - смело, уверено в себе си и със самочувствие, нещо с което аз не израстнах. А до момента всичко е точно на обратно - тя е страхлива и неуверена. За това понякога казвам, че благородно завиждам на безстрашието до глупост, както го наричате, на вашите деца.
Марти - пожелавам ти леко и безболезнено раждане и едно здраво и хубаво бебенце  Hug  Hug Hug
Сани - дано Инес да се подобри бързо и дано е от зъбите. При нас също избиват с разтройство, особено при кучешките ситуацията беше много сходна с описаната от теб.
Тази сутрин направих две много усмихнати снимки, ако искате ги вижте
http://images19.snimka.bg/003623847-big.jpg
http://images19.snimka.bg/003623848-big.jpg
Това от мен мамета. Лека ви нощ!  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 00:26 от Dani_na_Sisi

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Запис в новата тема!!! Само с хубави неща да я изпълним. Всички лоши неща да останат зад гърба ни.

# 6
  • Мнения: 1 461
Да си запишем и ние ,естествено в този час пиша защото ставах да кърмя и Мая сега реши да пее и да гука .
Галче радвам се ,че сте по добре дано не се повтарят такива случки повече
Дани не е срамно да се ходи на психолог ,само в БГ така го приемат, за овладяването на гнева успявам но въпреки всичка има моменти в който и аз изпушвам,например когато ляга на центъра и се залива от смях ,а като и се скарам още повече започва да се смее, но си друго двама родители като възпитават детето ,а не само майката.В нашите деца вече няма нищо бебешко вече се превърнаха в деца който всичко разбират. Вие четете ли приказки на вашите деца и проявяват ли интерес ние сега разглеждаме картинките на приказката дядо и ряпа от един буквар и като и кажа къде е дядото ,къде е внучката и показва, но ако и чета не проявява особен интерес. Аз пък се чудя дали да не бия на Галина пентаксим въпреки ,че досега всичките ни ваксини са по здравна каса в смисъл дали ще има ефект
Дани много хубав фотьойл си имате ,страхотен е
Ели къде се губиш, време е да се разпишеш ,как е Борко слуша ли.

# 7
  • Мнения: 940
Дани...хубав подход,щом и ти самата си виждаш грешките всичко ще е наред,иначе точно в тази възраст са такива-фаза е да знаеш , точно сега се привързват към нас  до болест направо,към 2.5 години ще отшуми плавно,явно при вас е пик в момента. Миля че и при нас също , вече и татко си не ще...само ме гони по стаите ...мами...мами .

Марти...специални пожелания за леко раждане,щом майка ти е там значи всичко е наред.Нямам търпение да видя принцесата Heart Eyes.Пиши когато можеш,почивай си повече сега.Прегръдки.

сани... на градина ли ще я даваш?  бързо да ви се махат разстройствата #2gunfire

# 8
  • Мнения: 2 897
Добро утро,дами!

Само едно няма да ми стигне,обаче,едва гледам(снощи Боби в най-сладкия ми сън реши,че му се гледа телевизия...и откарахме около час Crazy) Tired

Дани не е срамно да се ходи на психолог ,само в БГ така го приемат...
За съжаление е така CloseКога ще разчупим гипса българите,не е ясно.Като си избирах магистратура семейна психотерапия,преподавателят ми точно това каза с тъга-има много време да мине докато се развие този бранш и хората си признаят,че не е задължително да си луд,за да си лекуваш душицата StopНа теб да не ти дреме,подкрепям те за това ти решение,както казва Вики достатъчен е фактът,че си разбрала за себе си необходимостта да споделяш тревогите си с професионалист,всичко ще се нареди,ще видиш Hug Heart Eyes
Снимките са великолепни!

Краси,четем на Боби приказки,песни пеем,стихчета казваме.Даже някои се опитва сам да възпроизвежда,много е мило Simple Smile
Ели къде се губиш, време е да се разпишеш ,как е Борко слуша ли.
Ели е на море,дано да им е хубаво времето през цялота почивка! fingerscrossed
Сани,как е времето при вас?Морската ви е разкош,всяка година все по-хубава!!!На брат ми и на Горан и втръсна да ни правят снимки на мен и кандидат снахата Mr. GreenОкончателно си решила да се връщаш на работа,а?Идва и този момент,направо ми се свива сърцето,април ми е съсем близо вече SadМилата Инесита,много й се събра това лято,дано скоро да се оправи и никакви вируси повече Stop Heart Eyes
Вики,сънуваш ли напоследък?Моят последен сън беше Ал Пачино CrazyТочно преди морето,а после в бара,в който обичахме да отсядаме видях негова много хубава черно-бяла снимка.Даже брат ми кръсти бара на него JoyДнес ако имам време ще си пусна Heat-много любим ми е!
Стига толкова споделянки за днес,хубав ден на всички!



# 9
  • Мнения: 912
Само се разписвам, без да казвам нищо, защото и без това се чувствам като натрапник тук... Confused Приятен ден  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 897

Ти вземи да се разписваш по-често тук,за да изчезне това погрешно усещане у теб! Peace

# 11
  • Мнения: 912
Мерси, Зори...ама ти си много миличка Blush Heart Eyes
Трябва да снабдя и със снимки за колажа.
Да споделя само най-належащия ни проблем в момента- малката откакто стоя предимно при баба си (около 2 месеца), вече имам чувството, че не е същото детенце, в смисъл, че страшно се е разглезила и е по-различна в отношенията си с  други деца, тъй като с баба си беше в изолация, така да се каже, не се е събирала с други деца. Не знам дали това не се дължи и на факта, че сега й растат кътниците, но продължава да ми се буди всяка нощ и да иска мляко  Cry, само това я успокоява. Иска ми се да мога да я 'превъзпитам' и мисля, че моментът не трябва да се изпуска, за да не стане и тя агресивна като останалите деца на площадката тук...за съжаление, в нашия квартал има само момченца и тя милата само с тях играе и им подражава  Blush има майки, които дори не извеждат децата си при другите, за да избегнат евентуални 'спорни ситуации', при които децата се сбиват и се разревават. Наскоро така зверски я ухапа едно момче, че след 3 седмици Ася още има белег на ръчичката, но нали са малки, уж нищо не разбират, а истината е , че ако се изпуснат сега от строя, после се превръщат в 'лошите деца в квартала', не искам детето ми да расте в такава обстановка, но не искам и да я държа само до полата си. Възпитанието е сложен казус.  Tired
Приятна почивка на всички, к.са в отпуск или морски или просто прекарват незабравими летни мигове са със семейството си. Hug

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 17:18 от msbilt

# 12
  • София
  • Мнения: 528
Мимиска да мине отзад с метлата ,че не ми се проверява  Laughing

Изпълнено!  newsm10 Мога да кажа единствено "браво!" за новата тема!  smile3501
 Hug


Дани, и аз не мисля, че посещаването на специалист е срамно. Друг е въпросът, че на Запад това се е превърнало повече в бизнес, отколкото е помощ. При всички случаи ти стискам палци и ти желая успех! Но трябва да знаеш, че силата е в теб, а не в психотерапевта.  smile3521 В същото време има книжки, които при твоето желание за промяна мисля, че ще ти помогнат. Бих ти препоръчала тази за теб, а също и тази за Сисиsmile3521

Сани, дано детето & дупето се оправят бързо!  Praynig Ами не, не беше споделила за работата. На кого ще повериш Инес?

Зори, и аз се присъединявам към всички похвали и поздравления за външния ти вид и излъчването на снимките! Пожелавам дълги години да чувствате тръпката!  newsm51


И Надето много обича книжките. Знаем за Червената шапчица, за Пепеляшка. Не бих казала, че й чета, но вече станах специалист в разказите по картинки, хехе. Колата вече не е "бу", а си е "кола", топка не е "гол", а е "топка"! Всички кукли си имат имена. Която не е Мими, е Емилия. Вторите преобладават. newsm62


Тук вали. Това обаче съвсем не намалява моите пожелания за един прекрасен ден!
  bouquet 

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 10:47 от mimiska

# 13
  • Мнения: 335
Супер темичка  Simple Smile Браво на Зечката и на Мимис  Peace
Хайде,Марти всички те чакаме и стискаме палци  Hug  fingerscrossed
msbilt,добре дошла  Flutter Не се притеснявай че Ася се буди за млякото си,и ние сме така,но щом дететнцето има нужда не виждам нищо лошо в това.По-добре мляко,отколкото да пие вечер сок  Peace Другото е че и Анна-Мария играе повече с момченца,защото почти всички познати и приятелки имат момчета Grinning Понякога я удрят,но се случва рядко,а това с ухапването-ужас  Shocked
Дани,и аз ти подкрепям идеята за психолог,самата аз искам да ходя,но няма кой да ми даде направление  Crazy Не се обвинявай че крещиш,защото аз не крещя но моята щерка също се тръшка,хвърля предмети по мен и ме удря  Tired И аз не знам как да реагирам,ни с добро разбира,ни с караници  Confused
Красе,какво решихте със заминаването в Испания?Случката с колелото стана към 11ч.,в 4 не сме били в центъра,сигурно си ме припознала  Rolling Eyes
Сани
,дано Инеската бързо се оправи от разстройството и наистина да са зъби  Peace  Hug

Приятен ден   bouquet

П.П пропуснах да ви кажа нещо Crazy Мисля да говоря с кметицата ни ,да и разкажа за случката с Анна-Мария и да я помоля да сложат знаци че е забранено движението на колелета в центъра.Видях че има закон който наистина забранява да се движат в централната градска част и че глобата е от 50 до 200лв.,но никой не го спазва,нито някой глобява  Crossing Arms Мислите ли че ще постъпя правилно?Не се чувствам добре,много се изплаших и просто не мога да превъзмогна това че водиш детето си на разходка с риск за живота му  Cry Ако момчето не беше било спирачки,Анна-Мария нямаше да я има Cry Само чудо я спаси  Praynig

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 14:39 от galaxy

# 14
  • Мнения: 600
Много ви благодаря миличики мои за подкрепата  Hug Hug Hug Hug Hugще .
Мимс - вече имам втората книга и съм я прочела (тази, която препоръчваш за Сиси, а другата също мислех да си я купя). Зная че силата както каза е в мен. Но когато дълги години си възпитаван по един стандарт без дори да искаш караш по него, макар да съзнаваш, че не е това, което искаш да си. Точно за това мисля да отида при психолог. Надявам се да открием заедно къде точно греша и как да го превъзмогна. А книгите - няма да спра да ги чета. Не само за възпитанието, а изобщо. Сега съм си купила една за Хомеопатията за деца от 0 до 16 год. и ще гледам да намеря време за да я разгледам по-обстойно. На прима виста видях, че някои хомеопатични, описани вътре вече съм ги давала и ми стана приятно, че не съм съвсем "боса" по темат.
Краси - да, чета книги на детето. Сияна страшно обича да четем. Преди й харесваше да четем и разглеждаме едни и същи книжки, сега вече иска нови и нови. Влезем ли в книжарница - грейва. Все едно съм пуснала дете в магазин за бонбони (не че й давам много бонбони,  но това е думата) Моментално си избира някоя книга и я вземаме. Детската ни библиотека вече е страшно голяма - мисля че наброява двадесеттина книжки, които познава и обича. Последно си хареса една книжка за зайчето Тропчо, което го има във филмчето за Банби и което тя обожава. Според мен книжката е за по-големи деца, но все пак не й я отказах, когато я поиска. Не разбира всичко, което чета и специално по нея губи търпение след 3-4 стр., но все пак се заслушва, показва животните по картинките и така. А напоследък това столче от снимките й е любимо, то е люлеещо (всъщност е бебешки шезлонг, но е предназначен и за по-големи деца, до 18 кг) и като седне в него, четем, гледаме книжки и се люлее. Според моите наблюдения Сияна предпочита римувани книжки с малки четиристишия - така имаме римувани Дядо и ряпа, Дядовата ръкавичка, Кравата Милкана, Мъльо Писанче, Лакомият Мечо, Слонче в гората, Гъбарко, Животните в гората, Животните на село, Патето във фермата, Зайченцето Бяло са й много любими и ги препрочитаме по два, три пъти на ден. Червената шапчица, Житената Питка, Палечка и някои други не римувани са пак любими, но по-бързо губи търпение.
За Пентаксима - можеш да го сложиш, специално бях питала нашата лекарка, но след месец трябва да реимунизираш само с менингитна ваксина, еднократно. Иначе при пентаксима в една ампула се съдържали ДТК и полиомелит и в друга менингитната ваксина, която може да не се сложи в спринцовката и да се запази, в което не виждам много смисъл, щом си решил да купиш точно тази ваксина. Отделно чух, че има Тетраксим - ваксина само ДТК и полиомелит, но в нашата аптека нямаше и нямах възможност и време да я търся другаде.
Зори - срам не срам ще си призная че не знаех че учиш психология. Но логично е като се има предвид, че не влизах много често във форума  Embarassed Желая ти успех  Peace
msbilt - вярно е че щом децата се откъснат за известно време от срещите с други деца много се променят. И не два месеца, както е било при вас, а само една седмица и беше необходимо на моя Сияна да стане егоист и да не ще да дели люлката с други деца. Преди (тъй като ходим на една площадка само с две люлки, околните са с люлки неподходящи за възрастта на нашите хлапета) обичаше да се люлее заедно с другите деца, сега не ги допуска до себе си. Вероятно е период. В Мъдрата обич пишеше, че деца до три години имат най-голяма нужда да са със своите родители, не толкова с други деца. Социалността може и е дори било най-добре да се изгради след тази възраст. Не мога да кажа до колко е вярно, нямам база за сравнение. Само казвам какво пише. Колкото до млякото - и Сияна има такива периоди и се буди, но нека го пие - новата ни педка, каза да давам АМ до 2 години, на два пъти по 200 мл. А и след тази възраст не смятам да я ограничавам, ако си го иска.
Много дълго стана. Бягам да легна малко. Целувки на всички!  newsm51

Галче - писали сме заедно. Радвам се, че Анна-Мария е по-добре. Подкрепям те, за разговора с кметицата. От друга страна се надявам да се измисли и безопасно място за малките велосипедисти. Предполагам, че те пък са карали там, защото на други места ги заплашват коли (непознавам добре центъра на Добрич). Не ме разбирай погрешно - искам малките ни дечица да са в безопаснот, но когато поотраснат и самите те решат да карат колелета ще ни се иска да има безопасно място и за това. Така че трябва да се намери компромис някаквъв.
Аз няма да ходя по здравна каса, а на частно. Похвалиха ми една психоложка. Взема скъпо, но помагала много. Не че имаме много пари, но с мъжа ми се разбрахме, че майчинските този месец ще са отделени за това, за после ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт