Очила - тенденции ...

  • 11 129
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
Трябва да си сменя очилата - от Коледа ходя със счупено стъкло и приличам на  Monkey
Ако знаете какви са тенденциите сега, да споделите.
Може да ми помогнете и със сайтове  Flutter
10Х

# 1
  • Мнения: 5 647
Най-добре е да се поразходиш из магазините, ако имаш възможност, разбира се. Между другото за слънчеви очила ли става въпрос?

# 2
  • Мнения: 3 562
Не, с диоптър - аз съм късогледа (и пея в хора - макар и фалшиво Nerd ). Освен това имам астигматизъм и разни други екстри  Mr. Green та нося очила непрекъснато Sad

# 3
  • Мнения: 303
Увеличи ли си диоптрите след раждането? Аз не съм ходила още да видя кво става с мен  Confused защо не пробваш лещи...малко промяна на имиджа..на мен са ми много удобни-имаш периферно зрение, не ти се запотяват... Wink

# 4
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Roshalche
Не, с диоптър - аз съм късогледа (и пея в хора - макар и фалшиво Nerd ). Освен това имам астигматизъм и разни други екстри  Mr. Green та нося очила непрекъснато Sad


Най-добре е да прецениш на място в някой магазин.  Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 3 562
Цитат на: kroha
Увеличи ли си диоптрите след раждането? Аз не съм ходила още да видя кво става с мен  Confused защо не пробваш лещи...малко промяна на имиджа..на мен са ми много удобни-имаш периферно зрение, не ти се запотяват... Wink

Не съм ходила на преглед, но смятам, че след като виждам с тези, значи диоптъра не се е променил Thinking
А за лещите, доста съм се чудила, ама вече така съм свикнала с очилата, че като съм без тях и се чувствам зле  #Silly

# 6
  • София
  • Мнения: 118
Не знам какви са ти старите очила , но ти препоръчвам такива с олекотена рамка.Направо не усещаш че си с очила, аз съм с такива 3та година, но сега мисля да пробвам как е с лещи.А иначе относно тенденциите - важното е ти да се харесваш с тях и да се чустваш добре.

# 7
  • Мнения: 303
Ужасно бързо ще свикнеш без очилата Simple Smile рискувай...ще видиш, че промяната е хубаво нещо Simple Smile
Аз сега покрай грижите за малката- в къщи съм с очилата,само навън с лещи. Обаче малката им разказа играта на о4илата- отсега пада едно дърпане, стискане Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 562
Цитат на: ofi
Не знам какви са ти старите очила , но ти препоръчвам такива с олекотена рамка...

Аз вече не помня от колко време ( но тези са ми вторите такива) съм с глазант - май така им казваха - с болтчета са захванати стъклата.
Ох, не мога да го обясня, дано ме разбра, но са много леки  #Silly

Цитат на: kroha
...Обаче малката им разказа играта на о4илата- отсега пада едно дърпане, стискане Smile

Защо си мислиш, че са счупени - мамо, дай да ти ги наглася и хайдееее ... Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 118
Ето какво намерих:
"Ако се нуждаете от рамки с диоптър, то изберете класическите, тесни, малки и правоъгълни форми. Преобладават моделите без рамка - тип глазант или корда. Изключително екстравагантни и модерни са и мъничките и цветни пластмасови рамки. Цветовете при металните рамки пък през тази година са всички матирани нюанси на сребристото и златистото. Най-модерни и същевременно най-скъпи са рамките от най-здравия материал в света - титана в различните му оригинални отенъци."

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
И аз тъкмо ще си правя - харесах модел и ще си го взема в два цвята. Пластмасови (акрил, предполагам, имитират рогови, сещаш ли се), черна и бордо. Стъклата - перфалит с антирефлекс. Т.к. съм -5 диоптъра, олекотеното стъкло е чудо на чудесата Simple Smile
Нещо подобно:

Ето сайт с разни хубави модели:
http://www.readingglassworld.com/products.asp?catID=2

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Btw, аз свалих 0,5 диоптъра с тази бременност. Изчислих, че ако родя 10 деца, ще се върна на нулата - перфектно зрение и пълна къща  Grinning

# 12
  • Мнения: 3 562
Цитат на: boo
Btw, аз свалих 0,5 диоптъра с тази бременност. Изчислих, че ако родя 10 деца, ще се върна на нулата - перфектно зрение и пълна къща  Grinning

Какво по-хубаво от това - щастлива мама  Laughing family

# 13
  • Мнения: 3 562
Цитат на: boo
И аз тъкмо ще си правя - харесах модел и ще си го взема в два цвята. Пластмасови (акрил, предполагам, имитират рогови, сещаш ли се), черна и бордо. Стъклата - перфалит с антирефлекс. ...

Аз исках цветен антирефлекс, но ако и рамките са цветни Thinking
дали ще се получи незнам  #Silly отивам да разглеждам сайта.
10Х

# 14
  • Мнения: 524
Ох , че завидях на boo.На мен душичката ми трепери защото ме е страх да не ги кача много, че съвсем сляпа ще стана

Това с лещите е блестяща идея , но си избери лещи с лекар, защото не всички лещи стават на всички очи Laughing
За съжаление например лещите , които не мен ми пасват не ги внасят в БГ и сега ходя с L&B , но повече от 8 ч не мога да ги изтрая, почват сърбежи , болки и на другия ден просто вече не мога да ги сложа..А иначе е супер изведнъж няма очила, слагаш грим той се вижда, а очилата пак поприкриват..много си е гот

# 15
  • Мнения: 2 534
Аз съм насреща за съвети, работя в оптика и някой ако има въпроси , моля .
По въпроса за антирефлекса - той винаги има оттенък , който се вижда под определен ъгъл . Цветът може да бъде лилав , розов ,син , синьо-зелен , зелен , златен . Важно е колко слоя е - най-добър е многослойния 7+7 слоя . Неговият цвят е зелен .
Bоо , ти си избрала Роденшток , така мисля , защото само те наричат стъклата си Перфалит .
В момента актуални са тип рогови рамки във всякакви цветове .
Но всички знаем , че най-важно е очилата да ни отиват .


П.П Без да ме нападате , но не съм привърженик на лещите , може би защото съм контактувала с много пострадали пациенти . Сега като се замисля и офталмолози с лещи май не познавам , знаят си те ...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 794
Ами да,аз пробвах с лещи,ама...не е като с очилата,едно бърникане в окото,докато ги извадиш...ужас! #Silly
Аз си нправих нови преди раждането-отгоре са с рамка,отдолу без,рамката е червена,стъклата олекотени,сега им изнамерих опакожката-пише М-Index 1.56 ASP,otore pi[e HAadr coating
Super antireflection,clean coating,UV protected(100%).Можеш ли да ми разясниш какво точно значат всички тези неща?

# 17
  • Мнения: 2 534
Цитат на: bubata
Ами да,аз пробвах с лещи,ама...не е като с очилата,едно бърникане в окото,докато ги извадиш...ужас! #Silly
Аз си нправих нови преди раждането-отгоре са с рамка,отдолу без,рамката е червена,стъклата олекотени,сега им изнамерих опакожката-пише М-Index 1.56 ASP,otore pi[e HAadr coating
Super antireflection,clean coating,UV protected(100%).Можеш ли да ми разясниш какво точно значат всички тези неща?

Органични (олекотени)стъкла с индекс на изтъняване 1.56 (това е най-малкото изтъняване ), с твърдо покритие против надраскване и многослоен антирефлекс . Най-големия плюс на това стъкло е , че е асферично , което означава , че е плоско , и от всяка точка на стъклото се вижда добре . Изчистено е от аберации(изкривявания)в периферията му . Не ми стана ясна марката по написаното , най-вероятно е южнокорейско , но това да не те притеснява , те вече правят добри стъкла.
Хубава рамка си си избрала , и моята е такава .

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Женя, каквото ми сложиха - такова  Grinning Аз исках олекотени стъкла и толкоз.
А иначе съм почитател на роговите, още повече, че ми стоят много добре. Предните ми бяха едни суперустойчиви Марколин, които издържаха на какво ли не, докато мъжът ми не им седна отгоре и безвъзвратно счупи едната дръжка в основата...
За лещите - имат си и плюсове, определено. Аз веднага се сещам за един - както съм -5, много е добре да виждам в някои по-интимни моменти  Wink

# 19
  • Мнения: 3 562
Женя, много си отзивчива  Heart Eyes Благодаря  Laughing
Ще си напиша на лист това, което ти си писала и утре в оптиката ще им взема акъла  Mr. Green
Ако имам въпроси, ще те безпокоя отново  Laughing Надявам се да не прекаля  Embarassed

# 20
  • Мнения: 2 534
На мен ми е приятно да помагам , още повече доставя ми удоволствие да се занимавам с оптика . Опасявам се само на другите да не станем досадни . Никой няма да ме притесни , ако ми пише и на лични .
Roshalche , ти по-добре ми напиши какъв ти е диоптера и мога да ти препоръчам какво да питаш !

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Тука, тука! И други сме  Nerd и ни е интересно!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Аз също съм късогледа и ходя с очила. Ползвала съм лещи но предпочитам очилата. Тенденции за всекидневни очила едва ли трябва да търсиш. Трябва да съобразиш модела със структурата на лицето, дори с цвета на косата и очите. Да са ти удобни и възможно най-леки. Избора в оптиките е доста голям. Аз харесвам K:ACTOR, избрах си японски стъкла с всички възможни защити. Правих си и слънчеви очила с диоптър защото не понасям хелиоматични стъкла. Тук е малко по-трудно защото освен да харесаш рамка, тя трябва да е подходяща за смяна на стъклата. Спрях на Revlon, стъклата същите като на другите само че тъмни. Изобщо не личи, че са с диоптър което беше и целта ми. Имам 3 диоптъра късогледство.
Успех в избора. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Flash*
. Правих си и слънчеви очила с диоптър защото не понасям хелиоматични стъкла. Тук е малко по-трудно защото освен да харесаш рамка, тя трябва да е подходяща за смяна на стъклата. Simple Smile

Е това е една добра идея за тези , които искат да носят слънчеви очила , без да слагат лещи . Разлика почти няма с обикновените слънчеви  , избирате си и цвета на стъклото, и степента на затъмнение . Всяка уважаваща себе си оптика има мостри на такива оцветени лещи(стъкла), към тях също може да се добави антирефлекс (по желание).

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Цитат на: jenia vulova
Е това е една добра идея за тези , които искат да носят слънчеви очила , без да слагат лещи . Разлика почти няма с обикновените слънчеви  , избирате си и цвета на стъклото, и степента на затъмнение . Всяка уважаваща себе си оптика има мостри на такива оцветени лещи(стъкла), към тях също може да се добави антирефлекс (по желание).


Права си и си признавам, че се 'родих' откакто ги имам.

# 25
  • Мнения: 3 562
Толкова ли е лош хелиоматика, аз се бях спряла на такъв вариант  newsm78 Не мога да си позволя поръчка на втори очила  Cry бюджета ми е доста ограничен  Whistling  Whistling  Whistling

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ти пък! Фотосолар+диоптър+антирефлекс започва от 60лв/стъклото...поне в Пловдивските оптики. Т.е. 120 за стъклата+рамките...лелей!
Аз се спрях на рамки от 22лв, и по 18-23 лв/стъкло с антирефлекс - прелест просто.
Женя, колко е тъмното стъкло с диоптър и антирефлекс - от евтино до скъпо?

# 27
  • Мнения: 2 534
Фотосолар е по-добър вариант да се изработи , по-практично е . ФОТОСОЛАР
Ако стъклото е органично(олекотено) 54лв. , с антирефлекс от 90 нагоре.Очакваме една доставка на швейцарски фотосолари в различни цветове (лилаво , розово, синьо и т.н.), засега на пазара има само сив и кафяв . Доскоро имаше и зелен , но спряха да го произвеждат. Цената ще е по-ниска .
Ако е минерално 10лв , с антирефлекс около 30лв.пак в сиво и кафяво .
СЛЪНЧЕВА ПЛАКА - органични
български - 10-17 лв, но без антирефлекс
полски (добър вариант,не са им лоши стъклата)до 20лв , с антирефлекс около 50лв.

Воо , правила съм такива слънчеви плаки и по 300лв за брой , но смятам че полските стъкла са един разумен вариант.
Забравих да спомена , че всички цени за 1 бр.

# 28
  • Мнения: 3 562
Няколко  Confused:
*на двете стъкла имам различни градуси - на едното 118 на другого 16 (или нещо подобно) - какво означават;
*когато си правих последните очила споменаха някакви цилиндри - да попитам и те за какво са Embarassed

# 29
  • Мнения: 2 534
Когато има само диоптер (без астигматизъм ) стъклата се наричат сферични , или в оптика като погледнат рецептата отсичат `чиста сфера`. Важно е да упомена , че 90 % от хората имат астигматизъм , но много често той е от типа `физиологичен` и не се изписва в рецептата , защото пациента вижда добре и без него . Много от хората , след като си купят слънчеви очила се оплакват от дискомфорт , е , от този астигматизъм идва проблема . Ако някой има такива проблеми ще му обясня какви сл.очила да си купи .

Цилиндъра е точно астигматизма , така се изписва в рецептата (cyl ) , а градусите са пак към астигматизма , под такъв градус се монтира стъклото . Допустимата разлика в градуса при нас е 1 градус . Много е важно при астигматизма градусите да са точни . Цената няма да е много  по-висока от нормалните (чисти сфери)стъкла , а в повечето случаи дори няма разлика в цената .

# 30
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Цитат на: Roshalche
Толкова ли е лош хелиоматика, аз се бях спряла на такъв вариант  newsm78 Не мога да си позволя поръчка на втори очила  Cry бюджета ми е доста ограничен  Whistling  Whistling  Whistling


Не, че е лош. В случая аз си имам някакви лични задръжки спрямо него...де да знам, сигурно познавам някой който не харесвам и оттам и очилата му.Simple Smile). Все пак е защита на очите от слънцето и е по-добре от нищо. Поне моите очи са много чувствителни съм слънцето и лятото почват едни сълзи...кошмар!

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Женя, извинявай, но не разбрах  Embarassed
Колко е най-евтино тъмното стъкло с диоптър и антирефлекс?
И колко - само тъмно+диоптър?

# 32
  • Мнения: 3 562
Благодаря Женя, номер 1 си newsm10

# 33
  • Мнения: 488
Бу, в коя оптика ходиш? Вчера тъкмо се втурнах и аз нови очила да правя, щото Боян им разказа играта на моите предишни ( глазант, антирефлекс и астигматични стъкла за 130 лв #Onfire )
и като отидох в оптиката, се оказа че съм ги забравила...
Аз искам само нова рамка, стъклата ще са ми същите, щото толкоз пари...нема!

# 34
  • Мнения: 2 534
Цитат на: boo
Женя, извинявай, но не разбрах  Embarassed
Колко е най-евтино тъмното стъкло с диоптър и антирефлекс?
И колко - само тъмно+диоптър?

1. 45лв
2. от 5 Arrow

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: Flash*
. Правих си и слънчеви очила с диоптър защото не понасям хелиоматични стъкла. Тук е малко по-трудно защото освен да харесаш рамка, тя трябва да е подходяща за смяна на стъклата. Simple Smile

Е това е една добра идея за тези , които искат да носят слънчеви очила , без да слагат лещи . Разлика почти няма с обикновените слънчеви  , избирате си и цвета на стъклото, и степента на затъмнение . Всяка уважаваща себе си оптика има мостри на такива оцветени лещи(стъкла), към тях също може да се добави антирефлекс (по желание).


От 7 години нося само такива слънчеви очила Simple Smile

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Цитат на: jenia vulova
1. 45лв
2. от 5 Arrow

Данке, тъй да се каже Simple Smile Ще пасувам за антирефлекса тогава, но ще са тъмни, че ми омръзна да привсивам очи.
Мяу, рамките от ОптикМат, стъклата от Сиопси.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 794
jenia vulova,аз пак да задам няколко въпроса.....
Значи,за лятото искам да си направя очила с фотосолар,диоптрите ми са 4,5 и 4 ,рамката да речем ще си я избера до 50лв,общо давам около 150 за очилата.Значи се пада по 50 за сткло +/-  10лв най-много,толкова мога да си позволя  Sad
Какви стъкла трябва да си избера,т.е. какви стъла могат да се впишат в тази цена,за да знам направо като вляза в оптиката какво да си искам?Изискванията ми са да са олекотени и фотосоларни.
Ние маи те затрупахме с въроси Sad
А ти вкоя оптика работиш?За да не прозвучи като реклама,ако искаш дай на лични!

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ако питаш за слънчеви очила от години нося само Polaroid. Много ми отпочиват очите с тях и ако излеза някъде без слънчеви очила съм като сляпа не мога да гледам. Като цена не са от най-скъпите( все пак има много скъпи очила) новите модели са до 200лв, а старите(миналогодишни) са до 100.  При очилата знам, че и най-малката драскотина в/у стъклото може да е фатална за окото и затова аз много си ги пазя

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
чак сега прочетох, че става въпрос за очила с диоптър....

# 40
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Цитат на: dodo_dodo

От 7 години нося само такива слънчеви очила Simple Smile

И си ме оставила да открия топлата вода сама...засрами се! Едва миналата пролет ги правих, отде да знам че има такъв вариант. Даже мислех да претендирам за откривател Laughing

# 41
  • Мнения: 2 534
Цитат на: bubata
давам около 150 за очилата.Значи се пада по 50 за сткло +/-  10лв най-много,...Изискванията ми са да са олекотени и фотосоларни.
 Sad

За теза цена могат дабъдат без антирефлекс , цената е 54лв на INDO , не е лошо тях да поискаш , защото те са по-тъничики от другите стъкла , а това при този диоптер е важно . Оцветяването е в сиво и кафяво. Трябва тая събота и неделя като съм на работа да погледна цената и на едни турски стъкла (не мисли , че са лоши),и ще ти пиша и този вариант. Когато правиш изчисления за очила винаги имай предвид , че има такса изработка , при нас тя е от 6-20лв,взависимост от сложността на рамката .
В събота и неделя като разбера в кой магазин от веригата съм ще ти пиша , за да минеш , ако искаш . Нали в София живееш ?Може да си избереш по -евтина рамчица(16-36лв.) , а стъклата да ги направиш по-скъпи .


Това към всички
За вас момичета има и отстъпки , срещу голяма newsm47
Малко реклама , а smile3508
Само след седмица -две се връщам на работа и ще ви пиша в кой магазин ще работя , ще минавате на консултации , много ще ми е приятно да се видим .

# 42
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
A magазин в Пловдив с отстъпка нямате ли?! Flutter

# 43
  • Мнения: 830
Я , тъкмо и аз съм на тази вълна Simple Smile)
Аз пък не си харесвам вече хелиоматичните , за слънце са супер , но ако си в по-светло помещение , не ми харесва как потъмняват и не ти се виждат очите .
Искам нови , ще прочета още веднъж всичко внимателно  , имаше ценни съвети . Излиза , че ми трябват 2 чифта май Sad(

А и аз не понесох лещите - много бързо им "свикнах" , но после - язвичка , дразнене ... и отидоха в коша . А по нашите прашни улици - един вятър да духне , и винаги трябва да имаш готовност да ги свалиш .. .

Сестра ми се оперира с лазер миналото лято в USA - много е доволна - очила , лещи - в коша Simple Smile)) Само слънчеви - за красота и срещу слънцето , разбира се Simple Smile))

# 44
  • Мнения: 2 596
Я, каква хубавичка тема се е заформила тук. Много се радвам, че имаме мама, която да помага. Има ценни съвети.
Чакам за отговор дали нямате в Пловдив такъв магазин.
Женя, аз нося -1 и на двете очи, нямам астигматизъм или поне е от този, за който казваш, че не пречи - физиологичния. Какви стъкла би ми препоръчала за по 40 лв. / 1 бр.? За рамки не питам, аз съм на принципа, такива, каквито ми отиват най-много.

# 45
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз си купих нови очила преди седмица, защото си счупих старите. След дълго обикаляне ги поръчах от ТОЗИ магазин.
Много съм доволна. И прегледа си направих там. Лекарката е много добра, имат и компютър. Прегледът струва 15 лева. Рамките струваха 30 лева. Стъклата са с многослоен антирефлекс, олекотени и струваха 60 лева общо. Аз съм късогледа и нямам астигматизъм. Препоръчвам тази оптика. Хората си разбират от работата - дори ми препоръчваха рамки според извивките на лицето, а навсякъде където бях преди това само гледаха да ми пробутат нещо по-скъпо.

# 46
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Bisi
Чакам за отговор дали нямате в Пловдив такъв магазин.
Женя, аз нося -1 и на двете очи, нямам астигматизъм . Какви стъкла би ми препоръчала за по 40 лв. / 1 бр.? .

Стъклата на Индо или Роденшток , цената е еднаква , поне при нас - 34 лв за 1 бр. Оптикът ще те насочи кой от двата варианта е подходящ за рамката , която ще си избереш . Стъклото на Индо(испанско)е по-тънко и съдържа една субстанция , която не му позволява дълго време да пожълтее(защото всички стъкла с времето помътняват). Това пък на Роденшток е по-плътно , но пък е немско , а те имат традиции в производството на стъкла и рамки . И двете стъкла са с многослоен антирефлекс , покритие против надраскване и хидрофобно такова(да се оттегля бързо запотяването).Имат ги фирмите вносители на склад в страната и ги правим за един ден.



Неможем да намерим помещение в Пловдив на главната улица , нужно е то да е поне 50кв.м , а ни предлагат само малки .
Но очаквайте , търси се ...

# 47
  • Germany
  • Мнения: 7 934
Женя, супер си!
Много полезна информация:)
На мен ми предстои смяна на очилата и ще чакам да пишеш в коя оптика работиш за да дойда. На мен ще ми трябват някакви по специални рамки защото ми е много тънък носа в основата и все ми се свличат и се оказа че затова не виждам добре с досегашните.

# 48
  • Мнения: 2 596
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: Bisi
Чакам за отговор дали нямате в Пловдив такъв магазин.
Женя, аз нося -1 и на двете очи, нямам астигматизъм . Какви стъкла би ми препоръчала за по 40 лв. / 1 бр.? .

Стъклата на Индо или Роденшток , цената е еднаква , поне при нас - 34 лв за 1 бр. Оптикът ще те насочи кой от двата варианта е подходящ за рамката , която ще си избереш . Стъклото на Индо(испанско)е по-тънко и съдържа една субстанция , която не му позволява дълго време да пожълтее(защото всички стъкла с времето помътняват). Това пък на Роденшток е по-плътно , но пък е немско , а те имат традиции в производството на стъкла и рамки . И двете стъкла са с многослоен антирефлекс , покритие против надраскване и хидрофобно такова(да се оттегля бързо запотяването).Имат ги фирмите вносители на склад в страната и ги правим за един ден.

Благодаря ти Женя.
Може да изчакам да немерите помощение.

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
А олекотени тъмни+диоптър по колко вървят? Май не съм питала  Grinning

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Flash*
Цитат на: dodo_dodo

От 7 години нося само такива слънчеви очила Simple Smile

И си ме оставила да открия топлата вода сама...засрами се! Едва миналата пролет ги правих, отде да знам че има такъв вариант. Даже мислех да претендирам за откривател Laughing


Ти пък ! Shocked
Защо не си ме попитала ? Виждала си ме на снимки предполагам със слънчеви очила. Да не мислиш, че са без диоптер ? Та аз без цайси съм като къртица Embarassed

# 51
  • Мнения: 3 562
И аз да се включа с едно питане (Женя не бягай, може скоро да те оставим на мира Embarassed ) Laughing
Та днес бях в една оптика с химикалка в ръка и пак нищо не разбрах  #Silly
Жената там каза, че няма стъкла Роденщок без антирефлекс
 Sign Exclamation - вярно ли е ?
Предложиха ми корейско стъкло, фотосолар (сиво или кафяво) с антирефлекс за 52лв. newsm78 и аз нали съм си  #Silly нямам идея какво да правя Embarassed
Утре или други ден ще ходя в още две оптики, та да видим Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 770
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: Flash*
. Правих си и слънчеви очила с диоптър защото не понасям хелиоматични стъкла. Тук е малко по-трудно защото освен да харесаш рамка, тя трябва да е подходяща за смяна на стъклата. Simple Smile

Е това е една добра идея за тези , които искат да носят слънчеви очила , без да слагат лещи . Разлика почти няма с обикновените слънчеви  , избирате си и цвета на стъклото, и степента на затъмнение . Всяка уважаваща себе си оптика има мостри на такива оцветени лещи(стъкла), към тях също може да се добави антирефлекс (по желание).


От 7 години нося само такива слънчеви очила Simple Smile


Очилата са ти супер! И аз искам такива  Flutter

# 53
  • Мнения: 1 770
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: bubata
давам около 150 за очилата.Значи се пада по 50 за сткло +/-  10лв най-много,...Изискванията ми са да са олекотени и фотосоларни.
 Sad

За теза цена могат дабъдат без антирефлекс , цената е 54лв на INDO , не е лошо тях да поискаш , защото те са по-тъничики от другите стъкла , а това при този диоптер е важно . Оцветяването е в сиво и кафяво. Трябва тая събота и неделя като съм на работа да погледна цената и на едни турски стъкла (не мисли , че са лоши),и ще ти пиша и този вариант. Когато правиш изчисления за очила винаги имай предвид , че има такса изработка , при нас тя е от 6-20лв,взависимост от сложността на рамката .
В събота и неделя като разбера в кой магазин от веригата съм ще ти пиша , за да минеш , ако искаш . Нали в София живееш ?Може да си избереш по -евтина рамчица(16-36лв.) , а стъклата да ги направиш по-скъпи .


Това към всички
За вас момичета има и отстъпки , срещу голяма newsm47
Малко реклама , а smile3508
Само след седмица -две се връщам на работа и ще ви пиша в кой магазин ще работя , ще минавате на консултации , много ще ми е приятно да се видим .


Аз бях готова вече да ти искам адрес и видях, че гостолюбиво си ни поканила. Само казваш къде ще си и пристигам! Искам нови очила и имам огромна нужда от консултант! Чувствам се много грозно с настоящите ми цайси, просто не съм аз! Nerd

# 54
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: jenia vulova
Сега като се замисля и офталмолози с лещи май не познавам ...
И аз не познавам, а почти от дете контактувам с тези лекари, по разбираеми причини. Носила съм лещи - мисля, че всичко опира до индивидуалната чувствителност на окото. И още нещо - така, както боли механично разранена роговица, малко други органи в човешкото тяло болят Imp
Така че - да живеят очилата Grinning

# 55
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Roshalche
Жената там каза, че няма стъкла Роденщок без антирефлекс
 Sign Exclamation - вярно ли е ?
Предложиха ми корейско стъкло, фотосолар (сиво или кафяво) с антирефлекс за 52лв. newsm78 и аз нали съм си  #Silly нямам идея какво да правя Embarassed


Естествено , че има и без антирефлекс , всяка фирма произвежда такова . Може би тя не знае , защото го няма на склад в България , а е с поръчка от две седмици .  Каталожната цена е 54.60 за твоя диоптер , цената е висока , защото това е маркирана леща(има знак R в стъклото) , произвеждат се в завода на .... не те интересуват тези неща сега , само ще те объркат ...
Това от 52лв. фотосолар с антирефлекс , малко ме съмнява , ако е това за което аз си мисля , е това което ние спряхме от продажба , заради рекламациите от него (пада много лесно антирефлекса , буквално за седмици). Не се ангажирам да ти дам съвет за него .

# 56
  • Мнения: 3 562
Знаех си аз, че ме пързалят нещо  #Cussing out
Ще поразпитам още ...

# 57
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Karimma
Цитат на: jenia vulova
Сега като се замисля и офталмолози с лещи май не познавам ...
И още нещо - така, както боли механично разранена роговица, малко други органи в човешкото тяло болят Imp

Ама мноооооооооого боли , като залепне пустата му леща , лошо става , така е НЯКОИ като спят с тях често и не ги поддържат . Какви ли не случаи има с  , ДОРИ  се среща и дразнене в окото от лещата при прием на противозачатъчни .
Не искам да притеснявам никой носещ лещи , нищо че аз не ги одобрявам, но си давам сметка какво удобство са . Просто хигиената трябва да е перфектна , лещите да са подходящи за окото ви , и по възможност да не спите с тях , освен ако не са предназначени за това . Ааа , и ако работите много на компютър си купувайте лещи с нисък процент на водно съдържание или да капете изкуствена сълза редовно , за да овлажнявате окото и лещата , че тя изсъхва .
 smile3513 важно smile3503

# 58
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: jenia vulova
Цитат на: Karimma
Цитат на: jenia vulova
Сега като се замисля и офталмолози с лещи май не познавам ...
И още нещо - така, както боли механично разранена роговица, малко други органи в човешкото тяло болят Imp

... хигиената трябва да е перфектна , лещите да са подходящи за окото ви , и по възможност да не спите с тях , освен ако не са предназначени за това . Ааа , и ако работите много на компютър си купувайте лещи с нисък процент на водно съдържание или да капете изкуствена сълза редовно , за да овлажнявате окото и лещата , че тя изсъхва .
 smile3513 важно smile3503

Съветите са точни, благодаря! Simple Smile
Би ли ми написала на ЛС координатите на оптиката, в която ще подновиш работата си?

# 59
  • Мнения: 265
Цитат на: jenia vulova
Много от хората , след като си купят слънчеви очила се оплакват от дискомфорт , е , от този астигматизъм идва проблема . Ако някой има такива проблеми ще му обясня какви сл.очила да си купи .

Аз съм от тези хора  Imp Моля те помогни и за слънчевите очила.  Praynig  Praynig

# 60
  • Мнения: 2 534
Аз също имам този проблем , той се получава от извиването на плаката . При извиване се получават аберации (изкривявания) и много често причиняват дискомфорт. Поради тази причина на някои им се струва , че очилата имат диоптер , други като ходят струва им се , че  в тротоара пред тях има `дупка`, при трети ( моя случай) носенето на такива очила причинява главоболие .
Всеки , който има такива проблеми , трябва да спре избора си на очила при , които тази извивка липсва . Почти винаги такива са моделите с пластмасови рамки и моделите с полялизирани стъкла . Аз лично винаги препоръчвам полялизираните плаки , те до голям степен премахват заслепяването от хоризонтални повърхности(сняг , вода, мокър път) и с такива плаки окото се чувства най-спокойно . Препоръчват се особено , ако имате светли очи , ако сте шофьор ....
В момента на пазара много марки предлагат такива модели . В нашите магазини цените са 50,55 и новите модели на 70лв. Разумни цени , нали !?
Дано не съм изпуснала нещо , но ако е така ще добавям . Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 534
За тези , които ги интересува , моят график за събота и неделя (тогава мъжо гледа детето) , а мама поработва ...


събота 2 април - на Алабин , където върти трамвай 5 , зад съдебната палата , оптика Джой


неделя 3 април - на Граф Игнатиев 48 , до пряката с Шишман , до пазарчето , оптика Гранд

# 62
  • Мнения: 3 562
Женя, пак съм аз Laughing
Намерих си рецептата (и аз като бабите си имам едно чекмедже с такива работи) та на нея пише следното:

далече

                Sph                          Cyl                              Ax
O.D.        -1                            -1                              180
O.S.        -1                            -1                              15

В последната оптика, в която бях ми предложиха INDO за 49лв - фотосолар + антирефлекс (да си кажеш мнението, ако може при мойте диоптри).
И още нещо - жената като пишеше на бележката отбеляза CR+AR - това какво означава?
10Х

# 63
  • Мнения: 2 534
Отговора е на лични
Някой друг има ли нужда от помощ newsm53

# 64
  • Мнения: 1 770
Аз съм кандидат клиент, но ще пътувам, та ще се върна чак в края на следващата седмица. След това ще ти дойда на посещение Simple Smile Ти ще кажеш кога и къде. Един въпрос отсега: мога ли при теб да си направя слънчеви очила с диоптер и колко горе-долу би ми струвало това. Може и на лични ако искаш.

# 65
  • Мнения: 2 534
Понеже това интересува много хора , ще пиша тук .

Рамка  - по избор

Цени на слънчеви плаки 17 или 20лв , за 1 бр.

Цени на слънчеви плаки + антирефлекс от 48 Arrow за 1 бр.

Лекарски преглед - безплатен

# 66
  • Мнения: 1 770
При теб съм след седмица. Като се върна ще ти пиша да ми кажеш къде и кога да дойда.  Wink

# 67
  • Мнения: 3 562
Женя, ако може да попитам - може ли да се опише основно какви характеристики имат стъклата? Например:
-фотосолар;
-олекотени;
-антирефлекс;
-нечупливи;
-и т.н.
Идеята ми е следната - стъклата имат n-броя характеристики, но за ежедневни очила е важно да притежават следните:......
Дано да си ме разбрала, защото ме няма много в обясненията
Heart Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 9 464
Яяяя!
Що толкова скъпи тези слънчеви плаки?!
Тук в нашата оптика ми казаха х8лв. Shocked

И толкова ли е лошо ако плаките са неполяризиращи?
Моите са такива. Thinking

# 69
  • Мнения: 2 534
Цитат на: kopche
Яяяя!
Що толкова скъпи тези слънчеви плаки?!
Тук в нашата оптика ми казаха х8лв. Shocked

И толкова ли е лошо ако плаките са неполяризиращи?
Моите са такива. Thinking



Има и по пет лева, при тях обаче си ограничен в избора , а също и в диоптера , затова сам написала цените по горе , тъй като при тях вече имаш пълна свобода на избор

# 70
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Roshalche
Женя, ако може да попитам - може ли да се опише основно какви характеристики имат стъклата? Например:
-фотосолар;
-олекотени;
-антирефлекс;
-нечупливи;
-и т.н.
Идеята ми е следната - стъклата имат n-броя характеристики, но за ежедневни очила е важно да притежават следните:......
Дано да си ме разбрала, защото ме няма много в обясненията
Heart Eyes


Да са олекотени , антирефлексни . Оттам нататък всичко , което можеш да си позволиш е добре дошло .
Продават се рамки , които имат сенник кам тях . Сенникът се закача на магнит и когато е нужно си го поставяш , а самият той е полялизиран . Такива рамки се намират на около 70лв

# 71
  • Мнения: 2 534
Момичета , мама Жени нали прати бебе Поли на ясла и сега ще ходи на работа , за да изкарва пак парички .

Значи ще работя в оптиката на Граф Игнатиав 48 , до пряката с Шишман , оптиката е се нарича Гранд и това е по-луксозната част от нашата верига `Джой`.Предполагам , че много хора са били наши клиенти и за оптика , и за слънчеви очила .

На работа съм от понеделник (11.04) от понеделник до петък , от 9.30 до 18.30 .
Ще се радвам да видя някои от вас , а ако имате проблеми или въпроси за вашите лещи , сл.очила и диоптрични очила  , моля , Жени е насреща .

# 72
Здравей jenia,
И аз нося очила, късогледа съм и имам един много мъничък въпрос към теб. Моите стъкла са също антирефлекторни, мисля че са улекотени, но са ми правени преди около 2 Sunglasses   години и леко едното стъкло се е надраскало в единия край. Възможно ли е стъклото да се полира или не знам точно как се казва и тези драскотинки да изчезнат, защото са дразнещи все пак понякога. То е ясно, че и нови очила ще се правят, но ми се ще да има все пак някакво решение и за тези, защото са старички ама много вернички. Ще ти бъда много благодарна, ако би могла да ми отговориш! Sunglasses

# 73
  • Мнения: 2 534
Цитат на: Miman
Здравей jenia,
 Моите стъкла са също антирефлекторни, мисля че са улекотени, но са ми правени преди около 2 Sunglasses   години и леко едното стъкло се е надраскало в единия край. Възможно ли е стъклото да се полира или не знам точно как се казва и тези драскотинки да изчезнат, защото са дразнещи все пак понякога. Sunglasses

За съжаление не може . Полират се само минерални стъкла , не и олекотени .

Много важен момент в почистването на очилата е това те да се забърсват , когато са намокрени . Има спрейчета или най-малкото с хладка вода , и след това забърсвате със суха  кърпичка .
Ако очилата притежават и антирефлекс това е задължително .

# 74
благодаря за съвета, вече ще знам! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт