Къде на море в БГ?

  • 9 015
  • 45
  •   1
Отговори
Искам от сега да планирам почивката ни на море в БГ. Моля кажете,  ако знаете някое местенце, което да съчетава следните неща в себе си:
1. Да е почти на брега на морето (за да не се мъкнем 10 дни и 9 нощи).
2. Да може с куче и да е с 2 стаи или апартамент.
3. Да няма на близо шумно нощно заведение. Embarassed
4. Да не е тип социалистическо бунгало с талашит и WC навън.

Става дума за периода 15 -30 юни Simple Smile

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
по 1,3 и 4 опция - отг. Албена

# 2
  • Мнения: 3 146
Къмпинг "Арапя" до Царево.Има културни бунгала - за кучетата е рай. Има гора и плаж в непосредствена близост.Заведенията са тип "ценителски" - доста евтини и ходят едни и същи хора от години.нещо като традиция е.Простаци не съм виждала.Има доста нудисти.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Арапя, Синеморец.

# 4
  • Мнения: 114
Албена не съм сигурна че е решение за всеки, вчера се обаждах и ми обявиха цена от 82лв. на човек, на ден за хотел трета линия, вярно на all inclusive ама все пак ми се струва доста  Confused

# 5
  • Мнения: 3 146
На мен лично не ми харесва всичко да  включено в цената.Друго си е всяка вечер да ходиш където си искаш, а не като германски турист да се наливаш и да ядеш в хотела, щото ти е включено.Освен това води до сигурно напълняване, да знаете! Grinning

# 6
  • Мнения: 918
ЕЕех Арапя  newsm10 макар че в предишния си нецивилизован вид го обичах повече newsm41, ама това е друга тема

# 7
  • Мнения: 3 146
Като карах водолазни курсове на Арапя ни беше нощното спускане - невероятно преживяване - с фенери и всичките вързани с едно въже (да не се загувим) - планктонът фосфоресцираше в различни неонови светлини - направо извънземно усещане.

# 8
  • Мнения: 3 251
"Арапя";"Атлиман";"Юг";"Златна рибка"

# 9
  • Мнения: 5 370
СИНЕМОРЕЦ гласувам с три ръце.Няма нито една гръмка дискотека или денонощен бар за момента,има възможност за разходка с лодка по Велека,,,,абе фантазияяяяяяя.......ма тая година ще го прескочим Embarassed на всичко отгоре там"заработихме"и малкия дребос,дето ми е долу на лентичката #Milti  #Milti

# 10
  • Мнения: 3 146
Нали там беше заливчето  Бута - Мята?Жесток плаж.А Велека - как можах да я забравя!

# 11
  • Мнения: 2 792
Аз съм за Синеморец, всяка година си ходим там с децата супер е .Единия плаж е Бутамята, а другия е Силистар-там Велека се влива в морето и плажа е невероятен за разходки Laughing  Laughing  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Синеморец - също.

Дори мога да препоръчам хотел, който отговаря на критериите ти " Каза Доминго"

Има и сайт - можеш да пуснеш една търсачка в дир-а.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: mama kenga
Нали там беше заливчето  Бута - Мята?Жесток плаж.А Велека - как можах да я забравя!


Бута-Мята?!!!!!! Е, там е страхотно Sunglasses Арапя, Арапяяяя, и аз повече я харесвах в предишния и вид, ама и така ми харесва - райско място си е там, дано не го съсипят!

# 14
  • Мнения: 1 541
Арапя за съжаление не бих я препоръ4ала ве4е - много ми е болна темата за тоя къмпинг , направо ми се пла4е като се сетя на какво го направиха Rolling Eyes .
Не знам , но ми се струва 4е моми4ето не питаше за такув тип по4ивка, май по скоро нещо за хотел4е.. Защо не пробваш Синеморец??

# 15
  • Мнения: 3 146
И на Варвара е готино - диво е обаче - страхотни скали и места за гмуркане.

# 16
  • Мнения: 3 146
По хотелите не съм чувала да приемат кучета - освен ако не хотел за кучета Laughing

# 17
Също си мислех за Арапя, но както ме информира един приятел, който живее в Царево, на въпросния къмпинг се строяло страшно много тая година... Sad  Ще ми се от бунгалото или хотела направо на плажа, за да не се мъкнеме като цигански катун. Чадър, куче, купа за пиене на вода, хавлии, играчки, вода , дете, ядене абе мани, мани!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: miminka
Искам от сега да планирам почивката ни на море в БГ. Моля кажете,  ако знаете някое местенце, което да съчетава следните неща в себе си:
1. Да е почти на брега на морето (за да не се мъкнем 10 дни и 9 нощи).
2. Да може с куче и да е с 2 стаи или апартамент.
3. Да няма на близо шумно нощно заведение. Embarassed
4. Да не е тип социалистическо бунгало с талашит и WC навън.


Ако сте с кола, ти предлагам Равадиново. На 3 км. от Созопол е, няма да се мъкнете 10 дни и 9 нощи. Но пеша не става да ги вървиш...
Иначе, мога да ти дам телефона на мой много добър приятел, имат нещо като семейно хотелче там - на 2 етажа, не е скъпо, няма да имаш проблем с кучето (ходили сме с нашето), нито с шумни заведения наоколо и определено не е талашитено!

# 19
  • Мнения: 918
В Лозенец също е готино, има малки хотелчета, където сигурно ще проявят разбиране за кучето. Важно е и кога точно планирате да отидете(на мен ми е любимо май или септември), защото август е нечовешки пълно. #Puppy dog

# 20
Ние караме вараме и се в Лозенец. Има една къща , която е адски чиста, на 4 етажа е и е много хубаво. Отдолу има магазинче за хранителни стоки. там хората не само че пускат с кучета ами им се радват много. Страхотни са. Иначе там почти навсякъде пускат с кучета. Ама на мене ми се щеше  да сме на самия плаж ама май няма да ме огрее. Живот и здраве от 15 юни. До тогава планирам  Crazy  малкия да е проходил.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: mama kenga
И на Варвара е готино - диво е обаче - страхотни скали и места за гмуркане.


И една чууудна кръчмица "Варната", ммм стига, че и без тива сънувам, че съм на море непрекъснато Sunglasses

# 22
  • Мнения: 3 146
Беше ни ритуал след гмуркане на Варвара ( на 20 метра  ) да седнем във Варната да пийнем и да хапнем.Страшничко си е на такава дълбочина.Цветовете се губят и всичко става сиво.Онова желязното дърво още ли е там?

# 23
  • Мнения: 5 370
Да,основният плаж на Синеморец е Бутамята-тая година обаче юли имаше страхотно вълнение,затова с мъжо ходехме на Силистар.Там са го пооформили с някои екстри вече-не е толкова диво.На самият бряг на Бутамята обаче има разкошен хотел,построен с инвестиция май от ТУИ.Като пристигнахме,още течаха довършителни работи.Освен Каза Доминго -с малко басейнче-има и хубави квартирета.Ние лично отидохме без всякаква резервация-но беше началото на юли.Добър семеен хотел е "Къща Цвета".И цените са добри -между 10-15 лева в зависимост от екстрите.А нови хотели за този сезон ще има Heart Eyes

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Coeur
Да,основният плаж на Синеморец е Бутамята-тая година обаче юли имаше страхотно вълнение,затова с мъжо ходехме на Силистар.Там са го пооформили с някои екстри вече-не е толкова диво.На самият бряг на Бутамята обаче има разкошен хотел,построен с инвестиция май от ТУИ.Като пристигнахме,още течаха довършителни работи.Освен Каза Доминго -с малко басейнче-има и хубави квартирета.Ние лично отидохме без всякаква резервация-но беше началото на юли.Добър семеен хотел е "Къща Цвета".И цените са добри -между 10-15 лева в зависимост от екстрите.А нови хотели за този сезон ще има Heart Eyes


 Наистина беше миналата година много бурно на Бутамята, ние основно на Силистар ходехме - тихо, спокойно, Мартин умря от кеф Grinning
 Хотела на Бутамята маалко ми е кичозен, обаче видях че предлагат детегледачка и силно се заканих таз година да се възползвам Laughing . Ние бяхме във Вила Филаделфия, с куче обаче не знам  как стоят нещата - на теракот са стаите, има и дворче, би трябвало да нямат нищо против, много са мили собствениците. Срещу вилата пък имаше хотел, ама името като забравих - Астор ли, Астрия ли - нещо подобно, много хубав ми се стори, с огромни тераси. Синеморец изобщо е чудно местенце, а в "Зафо" как готвят....ммм!!!!!

# 25
  • Мнения: 4 399
ПрепоръЧайте някой конкретен хотел в Синеморец, но ако може цитирайте и цените. А пък ако някой може да пусне и телефон за резервации или линк, ще съм му много благодарна.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 758
и аз от малка ходя по царево и Арапя, с малко прекъсване
миналия септември бяхме там, бунгалата зад къмпинга са позападнали, караваните са си там, от към Приморско са построили курортно селище, но цените сигурно са високи

# 27
  • София
  • Мнения: 749
То ще се окаже, че всички на Арапя сме израснали Grinning
Не съм ходила от 2 години, но май там ще натопим през юни "най-сладките гънки" за пръв път в морето. Има един голям хотел, построен миналата година, сигурно ще сме в него. За бунгалата няма много инфо в нета, а без резервация да тръгнем е малко рисковано вече. Просто нямам търпение!

# 28
  • Мнения: 668
Цитат на: anicat
То ще се окаже, че всички на Арапя сме израснали Grinning
Не съм ходила от 2 години, но май там ще натопим през юни "най-сладките гънки" за пръв път в морето. Има един голям хотел, построен миналата година, сигурно ще сме в него. За бунгалата няма много инфо в нета, а без резервация да тръгнем е малко рисковано вече. Просто нямам търпение!


Дали пък да не се разхождаме по плажа с плакат в ръка, на който пише bg-mamma и dir.bg, че по-лесно да се познаваме Laughing
И аз не бях ходила няколко години и почти в шок изпаднах миналото лято като видях хубавия къмпинг на какво са го направили...

# 29
  • Мнения: 1 264
ние ходим в Свети Влас /имаме къща там/ , но с година на година става все по -пренаселено , пък какви строежи се вдигат ......................ужас #Shocked

# 30
  • Мнения: 612
Миналото лято ходихме до Арапя , търсихме място за караваната, /ама през август Bulb тогава ни се наложи/ беше нещо чудовищно. Абе мравуняк не можеш да се разминеш от хора , коли каравани на по пет реда - страшно - каква почивка? То всичко е нагъчкано в съседа,  на една ръка разстояние. Чак смешно ми стана.

# 31
  • Мнения: 3 926
И аз бих ти препоръчала Арапя, но преди 3 години Sad Иначе Синеморец е чудно място. А ако искате може и в Черноморец. Ние миналата година ходихме (от Бургас сме по принцип) на "сватбено пътешествие" в Приморско - беше страхотно, но юни месец Simple Smile Ходихме долу до турската граница - беше почти празно и приказно красиво. Бяхме си вкъщи и септември - пак същото вълшебство, но те съветвам, ако искаш прекрасно време и малко хора... 1-15 юли - рай Grinning

# 32
  • Мнения: 1 014
Ние всяка година ходим на Слънчев бряг. Даже може да платите ол инклузив в някой хотел и ще ви излезне по-евтино. Поразрови се из интернет и виж какви са им точно цените и какво предлагат.

# 33
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Така и така стана въпрос за `Арапя`,поне да си кажа.С родителите ми ходихме 20год. на този къмпинг-това са най-незабравимите и неповторими дни в живота ми,но за съжаление всяко хубаво нещо има край.Разкопаха къмпинга без окото да им мигне,а най ме е яд,че тези хора са ми приятели ,те бяха част от `живота` в `Арапя`.Та за съжаление се наложи да сменим `Арапя` с къмпинг `Юг`.Но по темата не мисля,че `Юг` е подходящо за вас-бунгалата са едниииии,друго си е на каравана.

# 34
  • Мнения: 458
Аз ти препоръчвам Ахтопол - хубави плажове, много кръчми и в същото време голямо спокойствие

# 35
  • Мнения: 918
а ако сте навити и имате кола, мога да ви предложа и Гърция - Халхидики - първия ръкав, километрите са колкото до нашето черноморие, около 400, а май и юни цените са около 60 евро за двама(спане, закуска и вечеря) в хотел 4звезди. По плажовете няма почти никой, защото повечето използват басейните на хотелите, температурите са около 24-28 градуса.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Село мило, село роднооо, колко си ти плодороднооо... Всички ваканции съм прекарала там и който е посетил селото е останал доволен. Но е по.авантюристични натури май,` щото е диво.
Снимки
Отзиви заТюленово.
За близкия град Шабла.
Има мотел, чисто нов в селото, ако някоъ прояви интерес  бих могла да потърся телефон за връзка, понеже само лятото работят.

# 37
  • Мнения: 5 370
ето инфо  тук  и тук

# 38
  • Мнения: 5 370
Да допълня още едно име -Хотел "Хоризонт'-отдолу с ресторантче,разкошно се готви и се обслужва културно,ма пусто координати не знам,щото там само се хранехме.Собственикът му и собственичката на "Къща Цвета"са брат и сестра-и бизнесът вървеше яко Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 7 106
От 6 години ходим на море в Албена.Незная  какви финанси сте отделили за почивката, но ако те не са проблем, искрено ти препоръчвам курорта.Не е пренаселено и народ (повечето са чужденци ), спокойно, комфортно.Плажовете са чисти, не са претъпкани, спокойно си оставяш хавлията и багажа и влезаш в морето, без да се притесняваш, че може да не ги намериш, когато излезеш.В доста от хотелите се допускат домашни животни.Ние специално отсядаме в "Лагуна маре", който е точно на брега на морето и в него със сигурност можеш да си доведеш домашният любимец.Ето ти сайта на Албена , можеш да разгледаш хотелите, има и карта на комплекса. За българи има доста отстъпки, както и различни пакети.
Друг вариант, който ми допада на мен и тази година може да го посетим, това е Приморско .Но от него имам много малко лични впечатления, затова немога да те посъветвам.

# 40
  • Мнения: 4 176
Като се гмуркахме и като се гмуркахме и после гмуркането пак се гмуркаме, а като се гмуркаме ( на 20м) след като се гмурнем , мислим да се гмурнем. Еййййййй аман! Рабрахме де.
Няма малоумни. Всичко разбират от едно казване.

# 41
  • Мнения: 3 146
Това за Арапя много кофти - аз вярно, че отдавна не съм ходила и си мислех, че все още е супер .Жалко!

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Mamica
Като се гмуркахме и като се гмуркахме и после гмуркането пак се гмуркаме, а като се гмуркаме ( на 20м) след като се гмурнем , мислим да се гмурнем...


Мамице - остави народа да се гмурка   sport027  по южният гъч...    nnnuu  
Шали и Алмич, к'во "светкате" хората на красоти    grinning039 ...нека си летуват на --> newsm41 !

# 43
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Coeur
ето инфо  тук  и тук


Много ти благодаря!  Heart Eyes  Веднага си запазвам адресите!

# 44
Препоръчвам с две ръце,хотел  Хелена в 'Слънчев Бряг',както и един хотел на Дюни за съжаление незнам името защото го видях миналата година,за мен това е най-хубавия хотел на цялото Българско Черноморие и определено тази година ще го посетим цялото сем..А наскоро ми казаха "Парадаис Биич" близо до Слънчев Бряг,има всичко което ти искаш,цената е ,в най-натоварения сезон излиза около1300-1400лв за двамата за 7 дни,деца до 3г са безплатно,в тази цена се включва всичко, с влизането в хотела ти слагат една гривничка и от там нататък всичко е безплатно.Приятно изкарване! Sunglasses

# 45
  • Мнения: 4 176
Цитат на: crazia
около1300-1400лв за двамата за 7 дни,деца до 3г са безплатно,в тази цена се включва всичко, с влизането в хотела ти слагат една гривничка и от там нататък всичко е безплатно.Приятно изкарване! Sunglasses

Нещо не ми е по джоба. А и ако сложа още толкова джоб пара....не ми се засича с бюджета за голямо съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт