Коя е последната книга, която подарихте на детето си?

  • 106 718
  • 1 469
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Последната книга, която поиска сина ми беше "Български пословици, поговорки и гатанки". Направо ме очуди и на следващия ден вече я бих купила.  Laughing

# 1 456
  • Мнения: 3 034
Вчера Марена си заработи 5 лв., като измете идеално пред офиса и съседната книжарница.
Ето това си купи сама :

Купи с останалата част от паричките книжка и на сестра си Simple Smile

# 1 457
  • Пловдив
  • Мнения: 224
Днес купих на девойката "Мастилено сърце" от Корнелия Функе - отдавна й се каня http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=7747. А за подарък на неин съученик взех  "Ваканциите на Малкия Никола" от Госини.

# 1 458
  • Мнения: 153
Здравейте, интересна тема. На голямата(7г.) купих Малкият принц, на малката кажи-речи всеки ден и купувам книжки, голяма почитателка е на книгите, мечтата и е да има всички книжки от книжарниците(а е на 4 и половина) та последната беше за Златокоска и трите мечки, но като порасне незнам дали ще и се запази тази любов към книгите, за рожденият си ден миналата година искаше от всички книжки и за този вече взе пак да си поръчва по-големите от книжарницата. http://www.book.store.bg/search?srchstr=%EA%EE%E3%E0%F2%EE%20%F1 … 2%E0%EC&sin=1 а тази поредица със зайчето и е любима , а като Ви чета, ми идват идеи за книги които даже не бях вижала или не съм им обръщала внимание.

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 11:05 от e&v=t&v

# 1 459
  • Мнения: 506
От къде да купя тази книга - Енциклопедия по история?
Прочетох че се състои от 12 книжки ама само история на България ли включва или общо?

# 1 460
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
От къде да купя тази книга - Енциклопедия по история?
Прочетох че се състои от 12 книжки ама само история на България ли включва или общо?


Като каза 12 книжки, предполагам говориш за това: http://www.helikon.bg/books/51/53922_detska-entciklopediia:-isto … na-balgariia.html
Само история на бг включва. Вземала съм я за подарък, нямаме я вкъщи, но мисля че е добра.

# 1 461
  • Мнения: 2 282
Iviche, кажи нещо повече за "Училището за магьосници", моля те! Че трябва да купувам подарък и ми поръчаха книжка с магии - отговаря ли на условието?

# 1 462
  • Мнения: 3 034
Сребърен облак, дъщеря ми е на 7г., чете си я сама и се прехласна, много е въодушевена. Наскоро си купи и втората част "Объркани заклинания". Не мога да кажа, че отговаря точно на условието - т.е. няма магии като рецепти / и слава богу, иначе току виж обръснала котката да се снабди с необходимите материали Mr. Green/. По-скоро е история за едно момиченце, което случайно разбира, че е предопределено да бъде магьосница, разказано с чувство за хумор. Не съм ги чела книжките, само ги попрехвърлих, но аз бих подарила комплекта - харесва ми. Peace

# 1 463
  • Мнения: 307
"Дон Кихот" е последната книга, която и подарих. Чете я вече за втори път Simple Smile.

# 1 464
  • Мнения: 734
Продължението на "Мечо Пух"

# 1 465
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Ние тези седмици сме на вълна Лили Чудото
Сдобихме се и съответно прочетохме вече 4 от поредицата, а сега си е поръчала и пета. Успешно замени Франклин Simple Smile Малкият също слуша с интерес (той е Леон, а сестра му Лили Simple Smile)

# 1 466
  • Мнения: 834
 Grinning Баща ми и донесе цялата колекция книги от мое време, които са един вид семейна детска библиотека. Братя Грим- 1 и 2 том,  Макс и Мориц на Вилхелм Тел, Андерсенови приказки- 1 и 2 том, от българските- приказките на Ран Босилек. Сега пада едно четене ooooh!, а повечето от Андерсеновите са по 4-5 листа голям формат Mr. Green
Добре, че дядо и е запазил тези хубави книги- с твърди корици, хубави илюстрации и най- важното- в оригиналния вариант, а не разните интерпретации и вариации. На различните издателства за една и съща приказка действието и края са различни и децата доста се объркват.

# 1 467
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
От къде да купя тази книга - Енциклопедия по история?
Прочетох че се състои от 12 книжки ама само история на България ли включва или общо?

От всяка книжарница можеш да я вземеш. Ако в момента не е налична ще ти я поръчат.
Много е хубава. И текста и картинките. У нас се чете с интерес. Носи я в училище и другите деца са проявили интерес. Само история на България е. Свършва до освобождението от турско робство.
Иначе за история на света съм купувала "Книга за историята" на Тони Улф.

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 15:20 от chanoir

# 1 468
  • Мнения: 5 255
Много дъъъълга тема се заформила  Crazy

Пуснах НОВА ТЕМА  Peace

# 1 469
  • Мнения: 479
"Защо трябва да спортувам"  и "Защо трябва да се грижа за природата" са  придобивките ни от миналата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт