Майка ми или жена ми

  • 55 785
  • 212
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 150
За тази ситуация най-ми харесва това, което е написано в Библията - ще остави човек баща и си майка си и ще се привърже към жена си - и двамата ще бъдат една плът.
Няма мама, няма тати - има жена и мъж - новото семейство. За мен това е най-доброто. Добре, че свекърва ми живее на 200 км от нас, а мама на 20. Много си ни е добре - всеки си е отделно.

# 61
  • Мнения: 2 448
Kakва е тая майка бряяяя #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ще я изхвърля като мръсно коте,всички мъже ли са педали #Cussing out
Ще я накарам да стои права в коредора и да ми козерува като минавам край нея
Н а 1 място е дъщеря ми и жена ми,другите са фон  bouquet
Доста ръкопляскане видях на това?! Shocked
Дано не доживея един ден сина ми да напише подобна глупост. #Crazy

# 62
  • Мнения: 301
 И аз съм мама на момченце - дано да не чуя никога подобни реплики #Crazy
Иначе по темата - снаха и свекърва под един покрив не става - различни поколения ли са, различни характери или просто две жени в една къща - нЕма такъв филм. Аз с моята свекърва се разбирам идеално. Идва на гости, гледа детето като се налага, обаче застои ли се почва да става "тясно" вкъщи - в смисъл, че всеки си трябва да си знае къщата и там да си командва. В нашата къща може само една шефка да има  Mr. Green Ако обаче има нужда от помощ или каквото и да е било никога не бих отказала - майка му е все пак и тя го обича. Откакто станах и аз майка си мисля, че не може така лесно да се отсвирват майките Embarassed жевейте си поотделно но се старайте да се разбирате newsm78
Е, има и екстремни случай, не го отричам, но думата ми е, че една майка не бива да бъде изоставена и пренебрегвана. 
Цитат
Н а 1 място е дъщеря ми и жена ми,другите са фон
Поне аз не бих искала това за себе си

# 63
  • София
  • Мнения: 15 457
И една друга гледна точка. Наложи ми се миналата година да бъда в чужбина където живеят сина и дъщерята. Повода беше много неприятен,  дъщерята беше 6 месеца в болница. Аз живеех сама в нейната квартира, а сина който не се е прибирал от 4 години в БГ, за 6 месеца намери време само 3-4 пъти да дойде да ме види за по половин час и нито веднъж да ме разведе из града, защото беше непрекъснато с приятелката си, а тя се сърдеше. Ами гадничко се почувствах, можеше да ми отдели поне един - два дни за тези шест месеца, през които бях там, след като не сме се виждали 4 години.

# 64
  • Мнения: 3 425
И една друга гледна точка. Наложи ми се миналата година да бъда в чужбина където живеят сина и дъщерята. Повода беше много неприятен,  дъщерята беше 6 месеца в болница. Аз живеех сама в нейната квартира, а сина който не се е прибирал от 4 години в БГ, за 6 месеца намери време само 3-4 пъти да дойде да ме види за по половин час и нито веднъж да ме разведе из града, защото беше непрекъснато с приятелката си, а тя се сърдеше. Ами гадничко се почувствах, можеше да ми отдели поне един - два дни за тези шест месеца, през които бях там, след като не сме се виждали 4 години.

Така е пък другата крайност   Confused  Все си мисля,че може да се измисли някакъв среден вариант  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 3 752
Естествено,че жена ти.

# 66
  • Мнения: 540
ох честно казано се радвам че моя мъж не е в добри отношения с майка си и аз съм на първо място

# 67
Абе каква МАМА бе хора? Ами нали тя вече е друго семейство? Мама, мама, ама до свадбата. После да си взима и да си гледа внучетата. Да не са сирачета децата newsm47 newsm62
Абе с две думи, ако с нещо може да помогне , да помага, ако не, да хваща баща ми под ръка и да не се пречкат.
Е, все пак ако имат нужда от помощ няма да ги изгоня. Но моето семейство е на първо място вече. Това се отнася и за жена ми.
smile3501 smile3501 smile3501


Хубаво де,мама до сваТбата ,но ако не уважаваме Мама,как ще уважаваме съпругата и децата си.
Има свекърви--амааа  #Cussing out,Но Майката трябва да се УВАЖАВА ,Един ДОСТОЕН мъж е редно да успява да намира баланса между майка си и жена си,така че никоя да не е наранена.
ТАКА мисля .
Аз моя "100панин" все го подканям да се държи добре с майка си,въпреки,че тя би дала мило и драго да ме заличи от лицето на земята.Аз много се радвам,че мъжлето си ме защитава,но се влудявам,когато говори лошо за нея.ТЯ му е МаЙКа все пак.

# 68
  • Мнения: 393
Интересна тема, интересни мнения.
За мене важи правилото-когато имаш вече семейство, мама и тати са на ВТОРА позиция. Бившият ми съпруг е мамино синче, с всички описани по-горе екстри. Теглих му шута. Останахме изключително добри приятели. Даже ни гостува на два пъти в САЩ (омъжена съм втори път и имаме три деца деца). Последният път беше по повод завършване на гимназия на щерка ни. Майка му естествено се опита да го спре (говорейки с майка ми и с мене). Слава богу, вече е "излезнал от пелените" и мама не може да му повлияе.
Неочакван проблем имах с настоящата ми свекърва. Докато бяхме в България, винаги сме се разбирали супер. Съпругът ми винаги е държал на нас и доста пъти  доста грубо е говорил с майка си, когато тя се е опитвала да каже нещо за реда в къщата или за домашният ми любимец (доста своенравен котарак, който отлично усещаше кой го мрази и правеше всякакакви бели, ей така-напук).
Та, покани съпруга ми майка си- да ни помога, пък и тя да изкара зимата при нас. Все пак не е виждала децата от 5 години, а бебока го знаеше само по снимки. Децата много се зарадваха, аз също. Все пак още една жена в къщата винаги е от помощ. Най-малкото да сготви нещо за бандата, да въведе ред, докато сме на работа, аз да имам с кого да обеля две приказки през деня, да говори с децата на български. Да, ама не. Дойде, започна да глези синът ми, да настройва децата едно срещу друго. Бебока съвсем се шашна. Имаше желязна дисциплина в къщата допреди тя да дойде. Започна да настройва съпруга ми и да му дудне. Аз когато си бях в къщи, тя си седи в стаята и си чете книжки (от МОИТЕ, отказа да вземе няколко книги за мене). Аз като сготвя- не яде. Тя "забърква" една шепа (къде ще стигне за три деца, двама възрастни работещи и нея самата). Започна да злослови срещу детето на приятелката ми, което е съученик на щерката. Вечер, прибирайки се от работа беше като бойно поле. Опитах се да го отдам на възрастта и, но.... изпокарах се със съпруга ми (той като никога взе нейната страна-ами отдавам го на неговото ЕГН  Mr. Green). Как не съм я извикала на закуска (ами с фанфари ли да и свиря). Не съм я забявлявала (ами хоро ли да и изиграя след работа). Бабата си замина предсрочно. Все още ми се натяква, как съм изгонила майка му. Ами нищо не съм и казала, въобще не говорех с нея. То не беше омразата и към пералнята и сушилнята (аз да си изпера набързо на ръка  ooooh!) Миялната машина и беше враг номер едно-друго е да си накиснеш чиниите и след това да ги измиеш  #Crazy. С фурната така и не можа да се пребори, да не говрим за термостата за вкл. на отоплението и дистанционното за телевизора. Да не помислите, че е от някое забутано селце-не от София е, просто мрази всякаква техника (ами това си е неин проблем). Престоят и ми се видя кошмар. Вместо някакво съдействие (за което твърдеше че е дошла от другият край на света), само проблеми. Вече три месеца "бандата" не може да влезне в час със задълженията си. Слава богу, съпругът макар и бавно започва да проумява "ползата" от гостуването. От отговорните и прилежни децат няма и помен, бебока е безумно разглезен.Няма и помен от от желязната дисциплина в къщата. Децата по навик правят напук и се налага някой и друг "европейски плесник" за утоляване на страстите. Яд ме, че свекърва ми която винаги съм смята за оправна жена и съпругът ми, който никога не е бил мамино синче за отрицателно време се промениха. Сега си имам в къщи "мамино синче" на 50 год ooooh!

# 69
  • Мнения: 2 803
Евала на всички татковци, които избират семейството пред майките си! Ръкопляскам ви!

Н а 1 място е дъщеря ми и жена ми,другите са фон

Страхотно изказване! Така трябва!
Имам горчив опит с моята свекърва и затова мъжът ми е виновен. Не веднъж е идвала да си го прибира обратно вместо да го насърчава да си гледа семейството. Просто аз не станах час от нейното семейство и не влязох в техния дом, а гледах да се отделим. Каза ми, че съм и отнела сина. Стигнахме до там, че ме е удрял заради нея. Изобщо какво ли не ми мина през главата.
Много уважавам мъже, които си уважават жените и децата!

# 70
Евала на всички татковци, които избират семейството пред майките си! Ръкопляскам ви!

Н а 1 място е дъщеря ми и жена ми,другите са фон

Страхотно изказване! Така трябва!
Имам горчив опит с моята свекърва и затова мъжът ми е виновен. Не веднъж е идвала да си го прибира обратно вместо да го насърчава да си гледа семейството. Просто аз не станах час от нейното семейство и не влязох в техния дом, а гледах да се отделим. Каза ми, че съм и отнела сина. Стигнахме до там, че ме е удрял заради нея. Изобщо какво ли не ми мина през главата.
Много уважавам мъже, които си уважават жените и децата!

Това е много лошо,не бива да се удря съпругата заради майката.ТОВА ВОДИ ДО КОНФЛИКТИ между двете.
Мъжът да си поеме отговорността към семейството,но и задълженията към тази,която го е откъснала от сърцето си,към тази която нощи не е спала-Към тази ,която МУ е МАЙКА.

Аз пак казвам,Ако един мъж не уважава майка си,рядко би уважавал жена си.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 274
Мъжът да си поеме отговорността към семейството,но и задълженията към тази,която го е откъснала от сърцето си,към тази която нощи не е спала-Към тази ,която МУ е МАЙКА.
Аз пак казвам,Ако един мъж не уважава майка си,рядко би уважавал жена си.
Абсолютно не съм съгласна, че това е правило за всички хора! Не вярвам априори на понятия клишета, ако не са изпълнени със съдържание. Майка-та има характеристики на поведение, които ако ги няма не може да си запази статуквото на такава. Аз лично не поддържам връзка с роднини, от които дори се срамувам, само защото сме "една кръв", както често се използва това, като аргумент. Всяко ужажение трябва да се заслужи, а добрия тон е задължителен, защото е въпрос на култура, но това не значи близост и почит!

# 72
Разбира се,че всяко првило си има изключения!
Но уважението трябва да е двустранно Naughty
Колко са снахите,които ще кажат АЗ СЪМ БЕЗУПРЕЧНА В ПОВЕДЕНИЕТО СИ-и да го кажат с ръка на сърцето.
Моята свекърва заяви на синът си,че го лишава от наследство ако не ме остави.Той е с мен,обаче!!!А аз съм му забранила да говори лошо за майака си.Понеже тя все пак му е майка. Тя не ме харесва, ок!Това означава ли ,че трябва да се върви по пътя на вендетата!?!?
Все някой трябва да отстъпи-ПО УМНАТА Wink
По-кофти е ако живеят под един покрив,но и тогава му се намира колая-ако хората са достатъчно ИнТЕлИгЕнТНиЧ!!

# 73
  • софия
  • Мнения: 636

Н а 1 място е дъщеря ми и жена ми,другите са фон  bouquet


  bouquet  bouquet  bouquet



Колкото и толи отношения да имат синът с майка си, той трябва да осъзнава, че преди всичко е баща и съпруг!



Момичета, вие ще бъдете добри свекърви, нали?      Hug

Няма нищо лошо в топлите отношения, да, стига обаче да се знае границата.
Браво!Подкрепям това!!!!!
Колкото до това да съм добра свекърва-аз лично искрено се надявам да имам още две дъщери. Нямам нищо против мъжете, но предпочитам да имам момичета-мъжа ми също.
Иваче мойто свеки не живее у нас, знае си територията и правата, не ми лази по нервите.

Последна редакция: сб, 14 юни 2008, 15:56 от Ekcnpec

# 74
Никога не съм видяла нищо хубаво от личността "майка ми" . Моята майка винаги ме е пренебрегвала за сметка на брат ми. Ожених се , за да избягам от нея. Бях толкова щастлива , че отново ще имам "майка". Но радостта ми беше кратка. Майчето беше на първо място и така 10 г. Винаги съм се примиряваба, защото "няма къде да отида", "няма да мога сама да си гледам децата" .  Когато се скараме заради майка му, той винаги казва : "Като не ти харесва отивай си". Много съжалявам , че всичките си пари съм ги вложила в неговата къща. Да не говорим, че баща ми направи всички ремонти и купи по-голяма част от обзавеждането. / Защото когато се оженихме имаше една добре обзаведена стая - тази на майка му и нищо друго/. Чашата на търпението ми вече е преляла достатъчно , но причината за бездействието ми / а и това на много жени в моето положение/ се нарича : ЛИПСА НА ДОСТАТЪЧНО СРЕДСТВА !!!!

Общи условия

Активация на акаунт