Голямото чудене

  • 1 187
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 114
Здравейте
бебка ми я делят 2 дена от навършване на 2 месеца. Картинката е следната - кърмим се, тя си наддава нормално, ака, пишка, всичко ок. ОБАЧЕ!
Проявява се като доста неспокойна - след кърмене много рядко ми заспива, почти никога не мога да я приспя като просто я оставя в кошарката и и мъничко и попея или нещо такова. Винаги на ръце! Иначе не става. Разходките са ни трудни също, мята се в количката, рита с крака, държи свити юмручетата до гърлото си и е една такава неспокойна. Често си осуетява режима с тези състояния, храня я на поискване. Педиатрите казаха, че били колики! Ега ти коликите - ами че те я пипват по всяко време на деня и нощта. Та голямото чудене е дали всъщност не е недохранена и затова да е тоя рев до скъсване. Възможно ли е бебето да си наддава нормално, но да си остава гладно?

# 1
  • Мнения: 984
1. А е възможно и обратното - прехранване. Понякога от удоволствие /неосъзнато, разбира се/ бебетата може да погълнат повече от необходимото. Ако започне да иска да си изправя главичката, може и да му се повръща.
2. Аз давах "Еспумизан L" за коликите.
3. Може да й е горещо или просто да иска да усеща гушкането на мама. Имаш ли кенгуру - много е удобно, а и ти ще се чувстваш по-мобилна /смешна дума/, т.е. няма да сваляш и качваш количка, да мъкнеш, буташ и т.н. И понеже е малко бебето по-лесно ще го носиш. Моята Ния я изведох за първи път в началото на февруари, увита и в кенгуру. Има и едни торби /слингове се казват / също са удобни и освобождават ръцете.
4. Не бива да свиква да заспива с люляне - няма отърване да знаеш! Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Здрасти, в тоя период ние си имахме стачка...като цяло наддаваше, но цокваше по малко, въобще не стигаше до по-гъстото мляко, мрънкаше, беше неспокойна, но си личеше, че е гладна и не искаше да цока, същото беше и със заспиването, но проблема при нас беше, че направо си пищеше като я сложех на гърдата...и ем гладна, ем и се спи...та наблюдавай я...колко седи на гърдата, изцоква ли я докрай, като мрънка й й предложиш цица захапва ли я...Да не би пък само предното мляко да изцоква и да си остава гладна...или да е прехранена, ама ако преяжда ще повръща.....А за коликите, бебчетата ръмжат, свиват се, пръцкат...в смисъл ти вече сигурно знаеш кога плаче от колики, кога иска да се гушне в мама и т.н. Ако са колики..аз ползвах лефакс/капки/, доста по добри са от саб симплекса и еспумизана...

# 3
  • Мнения: 304
Здравей,

коликите са друго нещо. По-скоро бебетата имат различен темперамент и най-вероятно твойто слънчице просто иска да го гушкаш повече. Аз съм на мнение, че щом бебето иска, то си го гушкам и нося. Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност, че ти винаги си там, когато му трябваш.

След хранене моят мъник не спи около 1 час и после заспива.
Пробвай да оставиш бебето малко да си поиграе и после го приспивай!

Успех!

# 4
  • Мнения: 984
Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време - трудно ще се откаже след 6 - я месец. "Принципът на удоволствието" чичко Фройд

# 5
  • София
  • Мнения: 12 228
Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време - трудно ще се откаже след 6 - я месец. "Принципът на удоволствието" чичко Фройд
    Глупости!!! Винаги съм ги гушкала, а сега не мога да ги стигна за да ги прегърна.
    Според мен след като твърдиш че наддава добре, не може да става дума за това да не и стига кърмата. Има просто по нервни бебета, които заедно с коликите се държат по този начин първите месеци. Вярвам че след третия месец нещата ще се нормализират.

# 6
Nie napravixme v4era 2m.Pri nas e sa6toto polojenie.Zqla no6t ne spi.Golqmo mqtane golqmo 4udo.Denem spi xubavo po 6-7h.No mi se iska da e obratno.Dokato e gu6kam zaspiva,no ostavq li e na legloto vednaga rev.Ujas.Na 1.09 letim za Bg. no kakvo 6te razbera ot moreto kato denem spim neznam.

# 7
  • Мнения: 253
Мисля, че детенце просто иска да се гушне при мама. Ами то 9 месеца си е било на топличко и уютно, няма как изведнъж да се нагоди на новите условия. Не съм съгласна с това, че ако го гушкаш, ще го разглезиш. Моя спеше по цял ден в ръцете ми, на разходка - в слинга или кенгурото, количката хич не я признаваше. На 2,5 месеца обаче се поуспокои и сега си спи самичък.

# 8
  • Мнения: 1 924
charlotte е адски права.По принцип е погрешно да се смята, че носенето на ръце разглезва бебето.Бебе може да се разглези, ако го взимаш на ръце само,когато плаче( в един момент установява,че само така може да накара мама да го гушне, а то така се нуждае от прегръдката й).Ако достатъчно често носиш едно бебче в спокойо състояние, няма опасност от разглезване- освен ако някой смята, че близкият контакт и ласката са глезотия.

ProektoMama ,има дни , в които и моят Ясен се държи по подобен начин.Установила съм почти сигурен начин за приспиване- кърмя го легнала на спалнята, когато заспи(но изчаквам да заспи дълбоко-поне 10-15 мин,след като е затворил очички) лекичко се " изнасям и си върша някоя работа, а понякога и аз дремвам с него.По принцип е по-добре бебето да се приспива с кърмене , отколкото с люшкане-далеч по-лесно за майката и по-приятно за бебето.
Трудно можеш да очакваш от едно бебнце, което току-що е сукало в прегръдките на мама, да заспи в креватчето си-самотно и сякаш изоставено.
Иначе наистина някои бебета сякаш са по-"нервни"- старай се да не се превъзбужда много- в тази възраст тепърва започват да "отварят очи" за света около тях и често се пренасищат с усещания,гледки,миризми...доста е натоварващо за тях , в следствие на което трудничко заспиват.Носенето в кенгуриу или слинг е много подходящо в случая-спестява на бебето излишна превъзбуда , а то е по-спокойно в близост д майка си.

# 9
  • Мнения: 4 242
Няма вариант добре наддаващо дете да е недохранено Grinning
А относно гушкане и приспиване на ръце, наслаждавай се спокойно, скоро няма да можеш и ще ти липсва. Дете до годиката няма съзнание да се разглези, така че глези си го спокойно! А и любовта и ласките на мама никога не са глезотия а необходимост, така както храната и въдуха!

# 10
  • Мнения: 336
Докато навърши 3 месеца и моятя бебичка не искаше да спи в леглото си денем - само нощем. Заспиваше в ръцете ми, но опитах ли да я оставя в кошарката й се събуждаше с плач, който за минути ставаше истеричен и не съм опитвала повече от 2 пъти да стисна зъби (и сърце) и да я оставя да се измори така и да заспи. Спеше по 3-4 часа сумарно през деня, когато другите бебета на тази възраст спяха по 10. И до днес е така впрочем - денем заспива дълбоко, докато суче, но в мига в който понеча да я оставя, се събужда. За щастие вече го прави с усмивка, не с плач. И съвсем не е постоянно в ръцете ми.
Въпрос на темперамент и чувствителност, мен ако питате. Които се проявяват от първия ден на този свят.

# 11
  • Мнения: 126
Това са си колики. И ние бяхме така по това време. Сега сме на 3 и половина месеца и всичко вече отшумя. Сега вече спи много повече отколкото през първите два месеца. Тогава неможеше да заспи без да люшкаме леглото един час най-малко и това денем и нощем. Сега заспива сама в леглото. Знам, че е трудно и аз много се притеснявах, стигнахме до кръвни изследвания даже, но нищо. Трудно им е на хайванчетата. И аз смятам, че ако се гушкате не само когато плаче, няма да се "разглезе". 

# 12
  • Мнения: 2 829
И аз мисля, че не може да е недохранено детето, по скоро иска да се гушка Simple Smile
Да споделя и аз за гушкането-малкия му дзвер първите месеци беше все в нечии ръце. Много го гушках и аз, и татко му и бабите и дядовците, леля и чичо, братовчеди и т.н. Също го носех в кенгуро и слинг. Много исках да се разглези и да се гушка като порастне, обаче елате да го видите сега-иска само да тича, да си играе, седи си в количката, много е самостоятелен. Всички ми казват че не са виждали друго толкова усмихнато и спокойно дете Grinning
Все още го приспивам като го кърмя легнала и като заспи се измъквам и той просто си остава на леглото-много ми е удобно така!

# 13
  • Мнения: 967
Като чета това с си чисти колики. Естествено е, че е по всяко време на ден и нощта - ти да очакваше коликите да са само по определено време, а през останалото време да изчезват като с магическа пръчица? Колики означава, че детето има газове в стомахчето, които издуват червата и го боли - плаче, неспокойно е, свива крачета и ръчички ...  Обикновено 3 месец отмонават, но до тогава се въоръжи стърпение, гушкай я повече и ако положението е тежко давай капк против колики и чайчета.

# 14
  • Мнения: 114
днес имам малко време да пиша тук и да си чета отговорите...Благодаря на всички!

# 15
  • Мнения: 984
Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време
   Глупости!!!
Че аз да не съм написала, че не трябва да си гушка бебето!!! Напротив - точно това й написах - кенгуру, слинг, гушкане, разбира се!!!!
Не ми пиши "Глупости" не е прилично, мила. И чети първо преди да скачаш на хората по мнението!

# 16
  • София
  • Мнения: 12 228
Цитат
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време - трудно ще се откаже след 6 - я месец. "Принципът на удоволствието" чичко Фройд
   Аз лично точно така го разбрах, не съм обърнала внимание и че по предния пост е твой и глупостите бяха за Чичко Фройд. Извинявай ако съм те обидила, но и не мисля че е неприлично да изкажа мнението си че повечето от теориите на Чичко Фройд са глупости. Не казвам че си написала да не се гушка, а твърдението на Фройд, че прекаленото гушкане на бебе под шест месеца може да разглези бебе. Това все още си твърдя че са глупости, на този принцип хайде и да не ги кърмим за да не им объркаме психиката нещо...

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 16:42 от Aila

# 17
  • Мнения: 984
Цитат
твърдението на Фройд, че прекаленото гушкане на бебе под шест месеца може да разглези бебе.
Няма такова твърдение, момиче. Като не си чело не коментирай, не се очаква от тебе!

# 18
  • Мнения: 126
А между другото на нас за коликите ни помогнаха капките "Бебинос", а са и най-натурални - само екстракти от билки. Препоръчвам ти тях, от Саб симплекса и от Еспумизана при нас нямаше никакъв ефект.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 228
  Мисля че вече се извиних, няма какво повече да кажа.
  Извинявам се и на мамата пуснала темата за спора. Честито бебче още веднъж и надявам се след третия месец когато отшумяват коликите всичко да се нормализира.

# 20
  • Мнения: 4 242
Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време - трудно ще се откаже след 6 - я месец. "Принципът на удоволствието" чичко Фройд
Дали на Фройд или на друг, са си чисти глупости, без извинение, момиче!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт