От кога да си учим бебетата да сядат?

  • 18 976
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 688
днес в парка като нахраних Светослав и го слагам в количката ,а той като надига главичка и пъшка...Simple Smile
Сложих го в средно положение на облегалката и засякох 3мин,ей голяма радост голямо чудо!
Слажих го пак да си легне и той пак надига главата ама вече непосмях да го дигам,а така ми се иска/и на мен и на него
Е ще почакаме де:)

# 46
  • Мнения: 2 006
Цитат на: eny
С моята свекърва голям спор водим затова,че момчетата се слагали от 4месеца,а момичетата от 6/7месечна възраст,аз съм чувало обратното.
Кое е правилното и как започнахте да сядате?
Ами аз не знам какво зна4и да ''у4им детето да сяда'',но възраста в която обикновенно това става е около 5,6 месец.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 493
след изчетеното до тук в тая тема искам да попитам следното:
може ли да возя Мая на полулегналото (полуседнало) положение на количката и ако да то по колко?. На нея й е много интересно и се кефи. Аз не я возя постоянно така, но от време на време. Не я слагам така за да я уча да седи, а за да зяпа.
Категорично съм против ученето на каквото и да било (обръщане, седене, ходене и т.н..) Даже преди 2 дена се изумих, когато се разхождах с баба ми и срещнахме нейна колежка от болницата (баба ми е пенсионирана акушерка)  педиатърка и баба ми понеже много се вълнува защо Мая още не се обръща ( а е на 4,5 месеца...) и оная каза че трябвало да я уча  Shocked иначе как щяло да започне да се обръща детето (!?!??! аз отворих ей такива очи  #Shocked ) Каза и да я подпирам с възглавнички и т.н.. вие ги знаете тия работи.
За пореден път си затвърдих меннието за  болшенстовто педита....
 #Cussing out

# 48
  • Мнения: 1 464
Цитат на: Yanche
след изчетеното до тук в тая тема искам да попитам следното:
може ли да возя Мая на полулегналото (полуседнало) положение на количката и ако да то по колко?. На нея й е много интересно и се кефи. Аз не я возя постоянно така, но от време на време. Не я слагам така за да я уча да седи, а за да зяпа.
Категорично съм против ученето на каквото и да било (обръщане, седене, ходене и т.н..) Даже преди 2 дена се изумих, когато се разхождах с баба ми и срещнахме нейна колежка от болницата (баба ми е пенсионирана акушерка)  педиатърка и баба ми понеже много се вълнува защо Мая още не се обръща ( а е на 4,5 месеца...) и оная каза че трябвало да я уча  Shocked иначе как щяло да започне да се обръща детето (!?!??! аз отворих ей такива очи  #Shocked ) Каза и да я подпирам с възглавнички и т.н.. вие ги знаете тия работи.
За пореден път си затвърдих меннието за  болшенстовто педита....
 #Cussing out
Ами мисля че спокойно можеш да я возиш на полулегнало положенеие ,аз Вероника даже от по-рано я возих така но със сядането трябва да си покаже самичка.Вече сме почти на осем месеца и едва от няколко дни седи стабилно.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат на: petiu6ka
Ами мисля че спокойно можеш да я возиш на полулегнало положенеие ,аз Вероника даже от по-рано я возих така но със сядането трябва да си покаже самичка.


благодаря.
тя като заспи й свалям гръбчето и никога не я оставям да спи в такова положение...

# 50
  • Мнения: 218
Нашата педиатърка каза да го учим по малко да сяда след като беше навършил 6 мес. Но детенцето не искаше много много, така че несъм го и карала на сила. Сега сме на 7 мес. и вече пробва сам да сяда явно когато им дойде времето самички се научават. А път и 4 мес. е прекалено рано - чувала съм че не е добре за гръбначния им стълб. #Milti

# 51
  • Мнения: 2 784
Аз имам друго въпросче:взехме на Калина столче за кола,уж от 0 до4 години.Прибра се с него,на най-ниското ниво,полулегнала,голяма радост беше...Хубаво,ама като се прибрахме и прочетохме инструкциите-то било от 9 до 18 кила,а ние сме 6,5.Не възнамеряваме да я водим на дълъг път,фатално ли е,ако го ползваме и сега.Все си мисля,че е по-сигурно,отколкото да е в мен,но бебето е полулегнало,някъде под ъгъл от 45 градуса,а пътуването продължава поне 10 минути.
А иначе,обяснението на нашите 2 баби,защо децата не се слагат седнали преди 6 месец е,че иначе дупетата им ставали огромни Laughing

# 52
  • Мнения: 218
ние се учим от 6 месец

# 53
  • София
  • Мнения: 8 280
Цитат на: eny
С моята свекърва голям спор водим затова,че момчетата се слагали от 4месеца,а момичетата от 6/7месечна възраст,аз съм чувало обратното.
Кое е правилното и как започнахте да сядате?


Ние почнахме с прелюдията към сядането, по инструкция на педиатъра.
Слага се на възглавница да му повдига гръбчето и главичката, полулегнало положени.
Набира се като глист на буца да става Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт