Да приема ли?

  • 4 511
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 044
krasssi1, ако имаше повечко приятели - адвокати, нямаше да говориш толкова назидателно. Щеше да знаеш, че това се случва. И че никой не е застрахован. Никой не може да знае какъв ще бъде животът му след 20 години. И всички, които са прецакани по един или друг начин, не са допускали такъв финал.

Знам, че е много успокояващо да си мислим "моят мъж не е такъв, това на мен не може да ми се случи". Но за какво ни е такова спокойствие? Какво обидно има в това собствеността на всеки да е гарантирата при всякакво развитие на връзката им? Та нали докато са си щастливи заедно, пак всичко ще си им е общо?


Да, аз вярвам в мъжа си и в брака си. Мисля за бъдещето ни заедно. Искам още деца, например. Не искам нищо материално от него - коли, къщи и подобни. Не ме е страх и от развод. Дори и да ми се случи някога, никога не бих имала материално претенции. Защото няма да е необходимо-дори да се разведе с мен, мъжът ми никога, ама никога няма да изостави детето си и не би допуснал то да гладува или да спи на улицата. Ако ние имахме такава къща, аз съм сигурна, че ако той ни напусне, ще си тръгне с една чанта и ще ни остави всичко друго-просто е такъв човек. Сигурна съм, че и този човек е свестен и се грижи за семейството си добре и ще продължи да го прави и в бъдеще

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бъди толкова сигурна. Човек дори за себе си не може да гарантира, а какво остава за някой друг.
Никой не знае на кого какво може да му дойде на ума.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 359
Но аз бих ти предложила да помислиш върху друг вариант- да закупите парцела на твое име, а ти от своя страна да учредиш право на строеж на името на фирмата на съпруга ти.
Така ще имаш известна защита.
Парцелът вече е закупен - на двамата на името - също по време на брака.
Мисля да поговоря честно и открито  него. За страховете и опасенията ми.
Надявам се да ме разбере и да измислим нещо.
Още веднъж ви благодаря за съветите.
В такъв случай, можеш да впишеш в нот акт право на доживотно ползване на имота /къщата/. С две думи- учредяваш право на строеж на фирмата, но имаш право да я ползваш до живот.
Виж, съпруга, ако трябва да съм откровена докрай, ще ти кажа, че в подобна ситуация и подобна форма на съсобственост рискуваш да влезеш в страшен филм, ако недай Боже си развалите отношенията и стигнете до развод.
Ако наистина имаш каквито и да било съмнения, по отношение на съпруга си, моят съвет е да откажеш генерално това предложение и да реализирате имота на ваше име.
Истината е, че познавам хора, чиито бракове са минали през не едно изпитание, но са се запазили заради имотите на солидна стойност, които влизат в семейната собственост.
Познавам и хора, които нямат изобщо семейна собственост /брак/, но имат съвест и чувство за отговорност и осигуряват жените си и децата си със също толкова солидни имоти.
Може би ще прозвучи малко грубо, но истината, за съжаление рядко е романтична.
Прецени сама, пожелавам ти успех.

# 63
  • Мнения: 2 401
Но при условие, че всичко ви е наред, обичайте се без страх, стройте без страх - ако спестява данъци, нека къщата да е фирмена. Не мислете за глупости-това убива брака.
Браво Laughing Винаги се радвам, че има и наивни хора, иначе адвокатите биха умряли от глад Mr. Green

 Joy Joy   Може просто да е младичко момичето, та затова да ги дрънка такива.   Joy

# 64
  • Мнения: 1 044
Започвам да се ядосвам. Защо ме нападате - защото предполагам, че човека е свестен, както междувпрочем казва и самата авторка на темата. Не съм много млада - 33. Може би наистина имам късмет, че не съм попаднала на подлец. Да, какви ли не хора има по света и разбити семейства също. Но защо трябва да се сравняваме с тях, а не с тези, които празнуват златните си сватби влюбени.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 17:26 от krasssi1

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Извинявай. Не съм те нападала. За съжаление познавам много хора, които са имали такива ядове или са на път да ги имат.

# 66
  • Мнения: 2 401
Всички ние вярваме в нашите мъжленца, но и всички можем да посочим поне по един горчив пример с наши близки и познати. Представа си нямаш в какво може да се превърне един прекрасен съпруг, ако някой ден на пътя му излезе  "подходящата" жена. Малко здрав разум изобщо не е излишен.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 359
Започвам да се ядосвам. Защо ме нападате - защото предполагам, че човека е свестен, както междувпрочем казва и самата авторка на темата. Не съм много млада - 33. Може би наистина имам късмет, че не съм попаднала на подлец. Да, какви ли не хора има по света и разбити семейства също. Но защо трябва да се сравняваме с тях, а не с тези, които празнуват златните си сватби влюбени.
Защото скъпа Краси, тези, които празнуват златните си сватби, може и да са сключили брак по любов, но със сигурност е имало моменти, в които са проявявали и здрав разум.
Твърдо съм убедена, че здравия разум, липсата на излишна лигава романтика и достатъчно ум в главата на една съпруга са в основата на празнуващите златни сватби двойки.
Любовта е необходимо, но недостатъчно условие за щастлив брак.

# 68
  • Мнения: 2 401
Започвам да се ядосвам. Защо ме нападате - защото предполагам, че човека е свестен, както междувпрочем казва и самата авторка на темата. Не съм много млада - 33. Може би наистина имам късмет, че не съм попаднала на подлец. Да, какви ли не хора има по света и разбити семейства също. Но защо трябва да се сравняваме с тях, а не с тези, които празнуват златните си сватби влюбени.
Защото скъпа Краси, тези, които празнуват златните си сватби, може и да са сключили брак по любов, но със сигурност е имало моменти, в които са проявявали и здрав разум.
Твърдо съм убедена, че здравия разум, липсата на излишна лигава романтика и достатъчно ум в главата на една съпруга са в основата на празнуващите златни сватби двойки.
Любовта е необходимо, но недостатъчно условие за щастлив брак.

Съвършен постинг  newsm10

# 69
  • Мнения: 1 230
krasssi1, не те нападаме. Просто даваме различни гледни точки. Не исках да го споменавам, но при мен се случи най-лошото - съпругът ми почина, когато бях в 9тия месец. Съвсем внезапно - злополука. Не пожелавам никому това, което преживях и още преживявам. Благодарна съм, че сме имали здрав разум с него, както и много приятели, иначе сега да сме с детето на улицата...
Та мисълта ми беше, че не само разводът и раздялата са мотиви за обща собственост  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 2 840
Една влюбена двойка има общи планове за бъдещето.
Една семейна двойка има общо имущество и общи банкови сметки.
В противен случай се връща в изходната точка - планове за бъдещето. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт