Момиченцата се гледали по-лесно?!!!

  • 1 999
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 848
И аз не разбрах кой и с какво се е заял. Да не говорим, че нещата са твърде относителни. Твоето момиченце е буйно и своенравно според теб, но в сравнение с други бебета /без значение пола/ или според други майки - да е кротка като агънце.
Моите бебета/и момчето и момичето/ бяха спокойни, не бяха ревливи, никакви затруднения, никакви безсънни нощи/например/. В реда на нещата си е обаче с порастването нещата да се променят, минават през различни фази, съответстващи на възможностите, развитието им и приемането им на заобикалящия ги свят. Но у дома конкретно с момчето съм имала по-малко 'проблеми' отколкото в момента с момичето, възраст 2-4 години.. Което не съвпада с твърдението което проучваш.
Как ще е по нататък не знам. Надявам се тенденцията у дома да не се запази, защото с брат и определено не е съвсем лесно. Как ще е с момичето след 10 години - не знам!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони е доста по-буйна от повечето момченца около нас. Не мисля, че зависи от пола дали детето ще е палаво или не. По думите на майка ми, аз съм била "момчето" вкъщи, винаги измислях лудории, правех бели... - брат ми е бил истинска душичка като малък.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: tyntyrymyntyry
Еднакво трудно е да възпитаваш детето си- без значение дали е момче или момиче. Simple Smile


Съгласна. И бих добавила - най-лесно се гледа здраво дете. Всичко останало с повече или по-малко усилия се нарежда.

# 18
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Flash*
И бих добавила - най-лесно се гледа здраво дете. Всичко останало с повече или по-малко усилия се нарежда.


  202uu  smile3501

# 19
  • Мнения: X
Аз пък се чудя защо все трябва да се лепват категории и етикети на децата  33uu  - всичко си е до дете.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 718
и аз не виждам поводи за заяждане, ако съм направила такова впечатление - сорри
докато бременеех мислех Дияната за футболист, заритала е от 4тия месец, след това кротка беше само до към 3-4м, на 5м падна от нашето легло, на 8м решила, че трябва да се набира на решетката на нейното и пак падна. И сега е попораснала, но си е все така немирна Simple Smile Но какво да се прави - дете Simple Smile В нейната група в градината има момченца като мушички, а повечето госпожички са по-големите немирници Wink

# 21
  • Мнения: 2 839
Съгласна с Flash*
Но за статистиката ... ДА! Аз ги гледам едновременно - близнаци момче и момиче, и както обичам да казвам `Стела от бебе ми помага да отглеждаме Георг`
По-труден ми е и още как  Tired

# 22
  • Мнения: 103
Характера не може да се промени и не мисля че има зависимост дали е момиче или момче.Обаче според мен момченцата са по-трудни от гледна точка на това че са по-"калпави". По-не издържат на болка,по-бавно свикват на самостоятелност и т.н.,обаче са толкова сладки и гальовни . Абе,не мога да кажа предпочитам това пред онова-просто са невероятни и много смешни.
А характера на дъщеря ми /вече мога да сравнявам с бебешкия й период/-мога да кажа,че расте точно такава както си я представях -хубава,фръцкава,упорита,умна..........ехххххххххх мога да изреждам до безкрайност /а такава беше и като малка/.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Flash*
Цитат на: tyntyrymyntyry
Еднакво трудно е да възпитаваш детето си- без значение дали е момче или момиче. Simple Smile


Съгласна. И бих добавила - най-лесно се гледа здраво дете. Всичко останало с повече или по-малко усилия се нарежда.
newsm10 много точно казано!

# 24
  • София
  • Мнения: 328
Мисля, че е до човече, а не до пол.Моето детенце е доста по-буйно от едно от момчетата, с който излизаме, вечно надделява и го разплаква по различни поводи, а е 6 месеца по-малка, може би пък той е прекалено нежен.Но определено не зависи от пола, а от темперамент и възпитание

# 25
  • Мнения: 5 647
Не знам дали момичетата се гледат по-лесно, защото не съм имала момче, за да правя сравнения. Калина по принцип е доста своенравна и упорита, когато иска да  слуша го прави. Постига всичко, което иска, което е доста добре!!! Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
И аз така съм чувала, но според мене всяко бебе си е индивидуално. Моя момък не мога да кажа, че е труден, а имам приятелка с момиченце и косъма и се изправя поне по 10 дневно и още толкова през деня.

# 27
  • Мнения: 554
Въпрос на темперамент!
Според мен няма значение,момче или момиче,всичко е до характер Wink !

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: Шани
Принципно:
 Arrow 90% от момчетата са буйни и 10% са кротки;
 Arrow 90% от момичетата са кротки и 10% са буйни.

Разбира се, това е само статистика...макар при мен да се оказва 100% вярна  Flutter

И при мен е така. Но си говорехме с една мама и май е по- скоро до първо и второ дете ,а не до момче и момиче:) Не съм убедена в нито едното защото лепенето на етикети не ми харесва. Децата са просто различни. Не мога да отрека, че дъщеря си гледам по- лесно, но не мога за кажа че е по- кротка- на осем месеца е и аха да проходи Laughing Шегувам се, но след два месеца със сигурност ще имаме ходещи крачета Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 315
Няма значение дали е момче или момиче. Всичко е до детенце. Както има кротки момчета, така има и буйни момиченца. Една приятелка като малка замерила баба си с пепелник и редовно хапела леля си по носа докато спи  Laughing . Аз пък съм била много кротко дете  People Angel . А единия ми племеник е страшно мил и добър и послушен, докато другия е фурия.

Общи условия

Активация на акаунт