12 годишна дъщеря ?

  • 4 222
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
Мен ме оставяха и от по-рано. Не съм си разваляла успеха. Дори ставаш по-самостоятелен. Нали сега има мобилни телефони - дори като излиза, ще я контролираш. Освен това, доста голяма част от времето е в училище, нали?
Пробвай, ако не стане, ще взимаш някого.

# 31
  • Мнения: 120
Мен ме оставяха и от по-рано. Не съм си разваляла успеха. Дори ставаш по-самостоятелен. Нали сега има мобилни телефони - дори като излиза, ще я контролираш. Освен това, доста голяма част от времето е в училище, нали?
Пробвай, ако не стане, ще взимаш някого.
                  Peace  bouquet

# 32
  • Мнения: 587
Благодаря на всички за съветите. Наистина всеки познава най - добре детето си, помогнахте ми и реших че ще остана с дом . помошница , която да присъства в къщи , може би за мое спокойствие  Embarassed,Един пример : днес се събуждам и я виждам с висока температура. давам хапчета и излизам. Телефонния контрол не е достатъчен да й обясня ако едикакво се случи , какво хапче да вземе. ooooh!. Всичко е доста сложно и индивидуално.

# 33
  • Мнения: 967
Като можеш да си го позволиш ще си е перфектно решение. Тя, къщата не се чисти от самосебе си.  Rolling Eyes

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
shiva58, в малък град ли живееш?

# 35
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
На 12 години, мисля, че е достатъчно голяма да се оправи сама в къщи.Плюс това скоро почва училището и ще има с какво да се занимава през по - голямата част от деня  Peace
Peace
Моята се справя сама от 9 годишна (нямам на  близо нито баби , нито  роднини)-да живеят  мобилните телефони и микровълновите печки !

# 36
  • Мнения: 193
Аз лично ставям доста отдавна моята 13 годишна дъщеря и не само това - до голяма степен разчитам на нея за домакинството. За уроците помагам, когато тя сама ме помоли (прецени, че има нужда).
Мие чинии, пазарува, топли си яденето (аз готвя) или си прави сандвичи, чисти с прахосмукачка, събира прането, сгъва го и го прибира...
Обаче наистина й звъня доста често и никъде не ходи без GSM. Имаме уговорка за кодови кликвания и т.н.

# 37
  • Мнения: 587
Възрастта е такава , че е  нито риба нито рак. Живея във Варна (голям град), около нас има доста деца, по  големи с които се събира. Пак повтарям че тя сама върши понякога по - добре нещата и от мен дори, нооооооооооооооо има едно голямо НО. Все пак е дете и трябва да има някакъв контрол. Аз съм раснала в малък град и въпреки това на тази възраст не са ме оствяли съвсем сама да готвя чистя и пера.. Особенно както сега е с гнойна ангина и темература 39.5 а аз съм на работа. МИсля че всички, които казвате че оставяте дацата си сами, в такава ситуация няма да ги оставите сами в къщи ? Stop

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сама болна с Т естествено, че няма да я оставя. Но инак да. Дори в момента е сама в нас. Все още няма 10г.

# 39
  • Мнения: 193
Особенно както сега е с гнойна ангина и темература 39.5 а аз съм на работа. МИсля че всички, които казвате че оставяте дацата си сами, в такава ситуация няма да ги оставите сами в къщи ? Stop

В такива ситуации си седя до леглото на детенце и никъде ни искам да мърдам, докато не се опави.
Много е гадно в такива случаи да си на работа.  Sick
Притеснена съм и място не си намирам.

Пожелавам ви скорошно оздравяване!!!!

# 40
  • Мнения: 587
Благодаря,  в друга тем анаписак че беше с гнойна ангина  и афтозен стоматит. Ако не беше жената в къщи нямаше да се справя, тъй като работата ми е тааква, че не мога д а отсъствам. Дори понякога в събота или неделя съм на работа.  Cry Трябва да печеля пари, а никой не обича отсъстващите майки, нали се сещате #2gunfire

# 41
  • София
  • Мнения: 1 783
Мисля, че е достатъчно голяма за да можеш да   и обясниш положението, да и кажеш че разчиташ на нея да бъде отговорна и самостоятелна и да я оставяш сама вкъщи. Разбира се когато е болна и не можеш да отсъстваш, ще наемеш някой да я гледа почасово. но на 12 години тя трябва придобие навици и самочувствие, че може да се справя с ежедневните задачи. Даже си мисля, че би било вредно ако продължи да има детегледачка. В лоша компания и под кофти влияние може да попадне винаги, независимо от гувернантката. Трябва да имаш доверие на възпитанието, което си и дала и на отношенията, които сте изградили. Дано сте. Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт