За раждането в Бургас

  • 12 430
  • 50
  •   1
Отговори
Привет на всички бъдещи и настоящи мамчета Simple Smile               Предстои ми за втори път да приживея"събитието"раждане имного се притеснявам.Интересуват ме условията в болницата.Използват ли се вече обезболяващи като епидурална упойка или други.Да правя ли  уговорка с доктор или с акушерка?                        Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile      Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 051
Хайде, бургазлийки, къде сте, къде ходите днес в тая мъгла и пушеци?
И аз ви чакам с нетърпение да хвърлите малко светлина по въпроса!

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз живея в София, но съм от Бургас и имам много познати, родили хем наскоро и трябва да ви кажа, че за съжаление в Бургас още няма епидурална упойка, а дори и да си намериш сет за такава, не е препоръчително да се довериш на анестезиолог там, защото сигурно ще му е експеримент, а никой не би искал да е опитно зайче за такова нещо, нали!  Imp
Доколкото знам уговорката с акушерка има по-голям смисъл от уговорката с лекар, а и излиза по-евтино, което също не е за подценяване!
Надявам се да съм била с нещо полезна!
Леко раждане и късмет!  Simple Smile Сигурна съм че всичко ще е наред!  Wink

# 3
  • Мнения: 466
Съжалавам мила, но трябваше да изчакаш още поне 5 години, за да ги има тИя рабоТИ И ПРИ НАС.
Раждаш си, хич да нуе ти пука.
Уговорка по принцип е добре да направиш.Ако раждаш нормална- с акушерка уговорката ще е по-добре, а и по-евтинко.
Секциото ти препоръчвам Лазарова, въпреки че аз не бях при нея.
Ако те интересува нещо по-конкретно- питай.
УСПЕХ!!!
  261uu Кога ти е термина???

# 4
През цялата бременност посещавах др.Лазарова с надежда да ми направи секцио,но тя е категорична,че нормалното раждане е по-добър вариант за мен.Аз съм притеснена защото първата си рожба родих по нормален път ,но много трудно...въпреки ,че имах уговорка с доктор.Знам,че лесно раждане няма,но все пак.Терминът ми е на 02.05. Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 051
Значи самата болница в Бургас няма тарифа за различни раждания?
В какви граници варират тези уговорки? Какво е по-евтино и по-скъпо тук? И нещо ориентировъчно за парите, които биха могли да искат за секцио?

# 6
  • Мнения: 466
За секцио взимат от 250 лв. до 700лв, поне преди 1г. беше така.За нормално раждане-не знам, но е около150-200лв.Акушерките взимат, някои, и по 50 лв.

# 7
  • Мнения: 466
Мила Кийтк, не се заблуждавай за секциото.Това е операция, не е шега работа.
Не се заблуждавай и че след като първото ти раждане е било трудно, второто ще е пак такова.Всяко раждане е различно.Какво значи трудно,разкажи.
Според статистиката , ако жената първия път е родила с епизиотомия, вторият път вероятността за такава , е по-малка.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Който се интерсува нека разрови малко форума, госпожа lilita беше написала много точно и описала положението в Бургас, което аз лично и още майки тук не можехме да повярваме до последно - затова как упойката там е екзотика и как не правели клизма преди раждане, а се ражда в лайна, което лично не можех да повярвам, но щом го казва жена , раждала в Бургаската болница, значи може би е вярно, но е потресаващо.
Все едно живеем на някоя друга планета.

# 9
  • Мнения: 466
Не можах да открия тизи писания, но я подкрепям- така е.
Аз раждах секцио, но докато лежах в реанимацията, която е врата до врата с родилна зала чух, много неща, които ще помня цял живот.Освен крясъците на д.рите,едно нещо остави много неприятен спомен у мен.
Поредната родилка раждаше и по едно време д-ра взе да крещи името на някой си и го извика веднага да дойде.Аз нали съм си съпричастнаи се изплаших да не би да е станало нещо с бебето или родилката и сърцето ми взе да бие много силно.След известно време се чуха следните реплики:
Ах мръсница с мръсницата ти
Баш на мен ли трябваше да се случи
Цялата ма изцапа с тез лайна/извинявам се , че го казвам така директно,но.../
и т.н. имаше и още реплики, които не помня.
Изводите всеки ще си ги направи сам.
Ако открия темата за раждането , ще опиша и моите преживелици.
Съжалявам, че ви развалих настроението!!! Cry

# 10
  • Мнения: 5 539
За жалост, мила Кейт и всички останали бъдещи мами от Б-с, условията в нашата болница съвсем не са блестящи. Освен това с което Лиорена ме цитира нееднократно има и други неща които трябва да знаете.
Първо, не забравяйте да си носите спално бельо,нощница, еднократни чаршафи, лигнин за самото раждане. Болницата не ги осигурява.
По въпроса за уговорката - според мен е задължителна, независимо дали с лекар или акушерка. Част от тях работят на "колкото дадеш", но и иначе тарифите не са като в София.
Останала съм с впечатлението /от разкази на приятелки/ че бургаските доктори не изнудват за пари - ако сам не подемеш инициативата предварително за даси осигуриш по-добри грижи.
За мен лично лошото започва след раждането. Подгответе се за голяяяяма мръсотия и мизерия. Уж санитарките чистят всеки ден но всъщност само разхождат парцала из стаята и размазват мръсотията. За тоалетните не ми се говори - те не са мръсни, те направо са черни. А хлебарките за които сигурно сте чували, съвсем не са измислица. Когато през нощта отвориш вратата на банята, виждаш стотици които се разбягват, уплашени от светлината. /нещо като в общежитията на Студентски град в София, който е живял там, ще ме разбере/. Иначе животинките си лазят из стаите съвсем спокойно, дори и по бебешките креватчета. Като си спомня как постоянно ги преследвах с един чехъл да ги трепя ме напушва смях, ама тогава ми се ревеше.
Друго - на родилките никой не идва да им прави тоалет в дните след раждането. Тук някъде прочетох че в Софийските болници така се процедирало ама не съм много сигурна.
За бебето идват да те питат по 1-2 пъти дневно: Всичко наред ли е? Аз обаче откъде да знам какво значи наред, след като за пръв път виждам толкова малко бебе. Докато си отвориш устата да им отговориш и вече са излезли от стаята.
За кърменето никой не ни обясни как става, само ни питаха дали се изцеждаме, а ние гледахме като марсианки. На втория ден се окопитих и хванах една акушерка все пак да ни обясни. На три часа, веднъж от едната гърда, веднъж от другата - и това беше всичко. За бебетата никой не ни предложи адаптирано мляко, а те се скъсваха да плачат. Когато питахме по каква причина плачат, ни отговаряха:Ами защото са новички![/color]
Ух, май много ви наплаших! Но има и нещо много положително - изписват те едва на 3-ия ден ако си раждала нормално.
Така че без паника и смело с корема напред!!! Grinning  Simple Smile  Simple Smile  Rolling Eyes

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Здравейте, момичета!
Малко да поуспокоя тези, на които предстои раждане в Бургас!
Родих на 30.03. в бургаската болница. Честно казано, очаквах нещо много по-лошо - всичко, което бях чувала беше ужасяващо!
Имах уговорка с акушерка (родих нормално и доста леко - раждането трая 4 часа, нямах никакви разкъсвания), от която съм много доволна! През цялото време беше до мен, мокреше ми лицето и устата с марля, напоена във вода, говореше ми, успокояваше ме. За пари изобщо не сме говорили - просто се бяхме разбрали, като тръгна да раждам да й се обадя и тя ще дойде, дори и да не е на смяна. Случи се, че беше на смяна. Наистина останах много доволна от отношението й и от нея самата, а също и от раждането - всички след това ми казваха #Браво на акушерката, справила се е отлично, щом нямаш никакви разкъсвания!# (Знам, че е въпрос и на структура и на еластичност на перинеума, но опитът на акушерката също не е без значение!). В деня след раждането дойде да ме види и да ме попита как се чувствам. Мъжът ми й занесе 50 лв., едно уиски, кутия бонбони и букет цветя. Пак повтарям, тя изобщо не е отваряла дума за някакво заплащане - просто ние преценихме, че трябва да й ги дадем - от благодарност.
Що се касае до клизмата преди раждането - не правят, но затова пък в женската консултация ми бяха казали да си пъхна една свещичка Бизакодил (мисля, че така се казваше), щом започнат контракциите. Смятам, че този вариант е по-удачен от клизмата, която ми се струва нещо доста гадно...
Условията в стаите след раждането наистина са доста лоши, особено тоалетните (топлата вода течеше на тънка струйка от чешмата, душът изобщо не работеше и липсваше пластмасовия капак на седалката Confused ).  Видях две или три хлебарки да пълзят по пода. Мизерно е, но поне първите два дни се падна санитарка, която наистина чистеше. Пък и хубавото е, че те изписват на четвъртия ден (като се брои и този, в който си родила).
Ако се падне на детската консултация да минава д-р Калудова, ще останете доволни - много беше любезна и отговаряше на всичките ни въпроси.
Надявам се и при вас всичко да мине добре и леко!

# 12
  • Мнения: 612
Здравейте  мили мами.
ЧЕСТИТО МИЛА ЧОКОЛИНА, бедете здрави и щастливи с бебчо!
За раждането - само в Окръжна, не работят с епидорал;условията -мизернички са.Остова ви да се примирите милички или да родите на др. място.Има много кофти неща - всичко казано по-горе е вярно и се присъединявам към мамите.
Е , слава богу има и добри специалисти дори и без епидорал. Като направим среща ще падне едно обсъжданеееееееее.
ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ МАМИ и  ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ!
Мила, vedrra, aко се съобразяваш с мъглите от нефтозавода доста време трябва да прекараш вкъщи  Confused .

# 13
  • Мнения: 2 051
Mила Биляна, при нас не пуши Нефтофима, а едни комини, които са по-близо до блоковете и мирише да изгоряла дървесина, като е подходящ вятъра. Толкова повръщах от тази миризма досега! Все се моля да духа откъм морето Simple Smile .


Къде се срещате бургаските майки? В морската градина или другаде?

# 14
  • Мнения: 612
Все още не сме  се срещали ,сега се събираме. Надявам се скоро да се видим.В Морската - да. Впрочем ще пусна тема за среща веднага.

# 15
  • Мнения: 503
Привет мамчета!

Мила Кейт ,
аз родих чрез секцио на 12 01 04г ,възстанових се за десетина дни и нямам лоши спомени.
Реанимацията за секцио-родилите е нова и добре подържана.
Д-р Драгнева ме оперира и съм много доволна от вниманието и отношението и към мен,а и към останалите момичета,които беше оперирала.
Пари не ми е взимала,макар че си имахме уговорка с нея.
Може би защото си следих цялата бременност при нея.
До колкото съм осведомена,обаче ,секциото е 450лв,ако не е планово,а по-желание.
За родилното на 3тия етаж нямам думи.Мизерията е като в страните от третия свят.
А все пак това са новородени бебчета,които нямат никакъв имунитет.
За сетен път се убеждавам ,че лъчът надежда за оправия в държавата ни,остава далеч във времето.

Леко раждане,мила!
А 3 дни все ще издържиш.

# 16
  • Мнения: 2 051
Стела77, какви са ти впечатленията от раждането с д-р Георгиев? Аз съм ходила досега 2 пъти при него и  бях приятно изненадана да чуя толкова много подробности за близнаците, които чакам, като се има предвид, че това беше едва в третия месец.
  Някой друг познава ли го като лекар?

# 17
  • Мнения: 5 500
Боже, Боже колко мъка има по тоя свят Cry  Sign Exclamation
Сега вече ми става ясно, защо толкова бургаски бебета се раждат в Майчин дом-Варна Sign Exclamation Останах учудена, че навсякъде дават направо шише адаптирно и не обясняват как да се кърми Sign Exclamation Тук не беше така, акушерката стоеше до мен, докато засука бебето ми и настояваше, че трябва да го правя Sign Exclamation

# 18
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ,ЧОКОЛИНА!!!         Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Ако имаш възможност отговорими на:глицеринови ли са тези свещички,предизвикват ли контракции и преди да тръгнеш за родилно ли се слагат?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря за поздравленията!
Кейт, извинявяй, че ти отговарям едва сега (дано не съм закъсняла прекалено много!) - нямах достъп до интернет и бях сама с бебка вкъщи последните десетина дни. Направо полудях!
Не знам на каква основа са тези свещички, аз си я сложих, когато контракциите ми бяха на две минути и половина - не усетих да има някакво влияние върху честотата и силата им.
Сега като прегледах форума видях, че съм изпуснала срещата в Морската градина и много ме е яд! Дано не пропусна и следващата!

# 20
  • Мнения: 2 051
Цитат на: chockolina
Благодаря за поздравленията!
Кейт, извинявяй, че ти отговарям едва сега (дано не съм закъсняла прекалено много!) - нямах достъп до интернет и бях сама с бебка вкъщи последните десетина дни. Направо полудях!
Не знам на каква основа са тези свещички, аз си я сложих, когато контракциите ми бяха на две минути и половина - не усетих да има някакво влияние върху честотата и силата им.
Сега като прегледах форума видях, че съм изпуснала срещата в Морската градина и много ме е яд! Дано не пропусна и следващата!


Честита ти голяма радост!
Как се казва?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Казва се Симона. Засега е послушна (плаче сравнително малко и спи по цяла нощ) - дано така да си остане!

# 22
  • Мнения: 687
Честито и от мен, Чоколина!!!
Искам да ти се извиня, че така и не ти пратих обещаните номера на акушерки, но доста време бях без интернет и просто нямаше как. Виждам, че въпреки това всичко е минало наред, което е най-важното:))

ПС Ако организирате среща, бройте и мен. Нищо че във форума не съм редовна, за разходки с мамите съм винаги на линия:)))

# 23
  • Мнения: 612
Цитат на: chockolina
Казва се Симона. Засега е послушна (плаче сравнително малко и спи по цяла нощ) - дано така да си остане!


ЧЕСТИТО БЕБЧЕ СИМОНА!С ДАНИ ВИ ПОЖЕЛАВАМЕ ЩАСТЛИВО БЕБЕШОЧЕСТВО!

МАЙ СРЕЩАТА ЩЕ Е ДРУГАТА СЕДМИЦА ЗА ДА СЕ ОПРАВИ ВРЕМЕТО!
ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ

# 24
Здравейте бъдещи и настоящи мами ! За първи път сядам да пиша, но винаги когато имам възможност не пропускам да почета какво става с вас. Аз съвсем скоро родих на  14.04 -секцио и мога да ви кажа, че съм много приятно изненадана от отношението на лекари, акушерки, санитарки. Естествено имаше и някои, които не бяха така любезни, но може би това си е до човека. В реанимацията акушерките са много внимателни и грижовни, винаги откликваха на нашите молби.Много добро впечатление ми направи акушерката, която беше на смяна в деня на операцията мисля, че се казва Алексиева. След като ни качиха на 3 етаж също ни прие много любезна акушерка, която спокойно обясни какво трябва да правим, за да си подготвим гърдите за кърмене. Хлебарки не видях, но може би защото парното беше спряно. Условията не са идеални, но за няколко дни се издържа. Второ раждане ми е и като се има в предвид,че първото беше в старата сграда сега просто ми се стори чудесно. Още мога да пиша, но бебчо плаче.

# 25
  • Мнения: 5 539
Много се радвам, че си останала с добри впечатления от раждането и от болницата. Наистина всичко е до късмет на какви хора ще попаднеш. Между другото Алескиева беше и моя акушерка, и също като теб съм доволна от нея.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 290
Zdavejte vsi4ki!!!
  na men mi prestoi da rodia v na4alototo na mesec noemvri i mi beshe mnogo polezno tova koeto pro4etoh. Iskam da vi pitam niakoi ot vas da znae kade v Burgas se provezdat kur4sove  za bremeni (ako vaobshte ima takiva)?

# 27
  • Мнения: 466
Има в трета поликлиника, но колко е ефикасен, не знам.
Със сигурност не очаквай, че ще те развеждат из родилното.
Попитай първо какво включва курса, после може да разкажеш, защото и други мами питаха преди теб.

# 28
Edna prijatelka ragda v okragna i ot neja znam che ne puskat lekarja ako imash s nego ugovorka i ne e na smjana i che po-dobrija variant bil, ako v momenta kogato te priemat butnesh na akusherkata 50 lv. Samo che se pitam kakvo li ste stane ako smjanata i tochno svarshva???????????

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 290
stella77 задължително първо ще разпитам и като науча нещо ще съобщя  Simple Smile)
А към някоя от частните клиники "Св.София" и "Ел Масри" дали няма да има такива курсове?

# 30
  • Мнения: 612
Цитат на: ronika77
Edna prijatelka ragda v okragna i ot neja znam che ne puskat lekarja ako imash s nego ugovorka i ne e na smjana i che po-dobrija variant bil, ako v momenta kogato te priemat butnesh na akusherkata 50 lv. Samo che se pitam kakvo li ste stane ako smjanata i tochno svarshva???????????


Не е съвсем така,лекарят ти  ще намери начин да е в зала след като поеме ангажимент.Естествено ако имате уговорка.
 Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 31
  • Мнения: 249
В Бургас за упойка само можеш да си мечтаеш.Ако пък искаш да ти обърнат внимание плати на някой лекар . За секцио търси д-р Ризова много е добра.

# 32
Курсът за бременни е в ДКЦ ІІ /Трета поликлиника/ - 216 кабинет. На рекламата бяха записани два телефонни номера:
Мария Проданова - 0899914125 и
на ак. Милена Христова - 0889442025
Аз също ще раждам в началото на ноември, но научих че курсът се кара през или след 6-тия месец.
За ползата от курса и качеството му нямам информация.

# 33
  • Мнения: 3 480
мили момичета, здравейте, написаното от вас ми е много от полза, тъй като ми предстои раждане в края на декември. живея в софия, но понеже съм на квартира и съм сама там, бебето трябжа да се появи в бургас - за мое най-голямо съжаление.
въпросът ми към Вас е - извършват ли се раждания в частни клиники там - нещо като "Торакс" в софия и пловдив, надявам се да има такъв вариант и да има все пак нормални условия за раждане, както има в другите големи градове.
поздрави на всички и благодаря предварително за информацията!

# 34
Какво ще ми кажете за д-р Дорийска!Престой ми раждане в началото на Август.

# 35
  • Мнения: 466
Цитат на: gwendalin
въпросът ми към Вас е - извършват ли се раждания в частни клиники там - нещо като "Торакс" в софия и пловдив, надявам се да има такъв вариант и да има все пак нормални условия за раждане, както има в другите големи градове.

Скъпа Гвендолин, за твое, мое и на всички съжаление в Бургас няма нито Торакс, нито Свети незнам си кой.Няма спинални, няма епидурални и т.н упойки,но затова пък има мръсотия,корупция и много други неща, които ще научиш в последствие.Има една единствена светлина в тунела и тя е, че има добри специалисти в болницата, но не забравяй, че не всички са такива.
Един съвет:спести си раждането тук, защото в противен случай ще ти трябва доста късмет и пари, за да си спестиш някои неща.
Много песимистично, но това е положението.Аз за второ дете реших да изчакам още 3г. най-малко, та дано нещо се промени малко.
Приятен ден на всички !!! Stuck Out Tongue

# 36
  • Мнения: 5 539
Еееее, Стела, от твоето изказване лъха такъв песимизъм, че съвсем ще отчаеш Гвендалин Wink
За да има баланс, аз пък ще посоча някои положителни факти:
1. За разлика от София дори ако решиш да корумпираш някой лекар, тук ще минеш доста "тънко" - за някакви си 100-200 лева ще имаш свой човек при раждането. В София чувам се говори за доста по-големи суми.
2. Според последни данни вече нямало хлебарки в родилно отделение, понеже  е спряно парното.
3. Упойка наистина няма да ти направят, но пък какво по-хубаво от това да усетиш с всяка клетка на тялото си болката от раждането на новият живот. Освен това, както казва Ницше, това, което не ни убива, ни прави по-силни. Wink
4. В периода след раждането едва ли на някой ще му хрумне да предложи на бебето ти шише с адаптирано мляко, затова ще ти се наложи да кърмиш, което както знаеш, е най-доброто за бебока.
5. Бебетата са при майките след раждането и ще можеш да си го гледкаш и да му се радваш, колкото искаш. ylinfant
6. Циганките са отделно от българките, аз поне не видях нито една.
7. Принуждават те да си носиш чаршафи, нощници и пелени за бебето /това последното не мога да преценя преимущество ли е или недостатък Rolling Eyes /.
Ето видя ли че не е толкова зле Wink
Не го приемай като агитация Laughing
Пиша всичко това, за да не се притесняваш толкова, ако наистина ти се налага да раждаш в Бургас.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Още веднъж БЛАГОДАРЯ за поздравленията!
За курса в ІІІ-та поликлиника - ходих на него и съм много доволна. Струва 30 лева, провеждат се четири лекции и една гимнастика с топки /общо пет срещи/. Аз го започнах, когато влязох в деветия месец, но имаше едно момиче, което беше в началото на петия - т. е. няма ограничения кога да се запишеш. По моя молба го проведохме само за две седмици /не бях сигурна дали няма да родя по-рано - наистина така и стана!/, но по принцип срещите са веднъж седмично.
Водят го една акушерка и една психоложка.
Биляна, Лилита, какво стана със срещата, за която говорихме? Аз съм извън Бургас до края на месеца, но после се връщам и ще се радвам да се видим с бургаските мами!

# 38
  • Мнения: 262
ZDRAVEITE BADE6TI MAMMI
az rajdah minalata godina normalno rajdane no prodalji ot sutrinta do ve4erta. Imah predvaritelna ugovorka s aku6erka tarifata togava be6e 100-150lv. Ako aku6erkata ne se pada na smiana kogato nastapi momenta obajda6 i se i tia idva tva e po dobar variant tai kato v tozi slu4ai absoliutno prez cialoto vreme sedi do teb. Ako oba4e se pada da e na smiana to togava nemoje prez cialoto vreme da bade do teb tai kato tia triabva da obslujva i drugi pacientki. E az za sajalenie biah vtoria slu4ai. ETO VI NOMERA NA AKU6ERKATA KOIATO ME OBRAJDA - MARIA TODOROVA -626942.
dovolna sam ot neia imah samo 2 6eva a malkia teje6e 4 kila Simple Smile
ob6to vzeto nai vajnoto skapi mami e da zapazite samoobladanie kato vlezete v rodilna zala. Az (bez da vi pla6a) kato vliazoh imah 4uvstvoto 4e vlizam v psihiatri4na klinika vsi4ki sa goli vsi4ko e v krav i samo se 4uvat pisaci 4estno vi kazvam nikoi ne mi be6e opisal 4e obstanovkata 6e e takava. Okurajava6e me samo tva 4e imah 4ovek tam-aku6erkata naistina si stuva da ugovori6 takava savetvam vi da go napravite kolkoto i da vi struva. Za Aleksieva sa6to sam 4uvala dobri dumi.
Jelaia leko rajdane na vsi4ki bade6ti mammi Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 051
За да се усмихнете искам да ви кажа, че въпреки мръсотията и липсата на хиляди неща, днес в Бургас са се родили тризначета, живи и здрави, по около 2 килограма всяко. Казаха ми го на консултацията сутринта.

# 40
  • Мнения: 262
VEDRRA
tva naistina e mnogo hubava novina
kolkoto i da e gadno tam vse pak si struva makite da se radva6 sled tva na edno prekrasno sazdanie i da znae6 4e to se e ma4ilo zaedno s teb za da izleze na bial sviat nasalziavat mi se o4ite dori.
Tva be6e nai tejkia i vsa6toto vreme nai 6tastlivia mig v moia jivot.
Taka 4e bade6ti MAMMI stiskaite zabi  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 3 480
здравей stella77, за съжаление съм чувала точно това а и други психо-трилъри за раждането в бургас, за съжаление обаче, както споменах, нямам условия тук, тъй като нито имам собствено жилище, квартирата ми е малка - една спалня и кухня, имам само едно легло и не е комфортно въобще. не мога и да почна да обзавеждам дори кътче за бебето тук - нито има достатъчно място, а и банята ми е малка, просто тук си е за сам човек. иначе имам позната в майчин дом, където условията далеч не са такива като описаните в бургас.
привет и на теб, lilita!защо да раждаме с възможно най-силната болка, след като хората са създали епидуралната упойка? да не съм мазохист, че да съм щастлива от зверските болки? относно хлебарките - аз ще раждам декември и тогава вероятно ще има парно, така че ще имам възможността да изживея и това. благодаря ти за успокоенията, но предпочитам да родя като бял човек вместо да се чувствам като животно няколко дни. дори ако имаше възможност щях да искам и ВИП стая,както има в софия, не по частните, а и по градските болници.

все пак не смятам да се примирявам, ще направим всичко възможно да родя в най-добрите условия, не сме богати, но за раждането близките ми ще направят всичко, което е по силите им !

# 42
  • Мнения: 466
Цитат на: gwendalin
защо да раждаме с възможно най-силната болка, след като хората са създали епидуралната упойка? да не съм мазохист, че да съм щастлива от зверските болки?

Ох, май ни се налага на всички да сме мазохистки,тук не правят упойки, нямало специалисти, които да ги слагат.По-нагоре има писано май по темата с упойките.

# 43
  • Мнения: 5 539
Цитат на: gwendalin
привет и на теб, lilita!защо да раждаме с възможно най-силната болка, след като хората са създали епидуралната упойка? да не съм мазохист, че да съм щастлива от зверските болки? относно хлебарките - аз ще раждам декември и тогава вероятно ще има парно, така че ще имам възможността да изживея и това. благодаря ти за успокоенията, но предпочитам да родя като бял човек вместо да се чувствам като животно няколко дни. дори ако имаше възможност щях да искам и ВИП стая,както има в софия, не по частните, а и по градските болници.

Ами да, ние всички, които сме раждали тук сме мазохистки и аборигенки и адски много се кефим на болката, и на хлебарките, и на мръсотията Twisted Evil И не, тука никой не си мечтае за ВИП стая.
Просто такава е реалността, по-добре я приеми
Самата ти каза, че ти се налага да раждаш в Бургас, ако не ти се налагаше, естествено щях да те посъветвам да раждаш в София.
И още нещо, в София или в Бургас, с упойка или без, в мизерия или в лукс, раждането е сериозно нещо и не може да стане като с магическа пръчка. Малко или повече - болка ще има.

# 44
  • Мнения: 612
Skapa,gwendalin, v Burgas niama VIP, ne znam koi ti e kazal , ne praviat epidural!niama da ti napraviat, a i ti edva li shte iskash da eksperimentirat barhu teb.A  i kato vlezesh da rajdash si minavash po obshtia pat i pochnesh li s pravata i pretenciite chakai da vidish ........

# 45
  • Мнения: 3 480
"Ами да, ние всички, които сме раждали тук сме мазохистки и аборигенки и адски много се кефим на болката, и на хлебарките, и на мръсотията Twisted Evil И не, тука никой не си мечтае за ВИП стая.
Просто такава е реалността, по-добре я приеми
Самата ти каза, че ти се налага да раждаш в Бургас, ако не ти се налагаше, естествено щях да те посъветвам да раждаш в София.
И още нещо, в София или в Бургас, с упойка или без, в мизерия или в лукс, раждането е сериозно нещо и не може да стане като с магическа пръчка. Малко или повече - болка ще има.[/quote]"


не беше необходимо да ми отговаряш със сарказъм. наясно съм с минусите в бургаската болница (плюсове не виждам). и след като това ми е първото раждане е нормално да се страхувам и да искам най-добрите условия след като ги има в софия, варна и пловдив.
искрено съжалявам и съм съпричастна с всички майки, които са били ПРИНУДЕНИ да родят там и простоми е мъчно, че в нашия град явно сме светлинни години назад.
както и да е, лошото е, че ние нищо не можем да направим.

# 46
  • Мнения: 3 480
Цитат на: BILIANA
Skapa,gwendalin, v Burgas niama VIP, ne znam koi ti e kazal , ne praviat epidural!niama da ti napraviat, a i ti edva li shte iskash da eksperimentirat barhu teb.A  i kato vlezesh da rajdash si minavash po obshtia pat i pochnesh li s pravata i pretenciite chakai da vidish ........

ставаше въпрос за софия, наясно съм, че в бургас няма нищо ...

# 47
  • Мнения: 5 539
Мила Гвендалин, извинявай, че бях по-рязка в предишния си постинг, но това наистина е болна тема за повечето от нас. Естествено ние всички искаме условията в нашата болница да се подобрят, но не можем да направим почти нищо по въпроса Sad
На онези, които им се налага да родят тук не им остава нищо друго освен да се примирят и да не губят чувството си за хумор. Много е трудно да бъдеш над нещата в такъв момент, знам го.
Просто стискаш зъби, за да издържиш! Все пак са само 3 дни, после живот и здраве си отиваш вкъщи с бебчето и забравяш за всичко това.
Освен това съм сигурна, че има градове в България, където условията за раждане са далеч по-зле отколкото в Бс. Но и там се раждат здрави и хубави бебета.
Раждането е само началото, нормално е в момента цялото ти внимание да е съсредоточено в/у този момент, но ако знаеш колко още неща те очакват след това...
Мисли си за това как ще гушкаш бебчето си и как ще си до него докато расте. Знай, че ние те подкрепяме! Laughing

На кой декември ти е термина? Wink  Моят беше на 5.

# 48
  • Мнения: 3 480
Лилита, мерси за окуражаващите думи, в края на краищата си права, а и бебето сега е най-важно да е добре!
терминът ми е на 01.01. според един лекар при който ходих, но си бях объркала датата на последната менструация, така че очаквам бебето по-рано, някъде 30-31.12.
ако всичко мине добре за коледа или нова година ще си имаме детенце!
лека бременност и на теб и всичко хубаво !

нямам търпение да изляза за малко в отпуск и да се отпусна на плажа !!!

# 49
  • Мнения: 390
а някоя мама да е раждала скоро в Бургас? дали са се попроменили условията малко или ........... дайте инфо
ако не дадете може аз да го направя след около седмица

# 50
  • Мнения: 2 051
Има информация в по-стари теми, но набързо ще ти кажа каквото мога. Родих преди 2 месеца нормално.
По отношение на мръсотия, хлебарки и пр. в родилно отделение - промяна няма и да има не е в положителна насока, защото болницата изпитва дефицит на помощен персонал. В предродилна и родилна зала е чисто.
Епидурална упойка не се прилага. Секциото е само с пълна упойка. За уговорено секцио съм чувала от мойки в квартала, че стига до 1000 лв, но нито едно от момичетата в болницата бяха платили каквото и да било. Нито пък аз.
Храната е отврат. А и да не е е крайно неподходяща за родилки - докато бях там се изредиха да готвят боб, грах и леща.
Чаршафи също както и преди трябва ти да си носиш. Дори и възглавниците са на изчезване, не на всяко легло има.
Бащите не могат да присъстват на раждането. Могат да се вмъкнат в стаята инкогнито след няколко часа и така да видят резултата от труда си.
За тези работи промени няма.
Друго какво? Спокойно можеш да си вземеш бельо и гащи и сутиен. Единствено на визитация трябва да ги сьбуеш (това дори е задължение на родилката, според разлепените инструкции във всяка стая). Можеш да ходиш вътре и с  други по-удобни дрехи, а също да облечеш с каквито искаш дрешки за бебо, но за 3 дни (дай Боже да не са ти повече) няма да ти трябват много работи. Хубавото е, че докато поемеш дъх след раждането - хоп, вече те изписват с един човек повече Grinning
Мисли за това, то си заслужава!

Общи условия

Активация на акаунт