Тайната на дългата и гъста коса-13

  • 44 631
  • 378
  •   1
Отговори
  • Мнения: X

Тайната на дългата и гъста коса-1
Тайната на дългата и гъста коса-2
Тайната на дългата и гъста коса-3
Тайната на дългата и гъста коса-4
Тайната на дългата и гъста коса-5
Тайната на дългата и гъста коса-6
Тайната на дългата и гъста коса-7
Тайната на дългата и гъста коса-8
Тайната на дългата и гъста коса-9
Тайната на дългата и гъста коса-10
Тайната на дългата и гъста коса-11
Тайната на дългата и гъста коса-12

МОЛЯ, ЧЕТЕТЕ, ПРЕДИ ДА ПИТАТЕ Wink
Във всяка една от темите многократно са коментирани съставките и начина на приложение, честотата на използване и взаимозаменяемите продукти Peace

Оригиналната маска:
2 суп.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 суп.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощния стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха коса),  масло от шеа/карите , ....
1 суп.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром
1 суп.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ - ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави:
кисело мляко - за еластичност на косъма
мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
жълтък -  подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
аспирин – за растеж и п-в пърхот

Нанася се в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да се предизвика обратен ефект.


Какво съдържа тривитаминолът?

VITAMIN AD3E

Активни вещества:

Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:

Chlorocresol
Sunflower oil

След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.
Пише Витамин АД3Е, но в аптеките като кажеш,че искаш тривитаминол те знаят и го дават.Шишето е кафяво, а етикета с жълт и зелен надпис, 100мл.Отдолу има снимки на разни животни.Няма значение, че не пише, че е за овце, най- често се купува за маски.
 
Какво съдържа Виалитонът?

ВИАЛИТОН

Активни вещества:Вит. А, Д3 и Е,

помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

*Обърнете внимание, че А, Д, Е са мастноразтворими витамини, т.е усвояват се от организма само в случаите, когато се използват с някаква мазнина /растителна или животинска/ - във вода не Ви вършат работа Peace

Забележка: Витамин А е тератогенен (опасен за плода) в големи дози!!
Хубав и ефикасен, но не бива да се използва от бременни .

*Маста в рецептата трябва задължително да е обезсолена.

Обезсоляваме на свинска мас 
Взема се известно количество  свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас  става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата. 

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Пу първа!

# 2
  • Мнения: 27
Аспирина как точно го слагате в маската ? Счуквате и хвърляте при всичко останало ?Не съм слагала досега но ще пробвам.Освен аспирин и бадемово масло какво друго слагате за по-бърз растеж?  Rolling Eyes
Браво за темата  newsm20

# 3
  • Мнения: 893
Аспирина как точно го слагате в маската ? Счуквате и хвърляте при всичко останало ?Не съм слагала досега но ще пробвам.Освен аспирин и бадемово масло какво друго слагате за по-бърз растеж?  Rolling Eyes
Браво за темата  newsm20

Аспирина го счуквам на прах...За разтеж добавям бадемово масло, аспирин, масло от шея/карите, масло от пшеничен зародиш   bouquet
Сега ще си купувам и масло от жожоба!

# 4
  • Мнения: 5 977
Пу четвърта  Joy  стана ми интересно и ще взема да последя темата...  Peace

# 5
  • Мнения: 3 782
Браво за новата тема. Аз май трябва да започна пак да правя маската, ама тук в нашия град няма тривитаминол и освен пак да се мацотя с виалитон.
Зизи тази мадама има старша коса, кога моята ще стане такава? Whistling

# 6
  • Мнения: 985

Записвам се в темата с огромни благодарности на Зизи за хубавата първа страница (не се сърди на кака, аз съм един БигБрадър за нашата тема- всичко виждам)  bouquet

# 7
  • Мнения: 9
според мен за да имаш хубава коса трябва да приемаш качествена храна и преди всичко е генетично заложено. Иначе маски много ама като нямаш коса нямаш с каквото и да се можеш все тая. Все пак ви пожелавам успех.

# 8
  • Мнения: 4 496
според мен за да имаш хубава коса трябва да приемаш качествена храна и преди всичко е генетично заложено. Иначе маски много ама като нямаш коса нямаш с каквото и да се можеш все тая.
Е,все пак малко оптимизъм и поощрение не биха навредили... Mr. Green
Четири пъти съм правила маската,без мас и газ,последното изплакване-с минерална вода,3-4 чаши.Незнам дали ще стане по-здрава и по-гъста,но определено изглежда по-добре! bowuu

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 415
pami, това за храната е безспорен факт...но и външната грижа не е за подценяване  Peace

# 10
  • Мнения: 5 977
според мен за да имаш хубава коса трябва да приемаш качествена храна и преди всичко е генетично заложено. Иначе маски много ама като нямаш коса нямаш с каквото и да се можеш все тая.
Е,все пак малко оптимизъм и поощрение не биха навредили... Mr. Green
Четири пъти съм правила маската,без мас и газ,последното изплакване-с минерална вода,3-4 чаши.Незнам дали ще стане по-здрава и по-гъста,но определено изглежда по-добре! bowuu
каква е тази маска newsm78 , би ли споделила?

# 11
  • Мнения: X
каква е тази маска newsm78 , би ли споделила?
Ти как мислиш?! Laughing
Ако все пак не си - моля, МОЛЯ, прочети първия пост! Hug

# 12
  • Мнения: 5 977
zizi top Благодаря за отговора, просто не бях обърнала внимание за този маска.  Embarassed

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
SlaDk0_i_SoLeNo  Laughing Laughing Laughing тук говорим ЕДИНСТВЕНО И САМО за тази маска...и така вече 13-та тема... Peace

# 14
  • Мнения: 4 496
Докато развеем гриви!!! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт