ПОМОЩ! Прекалено твърди и препълнени гърди!

  • 2 514
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Много е важно момичето да знае, че това състояние преминава. За да се захване новородено бебе трябва да се изцеди малко, за да поомекне ареолата, иначе на по-мъничките и пасивни бебета в началото им е трудно. Добре, че в родилния дом първия път се намери кой да ми го каже, когато гърдите ми станаха на камък и нямах идея какво да направя.
Моите гърди се препълваха много и след двете ми раждания. Имах късмет, че и двете деца имаха много силен сукателен рефлекс и ми помагаха донякъде. С помпа и до сега нищо не мога да изцедя, но на ръка ми е лесно и бързо.
Имало е много моменти, когато и на мен ми се е струвало, че това състояние няма да премине, но не е така. Опитай се да накараш момичето да повярва в това. Имам съседка кърмила доста продължително и трите си деца. Тя сподели с мен, когато родих за втори път, че с третото дете гърдите й са се препълнили страхотно и трудно е успяла да овладее ситуацията. Така, че е разбираемо майче за пръв път да се чувства в безизходица и затова е важно да се намери начин тя да знае, че състоянието е преходно.

# 16
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Нещата при Анита са се пооправили  Simple Smile  Млякото е тръгнало, но бучките са останали!
Бебо суче по 2-3 минути и заспива, а след час е пак гладен! Изглежда ще трябва да се кърмят на час  Neutral Face

Поздрави от Ани и благодарности за помощта!

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тогава значи тези бучки не са притеснителни - най-вероятно усеща напрегнатите млечни жлези.Понякога е доста шашкащо за мами,които не са ги усещали преди - цялата гърда е сякаш на бучки и зърнеста,но това е нормално,стига да не я боли и да не се зачервяват участъци - аз даже нагоре под мишниците имах такива напрегнати твърди участъци,но се пооправяха след кърмене и изчезнаха с изчезването на препълването първите седмици Simple Smile
Браво на мамчето,целувки за нея и бебо и да няма повече притеснения Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 278
Цитат на: bib.bib
Имам съседка кърмила доста продължително и трите си деца. Тя сподели с мен, когато родих за втори път, че с третото дете гърдите й са се препълнили страхотно и трудно е успяла да овладее ситуацията...


Олеле, майко! Ако сега, третия път, препълването ще е по-страхотно от второто, какво ме чака...
До преди два-три месеца бях спокойна по този въпрос, защото си мислех, че 14-месечната ми естествена "помпа за изцеждане" - Иван, ще ми помогне при прилива на мляко след раждането. За съжаление обаче не можах да преодолея лактационната криза по време на втория триместър от бременността и към средата на шестия месец месец преустановихме кърменето  Cry (надявам се временно)
Извинете за отклонението, просто исках да споделя...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Може да не съм се изразила ясно. Препълването няма общо с това, че е било трето раждане. Тя си е знаела, че гърдите й се препълват много, но не е започнала да цеди на време. Кърми третото дете до 13 месеца. Ти имаш сериозен стаж и голяма помпа, както казваш  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 56
От опит:
Никакви топли компреси и душове не помагат, а дори могат да помогнат за бързото разпространение на инфекция.
Истината е в ледените компреси
:
Слагат се кърпи във фризера. Преди кърмене и цедене се поставят на гърдата. След 5-10 мин тя вече е омекнала и безпроблемно се кърми/цеди.
И двете ми деца сучеха лакомо, това стимулираше още повече пълненето на гърдите и САМО ЛЕДЕНИТЕ КОМПРЕСИ ПОМАГАХА. И при много кърма се кърми само от едната гърда (редуват се при следващо кърмене) и се цедят минимално (само за облекчаване), за да не се стимулира производството на кърма.

# 21
  • Мнения: 1 278
Цитат на: bib.bib
Може да не съм се изразила ясно....

Благодаря ти за пояснението, bib.bib! Беше много важно за мен  Wink
За опита, така е, имам, но за голямата помпа, още не знам, дали ще заработи отново  Wink

Общи условия

Активация на акаунт