Какво според Вас означава майка фанатичка

  • 4 162
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 478
Здравейте,
Това определение е често срещано във форума и затова искам да попитам какво означава според вас ? От друга страна мен съпруга ми ме обвинява, че прекалено много се "вживявам" в отглеждането на малкия и аз съм едва ли не фанатичка. Да кажа все пак нещата с които се съобразявам бебето ми е на 7 месеца:
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.
6. Не кърмя
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)
Ами това се сещам за сега.
Предварително благодаря за отговорите. Нямам против от всякакви мнения. Темата обхваща доста материал   Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 16:22 от Reza

# 1
  • Мнения: 14 654
Смятам, че който използва това определение за майка, не е наясно със значението на думата фанатик и просто му се струва оригинално да го изтресе някъде. Вманиачени майки ми се струва достатъчно силно като определение за някои тук. На различни теми.

# 2
  • Мнения: 865
Това ,че една майка се вживява прекалено много в грижите за бебето си не я прави фанатичка.Предпочитам да изглеждам такава в очите на хората отколкото,да го карам през пръсти.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Значи и аз съм фанатичка,защото правя почти всичко което си изброила,като изключим че спрях с преваряването на водата и изваряването на шишетата на 6 месеца newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
не мисля, че си фанатизирана, а по-скоро внимателна и стриктна.
голяма част от нещата, които описваш, аз също още правя, а синът ми е доста по-голям от твоето бебе.

# 5
  • Мнения: 368
Що пък фанатичка - всеки сам си решава как да гледа детето си - и си изгражда собствени принципи.
Не намирам нищо лошо в изброените.

# 6
  • Мнения: 867
Чак фанатичка..Мисля че няма лошо да се вживяваш, в крайна сметка да си вниматена и грижовна майка не е лошо. Само че крайностите не са добри. И прекалено хубаво не е на хубаво са казали хората.

Само дето аз не виждам в изброените неща вманиачаване. Даже аз за повечето съм на различо мнение и правя обратното. Което и мен не ме прави фанатИчка.

Мисля че всяка майка знае кое е най-добро за детето и, което не е еднао и също за различните деца, разбира се

# 7
  • Мнения: 2 211
Не си фанатичка, просто си много отговорен човек. Аз го намирам за положително.

# 8
  • Мнения: 748
споко! виждала съм и по-вманиачени.  #Silly нЕма се пуашиш! Stop обикновено се израства с напредване възрастта на детето... и при всяко следващо дете симптомите намаляват прогресивно  Laughing

(за тези, на които не им е станало ясно пояснявам, че е шегичка) tongue

# 9
  • Bapнa
  • Мнения: 762
  bouquet И моето бебе е на 7 месеца, а половината неща от изброените не ги правя, защото всеки сам решава как ще си гледа детето и никой няма право да го съди за това   bouquet

# 10
  • Мнения: 478
Много благодаря на отговорилите, а случайно да сте направили грешка за която да съжалявате. Аз например храних бебето посред нощ и досега не мога да си простя. Отне ми време да го науча (след 6 дни в родилното само на вода беше свикнал) и 1 месец за да го отуча. Сега го отчитам като груба грешка. Вместо да си спя и почивам аз спях по 2 часа на денонощие.

# 11
  • Мнения: 4 111
Фанатик - http://209.85.135.104/search?q=cache:VCiSAx6kkvIJ:www.palitrabg. … bg&lr=lang_bg

Не, не мисля, че си фанатик. Според мен се престараваш малко, но само ти знаеш кое е правилно и как да гледаш детето си. Казвам го, защото искаш мненията ни, а и не мисля, че имат значение отговорите ни. Ти беше ясна до кога какво ще правиш. Добре е, че си сигурна и отговорна.

# 12
  • Мнения: 3 069
Здравейте,
Това определение е често срещано във форума и затова искам да попитам какво означава според вас ? От друга страна мен съпруга ми ме обвинява, че прекалено много се "вживявам" в отглеждането на малкия и аз съм едва ли не фанатичка. Да кажа все пак нещата с които се съобразявам бебето ми е на 7 месеца:
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.
6. Не кърмя
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)
Ами това се сещам за сега.
Предварително благодаря за отговорите. Нямам против от всякакви мнения. Темата обхваща доста материал   Simple Smile

1.Изварявах шишетата до края на 8 месец.
2.Изворната вода за бебета също я преварявам по препоръка на педиатърката и така ще продължавам доста дълго време.
3.не съм гладила дрешките на Виктор
4.Също се придържам към всички съвети на педиатърката.
5.Забранявам на други деца да го пипат или да му се навират в количката, а през студения сезон не се събираме с почти никой.
6.Също не кърмя.
7.Ние също спим в къщи на неговото си легло.Вече е достатъчно голям и не му е удобно да се гърчи в количката.
8.Вики много държи на режима си, и съм търпяла доста забележки, че се съобразявам само и единствено с детето.


Излиза, че и аз съм в групата на майките фанатички Grinning

  bouquet И моето бебе е на 7 месеца, а половината неща от изброените не ги правя, защото всеки сам решава как ще си гледа детето и никой няма право да го съди за това   bouquet
До колкото разбрах, тези упреци към авторката на темата са отправени от таткото, а той също има право на мнение!

# 13
  • Мнения: 630
Спомням си преди време различни неща, които правеха мои познати и които ми се струваха много прекалени: бебето спи и на вратата отвън се слага бележка да не се чука и да не се звъни, изклячват се всички телефони и се шепне; след всяко нещо, било то играчка или друго, което детето пипне, майката започва безкрайно бърсане с мокри кърпички или миене с вода, ако има подръка; една позната не беше излизала няколко месеца изобщо навън, за да не простуди бебето през зимата; при всяко кихане се звъни на педиатъра и ред такива неща. Това според мен е фанатично.
Иначе аз шишетата за мляко ги стерилизирах до 11 месеца, водата от чешмата все още я преварявам, дрешки също гладя, защото не ми харесва да й слагам измачкани дрехи. Е, случва се понякога някое боди, което не се вижда, да го облека неизгладено, но останалите неща ги гладял Слушам съветите на частната ни педиатърка, защото съм се убедила в нейната компетентност и загриженост. Гледам да ограничавам достъпа на други деца до Мия, защото повечето от тях посягат да я оскубят или да й бръкнат в очите, което си е доста опасно. за стоенето навън, ами тя преди време сама не можеше да изкара повече от час и половина, сега вече повече й харесва и стоим по 2 часа. Винаги си е спяла в собственото легло и в собствена стая  -на нея така й харесва повече, пък и аз мисля, че бебетата също искат малко удобство и обичат да си имат свое лично пространство. Що се касае за режима, винаги се ръководя по нея -храня я когато е гладна, спи, когато й се спи. При нея общо взето има изградени определени часове за тези неща, но аз не съм й налагала абсолютно нищо.

# 14
  • Мнения: 3 205
При условие, че ти носиш пълната отговорност за детето си и се грижиш за него 24 часа в денонощието и 7 дни в седмицата (предполагам, че ако детето се разболее, съпругът ти едва ли ще си вземе болнични, за да го гледа с теб, а ще си го гледаш сама през деня), решенията, които взимаш, са си твое право и никой не може да ти каже каква си и каква не си. Включително и съпругът ти.
Аз действам на този принцип - щом аз го гледам и възпитавам, значи аз коля и аз беся и който си позволи да се намеси, му режа главата от кръста. Ако някой възразява - моля - предоставям му едно дете за целодневно и целонощно отглеждане с биберона и памперсите заедно. Засега обаче никой не се е навил да го вземе.

# 15
  • Мнения: 478
Относно съпруга ми на моята реплика "Мило сега за есенно-зимния сезон заради болестите нали знаеш, че ще забраня посещенията в дома ни." Ми беше отговорено "Ти си луда" с извъртане на очи. Аз също съм на мнение, че след като аз ще си патя, ако нещо се разболее (недай си боже и до болница ако се стигне) всичко е на моя гръб редно е да контролирам тези неща. Относно другите деца те възприемат моя бебо като играчка дърпат го за ръцете и краката посягат му към лицето. Благодаря много на Meshko106 ей такива неща исках да прочета. Благодаря и на останалите вдигнахте ми самочувствието.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Така, както си описала нещата, които държиш да се спазват в отглеждането на бебето-излиза, че аз съм още по-вманиячена от теб!Бебето ми е на 10 месеца,правя всичко изброено от теб без стерилизирането и към списъка ти мога да добавя още куп други мои решения за отглеждането на бебето ми.Съпруга ми напълно ме подкрепя.
Намирам твоите грижи за напълно нормални, даже познавам и по-вманиячени майки от нас!
Относно болестите си напълно, напълно права!След всичкото ми пазене и ограничаване на контакти, свекърва ми успя да разболее бебето ми и беше болно общо 3 месеца.Това беше най-големият кошмар в живота ми-да виждаш, че детето ти се задушава и не можеш да му помогнеш! Това повече няма да се повтори, независимо от мнението на другите!

# 17
  • Мнения: 865
Относно съпруга ми на моята реплика "Мило сега за есенно-зимния сезон заради болестите нали знаеш, че ще забраня посещенията в дома ни." Ми беше отговорено "Ти си луда" с извъртане на очи. Аз също съм на мнение, че след като аз ще си патя, ако нещо се разболее (недай си боже и до болница ако се стигне)
Хубаво е, че ограничаваш кантактите заради вируси ,но живот и здраве ще тръгне на ясла и градина и там няма спасение.Дано е със силна имунна система.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък пазя малкия от химия, пластмаси и вредни храни ... затова не използвам препарати, козметики , много внимателно му избирам играчките и внимавам с какво го храня...

# 19
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пък не правя нито едно от изброениете неща, но не смятам че си фанатичка Naughty Всеки гледа детето си както счита, че е най-добре за малкото човече и не мисля че някой може да поставя етикети. Рабира се има и крайности, но изброеното от теб е в границите на абсолютно нормалното

# 20
  • Мнения: 753
Всеки саи има мнение и дететнцето си е ваше, нали така...и аз доста често имам коментарите, че няма такава майка като мен, с продължението, че не е нормално например да му разрешавам 'толкова много' неща, ...уффф знаете за какво имам в предвид...ами това е майка си...една майка знае най-добре кое кога и защо, ....аз вече не се обяснявам, а правя това което мисля за добре според мен.

# 21
  • Мнения: 438
Всичко,което си изброила е съвсем нормално да го правиш,мисля че всяка майка процедира така или с малки изключения. Относно "майка фанатичка" на мъжете не им е ясно какво е да си майка и затова така реагира съпруга ти,когато му се наложи да гледа бебо няколко дни тогава ще разбере.Не съм срещала подобно отношение във форума. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 1 733
Това ,че една майка се вживява прекалено много в грижите за бебето си не я прави фанатичка.Предпочитам да изглеждам такава в очите на хората отколкото,да го карам през пръсти.
Peace

# 23
  • Мнения: 2 908
Не си фанатичка-то тогава и аз съм,защото правя всичко което и ти,само без едно-защо се преварява изворната вода?Не го знаех... newsm78Тогава не е ли по-лесно да се преварява чешмяна,все пак изворната струва и пари Rolling Eyes?

# 24
  • Мнения: 108
 Според мен не си фанатичка, а една отговорна майка. Ще видиш, че с времето тези изброени неща няма да са толкова притеснителни за теб. Все пак мисля, че и детето и съпругът ти са еднакво важни в семейството. Ти ще се научиш сама как да бъдеш по-хитра. Дано си ме разбрала.  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Струва мис е излишно преваряването на ВСИЧКИ прибори, гладенето и изваряването на изворната вода... хм, и непускането на деца в къщи, или на хора през есента и зимата. Но това не те прави фанатичка - просто аз не бих постъпила така. Колкото хора, толкова становища.

# 26
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Всяка майка си има правила. Татковците и външните хора обикновено не ги разбират или не се замислят върху нещата. Аз лично не съм съгласна с някои от нещата, които си написала, но това са твоите правила. Аз си имам моите. С тях също има несългасни, но това е положението. Не се чувствай зле. И да не ти пука дали те смятат за фанатичка. Ако щат да ме смятат за каквато си искат околните. Важното е детето ми да е добре и да е здраво. Гледам го по най-добрия начин по който мога. Сигурна съм, че и ти правиш същото. Така че няма какво да те притеснява.

# 27
  • Мнения: 471
Здравейте,
Това определение е често срещано във форума и затова искам да попитам какво означава според вас ? От друга страна мен съпруга ми ме обвинява, че прекалено много се "вживявам" в отглеждането на малкия и аз съм едва ли не фанатичка. Да кажа все пак нещата с които се съобразявам бебето ми е на 7 месеца:
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.
6. Не кърмя
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)
Ами това се сещам за сега.
Предварително благодаря за отговорите. Нямам против от всякакви мнения. Темата обхваща доста материал   Simple Smile
Спокойно Simple Smile не си  фанатичка просто си по-стриктна. Аз също до някъде влизам в тая категория.
1. Стерилизирам всички шишета, биберони и прибори - ще го правя докато ги позваме
2. Преварявам вода от чешмата...........ще го правя докато ми омръзне
3. И аз гладя....по- ми харесва изгладен........не знам до кога ще продължи
4. Слушам ама с половин ухо педиатъра.........още не давам сок,а е на 8 месеца
5. Забранявам достъпа на всякакви хора до Митко, позволявам само на по-симпатичните и то след като си измият ръцете. Това е защото съм зла, но пък Митко за сега е здрав
6. И аз не кърмя
7. Стоим на вън по няколко часа в зависимост от времето и ако позволява предпочитам да спи на вън...........в къщи се буди от всеки шум
8.  Държа да се спазва режима +/- 1час
Повечето хора ми казват,че прекалено много го пазя и глезя.............ами мой си е Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Не,не си фанатичка!Но по мое лично мнение можеш да си спестиш малко от нещата.Това,разбира се ти си го решаваш,защото всяка майка вижда по различен начин грижите около бебето си.
1.Спрях да изварявам каквото и да било на 3 мес.
2.Все още преварявам чешмяна вода.Скоро ще минем на непреварен розов Девин
3.Гладя само неща,които не изглеждат добре ако не са изгладени.Никога не съм гладила с цел дезинфекция.
4.Слушам много малко от съветите на педиатъра,изключение правят само диагнозите и леченията.
5.Не забранявам никакъв достъп до бебето,само не давам непознати да я пипат по ръцете и лицето
6.Кърмя(интересно ми е обаче защо си включила кърменето,по-точно некърменето в твоя "фанатизъм"?)
7.И аз предпочитам да спи в леглото си,но по едно спане го спи в количката.Свежият въздух е важен!Навън стоим по няколко часа.
8.И ние спазваме режим,сама си го е създала

# 29
  • Мнения: 1 910
Всеки си е по свой начин луд.
 yes

# 30
  • Мнения: 8 999
Ако мислиш, 4е това ще те успокои - да, фанати4ка си.
От вси4ко изброено от теб, аз съм спазвала само режим за хранене и спане, всъщност децата сами си го спазваха.

# 31
  • Мнения: 478
Искам да допълня че нещата които съм изброила са ми казани от педиатърката с изключение на кърменето защото тя е привърженичка. Искам да добавя че два пъти бях в болница с бебо. Първия път той беше на 20 дни и му се беше запушил носа. За съжаление там никой не ми помогна аз сама му извадих двете тапички от носа и те ни изписаха като видяха че диша. На 50 ден пак в болница, този път сериозно сепсис, едвам го спасиха. Заразил се с някаква бактерия хайвана наречена Псевдомонус Аеругиноза. След 2 седмици ни изписаха с не много добри показатели та лекуващата лекарка и моята педиатърка казаха да го гледам като в саксия с хиляди предписания. И така направих първото му излизане беше в края на третия месец, те забраниха и достъпа на хора и най вече малки деца, притесняваха се че тази болест е отслабила имунна та система много. Не знам може би това е просто предпазливост, но на някои майки с по-големи деца около мен им се вижда прекалено. (включвам и съпруга ми) Няма да се обидя на никой дори е желателно да ми каже с какво не са съгласни и поради какви причини. Все пак всички така се учим на нещо. Благодаря

# 32
  • София
  • Мнения: 12 554
Много благодаря на отговорилите, а случайно да сте направили грешка за която да съжалявате. Аз например храних бебето посред нощ и досега не мога да си простя. Отне ми време да го науча (след 6 дни в родилното само на вода беше свикнал) и 1 месец за да го отуча. Сега го отчитам като груба грешка. Вместо да си спя и почивам аз спях по 2 часа на денонощие.

Извинявай, но ти това дете като го роди каква нагласа имаше? Да си почиваш ли? Всеизвестно е, че бебетата не правят разлика между нощ и ден и щом бебето се буди през нощта и иска да яде значи е гладно. Интересно ми е, ако ти си гладна ама те тъпчат с вода или не ти дават да ядеш ще заспиш ли спокойно?
Разбирам, ако бебето само се откаже да яде нощно време, но да не даваш на детето си да яде през нощта, само защото искаш да си почиваш?!?! Съжалявам, но това за мен е  Sick

# 33
  • Мнения: 478
На мен ми беше казано още в болницата цирирам:
Вие сте учителя на това бебе, то не знае ден и нощ Вие трябва да го научите. Задължително стомаха трябва да има 6 часа почивка или поне 5.
След това като влезнахме във втората болница всички сестри:
Как може да го храните въобще почивка не му давате на стомаха
има и още и то забележки от уж компетентни лица.
И още нещо аз наистина родих да си почина не бях ползвала отпуск от 5 години. Ако не бяха болниците и нощното хранене в началото аз наистина си почивах  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 4 111
siana_, при тези обстоятелства е друго. Имаш основателна причина да се престараваш.

# 35
  • Мнения: 7 186
При теб е друго- детето ти е боледувало сериозно и имаш лекарска заръка да го пазиш повече и да спазваш стриктна хигиена.
Иначе съм против крайностите, забраната на достъпа на хора до детето и като цяло стерилната среда на отглеждане. Ако едно дете си е здраво и се развива нормално, няма смисъл от много престараване.
Има хора, които са по- педантични, но има и маниаци. Пример- бивша колежка на мой близък. Ябълката преди да се даде на детето се измива с вода и сапун, после се обтрива със спирт, изплаква се отново с вода, обелва се и едва тогава може да се яде Shocked Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Пример- бивша колежка на мой близък. Ябълката преди да се даде на детето се измива с вода и сапун, после се обтрива със спирт, изплаква се отново с вода, обелва се и едва тогава може да се яде Shocked Grinning


 #Shocked rotfImbo Ей луди има много  Joy Интересно, ако трябва да му даде малини как ще действа - ще ги почисти с пинсета ли!? hahaha

# 37
  • Мнения: 478
Ей това ми хареса аз ябълката я мия само с вода от чешмата (топла)
Още нещо относно есенно-зимния сезон не се ли притеснявате, че всеки втори е със течащ нос и ако се затвори в едно помещение с вашето бебе бацилите по лесно ще се стигнат до детето?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 734
Да,сигурно ако и аз бях изпатила всичко което и ти щях да съм същата!Имаш пълно право да се престараваш.Добрата новина за мен обаче е,че бебо вече е голям и здрав и полека лека можеш да си олекотяваш труда.Според мен е препоръчително за детенце на тази възраст да има досег с обичайните домашни бактерии,трябва да гради имунитет,той ще го предпазва от сериозните болести.Ти неможеш вечно да тичаш след него със стерилизатора и ютията,организмът на детето вече трябва да се справя сам.Понеже моята щерка е на същата възраст и знам какво е-тя пълзи,вре се къде ли не,немислимо е да се говори за стерилност.Ами след някой месец като започнат да щъкат и да пипат къде ли не,ще си докараш нервна криза тогава:)Давай го по-лежерно,бебко вече е здрав и голям!
А за нощното хранене,така или иначе вече си го научила да не яде...Но всички най-нови изследвания и препоръки са за нощно хранене докато детето не го откаже.Важно е не само за физическото,но и за психическото здраве.Нашите лекари тук са изостанали по много въпроси относно храненето на децата,вкл. и тази "почивка" от 6 часа.

# 39
  • Мнения: 24 467
Много неща може да значи с един общ елемент между тях- прекалено вглъбяване в дадена област, касаеща отглеждането или възпитанието на отрочето, за сметка на игнорирането на други такива, при което чуждите мнения, различни от собствените й по въпроса, който и се мота непрестанно в главата й, са чиста ерес. То си е като всеки друг фанатизъм, но с особеността, че е насочен в тази посока.
Моята майка не може да гледа деца, дразнят я, опъват й нервите, но ако се наложи да ги храни, напр., търка с четка за зъби коратка на плодовете /не я бели, защото е полезна/, особено старание полага при миенето на цитрусовите такива.
Аз също съжалявам, че не научих децата си да спят през цялата нощ от по- ранна възраст, след като приключиха с коликите. За други неща също съжалявам, но поне не съм се придържала, а и в момента не се придържам болезнено към някаква идея.

# 40
  • Мнения: 5 362
Всичко,което си изброила,че правиш го правех и аз.В никакъв случай не мисля,че съм фанатичка Naughty

Но
Всеки си е по свой начин луд.
 yes
Wink Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 2 271
Една приятелка ме обяви за луда, когато и казах, че все още стерилизирам шишето на 8-месечният си син, а нейната дъщеря беше на 4 месеца тогава и вече била спряла... Обяснението е, че на нея това и е второ дете и изобщо не се шашкаше, като мен...
Предполагам, че при второто си дете и аз няма да се вживявам толкова много, но е въпрос на опит и разбиране на нещата...
Продължавай да си гладиш и преваряваш, до тогава, докато смяташ, че е необходимо - по никакъв начин няма да навредиш на детето си.

# 42
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Шишетата за мляко няма лошо да се изваряват.
Но преваряването на вода не бива да е прекалено, защото втвърдява водата, а от това се товарят бъбреците на детето.
Когато кипнеш вода, част от нея се изпарява, но минералните съставки остават и се повишава процентното им съдържание.
Дали е прекалено твърда водата после лесно може да разбереш по вкуса. А и остават бели следи по шишетата.
За гладенето и прочее - имаш време, гладиш си.
Достъп до други хора не е добре да забраняваш, защото е по-хубаво да се сблъска с околните микроорганизми докато е под твоята имунна защита. С други думи, с това вредиш на бебето. Хайде ако са болни - иди-дойди, ама ти пишеш - изобщо!?
Режимът и спането в къщи може да ти изиграят лоша шега след време. Прекалено стереотипното отглеждане води до това, че ако отидете на почивка да кажем, детето не иска да спи, защото е свикнало в леглото си. Ами как ще свиква в детска градина?
Некърменето като нещо хубаво ли го казваш?

С първо дете си явно и имаш време, интересно ми е дали би успявала физически с всичко това, ако имаш и по-голямо братче/сестриче, което иска внимание?

# 43
  • Мнения: 1 371
Искам да допълня че нещата които съм изброила са ми казани от педиатърката с изключение на кърменето защото тя е привърженичка. Искам да добавя че два пъти бях в болница с бебо. Първия път той беше на 20 дни и му се беше запушил носа. За съжаление там никой не ми помогна аз сама му извадих двете тапички от носа и те ни изписаха като видяха че диша. На 50 ден пак в болница, този път сериозно сепсис, едвам го спасиха. Заразил се с някаква бактерия хайвана наречена Псевдомонус Аеругиноза. След 2 седмици ни изписаха с не много добри показатели та лекуващата лекарка и моята педиатърка казаха да го гледам като в саксия с хиляди предписания. И така направих първото му излизане беше в края на третия месец, те забраниха и достъпа на хора и най вече малки деца, притесняваха се че тази болест е отслабила имунна та система много. Не знам може би това е просто предпазливост, но на някои майки с по-големи деца около мен им се вижда прекалено. (включвам и съпруга ми) Няма да се обидя на никой дори е желателно да ми каже с какво не са съгласни и поради какви причини. Все пак всички така се учим на нещо. Благодаря
Според този ти пост имаш пълното право да го гледаш много внимателно и да го пaзиш изключително. Макар, че повечето майки ги правиме тези неща, включително и аз. Незнам защо си включила НЕкърменето, като добра и правилна опция?! Аз кърмя, прекарвам много време навън, бебето има режим, слушам единствено педиатърката и майка(от другите събирам мнения), но не мога да се откажа от приятелите си. А и като знам, че идва зимния период - имаме постоянно гости в нас, защото не можем както лятото да стоим до никое време навън! А и незбравяй, че детето трябва да го закалиш по някакъв начин.

А за това:

И още нещо аз наистина родих да си почина не бях ползвала отпуск от 5 години. Ако не бяха болниците и нощното хранене в началото аз наистина си почивах  Simple Smile

No comment....

# 44
  • Мнения: 24 467
Аз пък започнах работа, за да си почивам поне по 10 часа в денонощието  Laughing

# 45
  • Мнения: 478
То зависи от работата и аз имам колежка, която за това е почнала работа. Но аз съм на доста отговорен пост и психически и физически доста се уморявам. А относно водата да попитам за след преваряването ставала твърда. Аз преварявам изворна (розовата )на Девин и за нея ли важи същото?

# 46
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да, за всяка вода важи, освен ако не е химически чиста (дестилирана, филтрирана).
Аз преварявах вода, минала през кана Брита, филтъра доста снижава твърдостта.

Разбирам тревогите ти покрай заболяването, но пак ми се вижда прекалено.
Моето второ дете се роди с отворено небце и не можеше да се храни нормално, опитите да го храним с биберон доведоха до влизане на кърма в белия дроб и пневмония. Хранила съм го със сонда в стомахчето до 9 месец, но въпреки пневмонията и сондата, не съм го държала под похлупак. Спазвах необходимата за храненето със сонда стерилност, но извеждах бебето, а и освен разходките ни предписаха рехабилитации и 6 месеца е воден всеки работен ден в болница на процедури, а там кихащи деца - колкото щеш.
Голямото ми дете пък си ходеше на училище и съм далеч от мисълта, че е не донасяло разни зарази.

Ти не можеш да стерилизраш целия свят, а можеш да научиш детето ти да се бори със заплахите. Но с изолация това не става.

# 47
  • Плевен
  • Мнения: 1 357




Ти не можеш да стерилизраш целия свят, а можеш да научиш детето ти да се бори със заплахите. Но с изолация това не става.


 Peace

# 48
  • Мнения: 478
Е далеч съм от мисълта за стерилност, но поне каквото мога да предотвратя. Аз също се пазя като видя болен човек (а аз доста лесно се разболявам) го карам да стои на минимум 5  метра от мен. След като прекарах 2 дни с маска (болеше ме гърло) в нас и спах на пода защото сме в строеж и друга готова стая за спане няма. Реших че е добре и себе си да пазя  Grinning Според вас това прекалено ли е?

# 49
  • Мнения: 867
Сиана, послядното което си написала ме кара да мисля че прекалено много те е страх. Сигурно има от какво, дано на никой не се случва каквото сте преживели. Но наистина като изолираш детето и себе си ти не позволяваш на организма да изгради имунитет. А това става като се боледува и се произвеждат антитела.

Другите неща, вече писах по-нагоре всеки си преценява, ти си решила по един начин. Например за режима. Аз пък обратното, не съм се съобразявала с това да се прибирам когато трябва да спиили подобно и малката и за момента си спи където и да е. На почивка ходихме, никаква промяна, жилище сменихме, пак. Въобще свикнала е с промени, с много хора и така.

Имай предвид че като изолираш прекалено детето, то може да стане и неконтактно и да плаче от други хор аи деца.

Ако не е тайна защо не си кърмила? Четох в една друга тема че от първия ден е на АМ детето.

# 50
  • Мнения: 982
"Препоръчително до 6 месеца според мен. Аз не съм кърмила и няма да кърмя от гледки и разкази се погнусих и извратих. Само заради това не бих кърмила."
Ето това твое изказване ми прозвуча фанатично.Но не оспорвам преценките ти .Така смяташ,така си гледаш детето!
С цитата сигурно отговарям на въпроса на синеочка!

# 51
  • Мнения: 8 917
Смятам, че който използва това определение за майка, не е наясно със значението на думата фанатик и просто му се струва оригинално да го изтресе някъде. Вманиачени майки ми се струва достатъчно силно като определение за някои тук. На различни теми.

Подкрепям изцяло Peace
Не съм "определяла", както и не съм попадала на "майки-фанатички"

# 52
  • Мнения: 1 503
1.Не ми се е налагало.Просто кърмих на поискване!
2.След 6ти месец давах обикновена чешмяна вода,минала през Брита!
3.Гладих до 1 година.Сега вече не го правя.
4.Тя не дава съвети без да я попитам!
5.Достъпът на деца ,до моето дете е свободен.Мисля ,че и другите майки са достатъчно отговорни и сериозно болните деца са по техен контрол.
6.Кърмя
7.Стоим,стояли сме и ще стоим по 3-4-5 и повече часа навън.Само времето да позволява
8.Храни се ,спи и яде ,когато поиска.

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На мен ми беше казано още в болницата цирирам:
Вие сте учителя на това бебе, то не знае ден и нощ Вие трябва да го научите. Задължително стомаха трябва да има 6 часа почивка или поне 5.

Лека-полека, ще установиш, че не всички лекари знаят точно какво говорят.
За съжаление.

Според мен "5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон."
не е добре за самото бебе. То има нужда да контактува с хора, но мисля че сама ще стигнеш до този извод с времето:)

Преваряването на водата до навършване на година също ми се струва излишно, най-малкото защото бебо след като навърши 6-7 месеца ще започне да си напъхва какви ли не НЕстерилни неща в устата пък и прекалената стерилност понякога провокира разични алергии с времето.

От практична гледна точка, малко напред в бъдещето, всъщност е добре бебо да е в състояние да заспива навсякъде:) Не само в леглото си.

Това е, за което се сещам в момента.

# 54
  • Мнения: 24 467
Все пак, Сияна, разбирам притесненията ти. Ако бях минала през твоите проблеми бих послушала по- скоро лекарката си, от колкото майки, неминали през тях. Съвсем честно ти го казвам.
Фанатизъм има тогава, когато прекалените мисли и действия в дадена насока не са оправдани. Има голяма разлика да гледаш едно здраво бебе и такова, винало през сериозно заболяване, лекувано, да речем със силни АБ и било изолирано определено време в болнична среда.
По- скоро се посъветвай с педиатърката дали тя смята за нужно и горе- долу до кога да сте по- изолирани и внимателни. Можеш да се посъветваш и с втори педиатър, като не е задължително първият да знае за това.
Ако бебето, на 7 месеца, до колкото разбрах, вече пълзи и си пъха в устата какво ли не няма смисъл от преваряване на водата, освен ако при вас чешмяната вода е наистина лоша.
А фанатизъм си съществува и тук, както и на всякъде. Напр. майки, угаждащи във всичко на порастналите си вече деца, прекалено уплашени от АБ, други медикаменти, прекалено стриктни във възпитанието, прекалено държащи на хигиената и т.н., когато прекалените им изисквания са безпочвени и надхвърлят средното положение.

# 55
  • Мнения: 2 309
Мисля, че не си фанатичка  Grinning просто леко се вманиачваш както някои от момичетата са посочили, но е оправдано след като бебо е боледувал толкова тежко. Опитай се да намалиш факторите, за които толкова внимаваш, така създаваш допълнителен стрес за себе си, според мен не е нужно вече да стерилизираш, достатъчно е да измиеш приборите и шишето с вода и бебешки сапун, също така контакта с повече хора от родителите е много важен за бебето, не го лишавай, що се отнася до кърменето няма да коментирам. Аз съм кърмила 1г.и 4 мес. това прави ли ме фанатичка?

За справка познавам една жена, която може би е леко фанатизирана на тема чистота. Не е целунала, нито е дала на някой друг да целуне сина й до навършване на 1 година. Страх я е жената от бактериите бъкащи из човешката уста  Laughing

# 56
  • Мнения: 478
Като ходим на кафе или в градинката се среща с доста хора. Затова съм наблегнала на затворени пространства. Естествено не желая да е залепен за мен. Има доста контакти но навън. Пресен пример с дете (защо ги отбягвам) : моя бебо беше на 6 месеца и син на познати на 5 год. беше с нас в кафето. Взе ни пепелника с фасовете и го хвърли в кофата за боклук, майка му се скара той прерови кофата извади пепелника и дойде при моя бебе и му бръкна в устата след което го хвана за ръцете. Аз му се скарах (културно все пак обясних че е с мръсни ръце да не пипа детето да отиде да се измие и тогава) и майка му ме изгледа странно. Той взе на бебо чесалката за венци и се отдалечи от количката.  Sad

# 57
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Е далеч съм от мисълта за стерилност, но поне каквото мога да предотвратя. Аз също се пазя като видя болен човек (а аз доста лесно се разболявам) го карам да стои на минимум 5  метра от мен. След като прекарах 2 дни с маска (болеше ме гърло) в нас и спах на пода защото сме в строеж и друга готова стая за спане няма. Реших че е добре и себе си да пазя  Grinning Според вас това прекалено ли е?

Да, според мен е прекалено.
Повечето хора имат грешна представа за микроорганизмите. Те просто са навсякъде.
Човешкият организъм е пригоден да живее в среда с изобилие от микроорганизми.
Имунната система се грижи да разпознава чуждите белтъци (антигени) и да създава антитела срещу тях. Нормално човек поема доста бактерии с въздуха, част от тях са болестотворни. Но организма има цял арсенал защитни средства, които ссе грижат да не се тръшкаме болни от всяко вдишване. Бактериите не попадат лесно в организма, а веднъж попаднали, има кой да ги унищожи и "изяде" в буквалния смисъл на думата.
Белите кръвни клетки са много видове и те се грижат за нашата безопасност.
Когато в тялото попадне антиген, имунната система се обръща към клетките на имунната памет - да "види" има ли друг такъв случай. Ако този антиген е познат на организма, имунният отговор е много бърз, в противен случай имунната реакция се забавя, докато се произведат антитела.
Бебетата получават имунна защита от майчиния организъм през първите месеци, а ако се кърми бебето, и доста по-дълго. Така че срещнати с микроби, те само затвърждават имунитета.
Какво ще правиш с това дете, когато почне да тича и да играе в градинката?
Ще му забраниш? С риск да спреш развитието му или да го травмираш? Ще тичаш след него с мокри кърпички? Ще му вменяваш, че е крехко и болнаво, докато си повярва?
Много от решенията, които вземаме на даден етап от развитието на детето, влияят на последващите етапи.
Това дете е било част от теб за 9 месеца. Но сега е отделен човек, който трябва да натрупа своя опит. Трябва да свикнеш с тази мисъл. Трябва да спреш да се страхуваш. Не можеш да го защитиш от всичко. Ако го изолираш прекалено, то ще се сблъска с житейските неволи доста по-неподготвено.
Да слушаш лекарите за всяка дума също не бих определила като разумно, защото те често не се замислят какво точно казват, и че някой може да изпълнява съветите им прекалено буквално.
А и големите поразии с моето бебе станаха именно по съвет на лекари, и ако знаеш колко много се упреквам, именно защото съм се доверила на уж изтъкнат специалист, който не е догледал, не е помислил какво говори и е бил прекалено самонадеян, за да се посъветва с колегите си.
Както се казва, детето си е твое и ти решаваш как да го гледаш, но факта, че питаш "фанатичка ли съм", означава, че нещо те притеснява.
Почни да правиш компромиси тук-таме с всички тези правила.
Пишеш, че боледуваш често, а знаеш ли защо е така?
Твоята имунна система отслабва от стреса, който сама си причиняваш.
Научи се да бъдеш щастлива. Научи се да защитаваш детето не с гладене и стерилизация на бибероните, а с обич. През цялото време ме човърка да питам - от толкоз домакинска работа остава ли ти време да играеш с детето?
Когато лекарят ти е казал, че ти си му учителя, разбирай не само за режима, а и за всичко - ти си човека, който го учи да обича, да играе, да се грижи за себе си, да се храни, облича и въобще всичко...
Накратко, гледай си детето с радост.
 Wink

# 58
  • Мнения: 478
Много ти благодаря за твоят отговор firebird, знам че не мога да го предпазя от всичко, но поне от което мога.
На моя колежка внучката (1 год. итри мес.) глътна дюбел, разкъсали и цялото гърло да го извадят майката до ден днешен не може да си прости! Мен пък баща ми ме е залял с вряла тава с ядене (аз съм била на три) последствията не ми се разправят. Или пък пак аз на 2 и половина си навирам пирон в ухото и си спуках тъпанчето до ден днешен ме боли. Майка ми и баща ми все още се обвиняват за това. А за бактерията която ни нападна тя  е много проклета казва се Pseudomonas aeruginosa, ако имаш време прочети за нея в internet
Относно мен не знам защо така опитах се да се каля и си увредих друго за съжаление за цял живот. Дори в 5-тия месец на бремеността направих доста тежък двустранен бронхит към пневмония.

# 59
  • Мнения: 1 866
Не бих те определила като фанатичка. Бих казала по-скоро, че си от по-старателните и с няколко дози по-предпазлива от моята представа за нормално. Мисля, че трябва да поработиш над прекомерния си страх от болестите. Разбирам те, че си наплашена, но трябва малко по малко да го преъзмогнеш, за да не направиш лоша услуга на детето си. Това го казвам, защото питаш, иначе аз лично се съобразявам с майки, които са като теб и не се натрапвам, ако усетя че насреща има притеснение за зараза от нещо.

# 60
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.А под метафората "майка-фанатичка" прекалено старателните,предпазливи майчета,да си го кажа направо вманиачени. Peace,което не е лошо стига да не натякват,че ако не кърмиш детето си значи не го обичаш или ако ползваш памперси си безотговорна и мързелива. Peace

# 61
  • Мнения: 1 924
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.

Хехе,значи съм майка-фанатичка.Хубаво е да научи нещо ново човек Laughing

А сега сериозно-не смятам,че терминът е уместен и сполучлив."Фанатизъм" е дума с отрицателно значение, която не бих свързала по никакъв начин с думата "майка".

# 62
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.

Хехе,значи съм майка-фанатичка.Хубаво е да научи нещо ново човек Laughing

А сега сериозно-не смятам,че терминът е уместен и сполучлив."Фанатизъм" е дума с отрицателно значение, която не бих свързала по никакъв начин с думата "майка".


Както вече казах няма лошо,не влагам отрицателния смисъл,т.е. първото значение да думата "фанатик"  bouquet

# 63
  • Мнения: 46 508
Определила си си някакъв начин за отглеждане на детето и го спазваш, предполагам, че всички майки са така, другия вариант е всеки ден да си променяш разбиранията  Sunglasses

Аз стерилизирах млечните шишета до 1 г., но нищо друго не съм слагала в стерилизатора  Laughing

Изворна и минерална не бих преварила, защото:

Не се преварява, защото минералното й съдържание става по-високо. Девин с розов етикет, също както всички останали минерални води на бг пазара, е вода с ниско минерално съдържание - 82 милиграма на литър ...

За гладенето съм абсолютна фанатичка, но в другата посока - не гладя нищо  Mr. Green

Педиатърката я слушам, защото разбиранията й съвпадат с моите, но докато я заместваха 3-ма други преди време, направо ги отсвирих Stop

От бебе контактува с много деца, болни, здрави, все тая, не се разболява и затова не виждам смисъл да я ограничавам  newsm78

Не съм кирмила.

Въобще не гледам часовник, като бебе е имало моменти, в които с дни не сме излизали, после пък следват такива, през които сме били по 10 часа навън, както ни е удобно и приятно, когато разходката ми е свързана със сметки ми се губи удиволствието.

Хранех когато и по колкото иска, то и това си е фанатизъм  Mr. Green

# 64
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Чакай сега, никой не казва да го оставиш да гълта опасни предмети или да стои без надзор. Струва ми се, че въобще не си ме разбрала.
Ако една майка отделя прекалено много време за гладене, чистене, преваряване и тн.,   риска от инциденти е много по-голям.
Ти сега гледаш бебе, което все още не ходи и можеш лесно да го контролираш.
В момента, в който проходи, то ще бърка навсякъде и ще изследва целия свят.
Тогава ще трябва да зарежеш гореизброените правила и ще трябва да се занимаваш с детето, защото е по-добре да го насочваш - да му даваш подходящи играчки и да играеш заедно с него; това ще му е безкрайно много по-полезно, отколкото пазенето от зарази.

# 65
  • Мнения: 1 503
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.А под метафората "майка-фанатичка" прекалено старателните,предпазливи майчета,да си го кажа направо вманиачени. Peace,което не е лошо стига да не натякват,че ако не кърмиш детето си значи не го обичаш или ако ползваш памперси си безотговорна и мързелива. Peace
Хехее,без да искам попаднах в графа"фанатична"! newsm78

Последна редакция: пт, 14 сеп 2007, 20:59 от ~Цвети~

# 66
  • Мнения: 478
Не,не си фанатичка.Поне според мен не си.За мен "майки-фанатички" са онези майки,които твърдят че кърмата е жизнено важна за децата,дори и на 2,3,4...години и които не ползват памперси "защото са вредни" и изпишкват децата си над легени и мивки.А под метафората "майка-фанатичка" прекалено старателните,предпазливи майчета,да си го кажа направо вманиачени. Peace,което не е лошо стига да не натякват,че ако не кърмиш детето си значи не го обичаш или ако ползваш памперси си безотговорна и мързелива. Peace
Райна аз съм съгласна с товето мнение и те подкрепих и в една друга тема

# 67
  • Мнения: 478
За firebird
Съгласна съм с това че всяка възраст си има нещо, за което да се мисли и прави. Задължително ще обезопася цялата къща като проходи, аз да знам че съм направила всичко необходимо пък господ да го пази то винаги може да стане някой фал . Аз просто не искам да съжалявам за това което не съм направила. Просто се познавам ще се поболея от мъка.

А относно изворната вода го прочетох в този форум преди да родя и така взех решение. Rolling Eyes

# 68
Не мисля, че "фанатик" е точната дума, нито пък, че може да се използва заедно с "майка"! Wink

# 69
  • Мнения: 858
Изчитайки цялата тема,моето мнение напълно съвпада с това на firebird
,чийто думи сякаш останаха не разбрани от siana_ . Ако бях писала в началото на темата бих казала,че не виждам нищо фанатично ,макар че не правя много от изброените неща.Отдавам всичко на това,че ти е първо детенце и с проблемите които сте имали си придобила доста страхове.Отговорите на въпросите които сега си задаваш ще получиш след време и ще разбереш много от изказаните тук мнения.Има хиляди начини за гледане на едно дете,но най-главното е да се гледа с любов и много внимание и имено това ще го предпази от истински големите опасности.Можеш да му помогнеш да стане силен,стабилен,умен и с добър имунитет човек.Не можеш да го сложиш в стъкленица и да се чудиш от кое по-напред и как да го опазваш,контролираш и т.н.

# 70
  • Мнения: 4 496
Не мисля,че си фанатичка,въпреки че някои от нещата,които си изброила,ми се струват прекалени.А мъжът ти може би ти го казва,за да подскаже,че  е останал малко на заден план....Не искам да обидя отношенията ви,разбира се!  bouquet

# 71
  • Мнения: 8 999
Извинявай! Първият ми пост беше прибързан - не знаех, 4е бебето ти има здравословни проблеми. Права си да му трепериш и да спазваш лекарските предписания.
НО - гледането на дете в никакъ слу4ай няма нищо общо с по4ивката. Да си родител е трудно и уморително.

# 72
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сиана, нямах предвид да се обезопасява всичко.
Имах предвид контролиран достъп до света по време на неговото опознаване.
В къщи не съм запушила контактите, не съм преместила нищо и не съм заключила нищо.
Забранените неща стават много сладки и ако нещо е забранено - миг невнимание - и ще го отмъкне, а децата стават хитри и чевръсти.
Просто детето се наблюдава и се насочва към ползотворна дейност.
Прочетох и някои други твои постове. Личното ми мнение е, че имаш нужда от професионална помощ, мислила ли си да поговориш с психолог за всички тези неща.

# 73
  • Мнения: 789
firebird,четох вси4ки твои публикации и честно казано няма не6то с което да не съм съгласна с теб.Аз съм майка на 2 и половина годи6но момченце,което не съм гледала през пръсти,но не и под похлупак.Не съм изварявала до годинката (освен бибероните),6и6етата понякога просто ги измивах с горе6та вода.Околни не допусках само ако са болни,храни се и спи и до сега с режим,но вече но понякога има пропуски в спането на обяд.Здраво момченце е отвсякъде. Peace
Като всички майки и аз се стремя да съм идеална,но когато се грижи6 за цялото домакинство и си в къ6ти съвсем сам с бебоче и цялата къ6тна работа,не ти се получава.Гладех,ако имах време,а колкото до микроби и бацили-има ги навсякъде,а като почне бебока да пълзи и 6тапурка след дова,как 6те го опазите,милички,а? newsm78

# 74
  • Мнения: 1 503
Оказа се,че под фразата"майка-фанатичка" всеки разбира различни неща.
Райне ,според мен е малко глупаво една майка да казва за себе си ,че е добра майка.Хората винаги ще намерят за какво да те зачекнат.Ако не кърмиш,защо не кърмиш ,а ако пък ли кърмиш (примерено 2 годишно дете) повечето реакции са като вашите Shocked!Аз определно тях най ги обичам Naughty.
Иначе за мен изолирането на детето си е прекалено newsm78.То така, Сиана ,трябва да изолира и себе си и бащата,защото и те носят доооста бацили Thinking

# 75
  • София
  • Мнения: 3 676
Няма фанатична майка -има загрижена майка.Всяка определя поведението си спрямо своето дете по свои критерии и никой няма право да ги оспорва,стига те да не застрашават живота на това дете.
Ти си решила ,че действията ти са най-добрите  за детето ти,значи си права и няма защо да се обвиняваш и да се сравняваш с другите.На въпросите и:
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.- изварявах когато се сетя още от самото начало
2. Преварявам изворна вода на  - смятам да го правя до годинката- не съм я преварявала- давам такава от както стана на 3 месеца
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката- гладех всичко до 2-я месец- сега само бельо и намачкани връхни дрехи
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.- слушам и изпълнявам само това ,което на мен ми хареса и с което съм съгласна
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.- никога не съм забранявала контакти с бебето дори от първите дни
6. Не кърмя- кърмих малко,исках повече ,но нямаше- минах на АМ и това не ме е притеснявало особено
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.- сутрешния му сън/на вашата възраст/ предпочитах да е на вън,а следобедния,който беше по-дълъг и досега е в неговото легло.Иначе всеки ден съм го извеждала- още от бебе,дори и за пет минути- без значение от времето
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)- той си направи режим и аз се нагодих по него- мен също ме устройва и затова го спазваме и до днес
Ами това се сещам за сега.
Предварително благодаря за отговорите. Нямам против от всякакви мнения. Темата обхваща доста материал   Simple Smile

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 13:52 от vnd

# 76
  • Мнения: 8 242
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец. - Никога не съм изварявала.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката - Не съм преварявала вода.
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката - Не гладя, освен ако не е необходимо, за да не стои като сдъвкано и изплюто .
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра. - Общо взето тя слуша мен и се съгласява.. Досега не съм имала забележки
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон. - Контактува си с деца откак се е родил.
6. Не кърмя - Кърмя на корем.
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си. - Стояли сме по 12 часа навън.. Напоследък по 5-6. Спи си в количката кат пич.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник) - Не спазвам режим, яде и спи когато му се яде.

Майка фанатичка не съм.. Ама виж кърмачка-фанатичка може и да съм  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 77
  • Мнения: 410
1. Изварявам шишетата и другите прибори- възнамерявам да го правя още месец.-Изварявах шишетата и това според мен си е ссвем нормално,не граничи с фанатизъм.
2. Преварявам изворна вода на Devin - смятам да го правя до годинката-Изворна вода дадох на дъщеря си чак след една годинка,до тогава изварявах чешмяна.
3. гладя всичко на бебо - смятам да го правя до годинката-Противна работа #Cussing out ама се налагаше.Гладех до към десетия месец.
4. Слушам почти всички съвети на педиатъра.-От едното (ухо)влязло,от другото излязло.Детето само ти "казва" кога и какво да направиш.
5. Забранявам достъпа на деца до бебо, но само в затворено пространство и на всякакви лица есенно- зимния сезон.-Естествено ако са заразни,грипави или тем подобни,ги не ща близо до детето си Naughty,здрави ли са,заповядайте,тъкмо ще си отдъхна малко,докато гмечите детето   Mr. Green
6. Не кърмя-Кърмех докато имах,още ако имаше,още щях да дам(кърмих до 8 месец)
7. Повече от час и половина не стоим вън, предпочитам бебо да спи в леглото си.-Хаймани,това е определението ни и до ден днешен Whistling Естествено вече се налага да се прибираме за спане,че количката стана тясна.
8. Държа да се спазва режима на хранене и спане (той бебо и без това е като с вграден часовник)Мойто маймун сама си изгради режим и по скоро аз се напасвах към нея,от колкото тя към определен режим.

И за завършек ще кажа,че дъщеря ми е на 2 годинки и съм горда с това ,че е едно здраво дете Hug

# 78
  • Мнения: 478
Съжалявам че не можах да се включа по-рано бебо не ме оставя на мира никнат поредните зъби и е ужас...
Както споменах в една друга тема - във вторник сме на преглед с бебо и ще разпитам пак педиатърката. Мисля, че всяко нещо трябва да има някаква граница преди да се превърне във вманиачаване и така да попречим за правилното развитие на детето. Затова се допитвам до много хора. Като се роди почти месец бяхме по английската система (когато иска яде) обаче мен взе да ме затруднява - да отида на лекар, до работата, имахме с мъжа ми среща с адвокат как да кажа час като не знам той кога ще яде? И затова се наложи да го сложа в график. Аз бях злоядо дете и се зарекох че никога няма да тъпча своето отроче а ще яде когато си иска но .. нещо не удържах на думата си. За щастие той свикна с графика и винаги надава вой да го сменям щом останат 5, 10 мин до ядене. Просто някой път и живота определя начин на отглеждане.
Иначе съм съгласна до някъде, че всяка майка знае как да гледа детето си (все пак има и изключения) .
А бебо го слушам за доста неща той сам ме насочва но не мисля че изцяло прав за всичко.

# 79
  • Мнения: 478
И аз мразя да гладя ама тия дрехи колкото и омекотител да слагам са твърди като картон и затова ги гладя  Sad

# 80
  • Мнения: 8 242
... Като се роди почти месец бяхме по английската система (когато иска яде) обаче мен взе да ме затруднява - да отида на лекар, до работата, имахме с мъжа ми среща с адвокат как да кажа час като не знам той кога ще яде? ...

Затова винаги си носех бебето с мен  Mr. Green Където и да ида - винаги съм била първо на негово разположение, после са останалите задачи. Това с графиците и дресирането хич, ама хич не ми допада  Rolling Eyes

И много и вярваш на таз педиатърка  Mr. Green не е хубаво така  Mr. Green Все пак те дават съвети по дебелите книги и най-вече общо за децата.. Не може да знае тънкостите при гледането на ТВОЕТО дете - веднъж месечно за 5 минути едва ли е възможно да го опознае толкова  Whistling

# 81
  • Мнения: 478
може би си права но все пак е медицинско лице аз питам ако отговора не ми допадне питам и другаде  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт