Моля за съвет!

  • 569
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте,мами!
Искам да ви помоля за съвет.
Нашия калпазанин тази нощ от 2 ч нататък не можа да спи ,скъса се от рев и нищо не можеше да го успокои.
Кърма имам достатъчно и досега наддава много добре .Не съм яла нищо особенно от което може да го заболи коремче.Обаче се виждаше че точно това е проблема...почвах да го храня и той като посуче малко и почва да плаче и да се свива и гърчи,така сякаш коремчето го боли.Цяла нощ сме се хранили хаотично,никакъв режим,защото той като го отпусне корема и иска пак и аз давам и после пак рев и така без край....Като сменях памперса единия път ,видях че има разтройство.Останалите пъти по много малко го беше пълнил.
Искам да ви питам дали имате представа на какво може да се дължи това и как мога да му помогна на детето?

  Много ще съм благодарна за някакви отговори и съвети!

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Възможни колики?
Зарежи режимите и давай да суче на поискване. За успокояване на коремчето: Kirschkernkissen и микровеле ако имаш, затопляш (да не е горещо де) и слагаш да е топло, топла баня; от аптеката 4-Winde Massageöl; носиш в поза тигър на дърво , на немски май се казва "флийгер"
има едни Zäpfchen Carum Carva Kinderzäpfchen хомеопатични са, наскоро една друга германска мама ми ги препоръча, помагат!!!
И ако ти стиска да опиташ, издържаш бебето над легенче, гърне, умивалник да се изака и изпръцка стабилно и после настъпва мир. Whistling
това, че се буди нощем, нормално е, бебетата не знаят че има часовници и колко е часа  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 277
като ти гледам тикърчето напрааааааво ЧЕСТИТА ПЪРВА КРИЗА НА РАСТЕЖА... няма от какво да се притесняваш... кризата на растежа се случва точно около третата седмица и се причинява от това, че бебо вече е голям и силен и иска да цока повече, пък на тялото ти все пак му трябва време да се нагласи да произвежда повече... постъпила си абсолютно правилно като си го слагала на гърда когато пожелае...
а за разстройството сигурна ли си? то нали на бебчетата акито си е горе-долу такова редичко... виж следващия памперс как е и ако си сигурна, че е разстройство питай педката...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
На моят мъник по това време му почнаха коликите. Слагах го да спинка по корем върху мен http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43779&photo=43, а после вече се престраших и в легълцето му. Дано бързо отшумят. Също помагаше носене на рамо http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43779&photo=15

# 4
  • Мнения: 122
първо да ви благодаря за отговорите! Hug Hug Hug
Възможни колики?
Зарежи режимите и давай да суче на поискване. За успокояване на коремчето: Kirschkernkissen и микровеле ако имаш, затопляш (да не е горещо де) и слагаш да е топло, топла баня; от аптеката 4-Winde Massageöl; носиш в поза тигър на дърво , на немски май се казва "флийгер"
има едни Zäpfchen Carum Carva Kinderzäpfchen хомеопатични са, наскоро една друга германска мама ми ги препоръча, помагат!!!
И ако ти стиска да опиташ, издържаш бебето над легенче, гърне, умивалник да се изака и изпръцка стабилно и после настъпва мир. Whistling
това, че се буди нощем, нормално е, бебетата не знаят че има часовници и колко е часа  Mr. Green
pepelyashka,пробвах с Kirschkernkissen и Massageöl на веледа...изобщо не му влияе,все едно нищо не правя,продължава да плаче...

тия Zäpfchen Carum Carva Kinderzäpfchen не съм ги ползвала.ще питам за тях акушерката ми!
  в момента има затишие...да видим дали е пред буря Rolling Eyes дребосъчко заспа на ръцете ми,страх ме е да мръдна ,че има спешна нужда от сън след тази безсънна нощ....

 
като ти гледам тикърчето напрааааааво ЧЕСТИТА ПЪРВА КРИЗА НА РАСТЕЖА... няма от какво да се притесняваш... кризата на растежа се случва точно около третата седмица и се причинява от това, че бебо вече е голям и силен и иска да цока повече, пък на тялото ти все пак му трябва време да се нагласи да произвежда повече... постъпила си абсолютно правилно като си го слагала на гърда когато пожелае...
а за разстройството сигурна ли си? то нали на бебчетата акито си е горе-долу такова редичко... виж следващия памперс как е и ако си сигурна, че е разстройство питай педката...

KetiK,това за кризата акушерката ми го бепе казала...дано това да е проблема,а да не са колики...а иначе ники е доста голямо бебче,роди се 4250 грама,а сега е 4730 грама,та може наистина заради бързото наддаване и размерите да не му достига на моменти кърмата. Thinking
последно акото му беше нормално ,не много течно. знаете ли при разтройство какво се дава ,иска ми се да зная за всеки случай...

На моят мъник по това време му почнаха коликите. Слагах го да спинка по корем върху мен http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43779&photo=43, а после вече се престраших и в легълцето му. Дано бързо отшумят. Също помагаше носене на рамо http://www.snimka.bg/album.php?album_id=43779&photo=15

благодаря за съвета и на теб,_Пепи_ Hug това със спането по корем помага наистина...

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 18:36 от eli_dm

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
eli само на кърма ли е бебето? Не се притеснявай за разстройство, при кърмачетата акото е кашаво, понякога по-гъсто, понякога по-рядко; предполагам има зависимост какво си яла ти самата. За разстройство иде реч, ако бебето пълни повече от 10 пампи на ден и акото мирише лошо. Питай акушерката или педиатър за всеки случай.

# 6
  • Мнения: 753
И на мене на колики ми прилича. Само ще отмине.
За акото мисля, че може да си е нормално - моят мъник акаше 7-10 пъти на денонощие и на кърмачетата им е по-редичко.

# 7
  • Мнения: 2 807

Възможни колики?
Зарежи режимите и давай да суче на поискване. ...
това, че се буди нощем, нормално е, бебетата не знаят че има часовници и колко е часа  Mr. Green

 newsm10

# 8
  • Мнения: 122
Малко закъснях с включването ,но...пепеляшке,само на кърма сме...и да ви кажа,вече сме добре и спим пак нормално .разстройство няма,и си мисля че и колики е нямал малкия,а е имал дребосъка криза на растежа.Днес го притеглихме и резултата е потресаващ.На 16 август тежеше 4730гр. а днес на 20 август е 5070гр.А се роди 4250гр.  Акушерката смята че заради това е бил така неспокоен в събота срещу неделя.А и ние в събота през деня от 1 на обяд до 19 ч правихме разходка ,водихме го с нас на пазар и явно много са му дошли новите шумове и емоции,въпреки че той почти през цялата разходка спеше...
та така момичета,всичко е наред и растем усилено ...или по точно светкавично   Laughing Joy hahaha
  Незнам така ако я караме какво ще покаже кантара другия месец newsm78

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Малко закъснях с включването ,но...пепеляшке,само на кърма сме...и да ви кажа,вече сме добре и спим пак нормално .разстройство няма,и си мисля че и колики е нямал малкия,а е имал дребосъка криза на растежа.Днес го притеглихме и резултата е потресаващ.На 16 август тежеше 4730гр. а днес на 20 август е 5070гр.А се роди 4250гр.  Акушерката смята че заради това е бил така неспокоен в събота срещу неделя.А и ние в събота през деня от 1 на обяд до 19 ч правихме разходка ,водихме го с нас на пазар и явно много са му дошли новите шумове и емоции,въпреки че той почти през цялата разходка спеше...
та така момичета,всичко е наред и растем усилено ...или по точно светкавично   Laughing Joy hahaha
  Незнам така ако я караме какво ще покаже кантара другия месец newsm78

Ще купуваш следващата големина памперси  Mr. Green
Да ти е здраво бебето и да има все така добър апетит Hug

Общи условия

Активация на акаунт