Болки в гърдата от стискане при изцеждане?!

  • 3 506
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
Кърмя до днес бебето си, но много често ми се запушват каналите на едната гърда. Помага ми компрес от спирт и вода  и после изцеждане. Отпушват се, но докато това стане, а и после- се опитвам да я изцедя и явно съм травмирала гърдата си. Боли ме вече 2- ри ден, там където са каналчетата. Гърдата ми не е запушена, но когато се напълни, ме боли. Няма бучка, няма запушване. Чувала съм, че при цедене на ръка, може да се получи травмиране на гърдата и каналчетата. Имате ли идея какво може да съм направила? Rolling Eyes Дали мога да си помогна по някакъв начин, до посещението при лекар? Дали е фатално изчакването за това няколко дни? Моля за съвети!

# 1
  • Мнения: 728
Аз така все се цедях на ръка и доста често си травмирах гърдите. От стискането и мачкането се получава. Трябва просто да не ги пипаш няколко дни и ще минат. Ако се наложи изстискване пробвай с помпа, или като стимулираш само ареолата, без да стискаш гърдата нагоре.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря за бързия отговор Hug! Много ми е притеснено, да не стане някоя беля, ако не реагирам навреме. Успокои ме, засега, благодаря!

# 3
  • Мнения: 4 447
Бих те посъветвала да си купиш помпа, ако нямаш идея да отбиваш скоро. На ръка цеденето много травмира зърната, и на мен ми се е случвало, но има риск, ако не се цедиш да те заболи цялата гърда и да се запуши, защото ще се пренапълни...

Компреси с гореща вода също помагат, когато са ти се образували бучки.

Успех!  Peace

# 4
  • Мнения: X
Благодаря анче мамче, имам помпа- Авент, но с нея не върша никаква работа. Когато имам запушване, загрявам и цедя на ръка, иначе нищо не става, помпата не ми е полезна за ефективно изцеждане за съжаление. Въпросът е, че преди няколко дни цедих на ръка, а чак вчера усетих тази болка и тя се засилва.
Само аз ли съм така, мамчета?

# 5
  • Мнения: 4 447
Благодаря анче мамче, имам помпа- Авент, но с нея не върша никаква работа. Когато имам запушване, загрявам и цедя на ръка, иначе нищо не става, помпата не ми е полезна за ефективно изцеждане за съжаление. Въпросът е, че преди няколко дни цедих на ръка, а чак вчера усетих тази болка и тя се засилва.
Само аз ли съм така, мамчета?


Аз бях с Авент и бях много доволна, махах гуменото уплътнение, защото с него  определено нищо не ставаше. Притискай гърдата докато помпаш, при мен имаше разлика. Погледни в библиотеката, мисля имаше снимки за правилно цедене на ръка, защото може да не го правиш както трябва.  Peace

# 6
  • Мнения: X
Няколко пъти ми показа как да цедя лекар- хирург, при поредното запушване. Все си мисля, че правилно действам, щото досега не е имало проблем, ама... Явно много стискам, но цедих последно преди няколко дни, а едва вчера усетих болка. Кажете моля, какви последици може да има това. Травмиране на каналите, гърдата, какво може да се случи. Нямам идея къде да търся инфо, моля ако имате идеи помагайте  Praynig!!!

# 7
  • Мнения: 4 546
и аз имам същия проблем, само че се цедя само с помпа по няколко пъти на ден.

# 8
  • Мнения: 30
И аз си докарах същата беля преди около месец. От много стискане и от страх  да не ми се запушат пак каналите си бях посинила гърдата. За около пет-шест дни се оправи.Слава богу ми се размина.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Извинявай, че се намесвам в темата ти, но искам да питам правилно ли е да се изцежда гърдата с помпа, като се притиска на различни места- около мишницата /усещам, че като притискам, изцеждам повече/ Дали може да се травмира гърдата така?

# 10
  • Мнения: 4 447
Извинявай, че се намесвам в темата ти, но искам да питам правилно ли е да се изцежда гърдата с помпа, като се притиска на различни места- около мишницата /усещам, че като притискам, изцеждам повече/ Дали може да се травмира гърдата така?

Не, не може,ако притискаш, така, че да не те боли. Това се нарича "компресия на гърдата" и някой майки го прилагат дори при сучене на бебето, аз накрая също. Peace

# 11
  • Мнения: X
Благодаря на всички, които са отговорили. Днес гърдата ми е по- добре, надявам се да се оправи съвсем в рамките на няколко дни. Все пак ще отида тези дни на мамолог за да ме успокои и да видим как вървят нещата. Така и не знам точно от какво се получи, но си го обяснявам със стискането.
Велева, аз като се изцеждам на ръка сменям позицията на ръката. С помпата- не помня, щото беше отдавна, но има логика да цедиш по лесно така. Все пак, ако се изцежда добре с помпата, недей излишно да си "мачкаш" гърдата. Аз го правя, защото е единствения ми вариант, иначе НЕ бих. По принцип цеденето на ръка не е болезнено, поне за мен. Но явно веднъж- два без да усетя съм стиснала и така да се е получило.

# 12
  • Мнения: 4 447
Цветелинка, не става дума за мачкане и стискане, а внимателно притискане  Peace Все пак компресията е доказан метод за по-голяма ефективност!  Peace

# 13
  • Мнения: X
Да бе, ясно, чела съм, но съм много препатила, та явно не съм компетентна по въпроса. Сега като се замисля, че трябва да цедя (ако се наложи) на ръка, лошо ми става. Въобще при мисълта да си разтрия гърдата по каквато и да е причина и се стресирам. А уж, гледам да съм внимателна, ама като ми се запуши канал и изперквам...
Айде лека вечер!

# 14
  • Мнения: 4 447
Надявам се това да помогне  Hug

http://www.biberonbg.com/info/rychno_izcejdane.htm

Общи условия

Активация на акаунт