Кой се стяга с нас, вече да е пети клас

  • 30 543
  • 337
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 836
В нашето училище всички учителки масово са подсказвали на децата...

И при нас учителката им е подсказала...

Дали от МОН четат тук?
Защото, ако не - да съберем още малко инфо за начина, по който е протекъл изпитът и да им го изпратим?
Резултатът от подсказването трябва да се приеме като чист артефакт при статистическата обработка на данните. Laughing

# 331
  • София
  • Мнения: 2 019
Значи резултатите от изпита са по-важни за учителите, а не за децата, щом първите толкова се притесняват какво ще бъде нивото, та чак и ще подсказват.

# 332
  • Мнения: 2 577
Установихме снощи, че моя има 2 грешки на теста - направо ще падна-объркал е обяснението на родословно дърво и там двата глагола ги писал, че се различават по време, а те по спрежение... За преразказа не знам какви ги е сътворил. И които не чете книги... пита ме какво значи "съселянин"  Embarassed
Иначе не им подстазвали госпожите изобщо, но се е виждало от околните кой какво пише и лесно е било да преписваш и сравняваш отговори с другарчетата
По всички предмети щяли да им впишат оценките - така им били казали  Rolling Eyes

Хайде УСПЕХ на всички днес по математика   Peace

# 333
  • София
  • Мнения: 4 493
При нас също е имало масово подсказване от страна на учителите, с обяснението че това не са го учили 
И при вас ли децата са минали едва половината материал по учебниците?

# 334
  • Мнения: 2 577
  newsm78 Момичета, май и тук е до 15стр. и после трябва да пускаме НОВА ТЕМА
Заповядайте  Hug

# 335
  • Мнения: 72
           А при нас са казали , че не могат да  се вписват повече от 8 оценки. Така че нямало да ги вписват дори и да искат децата. Госпожата по БЕЛ била ядосана , че имало въпроси, които се учили в шести клас, а ги били включили в теста за пети. Иначе моят се е представил добре , има само една грешка на 8 въпрос.  Късмет на всички деца с тестовете!!!

# 336
  • Мнения: 72
 Току що публикуваха теста по математика, но без ключ http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ika_test-2008.pdf

# 337
  • Мнения: 836
Значи резултатите от изпита са по-важни за учителите, а не за децата, щом първите толкова се притесняват какво ще бъде нивото, та чак и ще подсказват.
Да, според мен е точно така.
Бях споменала  в една друга тема - резултатите от тестовете са по-скоро показател за нивото на образованието въобще. Тестовата система не може да даде обективна оценка на знанията.


ПП. След като и учителите са се впрегнали в това, децата покажат по-добри резултати (макар и фалшиви), значи, че и те не са във възторг от системата на обучение...

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 12:22 от Силви_

Общи условия

Активация на акаунт