За или против предизвикване на раждането

  • 3 344
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз бих изчакала! А ако решиш да ти предизвикат раждането не им давай да ти пукат околоплодния мехур! леко раждане!

# 16
  • Мнения: X
Ако имаш пълно доверие на лекаря си, не питай нас, а него!

# 17
  • Мнения: 2 332
И аз имах възможност да родя предварително, но реших да изчакам. И така 8 дена след термина започнаха контракциите. Всичко беше ок, родих без усложнения. Моето мнение е да изчакаш, поне доколкото е разумно, щом нямаш проблеми.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз нямам личен опит, но за себе си бих избрала най-вероятно да ми предизвикат раждането. В събота ме приеха за раждане със съмнение за изтичане на водите, но тъй като се оказа фалшива тревога ме изписаха. Имам още 20 дни до термина, но се страхувам бебето да не стане много голямо (според ехографа вече е ок. 3 кг.). Иначе тоновете на бебето са отлични, имам много малко разкритие (само 1 см) и леки контракции. Но се надявам до седмица бебка сама да тръгне да излиза, тревожа се да не би наистина да ми изтичат водите, а аз да не усетя. Ехографа показва, че имам достатъчно води, то с тоя голям корем...

# 19
  • Мнения: 181
Терминът ми беше на 8.11., лекарката ми предложи на 1.11 да ми предизвика раждане- да отида сутринта, всичко да е в светлата част на деня, да няма паника и тичане по нощите. Съгласих се, бях с високо кръвно през последния месец и на лекарства и ми беше омръзнало да се притеснявам какво може да се случи. Само че на мен ми включиха система окситоцин и ми биха инжекция атропин и по-късно комбинация Бусколизин и но-шпа. Таблетки не са ми поставяли. Всичко мина много спокойно и под пълен контрол-за 6 часа от поставянето на системата, като нямах болезнени контракции и само 2 см разкритие при началото. Много съм доволна и бих го препоръчала, за да се спестят нервите и чуденето - ще раждам ли - няма ли, ходене и връщане от болницата и т.н. Но в крайна сметка всеки решава сам.
Успех и леко раждане!!!!

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Anita_79
Здравейте! Днес е първият ден след терминът ми ... на консултацията лекарката ми остави право на избор - да изчакам да видя дали няма да се роди бебето по естествен път или в четвъртък да отида да ми постави вагинална таблетка с просталгин. Какво ще ме посъветвате? Не знам какво да реша. Иначе засега тоновете са добре, плацентата не е престаряла, а и околоплодните води са в норма. Какво да направя?

Аз смятам, че щом бебето е добре и околоплодните води са нормални и плацентата не е застаряла няма проблем да изчакаш. Може да не са ти изчислили правилно термина. Изчакай ден два като през това време ходи всеки ден на преглед, и ако още не е тръгнало можеш да предизвикаш раждането ако искаш. Все пак избора си е твой.

# 21
  • София
  • Мнения: 725
Ще ти кажа при мен как стана - 10 дни преносих, 3 пъти се опитваха да ми предизвикат раждането - на третия успяха, ама за тия 10 дни Жожи беше станал 4,100 кг, та епизиотомия, хемороиди - всички екстри....
Може би раждането беше по-дълго и трудно защото беше предизвикано, а не тръгна естествено, ама от друга страна преносването крие рискове за бебето - ако решиш да изчакаш просто се увери, че редовно /сутрин и вечер/ ще ти следят тоновете, ще наблюдават на ехограф състоянието на плацентата и ще проверяват за наличието на мекониум в околоплодните води /ако бебето изпитва някакво страдание ще има мекониум в околоплодните води/- просто да бъдеш сигурна, че всичко ще е наред с бебето.
А за това че природата си знае работата - ами знам няколко случая завършили фатално за бебето поради преносване.
Ти си решаваш - просто вземи всички мерки за да се чувства добре бебо!
Успех и леко раждане!!!!!!!!!

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Vanya K.
Аз нямам личен опит, но за себе си бих избрала най-вероятно да ми предизвикат раждането. В събота ме приеха за раждане със съмнение за изтичане на водите, но тъй като се оказа фалшива тревога ме изписаха. Имам още 20 дни до термина, но се страхувам бебето да не стане много голямо (според ехографа вече е ок. 3 кг.). Иначе тоновете на бебето са отлични, имам много малко разкритие (само 1 см) и леки контракции. Но се надявам до седмица бебка сама да тръгне да излиза, тревожа се да не би наистина да ми изтичат водите, а аз да не усетя. Ехографа показва, че имам достатъчно води, то с тоя голям корем...

Няма как да не усетиш водите, те текат като река. Няма страшно, аз родих 2 седмици преди термина приеха ме с 1см. разкритие без контракции, но с леко изтичане на водите, по скоро 4-5 дена леко капеще прозрачна течност, без цвят и мирис, която приличаше на вода. Приеха ме сутринта, същата вечер започнаха контракциите след което ми спукаха водите и родих на другия ден към обяд. Да добавя само, че имах малко околоплодни води. Ти ще разбереш кога е дошъл момента, дори и да не ти истекът водите ориентирай се по контракциите, аз се обадих когато контракциите станах на 2мин., но родих след 13 часа., така че няма страшно няма как да родиш в къщи.

# 23
  • Мнения: 3 211
аз раждах с 1 момиче, която преносваше 14 дни, 3 пъти й бяха слагали таблетка, 3см. разкритие, 2 денонощия с малки прекъсвания системи и накрая раждане със секцио, защото вече нямала сили да напъва. Ужас!
Аз отидох в болницата с контракции на 5мин, родих след 2часа системи точно на термин, мисля си, че ако не бяха системите, нямаше да са толкова болезнени контракциите, но пък щеше да е по-дълго. Не знам кое е по-добре

# 24
  • София
  • Мнения: 2 100
Анита не се е мяркала от вчера тук! Rolling Eyes
Кадето и де , кавото и да реши стискаме палци скоро да ни се похвали!

# 25
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
Цитат на: Ybag
Анита не се е мяркала от вчера тук! Rolling Eyes
Кадето и де , кавото и да реши стискаме палци скоро да ни се похвали!


Anita_79 днес стана мама на бебе ДИМИТЪР! ylinfant
Пускам отделна тема да я поздравим!  Grinning  Grinning  Grinning

 Tada

# 26
  • България-София
  • Мнения: 573
Ето и едно мнение "от вън"- в Израел предизвикват раждане само при "рискови бременности", риск за плода и т.н. Никак не се гледа с добро око на раждания по план-напоследък въобще се стараят да се доближат до т. нар. естествено раждане/дори и без обезболяващи/.Не знам как е в Б-я, но там след термина ходиш да слушат тоновете на детето, ултразвук и изследване на урина всеки 2 дни докато не преценят, че е време да те израждат. Аз бях с близнаци в деветия и седях в болницата един ден само за да решат дали да ми предизвикат раждане-по съмнение, че околоплодната течност на единия изтичала по малко / беше трудно да изчислят количеството и/. В крайна сметка ми мушнаха системата и се почна един екшън- едвам изтраях да стигна разкритие 5 см за епидоралката.... rotfImbo
Така че моя съвет - поискай основателна причина от лекаря си да предизвикаш раждане и прецени как се чувстваш- бебока движи ли се, имаш ли вече контракции и т.н.
Само за протокола- зълва ми роди с 2 семици закъснение естествено раждани - всичко беше наред-явно грешка с термина
Малко късно за съвети но на друг може да му е от полза Grinning
Честито на Анита

Общи условия

Активация на акаунт