Няколко въпроса за сока и пюретата

  • 1 055
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 062
Уф. Хич не съм наясно с това захранване...

Давала съм съвсем малко сок от ябълка и морков. Хареса го. 1.Колко време трябва да съм давала сок, за да дам плодово пюре?
2. И първо с плодово пюре ли да започна?
3. А плодовото пюре идва ли момент, в който замества хранене? Или се дава само между храненията?
4. И какво пюре да дам?
5. От ябълка ли задължително?

Сори, че стана много объркано, ама ... пуста му паника... Embarassed

# 1
  • Мнения: 18 542
Ми рано ви е за пюрека, ако лентичката е вярна.
Поне до 3-4 месеца можеш да не даваш нищо, дори и сок.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 062
Ясно ми е това. Мисля да започна след около 2 седмици. Но просто вече мисля по въпроса, защото не ми е много ясно. Иначе утре Веси става на 3 месеца. Мисля на 3.5 да започна с пюренца.

# 3
  • Мнения: 18 542
Тогава на въпросите
Първо плодово пюре.
Пл. пюре не замества хранене.
Няма кой знае какво значение колко време си давала сок, щом детето го понася (значи около седмица - две са достатъчни)
Най-добре започни с пюре от плод който вече си давала на сок и детето го понася добре - значи във вашия случай ябълка. После може да сложиш и морков и т.н.
Не е нужно първо да дадеш сок от даден плод, а след това пюре. Разликата между соковете и пюретата е само в консистенцията.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нас ябълката ни дразни въпреки, че я започнах като сок в края на 3-ти месец - да не се притесниш ако и при вас стане така

Иначе Cheta ти е отговорила доста изчерпателно и аз съм съгласна с нея

# 5
  • София
  • Мнения: 1 062
Благодаря Simple Smile
Наистина ми отговори на всички въпроси. Сега вече ми се поизясни. Благодаря още веднъж.

# 6
  • Мнения: 1 613
1.Колко време трябва да съм давала сок, за да дам плодово пюре?
Не мисля, че има някакво значение, но подкрепям Чета-2-3 седмици

2. И първо с плодово пюре ли да започна?
За това всеки ще ти каже  различно. Мойто педи ме посъветва да започна със зеленчуковите, че беба да не свикне със сладкото и да не иска после солено (зеленчуковото). Но аз така или иначе започнах с плодовите. Няма човек, който не се е научил да яде солено  Wink

3. А плодовото пюре идва ли момент, в който замества хранене? Или се дава само между храненията?
До колкото знам, ако му се добави адаптирано мляко (сухото вещество) става да заместиш хранене, но в противен случай-не!

4. И какво пюре да дам?
5. От ябълка ли задължително?
Тъй като ябълка вече сте опитавали, може да дадеш ябълка + нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт